Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34

Priporočene objave

Ob 27. 2. 2021 ob 11:49, DAMI34 pravi:

strelišče...odličen poligon za učenje :D (če te ne dobijo)

20210226_135017_HDR.thumb.jpg.8f156d94b3ef3b3322da64c6008d7b73.jpg

A je to Počk ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 2. 2021 ob 15:24, miklavc pravi:

Probajte če deluje KLIKNI TUKAJ. Datoteka je .iso Link naj bi bil delujoč 7 dni! 

Izgleda ima swistransfer omejeno število prenosov, ker link ne dela več. Upam da bo kdo od teh, ki ste si zadevo uspeli shranit, lahko to delil na bolj učinkovit način. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri v sredo ali pa v četrtek (start sredi dneva, da nau premrzlo) bi odpeljal TET od Podnanosa do Unca. Baje razen enega odseka (ki se ga da obvozit) je makadam in ni neki naprevozljivega (mam track), če pa bo, se pa obrnem (z glavo). Moj motor je afrika na cestnih čevlih (z njo lepo delam), pa pošten povedan, tudi kakih posebnih izkušenj nimam. Tko da vzamem sabo kogar koli z dobro voljo in smislom za humor.

P.s. v petek bo dež in pol najbrž kar neki cajta slabše razmere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MARE 65 pravi:

A je to Počk ?

Strelišče Bač, če prav vem. V Zagorju za grad Kalc pa mal naprej.

pred 3 urami, Dagobert pravi:

Jutri v sredo ali pa v četrtek (start sredi dneva, da nau premrzlo) bi odpeljal TET od Podnanosa do Unca. Baje razen enega odseka (ki se ga da obvozit) je makadam in ni neki naprevozljivega (mam track), če pa bo, se pa obrnem (z glavo). Moj motor je afrika na cestnih čevlih (z njo lepo delam), pa pošten povedan, tudi kakih posebnih izkušenj nimam. Tko da vzamem sabo kogar koli z dobro voljo in smislom za humor.

P.s. v petek bo dež in pol najbrž kar neki cajta slabše razmere.

zdj sem prebral, ko sem že dogovorjen. Danes bom lazil spet mal po Čavnu, pa da vidim, kam gre cesta od koče naprej.

Srečno, pa kako slikco prilimaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

...Danes bom lazil spet mal po Čavnu, pa da vidim, kam gre cesta od koče naprej...

 

Sem ne boš prišel z motorjem :D

20190303_104609.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, schwantz pravi:

Sem ne boš prišel z motorjem :D

20190303_104609.jpg

Ma kaki na Golake, še do koče ni šlo..prekleti led. Sva s @tonystx obrnila. Več fotk ma on, kako sem se jebal čez en usek, ki sem ga že 2x samo gledal, danes je bil pa že suh in sem zmazal karjolo čez. Ludo i nezaboravno. Še jurčka in montiram mal bolj prave gume, ker tole kar mam ni več za nič (beri prerasel sem jih) In potem se bom moral spet učit drsenja čez wawinke :P

Z Vrtovina sva jo užgala gor, potem pa nekje po sredi čavnskega pogorja čez Slano blato in dol, pa v Vogršček mal po dnu se furat :P

 

 

 

20210302_134105_HDR.thumb.jpg.478c958eac378ca859c2fef9c9f854a4.jpg20210302_134208_HDR.thumb.jpg.55f44d6e3cae7bd9b680e9708c2b11e1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugotavljam, da za soft metanja motorja po tleh (beri mala brzina, padci zaradi zahtevnega terena) bi bilo skoraj smiselno nabaviti še zadaj "soft lugage" Če maš spredaj kreše, celo sprednje torbice. Da se zadeva lepo uleže na mehko :P

m_min.thumb.jpg.7fc4af526816220a569a764faedd49ae.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po naklučju mislil na to.

Spredaj na crash barih torbice, zadaj pa enduristan monsoon torbe. Za njih sicer rabiš za moj motor nosilce za trde kufre, da se ne zgejo na auspuhu, so pa tooop. 30L po kom, če je pa sila se pa raztegnejo navzgor še za vsaj 20. Vaserdiht, bl k keri kol plastični ali pa alu.

Pol prabiš, da bom jutr za na Nanos ketne rabu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Dagobert pravi:

Po naklučju mislil na to.

Spredaj na crash barih torbice, zadaj pa enduristan monsoon torbe. Za njih sicer rabiš za moj motor nosilce za trde kufre, da se ne zgejo na auspuhu, so pa tooop. 30L po kom, če je pa sila se pa raztegnejo navzgor še za vsaj 20. Vaserdiht, bl k keri kol plastični ali pa alu.

Pol prabiš, da bom jutr za na Nanos ketne rabu?

Ah, sm mislu, da si bil danes. Do antene (smer Podnanos) sploh ni problem, čisto, turizem. Verjamem da tudi do Abrama (prečenje Nanosa po lepem pesku) ko je navaden pesek ni panike. Čaven je višji, pa sem bil prepričan, da je talo..žal ni. Pa je bilo 8C.

Moj predlog, pojdi in se pelji, tereni niso problematični, le dobro glej, če je kje led..se zna skrit pod cestno svinjarijo. ampak sem skoraj prepričan, da razen na severnem delu ni šanse, da bo.

Za led je pa tko: ketne al cvekarce :P Vse drugo ne pomaga.

Sicer pa, počas se daleč pride..pač mal glej, kaj je in kaj ni. Pri anteni sem bil, vsaj do tam je zihr talo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dagobert pravi:

Super.thx za info in nasvet.

ti sam fotke limaj. :D

in uživaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2x sem preverjal tale spust. Obakrat je bil blaten. Včeraj pa že skoraj suh. Zato sem naflintal kolega da se prvi spusti.

Takoj mi je pokazal kaj so prave gume in primerno znanje in se je odpeljal.

Jaz pa njemu kako se lahko tudi s slajdanjem (ugasnjen moped v prvi pa sklopko pipkaš) spusti v dolino ?in sem se oddrsal skor po riti do spodaj.

Fotkič pa je naredu škodo spustu. Premal dramatično izgleda.

 

20210302_130139.jpg

1614748136167_20210302_130203.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

2x sem preverjal tale spust. Obakrat je bil blaten. Včeraj pa že skoraj suh. Zato sem naflintal kolega da se prvi spusti.

Takoj mi je pokazal kaj so prave gume in primerno znanje in se je odpeljal.

Jaz pa njemu kako se lahko tudi s slajdanjem (ugasnjen moped v prvi pa sklopko pipkaš) spusti v dolino ?in sem se oddrsal skor po riti do spodaj.

Fotkič pa je naredu škodo spustu. Premal dramatično izgleda.

 

20210302_130139.jpg

1614748136167_20210302_130203.jpg

Po takem navzdol in navzgor se pelje stoje. Edino če so u iber skale pol se pa res usedem.

Zelo lep teren, komaj čakam, da dež spere te tone soli iz ceste, da nrdim en brzinski transfer do vaših koncev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, HyperJack pravi:

Po takem navzdol in navzgor se pelje stoje. Edino če so u iber skale pol se pa res usedem.

Zelo lep teren, komaj čakam, da dež spere te tone soli iz ceste, da nrdim en brzinski transfer do vaših koncev.

zadeva je tako strma in spolzka (zemlja se drobi) da moje gume definitivno nimajo nikakršnega oprijema, še izvleč ga nisem mogel iz kanala v kanal, ko sem se blatnim lužam umikal.

ps. kolega ga je pa polegu, pa dvignu in naprej. Drgač se pa vozim stoje, skoraj povsod.

pss. da bo bolj razumljivo, v tem stilu sem kravo spravil dol

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

zadeva je tako strma in spolzka (zemlja se drobi) da moje gume definitivno nimajo nikakršnega oprijema, še izvleč ga nisem mogel iz kanala v kanal, ko sem se blatnim lužam umikal.

ps. kolega ga je pa polegu, pa dvignu in naprej. Drgač se pa vozim stoje, skoraj povsod.

pss. da bo bolj razumljivo, v tem stilu sem kravo spravil dol

 

Se pravi si le priznal, da nimaš pravih gum za tovrstno vožnjo. Zakaj se prikrajšuješ za vse dodatne užitke? Za tistih 100 € in nove gume, bi velik bolj užival na terenu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, HyperJack pravi:

Se pravi si le priznal, da nimaš pravih gum za tovrstno vožnjo. Zakaj se prikrajšuješ za vse dodatne užitke? Za tistih 100 € in nove gume, bi velik bolj užival na terenu.

ker so bile tele gratis zraven na motorju. :D saj prva itak ne bo za dolgo, tja 3 jurje če bo bo ok, jo asfalt preveč žre.

sicer pa tut s pravimi gumami bi se skantal ko kumara, zato sem raje vzel tehniko drsanja po riti :P

Pa če sem pošten, je tole že izven cone udobja in tudi izven "light offroada", ma je bilo potrebno sterstirat. Slike ne pokažejo dejanskega naklona, luknje od traktorjev in sipkosti podlage. Gor ga zihr tut z boljšimi gumami ne spravim, je preveč preoran teren.

In moped se mi počas smili, ko ga nabijam po zlo slabi podlagi. In voznik se mi včasih tut smili, šele 2 meseca se preganja po terenu :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist zmatlan ?

20210302_130228.thumb.jpg.540e89a4e2eb84362a56bc161938d998.jpg

In potem gremo dalje

20210302_130325.thumb.jpg.8b432da607b7bd9ec6695a7b82681256.jpg

20210302_130329.thumb.jpg.e638e73d2f4d323d3c481b238d5b75bd.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

ker so bile tele gratis zraven na motorju. :D saj prva itak ne bo za dolgo, tja 3 jurje če bo bo ok, jo asfalt preveč žre.

sicer pa tut s pravimi gumami bi se skantal ko kumara, zato sem raje vzel tehniko drsanja po riti :P

Pa če sem pošten, je tole že izven cone udobja in tudi izven "light offroada", ma je bilo potrebno sterstirat. Slike ne pokažejo dejanskega naklona, luknje od traktorjev in sipkosti podlage. Gor ga zihr tut z boljšimi gumami ne spravim, je preveč preoran teren.

In moped se mi počas smili, ko ga nabijam po zlo slabi podlagi. In voznik se mi včasih tut smili, šele 2 meseca se preganja po terenu :D

 

 

Gratis niso bile, vse si plačal, po možnosti še več, kot boš dal za nove. Jaz sm se pa že veselil, da me boš malo naokol peljal po terenu. Letos še nism bil na makedamu, moram provat če še znam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Dagobert pravi:

Kje in kdaj si to fotko posnel?

Mali Golak, tale fotka je stara natanko dve leti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, HyperJack pravi:

Gratis niso bile, vse si plačal, po možnosti še več, kot boš dal za nove. Jaz sm se pa že veselil, da me boš malo naokol peljal po terenu. Letos še nism bil na makedamu, moram provat če še znam :P

sej te bom, jaz bom puzal, ti boš skakal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena info, pa ni nujno da komu prav pride, ampak če pride..sem dal oiler na nov mo'ped. Dizo sem skril pod plastično zaščito. Uporabljam redko olje (zimska modra ali zelena verzija) in zadeva prekleto dobro deluje. Tudi ni problemov z vejami, nabasanim blatom in podobno. Šoder pa itak ni problem. Veriga je konstantno mastna. Po potrebi povečam doziranje in jo celo pere.

 

20201110_084924_HDR.jpg.6788a5e11c05159da529038b41fb22e8.jpg

20201110_090939_HDR.jpg.3289fefeafa47c8a0cc336ab682a0154.jpg

20201114_122349_HDR.jpg.59ffead21046b287e7fc8f07c8366db5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, DAMI34 said:

 

Jaz pa njemu kako se lahko tudi s slajdanjem (ugasnjen moped v prvi pa sklopko pipkaš) spusti v dolino ?in sem se oddrsal skor po riti do spodaj.

 

 


 

K sem bil mlad in sem po terenu dirkal, je bil tvoj način ( rdeče ), zagotovilo za samomor .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Lipstick pravi:

K sem bil mlad in sem po terenu dirkal, je bil tvoj način ( rdeče ), zagotovilo za samomor .....

k si biu ti mlad je biu drug svet :P

gre kr ok. sklopka je kot ročna zavora , mal dotakneš pa počas drsi naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!