Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34

Priporočene objave

Airbox do suhega, cevi naprej tudi,svečke ven pogledat če je kaj vode. Zaverglaj brez svečk. Ostalo pa na sonce da se presuši. Mislim cel motor na sonce.

Voda ni stisljiva in če je voda v cilindru je isto kod bi dal noter železo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Svine so skopali metrsko luknjo kjer običajno prečim.

Sicer ni ravno smešno ampak mi je prišlo na misel:  Ovo nije bilo tu...

 

Kaj pa je za storiti, je @Quest napisal. To je to. Predvsem ne pozabi preverglat brez svečk. To je edina resna nevarnost.

PS: sem videl, da je med tem že kresnil. :yea1:

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden sem popizdil (sem presušil vse od filtra, arboksa, računalnika, nafilal baterijo), eno uro za dol rezervar, pa še ga nisem snel, pa uro in pol za nazaj, pa sm kar prklopil in stestiral če obrne. ko je obrnil 2x sem reku, kot pravi Kruci  in Quest"voda ni stisljiva" in sem še nekajkrat po mal obrnil, dokler ni vžgal. Laufa normalno, normalen zvok, zdrav, bp. Sem kar 10 minut laufal, da je zagnal ventilatorje. Olje dokler je bil hladen motor je bilo v okencu čisto in med laufanjem je mat in svetlejše. Preventivno kontroliram še jutri pa menjam po potrebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole pa izgleda, preden ti cepec z bagerjem luknjo naredi :P

20210218_121954_HDR.jpg.29cde5fd1be71f4f4a5b47783d0850d2.thumb.jpg.df4c3aa82d54899684831b92f04c86df.jpg

še olje bom preventivno menjal, ker je nekam drekasto mat barve

20210509_090813_HDR.thumb.jpg.7240fefd70efd61a1d46714e78aaa08c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje bi jaz večkrat menjal, dal kako poceni notri za par ur,  pa ven.  In obvezno kobtrolirati barvo.  Uno kafetasto kaže na vodo! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BRANE pravi:

Olje bi jaz večkrat menjal, dal kako poceni notri za par ur,  pa ven.  In obvezno kobtrolirati barvo.  Uno kafetasto kaže na vodo! 

ja, tako bo. Ni več prave barve. Ampak tako je ratalo, ko sem ga doma zalaufal, prej je bilo čisto, prozorno in temnejše.

Zato sumim na vodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, greg570 pravi:

V dolin 25 stopinj....malo višje pa...

IMG_20210509_131121_1.jpg

no lepo, se je že začel, pol bo pa kot pri meni: Ajde Roki, možeš ti to Roki :P

A bočne plastike si namenoma odstranil?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 5. 2021 ob 9:26, DAMI34 pravi:

 

 

še olje bom preventivno menjal, ker je nekam drekasto mat barve

20210509_090813_HDR.thumb.jpg.7240fefd70efd61a1d46714e78aaa08c.jpg

Menjaj do čistega!

Vprašaj kovinarje, kako zgleda emulzija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bočne plastike (men osebno grde, sedaj veliko lepše, ko se vidi okvir), gumice na stopalkah, ščitniki za roke (grdi in neuporabni), desno ogledalo (ga ne rabim), ploza (ja, vem...), orodje (ja, vem....) + usmerjevalniki zraka pod lučjo...skupaj 3100 gramov manj. Se ne sliši veliko ampak škatla je bila kar težka v rokah:-).

Naročil še krajše ročke za sklopko in sprednjo zavoro....serijske mi ne sedejo...so mišljene za "cestni" motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumice sem tudi jaz takoj odmaknil, ker pridobiš 1cm , pa ker drgač drsijo stopalke. Pa deflektorje, je veliko manj turbulence

pred 49 minutami, Kaldu pravi:

Menjaj do čistega!

Vprašaj kovinarje, kako zgleda emulzija?

vse bom menjal, komplet filtre, olje, zračni filter in bencin iztočil. No sej to v okencu je emulzija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole zgleda emulzija. Vijaki magnetov zapečeni na mrtvo :( sem se bal, da jih zlomim. 20Nm so pa v navodilu.

20210510_164913_HDR.thumb.jpg.4957f439af6b566237e4e66b3808b20a.jpg

Bencin je pa bil popolnoma čist. Brez kaplje vode. In faking TUTORO posodica za olje. Čista, pa je bla skos pod vodo :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Fantje kako po vsem tem dreku in svicanju operete svoje bodyarmourje tisti ki jih imate??? Imam Leatt 5.5 bodyprotector in po teh treh tednih svicanja in KTM-Adventure rallyju je svinsk pa smrdi ko pes.... Scitniko se ne dajo dol vzet tako da takega direk v stroj vrzti verjetno nebo ravno pametna ideja.

@HyperJack Zdej pa se vrasanje zate ki si bil na temu Dinarc rallyiju me zanima kolk je blo kj takih bedakov z takimi kravami kot jio imam jest 1290 in temu podobno... Mene je tut kr fajn zastrupl vse to.... tako da ce lohka mal vec napises o tem kako in kaj.... Zarad mene ce se odpre nova tema o Teh podobnih rajlijih in se tam naprej razpravlja da nau kdo jezn ane...... 

ps. Slike o KTM-adventure rally-ju pa sledijo sam da najdem cajt da presortiram teh piclih 3000 slik iz celega potovanja .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jaz vse fuknem v banjo, pa prašek itak, fino namakam in sperem ter posušim. Tudi usnjen kombinezon.

 

Kar se tiče pravega enduriranja in offroad zadev, je pa nekaj boljših tem od te, ki je nekako za "začetnike"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

ma jaz vse fuknem v banjo, pa prašek itak, fino namakam in sperem ter posušim. Tudi usnjen kombinezon.

 

Kar se tiče pravega enduriranja in offroad zadev, je pa nekaj boljših tem od te, ki je nekako za "začetnike"

 

Ma kombineson usnje sm pobral scintike vn in in kolencnike pa sm ga opral v stroju brez kakega problema..... 

Verjetno bo najbolsa ideja banja...... 

Desc lahko prestavis vprasanje v temo ki se tebi zdi bolj primerna nam nc jezn pac nism vedu za katero temo bi se odlocil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, gasperX pravi:

Ma kombineson usnje sm pobral scintike vn in in kolencnike pa sm ga opral v stroju brez kakega problema..... 

Verjetno bo najbolsa ideja banja...... 

Desc lahko prestavis vprasanje v temo ki se tebi zdi bolj primerna nam nc jezn pac nism vedu za katero temo bi se odlocil.

ne, saj se ne gre za to, ampak da so teme bolj "strokovne". Drugače mi je pa čisto vseeno, saj je splošna tema.

ps. body armorja ne v stroj metat. Raje v banjo, dobro odmočit in sprat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno ga ne dam v stroj.. nimam dnarja za nov stroj ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gasperX pravi:

Fantje kako po vsem tem dreku in svicanju operete svoje bodyarmourje tisti ki jih imate??? Imam Leatt 5.5 bodyprotector in po teh treh tednih svicanja in KTM-Adventure rallyju je svinsk pa smrdi ko pes.... Scitniko se ne dajo dol vzet tako da takega direk v stroj vrzti verjetno nebo ravno pametna ideja.

 

Thor Impact Rig SE in Thor Sentry XP ki sem jih imel sem vse pral v stroju. Program za občutljive, 40°C, detergent za občutljive (mislim da roza/pink perwol) namesto mehčalca pa alkoholni kis (da malo razkuži). oba bodyarmorja sem imel cca 4-5let in nobenih problemov. Obvezno pa pranje brez centrifuge :D

Na isti način tudi 1x letno operem Kriega opremo (nahrbtnik in torbe).

Lp,M!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, gasperX pravi:

Fantje kako po vsem tem dreku in svicanju operete svoje bodyarmourje tisti ki jih imate??? Imam Leatt 5.5 bodyprotector in po teh treh tednih svicanja in KTM-Adventure rallyju je svinsk pa smrdi ko pes.... Scitniko se ne dajo dol vzet tako da takega direk v stroj vrzti verjetno nebo ravno pametna ideja.

@HyperJack Zdej pa se vrasanje zate ki si bil na temu Dinarc rallyiju me zanima kolk je blo kj takih bedakov z takimi kravami kot jio imam jest 1290 in temu podobno... Mene je tut kr fajn zastrupl vse to.... tako da ce lohka mal vec napises o tem kako in kaj.... Zarad mene ce se odpre nova tema o Teh podobnih rajlijih in se tam naprej razpravlja da nau kdo jezn ane...... 

ps. Slike o KTM-adventure rally-ju pa sledijo sam da najdem cajt da presortiram teh piclih 3000 slik iz celega potovanja .

Škaf vroooče vode, mal praška, namočiš body armor, fino premešaš, kot da bi kuhal golaž. Pustiš stat še ene 15 min v vodi, potem pa spereš pod tekočo vodo. pustiš v tuš kabini ali banji, da se odteče. Pol pa daš spodaj razvlažilnik in to je to.

 

Dinaric je pa čist odvisno kaj od njega pričakuješ, če pričakuješ panoramsko uživancijo, potem je tudi tvoja kravica super. Če se boriš za stopničke boš pol življenja pustil v hribih. 

Govorimo za adventure GPS klaso.

Rally klaso pozabi s tvojim motorjem.

Ti povem, da za drugo leto nimaš kaj razmišljat, se kar prijavi...užiwali bomo. Letos je bilo nepozabno!

242293653_575889817165901_5452166599701604033_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera petarda na sliki... Hvala bom namocil namo zdej kompliciral. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mal advenčr rajdanja :P primernega motorju in znanju voznika. Ampak bistvo je, da je zabava zagotovljena. več pa tule: 

https://motosvet.si/2021/11/01/photo-shooting-day-dan-streljanja-fotografij-gugl-prevedu/

 

DSC_0515.jpg

DSC_0629.jpg

DSC_0632.jpg

DSC_0683.jpg

DSC_0735.jpg

DSC_0706.jpg

DSC_0565.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 10. 2021 ob 11:10, gasperX pravi:

Fantje kako po vsem tem dreku in svicanju operete svoje bodyarmourje tisti ki jih imate??? Imam Leatt 5.5 bodyprotector in po teh treh tednih svicanja in KTM-Adventure rallyju je svinsk pa smrdi ko pes.... Scitniko se ne dajo dol vzet tako da takega direk v stroj vrzti verjetno nebo ravno pametna ideja.

Malo sem pozna, ampak vseeno imava oba doma Leatov 5.5., pa ga operem na 30 stopinj s praskom na obcutljivo, brez mehcalca vsaj 2-3x letno. In bodyarmour in pralni stroj prezivita ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nc nisi pozna se motorja nism spucal kaj sele opremo ?Siht-trening-spanje-ponovi vsakic ko pogledam opremo in motor si recem bom jutri... LOL 

Hvala za nasvet mogoce pa probam in reskiram pralni stroj :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa Lyndon Poskitt sva ista, no vsaj podobna :P

253652312_436624531157800_4402301398396800945_n.jpg.2b214a87dc5ff6966b7f2a57af859691.jpg

20210508_130400_HDR.jpg.53d56f6d1b23ca5e977c51fc96fceb22.thumb.jpg.3016885a16594a56332d4ac83c150fbc.jpg

sicer moj kolega pravi da je Poskitt amater prot meni, še agregata da ni namoču :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!