Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Testi ADV motorjev, ADV opreme, vodeni dnevni treningi na poligonih, vikend treningi z vožnjami in challenge dogodki, kratke video vsebine iz poti, koristni nasveti in še in še.

Spletna stran: https://www.advspirit.eu/

FB profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556725967368

Instagram profil: https://www.instagram.com/advspirit.eu/

 

Priporočene objave

Ob 7. 11. 2022 ob 15:17, DAMI34 pravi:

Dabarski kukovi- Štirovača- Alan relacija klik cca 40km šodra, odvisno kam še zaviješ vmes

@DAMI34,  v soboto grem. Dol in nazaj. Motor je endurokrava CRF 1000. Gume so pa zelo cestne. Bo šlo? So kaka presenečenja?

Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, BRANE pravi:

@DAMI34,  v soboto grem. Dol in nazaj. Motor je endurokrava CRF 1000. Gume so pa zelo cestne. Bo šlo? So kaka presenečenja?

Hvala. 

Letos sem jo odpeljal....z ženo in prtljago...trail 2 guma zadaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, BRANE pravi:

@DAMI34,  v soboto grem. Dol in nazaj. Motor je endurokrava CRF 1000. Gume so pa zelo cestne. Bo šlo? So kaka presenečenja?

Hvala. 

Absolutno. Lajt fura. Gre tudi s cestno gumo in cestakom...sam ni užitka 😁razgledi pa so vedno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, BRANE pravi:

@DAMI34,  v soboto grem. Dol in nazaj. Motor je endurokrava CRF 1000. Gume so pa zelo cestne. Bo šlo? So kaka presenečenja?

Hvala. 

Prevozil z bmw lt 1200😏

Brez presenečenj😇

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, BRANE pravi:

fantje, hvala. če gre še kdo, na kozini ob 07.15 ju3, če ne bo danes kej preveč martinje. 

zna bit kaka burja, ne premočna, ravno prav da zapirajo :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prebral vsega za nazaj in bom kar tukaj butnil.

Rad bi se naučil enduro vožnje. Ne takšne hard, ampak makedam tak da potem le ta ne predstavlja več problema. Kaj mi priporočate. Nisem najmlajši zato rabim tako izi šolo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da maš uber stroj, oz dva, kontaktiraj Jokerja. Tut un se prevaže s takim naokol.

Sej je doma na un stran mrzlce, se boste že dobila na sredini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, tomash pravi:

Nisem prebral vsega za nazaj in bom kar tukaj butnil.

Rad bi se naučil enduro vožnje. Ne takšne hard, ampak makedam tak da potem le ta ne predstavlja več problema. Kaj mi priporočate. Nisem najmlajši zato rabim tako izi šolo.

 

nisem najmlajši :P 

včasih sem se matral s cestaki, pol sem mal bolj primeren motor vzel (predvsem pa gume), pogledaj mal tube o pravilni drži, tehniki vožnje itd, povprašal nekaj kolegov, se s kom celo zapeljal okrog, predvsem pa vsak dan drilal ene in iste odseke okrog bajte :D , vsakokrat je šlo lepše, vsakokrat boljše, vedno bolj na poskok :D

ps. priporočam, pa ne da GS1250 ni dober, čist dober je, ampak vseeno priporočam nekaj lažjega in nekaj kar ti ni žal po tleh butnit, ker res smo vsi fini na začetku, pa bi sam mal makedama, samo hitro potem mal testiraš meje, kaj pa če gre po blatu, al pa čez vodo, al pa po mal hujši vzpetini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

nisem najmlajši :P 

včasih sem se matral s cestaki, pol sem mal bolj primeren motor vzel (predvsem pa gume), pogledaj mal tube o pravilni drži, tehniki vožnje itd, povprašal nekaj kolegov, se s kom celo zapeljal okrog, predvsem pa vsak dan drilal ene in iste odseke okrog bajte :D , vsakokrat je šlo lepše, vsakokrat boljše, vedno bolj na poskok :D

ps. priporočam, pa ne da GS1250 ni dober, čist dober je, ampak vseeno priporočam nekaj lažjega in nekaj kar ti ni žal po tleh butnit, ker res smo vsi fini na začetku, pa bi sam mal makedama, samo hitro potem mal testiraš meje, kaj pa če gre po blatu, al pa čez vodo, al pa po mal hujši vzpetini

Saj se mi je zdelo. Sem že gledal kako Hondico al pa Yamaho.  Ni krajše poti ane. Bo treba kr nadrilat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne škodi, če ti kdo da par osnovnih nasvetov. Potem je pa odvisno kaj (in koliko) hočeš.

Od mene edino to: "drži noge "gor" na tačkah" . Večina začetnikov "poganja" z nogami. To je najboljši način, da si zlomiš nogo. Pri MX grejo v ovinek z nogo naprej, samo jo držijo nekje pri prednjem kolesu in daleč od tal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

Saj se mi je zdelo. Sem že gledal kako Hondico al pa Yamaho.  Ni krajše poti ane. Bo treba kr nadrilat.

 

Lahko pa tud moj stroj kupiš: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17627285&display=Husqvarna 701e

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, HyperJack pravi:

tvojga je škoda po tleh metat :D, js čakam, da cena pade, (al pa bt zraste) pol mi boš dal še stolp spredaj in se bova zmenla.

 

pred 2 urami, tomash pravi:

Saj se mi je zdelo. Sem že gledal kako Hondico al pa Yamaho.  Ni krajše poti ane. Bo treba kr nadrilat.

 

gre se za filing, ki ga na lažjem in manj močnejšem motorju dobiš. GS z lahkoto marsikam pride (+elektronska podpora offroad program, ki te naredi boljšega voznika, saj popravlja tvoje napake), ampak imeti stalno strah, da ga ne smeš po tleh metat, ubadat se s težo 230-250kg je daljša pot. Saj potem ko 1x nadrkaš, boš tut GSa teral marsikam, ker boš bolj sproščen. Jaz še vedno imam pri husi nekoliko v podzavesti, da nima zaščit, pa jo vseeno peljem, še bolje se pelje od 790 vendar...kot sem rekel, 1 padec na mestu, pa sem nardil posel :P

 

 

pred 1 uro, franc pravi:

Ne škodi, če ti kdo da par osnovnih nasvetov. Potem je pa odvisno kaj (in koliko) hočeš.

Od mene edino to: "drži noge "gor" na tačkah" . Večina začetnikov "poganja" z nogami. To je najboljši način, da si zlomiš nogo. Pri MX grejo v ovinek z nogo naprej, samo jo držijo nekje pri prednjem kolesu in daleč od tal.

lp

kar sem se jaz učil in gledal yt, je veliko opozarjanja na dajanje nog dol in tudi naprej, ker so vsi motorji pretežki in je tako kot si napisal, tvegaš zlom, ni to kros. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem srečal Italijana tule: 45.87298339479279, 13.835424579151693 z 1290 ADV R

je vozil po Slo TETu, pa sva skupaj potegnila tale odsek (2x prečenje vode, drgač pa nabijaška ruta) do Batuj.

Untitled.thumb.png.c1d31b0c3fb3561b4c13e0e847384565.png

potem pa je prišel tale odsek:

Untitled1.thumb.png.52a598b09318e93da55375d417d3d53a.png

pa je postalo preveč blatnato, drseče in seveda klanec. Sem rekel, z 07+ nima smisla riniti in čeprav je mel boljši obutek od mene se je strinjal. Je reku brezveze, samemu, se mi pa ne da mopeda dvigovat.

Podoben odsek je še blizu Branika, pod mostom in klanec, če ni dovolj lahkek motor in primerno obut čez blato bo najmanj muka.

314710331_5770279426374895_5785251799091494182_n.thumb.jpg.eb58f433226e1cf0c10b41ba96557c99.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mel kamere, vsaj videl nisem. Je pa prej z dronom snemal, vsaj tako se mi je pohvalil. slo tet je že prevozil, pomagal sem mu potem z "obvozi" tumač hard odsekov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalar36vem. Ni šuškov, bit in kojn padu :P 

pa 790 moram prej prodat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred sedmimi leti sem se šel lajt ofroud z ninđo...zdej je že asfalt..bljak :( (predmeja čaven golaki ledena jama lokve)

 

12208763_954481771288042_3107784682947613066_n.jpg

12241214_954481561288063_4740448400708304147_n.jpg

12246717_954481991288020_2717743014539876128_n.jpg

12249683_954481507954735_2983032648199472892_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P zgleda da tip iz Vipave povsod jame koplje :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P haha dobro razmišljanje :P

 

sami starci pravi avtor in nadaljuje..čak mal..pa jaz mam tut 54 let :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!