Skoči na vsebino

Triumph Speed Triple 1200 RS (2021)


thumper

Priporočene objave

neglede na večje območje navora 3 cilindraša se bo kar moral potruditi vsaj nekje čez 170 konjev če ga bodo hoteli kupci resno jemat.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, pri teh motorjih konjaža ni več tako odločilna, ker je imajo vsi dovolj. Lep primer je zadnji Dučetov streetfighter, ki ima zajetno več konjenice od Tuonota, pa po nekem splošnem konsenzu ostaja Aprilia boljši motor (oz. bolj uživaški, kar je point supernakedov). Konec koncev tudi frišna Tuna ostaja pri istih 175 konjih.

Jaz upam, da se bo novi Speed Triple lahkotno vozil in da bo končno imel tudi elektroniko na nivoju tekmecev, po mojem bo to dosti bolj odločilno od parih konj gor ali dol. Pa seveda cenovno politiko in poprodajno podporo, ampak to je že druga debata...

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Preverjeno 140, 150 170 al 200 konjev, ni neke bistvene razlike. Če je mašina dobro stunirana, da grabi tam, kjer rabiš ali ti ustreza, da ma navor, primerno prestavno razmerje, dobro ciklistiko, fun faktor, na konje zlahka pozabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni to tema za primerjavo najmočnejših naked bajkov, vendar 3/4 testov postavlja Ducati Streetfighter na vrh. Primerjalno po razvijanju moči pa na sredino, KTM SD je beast, bolj oster in brutalen, Aprilia "najbolj krotka", Ducati pa nekje vmes. 

Tako da v tem razredu v tem trenutku ni dileme. Citata, prvi odstavek moto-magazin: 

Pred vami je čistih 180 kilogramov nabitih mišic in unikatnega videza – vsaka podrobnost na njem zahteva ure in ure inženirskega dela. In seveda – brutalnih 208 'konjev', ki te preprosto ne morejo pustiti hladnega, sploh ob zvoku, ki spominja na dirkalnike MotoGP. Vse to je formula za vznemirjenje. Lahko bi se do jutra prerekali, kateri je boljši – toda to, kateri je točno danes najboljši, je jasno.

Je pa zame Triumphov trovaljnik milina za vozit, je uglajen in zarenči, če je treba. Res bi bil že čas, da dajo na trg aktualen športen potovalnik. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opažen: 1200RS, za thumpera lih fajn, baje 175 konjičev :D

 

Incoming Triumph Speed Triple 1200 RS spotted testing in the UK

speed-triple-1200-1.jpg.363d6671222bbe5c80846deb0dd9f0fa.jpg

speed-triple-1200-3.jpg.5f20b4129ec91c9eb7d94acb792b6898.jpg

https://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/triumph-speed-triple/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz čakam na enega drugega rs-a 1200 .. pa seveda zadetek na lotu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, John2005 pravi:

Me pa zanima kake bodo cene pri nas glede na to, da je UK ven iz EU pa da še vedno nimamo uradnega zastopnika.

15100 gbp je cena v angliji.. 19990 e.. kar bo ceneje se bo nekdo na tej strani kanala zelo potrudil ..

189 konjev 125 Nm .. https://www.triumphmotorcycles.co.uk/motorcycles/roadsters/speed-triple-1200/speed-triple-1200-rs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh zatipkal..180 konjev.. cena v avstriji 20500e.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

180 PS, 125nm, 198 kg moker, Ohlins, Brembo Stylema, vse nove igračke vključno z ogrevanimi ročkami..., od 17.800 EUR v Nemčiji

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!