Skoči na vsebino

Kupujem rabljen skuter Yamaha T max ali Majesty 400?


prisrčen

Priporočene objave

Sicer sem lastnik že Yamahe FZ6. Odločil sem se še za drugi motor kot skuter varianto. Kolebam med T-maxom in Majesty 400?

Nisem voznik za polagnje ovinkov in brezglavo prehitevanje in sem bolj nagnjen k turistični vožnji. Kaj predlagate? Zanimajo me mnenja. Saj skuterja še nisem imel. Italijanske sem nekak črtal.

Vesel bi bil kakega odgovora. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ti lahko iz prve roke povem, ker sem enako nabavljal tudi sam pred dnevi. Preprosto sem rabil nekaj poleg Z-ja, za malo bolj ležerno vožnjo. Šel sem sprobat tako T-Maxa in Majestya in je razlika ogromna. T-Max je precej bolj podoben motorju kar se tiče obnašanja na cesti in same ciklistike in je vožnja z njim veliko bolj naravna. Majesty je pa pač skuter. :D

Na koncu sem kupil Majestya, ker je bil cenejši, mlajši, in bolje opremljen kot cenovno enak T-Max. Sem pa iskal pač nekaj poceni, ker za občasne vožnje v dvoje se nisem bil pripravljen skeširat na polno. Je pa tako, da če se bo skuter kot drugi moped obnesel in bom šel v menjavo, bom zagotovo kupil T-Max-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, apirko pravi:

Evo, ti lahko iz prve roke povem, ker sem enako nabavljal tudi sam pred dnevi. Preprosto sem rabil nekaj poleg Z-ja, za malo bolj ležerno vožnjo. Šel sem sprobat tako T-Maxa in Majestya in je razlika ogromna. T-Max je precej bolj podoben motorju kar se tiče obnašanja na cesti in same ciklistike in je vožnja z njim veliko bolj naravna. Majesty je pa pač skuter. :D

Na koncu sem kupil Majestya, ker je bil cenejši, mlajši, in bolje opremljen kot cenovno enak T-Max. Sem pa iskal pač nekaj poceni, ker za občasne vožnje v dvoje se nisem bil pripravljen skeširat na polno. Je pa tako, da če se bo skuter kot drugi moped obnesel in bom šel v menjavo, bom zagotovo kupil T-Max-a.

hvala... torej če že se naj odločim za T maxa :) ... ma res dobiš nekaj ceneje Majestiya in novejšega. Pač ne bom kupil to za leto ali dve :) premišljujem nekje T maxa letnik 2004 :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bj gledal vsaj od 2005 naprej, ko je bila prva sprememba. Imajo spremenjen vbrizg goriva, dva diska spredaj in rocno zavoro za zadnje kolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, prisrčen said:

hvala... torej če že se naj odločim za T maxa :)

Ni nujno. Za kakšen namen pa bo kupljen skuter? Za vsakodnevne opravke in krajše vožnje priporočam kaj manjšega, v primeru daljših izletov pa vsekakor nekaj v rangu T-max-a. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Ni nujno. Za kakšen namen pa bo kupljen skuter? Za vsakodnevne opravke in krajše vožnje priporočam kaj manjšega, v primeru daljših izletov pa vsekakor nekaj v rangu T-max-a. 

ma mogoče kak izlet po SLO... večina pa nekje razdalije 50-200km... 

sicer sem se še gledal honde in burgmane... in res ne vem kako se odločit... ali vzet 2 cilindraša al 1 colindričnega

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji nakup bo zagotovo imel dva cilindra... :)  Če pa nisi ziher, pa nabavi nekaj cenovno ugodnega, pa boš videl ali ti ustreza ali ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako sem tudi sam razmišljal in poleg CBF 1000 kupil AA500. S skuterjem sem celo šel z ženo iz MB do GO in sploh ne pogrešam več CBF, katero sem v koroni prodal. Preprosto sem to "prerasel", ne rabim več za do, večinoma, trgovine in nazaj, in 1000-2000 km na sezono. Prej bom nabavil kakšno SW 600, Integro, X ADV (ko bo cena bolj prijazna) in podobnega, kot šel spet na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!