Skoči na vsebino

MotoJitsu poligon - treniranje


snela

Priporočene objave

Živijo,

letos bom začel izvajati MotoJitsu treninge zase, pa me zanima, če kdo drugi že izvaja MotoJitsu poligone, po 6-ih barvah pasov?

https://www.motojitsu.com/drills


 

Vsak pas ima 4 vaje, ki jih izvajaš zaporedno. Ko v enem pasu narediš 10x brez napak, lahko napreduješ v naslednji pas.

Težavnost vsakega pasu se lahko varira tudi z kreativnostjo motorista: vse samo z levo roko, vse samo z desno, vse brez gasa (zalet in sklopka).

In ko lahko vse te vaje v narediš na 3-eh različnih tipih motorjev, si položil MotoJitsu :)

 

Kratek opis vaj in pasov:

https://anothersharepointblog.com/motojitsu-fast-eddie

 

Poligon se postavi za vse pasove hkrati in izvajaš tisti pas, ki ga obvladaš in napreduješ. Gre za športno trenažni princip, kjer skozi osnovne gibe poligona spoznavaš sebe in motor ter postajata eno:

- sposobnost motorja: oprijem, sklopka, zavore, vzmetenje,...

- sposobnost motorista: koordinacija telesa na motorju (nagibanje, pogled, natančnost v zapestju, mehkoba...), zaupanje v motor,

vse to na varen način - beli in modri pas sta dokaj enostavna, to kar delaš za izpit, mogoče malo več na drugačen način.

 

Prostor za postavljanje poligona iščem v LJ in okolici (imam par lokacij), in če koga zanima taka stvar in nenehno izboljševanje moto-veščin se lahko dobimo kje in izvajamo treninge skupaj :)

 

Časovno bi to delal 1x na 2 meseca, mogoče 1x mesec - bom še videl.

 

Imam pa kasneje željo postavljati še druge poligone: MTJProRide in Padaladino - GymKhane zaenkrat nimam želje postavljati ali voziti :)

 

Lep pozdrav,

Alen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi sam bi rad malo povadil nizko-hitrostne veščine. Najbolj smešno je ko greš kam v grupi pa je treba kje obrnit, pa 3 motorji polkrožno obračanje izvaajo 5 min.

Sam sem lansko leto vadil na parkirišču pred Supernovo, zdaj se tam zida. Pred Ikejo je nov svež asfalt, znajo pa težit zelo hitro, tako da ne vem več kam.

Sicer pa tudi sam spremljam tega tipa na youtube. Kr faca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, 3M3 pravi:

Najbolj smešno je ko greš kam v grupi pa je treba kje obrnit, pa 3 motorji polkrožno obračanje izvaajo 5 min.

Kot avtomobili, tudi motorji nimajo enakega ajnšlaga ;)

Golf 2 sem obrnil kot štumf, Alfa pa na istem odseku 3 x popravljam ;) 

Enako je pri kakšni off road enduri ali pa ljutem sportaku ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je preveč napredno obračanje :) Prvo MotoJitsu potem pa... če bom še mlad ... MOTOGYM :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, snela pravi:

Tole je preveč napredno obračanje :) Prvo MotoJitsu potem pa... če bom še mlad ... MOTOGYM :)

si opazil, da imajo povišano krmilo in odstranitev blokade obračanja krmila ;)

razlika je s povišanim krmilom ali ne ... če mi ne verjameš, preveri ;) 

sem imel na prejšnjih ninđah enako ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

Kot avtomobili, tudi motorji nimajo enakega ajnšlaga ;)

Golf 2 sem obrnil kot štumf, Alfa pa na istem odseku 3 x popravljam ;) 

Enako je pri kakšni off road enduri ali pa ljutem sportaku ;) 

Seveda, sigurno se popolnoma strinjam. Sem samo izrazil podporo avtorju teme in sem mnenja, da je motor le nekaj kar vsake toliko potrebuje malo namenske vadbe ali da se vsaj enkrat doseže nek nivo kompetence in da znanje ne ostane zgolj pri parih urah avtošole. Ko to naprimer pri avtomobilu ni tak problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!