Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

S psihologinjo imam "randi" v sredo, 1x po kosilu ... Logopedinja pa ni rekla še nič ... :-(

Iz Soče, za MotoForum, RobiRoberto "onlajn !!! " ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aneda, tut jst redno preberam to temo in morm rečt d mi je prou u veselje in užitek k lh spremljam napredke... lepo je gledat nekoga ki ima tolko volje in vsega, kapo dol in le tko naprej :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko in Irencko HVALA !!! Pravkar so iz sosednje sobe pričeli in pričele vračati stole v jedilnico, ker izgleda, da se je sestanek osebja zaključil. Res upam, da so se na njem pogovorjali tudi o mojem odpustu ??? Tudi danes sem takoj po kosilu šel v pritličje na kavo in za sosednjo mizo poslušal zelo znan pogovor, oziroma vprašanje. Zakaj moram prav jaz tukaj zapravljati čas ??? Gospod, ki je to vprašal svojo drago (?) je malo mlajši od mene, zato mu je verjetno še težje ??? Dan ima 24 ur, tukaj aktivno porabim eno uro in pol, kolikor skupaj znašata obe terapiji. Pri fizioterapiji pa itak delam le tiste vaje (tekoči trak in sobno kolo), za katere sem predlog dal sam! Pri delovni terapiji pa na lesu žgem leva, oziroma sem ga že izžgal in danes pričel tudi barvati. Seveda svoje početje tudi slikam z mujotom, vendar bom slike lahko objavil šele doma. Jutri, takoj po kosilu, imam "randi" s psihologinjo, kateri bom poizkusil dopovedati, kako dolg in zapravljen je tukaj dan zame in da bi bil, glede na to, kar me letos še čaka (operacija meniskusa, slikanje glave in ocena delovnih zmožnosti) res najrajši v svojem domačem okolju :surrender: :surrender: :surrender:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se "center za ugotovljanje delovne sposobnosti" nahaja samo par korakov od "letnega vrta kofi bara" :photo: sem ga danes po pitju kave tudi slikovno dokumentiral, toda na srečo sem se spomnil, da mi je moj soimenjak in cimer s Soče tako sliko že poslal v pribvatnem sporočilu, zato ne bo nič narobe, če objavim kar njo. To je zame še dodaten uspeh, ker delo s tem čarunalnikom na Soči je več kakor mučno !!! Tako izleda od zunaj zgradba, v kateri bova z mojim "pivskim" in modelarskim prijateljem, 1x konec novembra (?), dala na oceno najine delovne sposobnosti (nesposobnosti ???) ...:wacko:

Še nekaj sem se spomnil ravnikar, tudi povezano z delom. Pri današnji delovni terapiji sem terapevtko moral prosit za izvijač, da sem lahko popravil orodje, s katerim sem žgal levčkov obris (?) na les ... Torej, prav čisto za v smeti še vedno nisem ... ;-)

post-12027-0-86595000-1317132943_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delovna terapevtka Tina :notworthy: me je danes pohvalila, da je moj izdelek vrhunski (verjetno za take lumpe ...) in da se na njem vidi moja točnost (modelarstvo !!!) in pedantnost. Jutri bom cel izdelek še prelakiral z brezbarvnim lakom, v petek bom "pribil" še "obešalnik" in popoldne bo že lahko potoval z mano domov ... :notworthy:

In kako sem sploh prišel do sličice, ki sem je poslikal malo po 12-ti uri z mujotom ??? Sličico sem poslal moji hčerki in jo prosil, da jo "spravi" na čarunalnik in mi jo pošlje po mailu na moj naslov, ki ga "obvladam" tudi brez poštnega programa, direktno na Interneteu :worship: Seveda moram imeti uporabniško ime in geslo zapisano, ker ... :wallbash:

post-12027-0-95868300-1317226353_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeeeee, tisti svetlejši madeži niso moja pleskarska napaka, temveč sončni žarek, ki me je dopoldne veselo grel med delovno terapijo ... :notworthy:

Danes zjutraj, po zajtrku, je prišla v sobo na vizito zdravnica, ki me je sprejela pred 3 tedni (?) in prvo kar sem jo vprašal je bilo, koliko časa še in da bi jaz rad šel domov čimprej. Povedal sem ji tudi, da imam naslednji torek pregled na Polikliniki in da si želim, da bi me moja draga na Sočo pripeljala šele v torek, po pregledu na Polikliniki. Takoj mi je privolila v podaljšan vikend in mi zaupala še to, da sem za odpust predviden naslednji petek ... :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Strah pred Sočo je končno odšel, prišel pa je nov, kaj bo pokazala magnetna resonanca moje glave. :surrender: :surrender: :surrender: Zdravnica (???) na Polikliniki, ki me je poslala na to slikanje si želi, da ji izvide pošljem po pošti, glede potrebnih (?) nadaljnih ukrepov (?) pa naj se odloči moja osebna zdravnica ... :surrender: :surrender: :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem celega "kralja Soče" tudi prelakiral z brezbarvnim lakom, tako da bo jutri, po tem, ko bom "vgradil" še "obešalnik", pripravljen na transpor cuhavze (??? = Roberto ET) ... ;-)

post-12027-0-49686500-1317296245_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep je :)

:notworthy: Je že doma !!! Verjetno mu bom če vikend (?) naredil še okvirček in ga obesil nekam v dnevno sobo ???

Ura je že skoraj štiri, zbudil sem se okrog treh in ker prav nič ni kazalo, da bom zaspal nazaj, sem kar vstal in prižgal računalnik, ker ta doma vsaj ni alergičen na Motosvet, kakor tisti na Soči, ki prav preveč zelo pogosto, pri odpiranju novih strani, kar zablokira in ga je treba resetirati (?) ...

Rana ura, zlata ura ??? Pred nekaj (?) leti bi ob taki zgodnji uri, s polnim trebuščkom, že sedal na moji fejzrci in se vozil proti Italjanski (?) meji in naprej proti Dolomitom ... :010:?

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden, na Soči, sem kar nekajkrat poslikal sličice z mojim mujotom in zelo upam, da se bom tudi spomnil, kaj sem z njimi hotel "povedat" ??? Še najbolje bo, da jih bom "limal" v takšnem vrstnem redu, v kakršnem so nastajale.

Najprej pa še to. Pri včerajšnji jutranji viziti, je v sobo prišel sam doktor XYZ, ki me je seveda zasačil pri reševanju osmerosmerk, me zelooo pohvalil in tudi on ustno potrdil, moj odpust s Soče, naslednji petek ... :notworthy: :010 :notworthy: :010 :notworthy: :010:yea1: .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi dve sličici sta poslikani iz istega mesta, z zasukom za 180 stopinj. Na prvi je "ceneter za ugotavljanje pokicne sposobnosti", na drugi pa "letni vrt" bifeja na Soči, kamor nsem sedaj že prav redno hodil na kofy, vsak dan po kosilu ... :notworthy: :notworthy: :notworthy:

post-12027-0-04901400-1317435061_thumb.jpg

post-12027-0-02489800-1317435075_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta plakat je bil nalepljen v hodniku in zelooo sem vesel, da takih "uslug" ne rabim, vsaj za 1x ??? :surrender:

post-12027-0-42912300-1317435213_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja zdajšnja "singl" soba se ponaša tudi s "tuš kabino", pred dvemi (?) leti, pa so me sestre ali "bratje", s takim "vozičkom" iz sobe odpeljali slečenega in pokritega v "pralnico", kjer so me, eni bolj nežno, drugi bolj grobo, umili, ponavadi pred kakšnim pregledom na polikliniki ... Seveda se je to dogajalo, ko sem bil še na invalidskem vozičku ... :surrender: :surrender: :surrender:

post-12027-0-27040900-1317435710_thumb.jpg

post-12027-0-30637300-1317435724_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu hodnika po katerem se pride do moje sobe je ogledalo, v katerem sem se vedno opazoval pri hoji in ugotavljal (?) nepravilnosti in jih tudi skušal odpraviti ...

Na drugi sliki sem poslikal svojo "sliko" v ogledalu in če sem čisto pri miru, spolh ne delujem, kakor nekdo, po hudih poškodbah glave in "ostalih malenkostih" ... .:surrender:

post-12027-0-57852000-1317436115_thumb.jpg

post-12027-0-70263700-1317436143_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fizioterapija: tako izgleda del prostora za fizioterapijo na Soči, v tistem delu, ki ga nisem poslikal pa je "samo" nekaj "ležišč" za vaje, ki se izvajajo leže ...

post-12027-0-88067600-1317436439_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OLd vseh obstoječih pripomočkov sem na LASTNO pobudo uporabljal sobno kolo in tekoči trak ...

post-12027-0-61045300-1317436609_thumb.jpg

post-12027-0-31866700-1317436618_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako deluje tekoči trak ??? Na njem se da nastaviti hitrost hoje, ki sem jo sam nastavil na 2,5 km/h, da se nastaviti tudi klanec, v mojem primeru 10 %, okrog pasu vam fizioterapevtka pripne pas, na katerega je privezan ključ, s katerim ste povezani s "komandno ploščo" in če slučajno ne bi zmogli hitrosti hoje in bi vas tekoči trak "odnesel" nazaj, bi se s tem ključ "izpulil" iz komandne plošče in trak bi se zaustavil !!! In če ste dovolj sitni ;-) lahko z mujotom tudi posnamete video, kako izgleda hoja na tekočem traku, nekoga drugega ... ;-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stena na koncu hodnika, ki vodi do "moje" sobe je v celoti zasteklena in skozi njo je lep razgled na Kamniške Alpe (?) in tudi na Kamniško sedlo (?), vendar sta zame sedla kar dva, tako da ne vem, katero je res pravo ???

post-12027-0-87604500-1317437649_thumb.jpg

post-12027-0-08517700-1317437662_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja psihiatrinja mi je rekla tudi to, da se moram pohvaliti, kadar mislim, da si to zaslužim !!! Tako izgleda moja postelja, zjutraj, kmalu po tem ko vstanem in menda sem edini na našem oddelku, ki si jo posteljem sam, brez kakršnihkoli potrebnih popravkov !!!

In še ena pohvala, ki pa ni fotodokumentirana. Sem tudi edini v jedilnici, ki pladenj z odsluženimi krožniki in priborom sam vrne sam na voziček, s katerim v jedilnico iz kuhinje pripeljejo hrano.

In mogoče še zanimljivost z včerajšnjega kosila. Pri vstopu v jedilnico me je "sestra" vprašala kako se pišem in po tem, ko sem ji povedal, svoj priimek, se mi je opravičila, da se ne spomni kam je "parkirala" moj pladenj (na vsakem pladnju je kartonček s priimkom), ker z mano nimajo nikakršnega dodatnega dela ... ;-)

post-12027-0-14338500-1317438330_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri fizioterapiji sem skoraj pozabil omenit "najpomemembnejšo" stvar = masažni "fotelj". Katerakoli fiziaterapvtka me je "priključila" nanj, je svoje delo zaključila z besedami UŽIVAJTE ... :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Uživanje je trajalo 20 minut, izvedeno pa je tako, da se pod prevleko "fotelja nekaj premika (valjčki ???), ki te verjetno masirajo vsaj tako dobro, kakor Tajske maserke v Termah Čatež za ??? EUR / na ??? min .... ;-)

Na prilepljeni sliki je "fotelj" v "mirujočem" stanju, ko se pa vsedeš vanj, ga fizioterapavtka, preden ga vključi, poleže, tako da si skoraj v ležečem stanju ... Heavens ??? ;-)

post-12027-0-72798100-1317438895_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav na koncu pa še ena, ne preveč "simpatična" slika. Zdi se mi, da je to situacijo, v tej temi, že omenil brat mojega soimenjaka in "cimra" v "zloglasni" sobi št. 2. Tak, kakršni so videti reveži na tej sliki, sem bi verjetno videti tudi jaz pred dvemi leti, ko mi še ni bilo povsem jasno, kaj se je zgodilo z mano, kaj se dogaja in kaj se še bo ?????

Brez besed, pogled uperjen v daljavo ali v tla, tja in sem kakšen nekontroliran premik kakšnega uda, v glavnem nič lepega in upanja vzbujajočega .. :? :? :?

Na žalost se take stvari še vedno doajajo in se bodo še vedno tudi v bodoče ... Vse kar lahko zaželim komu, ki se mu bo pripetilo kaj takega, kar se je meni, da bi pri okrevanju na Soči, tudi njega dr. XYZ lahko potrepljal po ramenu ...

post-12027-0-89724700-1317439660_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem nekaj ZELO pomembnega skoraj pozabil. V "sprejemnem prostoru" našega oddelka je, verjetno iz fizioterapije izločena, nameščena ????? (hotel sem napisati bradlja, vendar to ne bo to !!!), ki mi je v času, ko sem bil še na vozičku, gotovo najbolj pomagala, da sem se zopet postavil na svoje noge, v popoldnaskem času, SAM ... :notworthy:

post-12027-0-40263200-1317440048_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOBRO JUTRO ROBI...Roberto.... :rolleyes:

Preberem vedno kaj se ti dogaja, le tako naprej... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooooooo, pozdravljena. Dobro jutro tudi tebi !!! Jaz pa v "tvojem peskovnku" sprašujem, kam si se zgubila. Lepo te je bilo zopetm prebrati ... ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!