Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Med prebiranjem komentarjev na svoj prispevek, opažam predvsem komentarje v smislu, da bi tak prispevek "moral" vplivati na "preveč razgrete" motoriste. Pri tem si zastavljam vprašanje, kako bi lahko ta moj prispevek pomagal mojemu "sosedu" v sobi na Soči, s katerim, zaradi njegovega stanja, nisva spregovrila niti besede, enkrat po moji vrnitvi domov, pa so ga zaradi njegovih nevsakdanjih navad (tega se še nekoliko spominjam), morali celo premestiti v drugo ustanovo !!! Tega gospoda je na prehodu za pešce "zbil" nepazljiv voznik avta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prebiranjem komentarjev na svoj prispevek, opažam predvsem komentarje v smislu, da bi tak prispevek "moral" vplivati na "preveč razgrete" motoriste. Pri tem si zastavljam vprašanje, kako bi lahko ta moj prispevek pomagal mojemu "sosedu" v sobi na Soči, s katerim, zaradi njegovega stanja, nisva spregovrila niti besede, enkrat po moji vrnitvi domov, pa so ga zaradi njegovih nevsakdanjih navad (tega se še nekoliko spominjam), morali celo premestiti v drugo ustanovo !!! Tega gospoda je na prehodu za pešce "zbil" nepazljiv voznik avta ...

Kar se tiče razgretežev,ker je pač tema motoristična jih omenjamo,drugače pa če se ozremo na cesto(službeno sem skoraj šest ur v avtu),pa vidimo da niso razgreti samo motoristi,so tudi avtomobilisti,avtobusarji,tovornjakarji in na koncu koncev tudi pešci niso izjema,se mi je že zgodilo,da je skočil na cesto, brez da bi pogledal :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prebiranjem komentarjev na svoj prispevek, opažam predvsem komentarje v smislu, da bi tak prispevek "moral" vplivati na "preveč razgrete" motoriste. Pri tem si zastavljam vprašanje, kako bi lahko ta moj prispevek pomagal mojemu "sosedu" v sobi na Soči, s katerim, zaradi njegovega stanja, nisva spregovrila niti besede, enkrat po moji vrnitvi domov, pa so ga zaradi njegovih nevsakdanjih navad (tega se še nekoliko spominjam), morali celo premestiti v drugo ustanovo !!! Tega gospoda je na prehodu za pešce "zbil" nepazljiv voznik avta ...

Robi, želim ti uspešno okrevanje in kasneje povratek na motor.

Sem prebral tvoj prvi prispevek, da naj se ne pustimo izzvati ostalim in se spustiti v divjanje na cesti. Še kako drži, to sem tudi sam okusil in pokasiral padec. K sreči samo malo podrsan motor in moje odrgnine in modrice. In hvala, hvala ne vem komu, da sem namesto jet čelade takrat avgustovski vročini navkljub nadel integralko. Šola je bila poučna. Brez čelade niti čez cesto ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer me je po kosilu zopet zelo vleklo na kavč reševat križanke in Ugankarja, toda pogled skozi okno me je le prepričal, da sem se preoblekel in preobul. Prav pri preobuvanju pa se je zgodila še ena nova izkušnja, ki mi je pokazala, da pri preobuvanju ni priporočljivo pozabiti premestiti čeveljskega vložka iz domačih copat v pohodno obutev. Desna noga je krajša "samo" 2,5 cm, vendar to pri hoji predstavlja ker veliko oviro, kar sem pozneje zelo občutil med današnjo hojo.

Na današnjem sprehodu sem tudi slikovno dokumentiral moj sprehajalno - kolesarski "poligon. Ob tem dejanju pa sem tudi spoznal, da bi imel z mojega bivanja na Soči gotovo kar nekaj slikovno dokumentiranih spominov, če bi takrat vedel, da ima moj telefon vgrajen tudi fotoaparat. Zgleda, da je moj dosedanji napredek res velik, toda še vedno zdaleč ne dohaja mojega nazadovanja ...

Na današnjem sprehodu sem tudi prvič uporabljal pohodne palice "na zdravniški recept ". Na zadnji pregled na Polikliniki sem namreč prišel kar s pohodnimi palicami (s parkirišča ...) in zdravnku tudi povedal, da jih že kar nekaj časa uporabljem. To je vnesel tudi v izvid in zraven dodal, da mi uporabo palic priporoča tudi v prihodnje. Torej, imam pohodne palice "na recept " ... :winkiss:

post-12027-0-81420900-1295794509_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi,

Pomembno se mi zdi, da najdeš čimveč stvari ki te veselijo in poskušaš uživati kot je le mogoče. Če imaš res po vsem tem željo po motorju se mi zdi zelo dobro če bi poskusil kakšen uizi supermoto ali kros vožnjo. Prepričan sem, da bi užival. Na stezi ni nobenega policaja, prav tako ne potrebuješ nobenega dovoljenja od kogarkoli, saj nikogar nebi ogrožal.

Iz srca ti želim da se tvoj "software" čimpreje popravi, samo pogumno naprej!

LP

Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........

Danes med kosilom, smo izvedli včeraj zastavljen test.

.............

Ej, Robi!

Odprl si zelo dobro temo. Tista tanka črta med srečo in nesrečo je dobro prikazana. Tudi pogled na urejanje "softvera", kar je dobra prispodoba, je logično dolgotrajno. Tvoje prispevke sem prebral na dušek in tudi naslednji mi ne bodo ušli.

Kapo dol pred tvojimi najbližjimi :worship: , saj se vidi njihova velika ljubezen in potrpežljivost, brez katere preprosto ne gre. V slogi je moč in, kakor ste zagrabili, dobri rezultati prihajajo sami.

Le tako naprej :yea2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Robi!

Tvoja močna volja,pozitivno razmišljanje in seveda pomoč domačih te vodi k uspehu pri rehabilitaciji,čeprav verjamem,da ti ni lahko.Podobnih zgodb je verjetno še veliko, nam tu gor pa velik poduk k razmišljanju o nepremišljenih dejanjih,ki jih večina od nas počne ko smo na motorju.

Kaj češ ko smo na motorju večinoma pozabimo na take dogotke in se prepustimo

čarom hitrosti in adrenalina......zato prevečkrat izivamo usodo,ko pa nam obrne hrbet se zgodi.......takrat ne pomagajo dolgoletne izkušnje,tisoči km ki so za nami in dolg motorski staž....Osebno nisem imel večje nesreče,bil je padec in nekaj odgnin,to pa je tud vse,čeprav se s tem nebi hvalil,ker me jutri lahko doleti kj hujšega,usoda ne izbira....

Hvala za zgodbo!,meni je velik poduk ,da omejim svoje reakcije na izive,na katere sem tudi do sedaj sam trzal....

Želim ti pogumno naprej! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bi sedaj že "moral telovaditi ", toda če prav takoj ne pošljem še te pripete sličice, bom zelo verjetno pozneje pozabil to storiti. Danes sem namreč med iskanjem šestila (tudi uporaba tega je prišla na vrsto) v namiznem predalu našel to nalepko. In kaj mi ta nalepka sporača ??? V njej vidim povezavo z delavnico varne vožnje in to je tudi vse ???

post-12027-0-47052400-1295951580_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozravljen Robi.

Vse čestitke in pohvale ob tvoji izjemni volji, ki jo kažeš pri pisanju tvoje zgodbe. trance_27_notworthy.gif Vsi "+", ki ti jih dajemo v spodnjem desnem kotu nedvoumno kažejo na to. Res neverjetno od kje črpaš vso to energijo. Sam, kljub temu da sem "zdrav" ne zmorem spraviti toliko besed na kup, kot jih zmoreš ti in to navkljub tvoji poškodbi. Verjamem, da ti to tudi pomaga zato že pričakujem (pa še mnogo drugih) nadaljnjih tvojih prispevkov in doživetij. Upam, da boš tudi toliko okreval in da boš podelil z nami tudi prijetne dogodivščine iz tvojih moto potovanj.

Obenem bi se ti tudi zahvalil, saj tvoja volja in energija sta kot svetilnik ob naših vsakdanjih jamranjih.

Lep pozdrav

Igor

p.s.: ker toliko rešuješ ugankar sem ti v privat sporočila poslal eno uganko. pričakujem odgovor winkiss.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je to most čez Sočo v Solkanu?

Ne to je novo zgrajeni viadukt Predel tam kjer je plaz Stovže odnesel stari most (na odcepu proti Mangartu). Verjetno čez tega pa se še nisi peljal. Vrjamem, da se boš ob tvoji volji tudi čez tega zapeljal

LP

Igor

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi prej se mi je zazdel malo sumljiv tisti hrib v ozadju ... Spomnim se še izgradnje tega mostu pri odcepu za Mangart, ne spomnim pa se, če sem tudi dočakal njegovo otvotiritev, ozirpma se zapeljal čez njega, ko je bil že odprt. Večkrat sem bil na Mangartskem jezeru in večkrat sem se tuzdi zapeljal mimo ??? jezera na drugi strani meje. Proti Dolomitom ... Nekaj v spominu mi pravi, da so bili na mostu še delavci, samo tega, od kje sem jih videl, pa ne vem točno. S samega mostu ali s stare ceste ??? Ali mogoče veš, kdaj je bil most odprt za promet ??? Jaz sem se ponesrečil 6. septembra ??? Možno je celo, da smo se tam vozili tudi prav na dan moje nesreče, dokler je vožnja potekala še kot "sindikalni izlet" ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

Prvi promet je stekel čez most 18.8.2009 še med gradnjo zaradi odstranitve začasnega jeklenega mostu ter ureditve obstoječe stare ceste. Tako da zgleda si se moral čez ta viadukt peljat.

LP

Igor

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi, ti si res en navdih za vse nas.

rožica je odlična in se mi zdi da ti pravzaprav gre to okrevanje kar dobro od rok. zelo so mi zanimive, te tvoje zamisli za možganski trening. že kar nestrpno čakam, kaj za eno nalogo si boš zadal naslednjič.

sicer pa če gledaš koliko časa smo kot otroci potrebovali za osvojitev, določenih gibov, povezav in vsega si v tem času že ogromno dosegel, glede na to, da si se moral res veliko stvari naučiti prav na novo.

veliko poguma in volje še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuku še sem tu, tudi če se že 2 dni ne oglašam s svojim 999+ težavami, tako da mi še Jeremija iz Alan Forda sploh ne pride niti do kolen ... .)

Predvčerajšnjim (??? = o mojem občutku za čas verjetno nisem še nič napisal), sem pripeto osmerosmerko reševal kar celo popoldne. Ker so njeni znaki malo drugačni od standardnih črk in števil, sem ponavadi že prvi znak ,v nizu štirih, zelo kmalu pozabil, tako da sem si ga moral velikokrat ponovno ogledati še preden sem ga splh našel. Ko sem ga končno našel, sem si moral ponovno ogledati še drugega in tako naprej in tako naprej. Ampak, ker zgleda, da sem bil tudi že v mojem prejšnjem življenju kar trmast, mi je le uspelo. Upam pa, da ne naletim ponovno na kakšnega takega, ker mi potem zmanjkuke časa za druge uganke ... :grim

post-12027-0-69515000-1296223587_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ta povezava je še najbolj namenjena tistim, ki so, tako kot jaz, za svoje mopedistične zečetke uporabljali: dvobrzince, tribrzince, ponyexpresse, avtomatike in mogoče bi se še kaj našlo ... V pesmi mi še najbolj globoko prodrejo besede: računajte na nas ...

Čisto na koncu sem se šele spomnil na obvezno štirko (seveda predelano v petko z malo glasnešim avspuhom !!!).

No ja, eno zelo važno vmesno stopnjo, bi pa tudi skoraj pozabil: MZ 250 (z resonanco .)), tedanje okno v svet ... :D

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!