Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Itak (glede tega, da sem te nasmejal) ... :D

Upam da boš imel še kakšno zabavno zamisel, ki jo boš delil za nami.

Ja, glede Zale pa iz zelo zanesljivih virov vem, da ponoči ustavijo vsa dela pri obnovitvi ceste in tudi odstarnijo ovire, da lahko relysty nemoteno trenirajo... :OK: Čisto resnično pa je trenutno po Zali potrebna še dodatna prvidnost, ker se na cesto še vedno vali kamenje. Posledica zime in divjadi ???

Ja to kamenje pa vem da je pri vas problem, je prijateljici pred kratkim padu kamen na avto. Popravljajo pa tisto cesto tudi že 100 let.

Ravnotežje mi ne dela skoraj nobenih težav, moč se nabira in tako naprej. Sem se pa prav včeraj malo sprijaznik s tem, da letos 111% še ne bom sodeloval na maratonu Franja in tudi naslednje leto je še vprašanje ???

:lol:

Pri svojem vrstnem redu pa si nekaj "malenkosti" pozabila. Morala bi pričeti z rešilcem, nadaljevati z nepremičnim (?) ležanjem v bolniški postelji, invalidskim vozičkom, kojco, berglami, pohodniškimi palicami, šele po vsem tem pa pride na vrsto kolo ... :OK:. V resnici pa sem pravkar ugotovil, da se sploh ne spominjam, kdaj sem se na Soči sploh prvič vsedel v invalidski voziček ???

ja to kar je blo pred prehodom na enosledno vozilo ne šteje :P, ne res čestitam za to pot in res izjemno ustrajnost.

Hvala ti za lepe želje.

Za konec pa še nekaj strogo zaupnega, z velikim upanjem, da moja draga in hčerka, skrivaj ne bereta "moje" teme, v kataro prav trenutno pišem. Včeraj sem se namreč po tulifonu dogovoril s prijateljem, ki ima tudi Fejzerko, in je bil 6. septembra tudi zraven, da bom 1 x letos, v nedeljo, ko je trgovina zaprta, in bom sam na to pripravljen, lahko z njegovim mopedom naredil en krog okoli bližnjega Evrošpina, izključno zaradi moje želje, da ugotovim, česa sem sploh še sposoben. Glede na moje dosedanje izkušnje s kolesom, in da ponavadi zaviramo predvsem na sprednjo zavoro, ne bi smelo biti kakšnih večjh težav ??? Letočnje leto je še dolgo !!!

držim pesti da ti bo tudi to že letos uspelo. drži se še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to kamenje pa vem da je pri vas problem, je prijateljici pred kratkim padu kamen na avto. Popravljajo pa tisto cesto tudi že 100 let.

Enkrat, ko se je moja draga ravno vračala z obiska pri meni na prisilnem odvzemu prostosti (beri: Soča po moji zamisli ???), ji je ravno tako v Zali "pred" avto padel en res velik kamen (skala ?) in samo pravočasen pritisk na zavoro je preprečil najhujše. Še vedno se spominjam, da sem se po Zali zelo rad vozil z mopedom (predvsem zgornji del pred Godovičem) in me prav zanima, če sem kdaj kaj razmišljal tudi o možnem kamenju na cesti ???

Sicer pa od danes naprej svojih izkušenje ne bom več delil z vami, ker mi (nam) je uspelo zadeti dobitek 3 +1na Lotu. :worship::worship::worship: Nam sem napisal v oklepaju, ker vsak od nas (jaz, moja draga in najina hčerka) izbere za vsako nedeljo 3 x po 7 številk, tako da potem skupno igramo z devetimi stolpci. Loto prek interneta vplačujem jaz sam (moja letošnja novost ...). Zmenjeni smo, da ga igramo samo ob nedeljah in ker sem jaz prek interneta "igral" ravno v sredo, zgleda da je tudi veljalo že za v sredo ... Mislim, da gredo dobitki nekako tako: 3+1, 4, 5 ... .)

Sedaj pa moram na mail pogledati, kaj so mi naše fizioterapevtka odgovorile na mojo včerajšnjo samohvalo, glede moje tulivadbe po stopnišču ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, potem igrate loto tako kot moja mama, največ kar je je 4 al pa ta 3+1, da vsaj v škodi nisi. sicer nikoli se ne ve.

Sporoči a so te fizioterapevtke kej okregala al pohvalile. Si pa se zgleda vedno bolj spoprijatelil z računalnikom. Jst sm se malo polenila in navadila spletnih nakupov, kar pa za denarnico ni ravno najboljše.

lep vikend

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In z lotom še ni bilo konec vseh današnjih dobrot !!! Poštar mi je namreč pritovoril tudi eno modro kuverto, odposlano z Ministrstva za finance, v kateri piše, da se malenkostno pridružujejo dobitku na lotu ... :D

Del odgovora naših prijaznih fizioterepavtk pa kar "prilimam". Ker jih je več (fizioterapevtk) in ker ni omenjeno nobeno ime ali priimek, mislim, da to ni protizakonito ???

> Vi se še kar kdaj oglasite, posebno bomo vesele vaših uspehov in zanimivih fotografij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po kosilu, sem združil prijetno s koristnim in kužka, vsakega posebej (nekoč oba skupaj ...), odpeljal na sprehod in opravlanje osebnih potreb. Med sprehodom z Bilijem (večji kuža) sem ugotovil, da ima Bili vsekakor boljši spomin od mene !!! Ker se sedaj lahko sprehajam že samo z eno pohodno palico, je druga roka prosta za držanje povodca, tako da ga z desno roko tudi res držim. In ko rečem Biliju poleg, se vedno postavi ravno na tisto stran (levo), kjer držim pohodno palico, kar me pri hoji zelo ovira. Po kar nekajkratni taki "neubogljivosti" pa sem pričel razmišljati, če je ukaz "poleg" res vedno veljal za približanje k desni nogi, kakor si sedaj želim. Izid razmišljanja je bil zame katastrofalen !!! Ugotovil sem namreč, da ima Bili boljši spomin od mene, vprašanje pa je, kaj bi pokazal tudi test IQ, če bi oba šla na njega ... :D. Mogoče bi mi šteli v dobro, ker je nazaj grede Bili le šel lepo ob moji levi nogi, pohodno palico pa sem držal z desno roko :OK:.

post-12027-0-01571300-1301671414_thumb.jpg

post-12027-0-64571400-1301671432_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pravilno (?) pa sem po stopnicah prav sigurno nazadnje šel kar daljnega šestega septembra 2009, enkrat zjutraj, zelo verjetno s čelado v eni roki. Kako pa so stvari potekale naprej, pa sem po svojih trenutnih spominskih zmožnostih že opisal. Priložena slika pa je nastala pred kakšno uro !

Pravijo, da se korak za korakom daleč pride, toda verjetno si nikoli nisem mislil, da bo tisti "korak za korakom" pri meni prav dobesedno veljal ...

post-12027-0-48437900-1301733054_thumb.jpg

post-12027-0-18316100-1301733077_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji naskok na nov kolesarski rekord, se je pričel z nabiranjem potrebnih informacij na TV .)

post-12027-0-88198000-1301761223_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tik ped ohodom sem v mislih še malo "prečesal " kako je bilo, kako je in kako bi lahko bilo, pa na srečo tako ni ostalo ...

post-12027-0-54527200-1301761578_thumb.jpg

post-12027-0-90886400-1301761602_thumb.jpg

post-12027-0-67966500-1301762051_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj današnji tihi cilj je bil Oblakov vrh, toda ker mi je že dokaj kmalu (?) pošla vsa moč v nogah in tudi zato, ker potek ceste ni podoben tistemu po Zali, ko se nazaj grede samo spuščaš brez pritiskanja na pedala, sem se zaradi varnostnih razlogov (vrnitve !) raje obrnil in vrnil nazaj proti domu. Obrnil sem se tudi zato, ker v spominu nimam več (od Srednje Kanomlje naprej) niti enega metra te ceste, čeprav sem včasih po njej verjetno kar veliko prekolesaril. Po prihodu domov sem seveda kmalu vsedel za računalnik (Google Maps) in po danes prevoženih kiometrih in Googlovem izračunu ugotovil, da mi je do današnjega cilja manjkal samo 1 kilometer ... :wallbash:. Če bi to vedel, bi kolo do cilja verjetno pripeljal kar ob sebi, kar sem večkrat storil tudi na svoji vrnitvi proti domu, kadar cesta "ni hotela" iti navzdol ...

Za dokaz moje današnje aktivnosti pa prilagam še sličico, ki tudi zelo nazorno prikazuje, kakšnih cest (predvsem gore / dole) si trenutno še najbolj želim ... .)

Vseeno pa sem postavil nov "rekord" !!! Starega sem "potolkel" za celih 3,5 km in sedaj znaša 26,5 km. To mi deli ... :OK:

post-12027-0-28504400-1301763111_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker pravijo, da slabo vreme vpliva še na živali in ker je danes zvečer zopet (?) napovedan dež, moram tudi malo pojamrati !!! Pravijo, da iz malega zraste veliko. Toda nerodno je, če se to prične ponovno dogajati okrog starosti 1/2 stoletja ...

Prilagam 2 sliki. Na prvi sem jaz v celoti, z letalskim modelom, gnanim s 40 ccm bencinskim motorjem, namenjenim za uživanju v letenju z modeli, tekmovanju v akrobatskih figurah in tudi nastopanju na raznih modelarskih mitingih, doma in tudi v tujini. Na drugi pa je samo del mene, zgolj za primerjavo velikosti ...

Leteči model je bil aktualen že kar pred nekaj leti (mogoče desetletji ???), manjšo maketo pa sem dokončal ravno včeraj. Ob tem se "izzumil" tudi nov pregovor, namenjen predvsem mopedistom: Iz velikega, lahko skoraj v trenutku, postane majhno ...

post-12027-0-54035100-1301909998_thumb.jpg

post-12027-0-91140300-1301910022_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je pri iskanju popolnom druge stvari (modelarske) v delavnici, uspelo nati ta zemljevid / plakat. Zelo me zanima, če se bom zaradi njegove "3 D" tehnike, na njem kaj bolj znašel ??? Seveda me zanima tudi, kako sem do njega sploh prišel in kaj je v delavnici sploh počel ???

post-12027-0-60786800-1302008980_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerajšnje raziskovanje "3D" zemljevida mi ni prav dosti pomagalo, da bi se lahko bolje orientiral (v času in prostoru ...). Nekatera imena krajev so mi sicer znana, vendar je to tudi vse ...

Ostanek časa v delavnici sem porabil za iskanje nečesa, kar bi moralo nekje tudi biti, toda kje ??? Verjetno sem to stvar celo osebno kupil pri Lojzetu, mogoče celo z mopedom, da sem lahko pomeril, če gre v kovček ??? Ker mi seveda ni uspelo najti ničesar, mi jo po svojem prihodu pri tem delu pomagala (?) moja draga in mi enega od dveh kupljenih prinesla iz prtljažnika v svojem avtu, za drugage pa tudi ona ne ve kje je ... In tako sem danes, takoj zjuraj, zopet meril če gre v "kovček", tokrat v nahrbtni rukzak. Na srečo gre, sicer bo malo gledal ven, vendar me to ne bo oviralo? Torej stolček ni izgubil svojega prvotnega pomena (počivanje), samo v "malo" drugačnih okoliščinah ga bom uporabljal (2 nogi ali bicikl ...).

Trenutni pogled skozi okno mi ne vzbuja ravno največjega optimizma. Kombi s "sumljivo" registrsko tablico (še se spomnim enega primerka iz preteklosti, ki je spredaj imel XY, zadaj pa YX ...) je namreč v soseščino prišel na predhodno pobiranje kosovnih odpadkov. Ali mogoče kdo ve, iz kakšnega materiala izdelujejo šravfe, ki so mi jih montirali v koleno in stegnjenico? Verjetno to ni čisto navadno Fe, ker nič ne škriplje (?), boli pa vseeno... In prav zato upam (zaradi pobiralcev), da podatki o vgrajenih materialih in prejemnikih le-teh, niso javno dostopni ...

post-12027-0-17086000-1302078546_thumb.jpg

post-12027-0-23572300-1302078569_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Da ne bo slučajno še kdo po takem neljubem dogodku, brez potrebe obremenjeval svoje drage, zakaj je njegova obleka končala v smeteh ... Včasih je treba tudi kaj prebrati, če si že zapominti ne moreš ... :wallbash:

post-12027-0-27866800-1302083046_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem zraven pozabil pripisati, da je to potrdilo, iz katerega sem poskeniral samo željeno, prejela ob prejmu moje opreme, moja draga na KC ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat prilagam kar 4 slikice in seveda moram razložiti tudi povezavo med njimi. Na prvi (?) sličici je material, ki sta mi ga dostavili moji dragi z obrazložitvijo kaj si želita. Na drugi sliki sem jaz v akciji, ko je bil "polizdelek" že končan in sem ga že montiral na svoje mesto. Na tretji sliki je končni izdelek, v "delovanju". Na četrti sliki pa je "glavni krivec", da vse to sedaj sploh lahko počnem. Še se spomnim, da sem na svojem zadnjem pregledu na polikliniki (ko sem bil še na SočI) desno roko lahko odročil samo do približno 90 stopinj, glede na telo. Sedaj lahko roko stegnem popolnoma navpično (?) nad glavo. In če bi roka ostala samo toliko premična, kot ob odhodu s Soče, prav gotovo danes ne bi mogel marsičesa početi ... Zelo verjetno imajo tak stol (jaz mu pravim električni :D) tudi na Soči, vendar se ne spomnim, da bi ga videl, prav sigurno pa ga nisem uporabljal. Na naši lokalni fizioterapiji, pa so me prijaaazzznnneee fizioterapevtke, nanj posedle že prvič :OK:. Sedaj pa vedi, v katrem zajcu tiči grm .... .)

PS

Tudi za svoje drage je treba poskrbeti, ne samo pustiti si strežti ...

post-12027-0-73721500-1302104328_thumb.jpg

post-12027-0-00712400-1302104354_thumb.jpg

post-12027-0-24897500-1302104390_thumb.jpg

post-12027-0-26407800-1302104410_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pripeti sliki imata vsaj dve skupni lastnosti. Prva je ta, da sta bili poslikani med doseganjem "rekorda" v kilometrini (na prvi 1.050, na drugi poslikani danes = 42 km). Druga skupna lastnost pa je, da tudi v svojem "novem življenju" na bajsilku uporabljam vzvratno ogledalo, katerega sem si priskrbel še preden sem se začel "resno" voziti s kolesom. Tudi v svojem "novem življenju" že imam slabe izkušnje z zelo bližnjim prehitevnjam šleparja (turbolenca ..I, zato sem se odločil, da se bom v prihodnosti, ob njegovem pravočasnem zaznanju, raje ustavil če bom ocenil, da šlepar nima dovolj prostora za odmik od mene, v času, ko me bo prehiteval ...

post-12027-0-95429400-1302366450_thumb.jpg

post-12027-0-51687000-1302366474_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri današnjem ogledu svojega profila sem ugotovil, da sem po ugledu že vzornik ??? Res prav nikomur ne priporočam, da bi postal vzor na tak način ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je tudi danes zelo lep sončen dan, sem se odločil, da znova "napadem" Oblakov vrh. In če mi tokrat uspe, se skoraj ne bi vračal po isti poti, zato bi lahko naredil en sklenjen krog. Upam le, da se cesta proti iz Oblakovega vrha proti Dolenji Trebuši samo spušča ... Vendar mislim, da mi tokrat mora uspeti, ker bom oblekel svoj "službeni" kolesraski kombinezon .).

Allloo Tina (hčerka), ali bi bilo lahko kosilo danes kakšno minutko prej ... :D

post-12027-0-12792100-1302426940_thumb.jpg

post-12027-0-47038800-1302426966_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je tudi danes zelo lep sončen dan, sem se odločil, da znova "napadem" Oblakov vrh. In če mi tokrat uspe, se skoraj ne bi vračal po isti poti, zato bi lahko naredil en sklenjen krog. Upam le, da se cesta proti iz Oblakovega vrha proti Dolenji Trebuši samo spušča ... Vendar mislim, da mi tokrat mora uspeti, ker bom oblekel svoj "službeni" kolesraski kombinezon .).

Allloo Tina (hčerka), ali bi bilo lahko kosilo danes kakšno minutko prej ... :D

Za planiranje kolesarskih voženj je bolj primerno orodje Bikemap. Moraš se prijaviti, prijava je brezplačna. Potem pa ti poleg poti izriše tudi gibanje terena in lahko vsaj bribližno vidiš, kje gre gor in kje dol ter za koliko. Pokaže ti tudi kilometre in višinske metre. Super zadeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš pa tudi slovenski izdelek, Quo se imenuje, takisto brezplačen :rolleyes:

Drugače pa kapo dol Robi, dobro ga goniš :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim,da boš na kavo prišel tak,kot sem te spoznala:) in to me noro veseli!!!! Izredno lepo napreduješ,skozi ti sledim...sam da veš:winkiss:.Pozdravček za rožici pri hiši!!!! Ampak vidim,da najbolj cevetiš sam :worship: Obljuba dela dolg,pričakujem družinski obisk in vidim,da bo kr kmalu :kava:...Ti kr vstrajaj,rezultati so neverjetni,res!!!!:yes::OK::OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za ponujene nove pripomočke za planiranje mojih kolesarskih poti, toda trenutno se moram najprej navaditi znova uporabljati tiste, ki sem jih nekoč že "obvladal" ...

Bela, ti pa si me s svojim odgovorom povsem zmedla. Takoj sem se pričel spraševati, kdaj si bila v moji bližini, da si lahko videla naše rože in se pri tem nisi oglasila. Kar nekaj časa sem rabil, da sem dojel, da ti dve roživi nista iz klorofila, temveč moji Tina in Zora. Takoj po objavi tega mojega prispevka, jima bom tvojo pohvalo tudi posredoval po mailu ... :notworthy:. To naredim zmeraj, kadar kdo najde lepo besedo tudi zanju. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!