Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Včeraj sem uspel izvesti, kar sem načrtoval. Prilagam sliko starta in cilja, vmes pa je bilo 3 h 15 minut, 53 km, cca 370 m višinske razlike in povprečna hitrost 16,5 km. " Domoradci " dežele, v kateri sem včasih trgal grozdje in nabavljal njegovo predelano stanje, bi rekli: pej nej slabu ... :D

post-12027-0-21399300-1302528521_thumb.jpg

post-12027-0-11335600-1302528549_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kaj mi je bilo treba denar zapravljat v Dolomitih, ko imamo tudi pri nas tako lepe razglede, pa še z bajsikol so dosegljivi :).

Sem se že spomnil ... Nikjer nisem opzail ničesar (?), kjer bi si lahko privoščil Vilija, seveda če bi si ga smel ... :sleep2:

post-12027-0-54910300-1302529220_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec pa še par dokazov, da sem res odpeljal cel krog in se nisem samo vrnil nazaj po klancu navzdol proti Spodnji Idriji. Če bi me videli, kako sem po vrnitvi domov prišel od garaže do stanovanja, mi verjetno ne bi bilo treba ničesar pojasnjevati ...

post-12027-0-11625800-1302529513_thumb.jpg

post-12027-0-62212000-1302529538_thumb.jpg

post-12027-0-68043000-1302529572_thumb.jpg

post-12027-0-98258800-1302529596_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno vztrajam (na internetu), ker še zmeraj nisem 100 % prepričan, da se bom že jutri vrnil iz Ljubljane (pregled na Ljubljana - Polje).

Glede mojega včerajšnjega kolesarskega "maratona" moram omeniti tudi zelo neljubi dogodek, ki mi je nekako znan tudi iz mojih mopedističnih časov. Ko se peljete od Straže (nekdanji Želin) proti Spodnji Idriji, je kamlu za križiščem proti Cerknem precej dolg (za kolesrje) klanec, ki se zaključi z ostrim ovinkom v levo. Na sredini (?) tega ovinka je na desni strani hiša, do katerega je speljan tudi dovoz. In ko sem včeraj, ves zadihan, prikolesaril na vrh tega klanca, sem na dovozu k hiši opazil prihajajoč osebni avtomobil, od katerega sem seveda pričakoval, da se bo ustavil, ker sem bil že dokaj blizu "križišča". Gospa za volanom se mi je še prijazno (?) nasmehnila, tako da spregledala me sigurno ni (!!!), vendar se ni zaustavila, tako da je bila kar naenkrat s celim avtovim bokom tik pred mano in sem moral v trenutku pritisniti na obe zavori, kar je na srečo zadostovalo, da ji nisem poškodoval avta ... :wallbash:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričelo se je tako:

Danes sem rešil vse potrebne "krišanke" v Čukcu (kar nekaj), da sem lahko sestavil nagradno geslo. Napisal sem ga na priloženi kupon, ga izrezal iz revije, poiskal kuverto, zapakiral, prepisal naslov prejemnika, na Internetu poiskal cenik poštnih storitev (nestandardno pismo, znamka B ali 0,31 SIT), nažical Zoro za dosegljive znamke (malo čez mero...), jih prilepil na kuverto in Zori zabičal, da jo mora jutri siguurrnnoo oddati na pošti. Kar precej časa je že poteklo od takrat, ko sem zadnjič kaj oddal na pošto ...

post-12027-0-48499200-1302622717_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem s sabo nesel tudi na pregled v Ljubljano in prijaznega doktorja na pregledu vprašal, če bi to lahko dal komu, ki bi mu koristilo bolje kot meni. Mojo željo bo izpolnil in s tem hkrati tudi mene zelo razveselil. :worship:

post-12027-0-99274700-1302623160_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zgornjo sliko, kjer si risal rumeno in rdečo črto, je to klasičen motorističen padec, ki se zgodi v temenu ovinka. Ali si preveč odprl gas in te je zadnje kolo prehitelo, ali pa si gas nenadoma zaprl ali pa pritisnil na prednjo zavoro, in ti je vzelo prednji konec.

Pozdravljen Marko. Nisem se spravil nate, toda verjetno si edini, ki se je malo "poglobil" tudi v mojo takratno vožnjo. Tokrat prilagam sliko, ki smo jo z velikimi težavami spravili skupaj Stric Google, Windowsov Slikar in moja Sitnost. Sliko sem obrnil tako, kakršno bi videl pred vhodom v prvi ovinek v smari vožnje. Ob tem razmišljam tako: Če bi bila res samo neprilagojena hitrost, zelo verjetno že prvega ovinka (v desno) ne bi zvozil in bi že v njem šel med smreke. Če se je padec res zgodil (nimam slik ...) na tistem mestu, ki sem ga označil s križcem (tako nekako sta mi povedala moja takratna spremljevalca), je bilo to verjetno prav na prenosu težišča iz desne na levo stran. Zelo dvomim, da bi zaviral prav v tistem trenutku. In zakaj bi sploh moral zavirati, če sem že zvozil desnega, ker je levi manj oster ??? Kaj ti meniš o tem ??? Seveda tudi kdo drugi ! Daleč od tega, da bi se hotel s kom prerekati o tem kdo je bil kriv in zakaj, želim si vedeti samo to, zakaj se je zgodilo in če obstaja možnost, da bi se še kdaj ponovilo, če si bom sploh še kdaj omislil moped (lahko tudi med vožnjo z bajsikolom ??? ).

post-12027-0-19158200-1302703131_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno koga, ki prebira "mojo" temo, moti udarjanje katerekoli (?) "zajle" po kateremkoli delu njegovega mopeda, priporočam :whistle: naslednjo rešitev (slika), ki sem si jo omislil danes, ker me je že kar nekaj časa motilo, da sem mamo zaslišal, že ko je zapuščala svoje stanovanje in se usmerila proti mei (3 m narazen), ker so "štrleče zajle" udarjale po okvirjih vrat. Sedaj nič več ne ropota ... :worship:

Sicer pa gojim do te hudulje zelo veliko spoštovanje, saj sem se prav z njeno pomočjo, sicer "na šverc", med preživetimi vikendi doma (ko sem bil še v Soči) znova naučil hodit ... :notworthy::notworthy::notworthy:

post-12027-0-27381500-1302776763_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na moto-video posnetke, tisti almost-crash. Mogoče ti je pa šlo podobno.

Pa dobro okrevanje ti želim! Predvsem psihično... tiste kosti se že sestavi in mišice aktivira, glava je pa na žalost bolj je*a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na moto-video posnetke, tisti almost-crash. Mogoče ti je pa šlo podobno.

Pa dobro okrevanje ti želim! Predvsem psihično... tiste kosti se že sestavi in mišice aktivira, glava je pa na žalost bolj je*a.

Ali si mogoče mislil tale posnetek ?

Njemu je uspelo :worship: meni pa na žalost ni ... :surrender:

Hvala za lepe želje. Tudi jaz sem podobnega mnenja kot ti: težava ni v hardveru, temveč v softveru ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Marko. Nisem se spravil nate, toda verjetno si edini, ki se je malo "poglobil" tudi v mojo takratno vožnjo. Tokrat prilagam sliko, ki smo jo z velikimi težavami spravili skupaj Stric Google, Windowsov Slikar in moja Sitnost. Sliko sem obrnil tako, kakršno bi videl pred vhodom v prvi ovinek v smari vožnje. Ob tem razmišljam tako: Če bi bila res samo neprilagojena hitrost, zelo verjetno že prvega ovinka (v desno) ne bi zvozil in bi že v njem šel med smreke. Če se je padec res zgodil (nimam slik ...) na tistem mestu, ki sem ga označil s križcem (tako nekako sta mi povedala moja takratna spremljevalca), je bilo to verjetno prav na prenosu težišča iz desne na levo stran. Zelo dvomim, da bi zaviral prav v tistem trenutku. In zakaj bi sploh moral zavirati, če sem že zvozil desnega, ker je levi manj oster ??? Kaj ti meniš o tem ??? Seveda tudi kdo drugi ! Daleč od tega, da bi se hotel s kom prerekati o tem kdo je bil kriv in zakaj, želim si vedeti samo to, zakaj se je zgodilo in če obstaja možnost, da bi se še kdaj ponovilo, če si bom sploh še kdaj omislil moped (lahko tudi med vožnjo z bajsikolom ??? ).

V ovinek se vozi tako, da pred ovinkom zmanjšaš hitrost (torej odvzameš gas in po potrebi še bremzaš) in v temenu (na sredini) ovinka začneš pospeševati. Če gledava tvojo sliko, malo po oznaki 1 spustiš gas (in če je treba še bremzaš) in se pripraviš za drugi, levi ovinek. Seveda je hipotetično možno, da si prvega prevozil gladko (ali pa že malo s težavami, ker si bil že tam prehiter), pri drugem pa te je nekaj stisnilo, si se zakrčil in narobe začel ovinek, potem pa je bila panika.

Sedaj bo težko točno določiti vzrok nesreče. To je težko tudi takrat, ko recimo gledaš MotoGP dirke in je vse pod kamero pa še večkrat ponovijo počasni posnetek, pa je tudi takrat včasih težko natančno določiti, kaj je šlo narobe.

Vsekakor se jaz na tvojem mestu nebi preveč obrenjeval s tem, da si padel zaradi zdravstvene hibe. Meni je prav žal, ampak po slikah sodeč in ker poznam to cesto je veliko bolj verjetno, da si pač malce pretiraval kar je privedlo do nesreče.

Ali si mogoče mislil tale posnetek ?

Njemu je uspelo :worship: meni pa na žalost ni ... :surrender:

Hvala za lepe želje. Tudi jaz sem podobnega mnenja kot ti: težava ni v hardveru, temveč v softveru ... :hmm:

S tem da je on imel ogromno izletno cono. Če bi s tako hitrostjo zletel ven na tistem odseku, kjer si ti, bi se zadeva bistveno drugače končala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi sm se prou nasmejala tvoji nagradi. no lahko bi rekli da neki sreče pa že maš, če si nagrado dobil. upam da je bo kak malček vesel, ponavadi otroci imajo zelo radi te pobarvanke.

Če ne pa čestitke za prekolesarjene kilometre. Moreš met kr kondicijo. Jst bi rabla kr neki treninga za take podvige. Ti pa ta tvoja (rovtarska) trma vseeno dobro služi in gotovo boš prišel do želenega cilja.

Sm pa v nedeljo vidla da maste pred tušom v idriji kr velik parking za ponovno učenje vožnje jeklenega konjička.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, nekje vmes sem prebral, da si 111% da ne greš na Maraton Franjo...jst se s to tvojo trditvijo ne strinjam preveč :P Mislim, da bi se za začetek lahko z lahkoto pridruzu pri druzinskem maratonu, ali pa morda celo na malem maratonu Franja! Pravi Maraon Franja, 150+km, je res prevelik zalogaj trenutno. Jst sem ga 4x prevozu, pa zdej po nekajletni pavzi s kolesom, ga tudi sam ne bi prevozu (ne da bi me vmes pobralo), ampak vidim, da si ti v ravno obratnem procesu kot jst, ti si šele na vzponu, do junija je pa še kr neki časa. Mislim, da bi na tvojem mestu bilo vredno ponovno razmisliti, sploh glede na tvoje zadnje dosezke. Mali maraton franja ti je povsem na dosegu! Pa ko ga enkrat osvojiš, ne glede na to kateri prideš, ali koliko časa potrebuješ, je to fenomenalen občutek, ki ti pol za vedno ostane. No, ti ga boš morda sicer pozabu rolleyes.gif, boš se pa lahko vsakokrat spomnu, ko boš pogledal sliko tebe na cilju. Pa bo še ena potrditev več, da se z veliko volje marsikaj doseže.

Čeprav se ne "oglašamo" v tvoji temi prav pogosto, vedi, da mnogi prebiramo tvoje poste in se veselimo vsakega novega! trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ovinek se vozi tako, ...

Marko, hvala za tvojo razlago. Toda na žalost še vedno obstajajo možnosti ... Mogoče se bo marsikomu zdelo čudno, toda sam bi najrajši slišal, da sem tam nekje naredil to in to narobe in pika. Nobenih dodatnih možnosti, kot naprimer "možganska kap" med vožnjo itd, kar se mi lahko ponovi tudi še kda,j npr. med vožnjo s kolesom ali tudi med navadno hojo s kužki ... :blush:

Moja 2 Flokita pa sem omenil prav nalašč. Danes sem ju namreč po res zelooo dolgem času zopet peljal oba skupaj na opravljanje njunih potreb, brez kakršnegakoli pripomočka za hojo. Roberto, ti si car in le poslušaj kar ti Robi svetuje ... :D

post-12027-0-26698500-1302792763_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi sm se prou nasmejala tvoji nagradi. no lahko bi rekli da neki sreče pa že maš, če si nagrado dobil. upam da je bo kak malček vesel, ponavadi otroci imajo zelo radi te pobarvanke.

Če ne pa čestitke za prekolesarjene kilometre. Moreš met kr kondicijo. Jst bi rabla kr neki treninga za take podvige. Ti pa ta tvoja (rovtarska) trma vseeno dobro služi in gotovo boš prišel do želenega cilja.

Sm pa v nedeljo vidla da maste pred tušom v idriji kr velik parking za ponovno učenje vožnje jeklenega konjička.

Rojen sem 13-ga in očitno res moram imeti veliko srečo, da sem po tolikih prigodah in nezgodah, ki sem jih že preživel in po vsem s čemer sem se že ukvarjal, še vedno lahko prisoten na forumu !

Glede prejete nagrade pa mislim, da jo bo, glede na to, koga sem prosil naj jo izroči nekomu, ki jo bo potreboval, prejel nekdo, ki mu v njegovem življenju prav gotovo tudi ni prav lepo in se mora prebijat skozi podobne "ovire" kakor se prebijam jaz. Sicer malo komplicirano sestavljen stavek, vendar se ga da brati tudi po delčkih ... :D

Iz Soče se še spominm, kako mi je rekla "moja" fizioterapevtka, da se vidi, da sem bil pred nesrečo fizično kar precek pripravljen. Trma pa itak da mora bit ... .)

Pravkar sem premaknil svojo bučo za cca 0,5 m v desno in pred očmi se mi je prikazal kar lep "poligon" za ponovno vožnjo mopeda. Ob nedeljah ni "strank" (Evrospin) in to je tudi moj cilj ! Z novim lastnikom mojega nekdanjega mopeda sem že poskusil vspostaviti fizični kontakt, da bi se o moji želji malo pogovoril z njim, vendar je imel prav tisti dan dopust :wallbash: Kot za nalašč. Ampak slišala sva se vsaj po tulifonu, ker imam za sedanjo njegovo in bivšo mojo Fazerco še nekaj uporabnih stvari, ki pripadajo mopedu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, nekje vmes sem prebral, da si 111% da ne greš na Maraton Franjo...

Glede na to, da sem že ponovno aktiviral mojo "službeno" kolesarsko opremo in tudi to, da že imam rezervno zračnico (pumpo še vedno čakam !) in tudi to, da sem prav danes kupil Hoferjev kolesarski nahrbtnik znižujem svoje kolesraske napovedi na 50 % .). Malo podrobneje si moram še ogledati trase prog in možno je (?), da se bom kar prikjučil (ali se to sploh da ???) tisti najbolj "ugodni" zame, ki poteka skozi Idrijo. Vendar se vseeno malo bojim, da ta ni prav tista "ugodno zame ..." Vem tudi to, da se na start kakšne druge da pripeljti tudi z avtom, toda s tem moram že nekoga dodatno obremenjevati ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi držim pesti da ti bo uspelo res narest kak krogec po parkirišču. je pa gotovo tudi to da tako dobro skrbiš za fizično kondicijo. sej pravijo zdrav duh v zdravem telesu, pa tudi da lahko kam greš je veliko vredno.

sta pa lušna ta dva tvoja štirinožna prijatelja. baje da tudi živalce dobro vplivajo na okrevanje, ker kdaj se človek res slabo počuti, pa jih malo počohaš je kr nekako bolje.

robi fajn kolesari, da boš za franijo že pronto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tvoje držanje pesti. Kadar si jaz nekaj "vbijem v bočo", redkogdaj da tega tudi ne storim !

Teh mojih osem prijateljskih nog :rolleyes: pa zame predstavlja mnogo več ... Prav ona dva sta edina, ki sta z mano 24 ur/dan, poleg tega po opravljata še "usluge" fizioterapevtov in seveda psihiatrov. Že sam pogled na njuno medsebojno prijateljstvo mi pomaga še iz tako slabega počutja !

Verjetno je name naredilo zelo velik vtis (ker se še vedno spominjam), da se je ena izmed fizioterapevtk na Soči zavzemala za to, da bi kužke uvedli kot dodatno pomoč pri okrevanju. Mislim, da se to po nekaterih ustanovah (domovi starejših ?) tudi že prakticira ? :notworthy:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem že ponovno aktiviral mojo "službeno" kolesarsko opremo in tudi to, da že imam rezervno zračnico (pumpo še vedno čakam !) in tudi to, da sem prav danes kupil Hoferjev kolesarski nahrbtnik znižujem svoje kolesraske napovedi na 50 % .). Malo podrobneje si moram še ogledati trase prog in možno je (?), da se bom kar prikjučil (ali se to sploh da ???) tisti najbolj "ugodni" zame, ki poteka skozi Idrijo. Vendar se vseeno malo bojim, da ta ni prav tista "ugodno zame ..." Vem tudi to, da se na start kakšne druge da pripeljti tudi z avtom, toda s tem moram že nekoga dodatno obremenjevati ...

:D Imaš prav, skozi Idrijo ne gre ravno najlažja varianta. Pa na tvojem in mojem mestu, se ne bi priključil tej skupini iz preprostega razloga, ker se iz Idrije direktno zapelje v Cerkno, nato pa na najhujši vzpon celega maratona. To je verjetno tebi že znan vzpon na Kladje rolleyes.gif Tako, da neogret direktno v klanec lahko povzroci kako nelagodje, ki se ponavadi sprevrze v preklinjanje :P Res je, na to niti ne pomislimo, ker ne gremo niti za tem, da bi moral se koga drugega obremenjevat za prevoz. No, morda pa se bo le najdu kdo, ki ti bo ponudu prevoz, morda tudi kdo, ki bo sel na maraton, morda kak moto-klub, ki bo pomagal pri maratonu kot spremljevalec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soimenjak, hvala za zelo lepe besede. Če bi mi to lahko še nekdo vprogramiral v mojo bučo ...

Mogoče bi to bolj spadalo v temo Zavarovalnice, toda raje bom objavil kar tukaj, da slučajno ne pozabim, da sem že objavil ... Včeraj sem od Zavarovalnice Triglav prejel ponudbo (prilepljeno), ki bi bila v mojem primeru verjetno zelo ugodna, če ......................................................................................................................................................... ne bi prav tisto leto, par mesecev pred mojo nezgodo zaradi ??? (verjetno finančnih težav) to zavarovanje prekinil ! :cry: Pri mojem zavarovalniškem "agentu" sem se že pozanimal in mi je povedal, da karkoli v zvezi z zavarovanjem velja na stanje zavarovanje (nezavarovan !!!) na datum nastalega dogodka. Vseeno mislim, da sem daleč največ "zaslužil" s tem, da v tem trenutku to svojo izkušnjo lahko delim za Vami !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bom postal še "ranocelnik"... Ne spomnim se več, kako se imenuje tista vrsta medicine, ki temlji samo na popolnoma naravnih "zdravilih". Za zdravljenje depresije priporočam podobno kombinacijo, kakor je na spodnji sliki. Kadarkoli zagledam to njuno medsebojno naklonjenost, se mi moja depress mode na lestvici s petimi možnimi stopnjami, premkane vsaj iz točke 4 na točko 2 :worship:. Ker vam še vedno utrujam s svojimi "znanostmi", pa kritične 5-te točke še nisem dosegel in res upam, da je nikoli ne bom. Kdo bi vam pa v takem primeru nakladal na Motoforumu ...

ŠŠŠccccccccccccccccccccc, že letim !!! Flokita (2 x 1 Floki; floki = kuža) je treba peljat na wc, dokler še ni dežja !

post-12027-0-37476800-1302869869_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!