Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Če mi tehnika ne povzroča težav, si jih povzročim sam in na YouTube namesto "obdelanega" video posnetka, obhjavim "surovca" ... :blush:

Popravek:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, Zala ima na ovinkih že zbrušen, pa umazan asfalt (težki kamioni, fin dolomit ob cesti). Tudi meni se je to zgodilo in sicer v zgornjem delu, če se prav spomnim prvi konkreten desni ovinek, na srečo brez posledic, vendar v resen opomin. Ker nisem imel s seboj fotoaparata, nisem imel kaj slikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, RobiRoberto pravi:

Če mi tehnika ne povzroča težav, si jih povzročim sam in na YouTube namesto "obdelanega" video posnetka, obhjavim "surovca" ... :blush:

Vidim, da so delovišče med Razpotjem in Govejkom še podaljšali. A je prav zapora ceste? Drugače je pa ta odsek res zmahan in potreben sanacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, RobiRoberto pravi:

Za darilo sprejmem delujočo rabljeno, ali novo športno kamero GO PRO HERO 5 = 450 € + ...

Prijatelj ima GoPro 3 in ko smo šli junija na jug z motorji, je veliko snemal, pa presnel posnetke na zunanji disk. Ko sem hotel posnetke v obliki MP4 (MPEG-4) obdelati z urejevalnikom, mi jih ne odpre, jih pa lahko enega po enega z VLV media playerjem. Očitno bom moral spremeniti obliko zapisa. Tudi GoPro ima svoje finte. Jest pa delo.

Sam sem za kitajsko kamerco dal 80€ (kupil sem jo zgolj zaradi tega, da vidim, koliko je uporabna), ima malo nastavitev, ampak teh težav pa mi ne povzroča.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, gume so prav gotovo homologirane za višje hitrosti, samo homologacija prav nič ne pomaga (slaba guma je slaba, pa če je homologirana za višje hitrosti ali ne) . "Po pameti! "

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, besedo homoligirina sem uporabil zato, da sem navedel nek vzrok, zakaj mi je zadnje kolo spodneslo. Res pa mislim, da je bila kriva prav guma, ker na asfaltu na tistem delu ceste nisem opazil nič, škoda pa, da tega nisem preveril takoj po zdrsu ... :blush:

Danes dopoldne:  HVALA  najini hčerki, da je mene in kulo odpeljala "na vrh gore" (Strmec - pri Vodnjaku), HVALA da mi je delala družbo pri :kava: v Slaščičarni v Ajdovščini in HVALA seveda tudi za to, da je mene in kulo pripeljala tudi nazaj domov.

Današnji snemek se že nalaga na YouTube, trenutno se je preneslo 18 % in do konca prenosa je še 2 h 56 min.   :blush:

IMG_3412.thumb.JPG.ebaa3efb795ce4a18259c1aa2902b5b2.JPG

IMG_3413.JPG.5bf2aa9740e8db29873b11c1d7232fd2.JPG

IMG_3418.JPG.cf6c190d395e9d67bff69cc03af26861.JPG

StrmecAjdovscina.thumb.jpg.1b3219927ec4ceb7cd4c22f1997345ad.jpg

IMG_3419.JPG.ea1032523531bef8b163b8f3135c7663.JPG

IMG_3421.JPG.2a050bdf0bf8a89354c1334c59abd883.JPG

IMG_3420.JPG.6cf28a2570b922de11f0977ca7587d02.JPG

OK.jpg.d02ab5a1e188438424d2343c68daf776.jpg

----------------------------------------------------------------------------------

mime-attachment.gif.e3dc0c95cb1afa1c1c7a456526e632f5.gif      Podpis.jpg.5e3e0095c4ff90f67dc077b7a6e33df8.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, RobiRoberto pravi:

Franc, besedo homoligirina sem uporabil zato, da sem navedel nek vzrok, zakaj mi je zadnje kolo spodneslo. Res pa mislim, da je bila kriva prav guma, ker na asfaltu na tistem delu ceste nisem opazil nič, škoda pa, da tega nisem preveril takoj po zdrsu ... :blush:

Cesta gre na ovinku v klanec in dvomim, da se ti je to zgodilo s tvojim motorjem zaradi hitrosti. Kaj če je bil na cesti kak predmet, ki si ga spregledal in popvozil. Olja verjetno ni bilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, RobiRoberto pravi:

:OK:

Sem šel prav v atlas Slovenije gledat, kje je taka lepa cesta. No po posnetku sem spoznal Col in na karti našel, kje je ta Strmica, le da je tam imenovana Strmec, preval nad Colom. Ja tu je pa res uživancija. Je bilo zadosti % naklona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta gre na ovinku po desni strani v klanec navzgor proti Godoviču, po levi pa po klancu navzdol iz Godoviča proti "Baraki" in jaz sem se peljal navzdol, z nedelujočim motorjem in s hitrostjo nekje med 40 in 50 km/h.   :blush:

Kdaj sem zadnjič pil :kava:  v Punta Caffe v Piranu in ali je še vedno dovolj dolg dan za tak "podvig", recimo s povprečno hitrostjo MMV približno 20 km/h.   :hmm:

Piran.thumb.jpg.6c57ab420c17af8ec62c56e7b14ff26b.jpg

59dc865487124_PuntaCaffe.thumb.jpg.30f54fc17bc6133a0e600eef5e8b2f0f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, amateur pravi:

. Je bilo zadosti % naklona?

Na posnetku se vidi, da se premikajo tudi moja kolena, drugače ne bi dosegel hitrosti 58 km/h, več se pa očitno ni dalo, tudi v najvišji možni prestavi ne, ker moji nogi nista več zmogli tako hitro obračati gonilk.   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še pozabil, kako sem se na :kava: v Izoli nekaj časa vozil po "avtocesti" (?), zato me že sedaj sevada skrbi, kako se bom od ankaranskega križišča pripeljal do Pirana brez prometnega prekrška. :hmm:

Še vedno se spomnim,  da je bil nekje ob cesti proti ankarnskem križišču prometbi znak "kolesatji čez cesto levo in potem naprej".

Piran.thumb.jpg.c0c01ec06355bfefb9cabd789be59a2e.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno tak znak je nekje ob cesti proti ankaranskem križišču, vendar s puščico obrnjeno v drugo smer proti odcepu na levi strani cestišča.

60471364.thumb.jpg.fa9da695d84d5c19c56cd1c2737fb343.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, tega jaz sam nisem preveril, ampak kolega trdi, da lahko v Dekanih greš na Parezano in se "izogneš" Kopru (s kolesom, tvoja "MMV" je menda še vedno "kolo"). Gre čez tovarniško parkirišče, nasproti tovarne (tam naj bi bila tabla, ampak priznam, da je nikoli nisem videl) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Težka bo" ... :blush:

Ko sem po zadnji vožnji z MMV snel čelado z glave, se je ta začela "malo razpadati" :blush: in takoj se se odločil, da s tako čelado v promet ne več. In ker mi :kava: v Piranu, kljub mojim težavam z navigacijo :blush: zelooo diši (moje težave z vonjavami seveda povzročajo tudi težave z okusi, še vedno :blush: ), sem danes postal tudi uspešen serviser AGV čelad ... :OK:

IMG_3422.JPG.02858cda892e7208105378aac55ee42d.JPG

IMG_3423.JPG.5bda014a3c899c415e54d1b420d808c5.JPG

IMG_3424.JPG.f305c82e2f5c37b7740412bcd54ac0f2.JPG

IMG_3425.JPG.bd5c5bd73a427a6fa37917b0cde7e333.JPG

IMG_3426.JPG.28158415425de4ef92d677ba26a6e74d.JPG

IMG_3428.JPG.eef00019743697a285e79393a10b4471.JPG

IMG_3429.JPG.2977581d3594cab4d8ef1d57f7c56a54.JPG

IMG_3430.JPG.e39c7e7613cb989bce7c73cad05b0334.JPG

IMG_3431.JPG.58a0ae06e6f31318f01dafc733931da8.JPG

OK.jpg.c80e15172663327fb06e9ffcb9d3d637.jpg

IMG_3427.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Franc, ker si potrdil moj reven spomin, da je malo pred ankaranskim križiščem za kolesarje obvezno zavitje v levo čez cestišče in nadaljevanje vožnje naprej, najbrž po kolesarski stezi, po kateri pa še zmeraj ne vem, če se lahko vozim tudi z mojim skuterjem z omejitvijo hitrosti 25 km/h.

Boratta večkrat opazim da "pregleduje" to temo, vendar do sedaj ni prpomnil še nič.

Piran.thumb.jpg.e039c135fd166fbcc84c3acb7ced56cc.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, RobiRoberto pravi:

Hvala Franc, ker si potrdil moj reven spomin, da je malo pred ankaranskim križiščem za kolesarje obvezno zavitje v levo čez cestišče in nadaljevanje vožnje naprej, najbrž po kolesarski stezi, po kateri pa še zmeraj ne vem, če se lahko vozim tudi z mojim skuterjem z omejitvijo hitrosti 25 km/h.

Boratta večkrat opazim da "pregleduje" to temo, vendar do sedaj ni prpomnil še nič.

Tudi čez Logatec se moraš peljati po kolesarski stezi (če želiš voziti po predpisih, kar se tega predpisa tiče). Zadnjič si naredil kar lepo kolono od bencinskega servisa MOL, v smeri proti Kalcam :D. Malo sem ti mahal (ker sem vedel, da si ti), ko sem te prehiteval, če bi ravno pogledal v moje vozilo, nisem pa hotel potrobentat, da ne bi mislil, da je kak nepotrpežljiv šofer :P.

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, RobiRoberto pravi:

Hvala Franc, ker si potrdil moj reven spomin, da je malo pred ankaranskim križiščem za kolesarje obvezno zavitje v levo čez cestišče in nadaljevanje vožnje naprej, najbrž po kolesarski stezi, po kateri pa še zmeraj ne vem, če se lahko vozim tudi z mojim skuterjem z omejitvijo hitrosti 25 km/h

Mislim, da je letos že prepozno, 6 ur v eno stran. Pusti še kaj za drugo leto, mesec junij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, franc pravi:

Robi, tega jaz sam nisem preveril, ampak kolega trdi, da lahko v Dekanih greš na Parezano in se "izogneš" Kopru (s kolesom, tvoja "MMV" je menda še vedno "kolo"). Gre čez tovarniško parkirišče, nasproti tovarne (tam naj bi bila tabla, ampak priznam, da je nikoli nisem videl) .

Robi, Parancana ima znak D-8, slediš tej oznaki in pobarvanem cestišču za kolesarsko stezo, lahko tudi kakemu "zmernemu" kolesarju. Boš moral pa paziti, da se boš držal skrano desno, ker marsikateri vključno z menoj vozi kar hitro, hitreje kot boš lahko ti. Izberi med tednom, ko ni toliko uporabnikov, pred sezono. V Izoli je par 100 m še makadama. Nazaj pa čez Beli Križ, da se izogneš Portorožu.

Spodaj je slika oznake, za oznako je predor nad Izolo iz zahodne smeri.

 

Znak.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, ne skrbi, saj se po Porečanki vozijo tudi z avti :( Še obvoz glavne ceste so speljali po njej...

V Dekanih zaviješ levo TUKAJ. Do Bertokov greš po kolesarski, nato naprej po glavni cesti do krožnega v Bertokih, kjer zaviješ desno in takoj po mostu čez AC levo na kolesarsko pot. Razvrsti se že na mostu in pazi, saj je zelo prometno.

Prometni znak pred potjo v Jagodju (Izola). Naprej je križišče, desno te pot vodi skozi drugi tunel proti Strunjanu.

Če pa se ti timing zalomi, povej in bomo pogrnili posteljo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, proga "Parenzana" se je začela na postaji Campo Marzio v Trstu, končala pa v Poreču. Takrat je bilo to v eni državi (K&K), danes pa gre skozi tri...

Italijanski del sem prekolesaril samo enkrat. Je popolnoma nezanimiv (razen postaje seveda) ker gre pretežno čez industrijsko cono v Trstu.

Slovenski del sem prekolesaril 3-4x. Je kar solidno označen (ti je že @3nity napisala).

Najlepši del proge (in tudi najdaljši, cca. 75km) pa gre po hrvaški Istri. Imajo več tunelov, viaduktov... Problem pa je, ker poteka večinoma po makadamu, in to zelo grobem...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To s posteljo bi bilo zelo dobro. Sploh za ta del leta, ko je dan kratek.  Vidim pa, da imate v Jagodju obvoz, da se rešiš onega dela ceste z makadamom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!