Skoči na vsebino

Nosečnost in motoriranje


ligenjček

Priporočene objave

Pozdrav,

Kaj naj rečem, zgodilo se je... v glavnem jaz ne morem brez motorja, ona ne more brez mene. Zaradi poškodbe se nekaj časa nisem mogel voziti, kar pomeni, da nujno rabim terapijo. Sorodniki so naju povabili na morje, v drugačni situaciji sploh ne bi razmišljal o prevoznem sredstvu, ampak stvar je v tem, da je ona v 7. mesecu nosečnosti. Zanima me vaše mnenje, iti z motorjem ali ne? Ne delam neke panike, vem da nosečnost ni nepokretnost ampak malce me pa skrbi.

Pa prosim za argumente, če ne, zakaj ne, pa to, da je cesta nevarna in podobno ni argument ker nima veze z nosečnostjo. Zelo bi bil vesel tudi, če ima kdo s tem že kakšne izkušnje in bi jih bil pripravljen deliti. Hvala za vsak odgovor :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja nosečnice na motorju; odvisno, kako se ona počuti. Po navadi je motoristična oprema tesna, kako to pritiska na bodočega člana družine?

Pa tudi odgovornost je velika, kajti vozil boš razen sebe še dve najljubši osebi...

Kako pa kaj mehur od nosečnice. Pri moji smo bili kar redni obiskovalci stranišč, pa vsaka školjka ni dobra.... 

Moj nasvet, pojdi z avtom, imaš ves komfort in več varnosti. Za motor bo vedno še čas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej prjatu moj,da ne boš v skrbeh za drago in njen plod,rukn fračo na bus,vlak,trajekt itd....ti pa luštn bruhn z motorčkom...simpl d best ... :bike:

Popravljeno . Popravil Grut
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Lipstick pravi:

Gospodična z avtom in  tvojo prtljago, ti z motorjem...... vsi srečni, varni in zadovoljni......

???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kaldu pravi:

Vožnja nosečnice na motorju; odvisno, kako se ona počuti. Po navadi je motoristična oprema tesna, kako to pritiska na bodočega člana družine?

Pa tudi odgovornost je velika, kajti vozil boš razen sebe še dve najljubši osebi...

Kako pa kaj mehur od nosečnice. Pri moji smo bili kar redni obiskovalci stranišč, pa vsaka školjka ni dobra.... 

Moj nasvet, pojdi z avtom, imaš ves komfort in več varnosti. Za motor bo vedno še čas. 

opremo bi si sposodila od moje sestre, ki je malce močnejše postave, in se ji trenutno odlično prilega :) počuti se odlično, lulanje pa bi pomoje šlo, če stojiva vsako uro... saj najbrž bova šla z avtom, ampak se še odločava...

pred 21 minutami, Lipstick pravi:

Gospodična z avtom in  tvojo prtljago, ti z motorjem...... vsi srečni, varni in zadovoljni......

Vse lepo in prav, ampak glede na kulturo šoferjev na avtocesti, bi imel manj skrbi, če sedi za mano na motorju, kot da se pelje sama...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Lipstick pravi:

Gospodična z avtom in  tvojo prtljago, ti z motorjem...... vsi srečni, varni in zadovoljni......

to počneva že 3 leta. In če ji paše se na morju vsede na moped, pa kam zapluživa. edin noseča pa ni..moja :P

Kalamar, jaz ti predlagam enako kot Šminka :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ligenjček pravi:

 

Vse lepo in prav, ampak glede na kulturo šoferjev na avtocesti, bi imel manj skrbi, če sedi za mano na motorju, kot da se pelje sama...

hodi vsak dan v službo z avtom? Najbrž ja. Pot je pot. Lahko celo skupaj potujeta. Da ne govorim o njenem udobju, klima, itd..

Boš videl kako pade poraba na motorju. Meni je lani SX do Vinodolca pil 3,7 litra. Potem je pa moja rekla: zgini že enkrat naprej, ker te ne morem gledat kako cijaziš :P

Nakar se je čudežno poraba dvignila na normalo..al pa še mal čez, ker sem moral kompenzirat prejšnje zamude na poti :D

ps. svojo ginekologinjo naj vpraša, kaj je smiselno in kaj ni. Sedenje, vročina itd..

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

Pa prosim za argumente, če ne, zakaj ne, pa to, da je cesta nevarna in podobno ni argument ker nima veze z nosečnostjo. 

Meni osebno je ravno ta argument bistven, da na kaj takšnega ne bi niti pomislil.

Ob vsem prometu ter takšnih in drugačnih voznikih (sanjačih, utrujenih, zadrogiranih,....) je dovolj le trenutek, na motorju je to lahko tudi bežni dotik in zdrsneš po cesti.... Si res pripravljen na takšno tveganje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, b2z25 pravi:

Meni osebno je ravno ta argument bistven, da na kaj takšnega ne bi niti pomislil.

Ob vsem prometu ter takšnih in drugačnih voznikih (sanjačih, utrujenih, zadrogiranih,....) je dovolj le trenutek, na motorju je to lahko tudi bežni dotik in zdrsneš po cesti.... Si res pripravljen na takšno tveganje?

da se ne razumemo narobe, ta argument je že upoštevan v razmislek in ga bom pri končni odločitvi upošteval, nisem pa fanatik ki bi jo do konca nosečnosti zavijal v celofan, ker to ni dobro ne za njo ne za otroka. Na ostalih forumih, ko se gre za to temo je bilo 90% debate o tem kako je to nevarno, kar pomeni, da je ta argument že poznan, zanimajo pa me še ostali, katere pa človek težko najde, če so skriti med 100 stranmi nabijanja kako je to nevarno. Torej če bi vprašal ali mi kdo priporoča jesti limono in zakaj, pa omenil, da vem, da je kisla, nima smisla dalje razlagati, da je kisla...

Seveda je to močan argument, tako močan, da čeprav imam 100 argumentov zakaj ja, se ob 1 za proti še vedno nagibam bolj proti, ampak kot sem že napisal, me zanimajo še ostali... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet je, da partnerka ne gre na motor. Saj sam vidis, kako folk vozi, sekajo ovinke, ...

Ce sam pades, je precej moznosti, da se zmažeš, če pa bi se to njej zgodilo je naraščaj popolnoma ogrožen, nikoli si ne bi odpustil...

Saj bo se veliko prilik za vožnjo, potrpi par mesecev.

Lahko pa gesta ločeno, kot je že nekdo že svetoval.

Malo za primerjavo. A bi šla smučat v takšni situaciji, ob tem, da je motor še vsaj 50x bolj nevaren

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ligenjček pravi:

Pozdrav,

Kaj naj rečem, zgodilo se je... v glavnem jaz ne morem brez motorja, ona ne more brez mene. Zaradi poškodbe se nekaj časa nisem mogel voziti, kar pomeni, da nujno rabim terapijo. Sorodniki so naju povabili na morje, v drugačni situaciji sploh ne bi razmišljal o prevoznem sredstvu, ampak stvar je v tem, da je ona v 7. mesecu nosečnosti. Zanima me vaše mnenje, iti z motorjem ali ne? Ne delam neke panike, vem da nosečnost ni nepokretnost ampak malce me pa skrbi.

Pa prosim za argumente, če ne, zakaj ne, pa to, da je cesta nevarna in podobno ni argument ker nima veze z nosečnostjo. Zelo bi bil vesel tudi, če ima kdo s tem že kakšne izkušnje in bi jih bil pripravljen deliti. Hvala za vsak odgovor :) 

v 7. mesecu na motorju zadaj v kombinezonu na vročini pod čelado...

nezdravo početje za nosečnico, tveganje za otroka

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav noben šport ni nevaren za nosečnico, dokler se nekaj ne zgodi (poškodba).

Ne bodo mogli narediti rtg, mr, narkoza v primeru operacije bo tvegana za plod.

Ne bo mogla jemati močnejša protibolečinska zdravila, vseh antibiotikov,.........

Kakršenkoli zdravstveni poseg v primeru poškodbe, bo tvegan za nerojenega otroka.

Zato se odsvetuje nevarne športe, ne zaradi športa samega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj bo vedel še manj, ker vsak drugače svetuje.

Po moje sta vidva tista, ki odločata...če paše obema motor, zakaj ne, bi pa jaz najprej upošteval njeno željo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se pelješ sam, je to lahko potreba, odvisnost, užitek...

Ko zraven pelješ sopotnika se k vsemu temu pridruži še odgovornost...

Pa saj to itak že tudi sam veš. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel napisat, da pazi, da ji voda ne odteče na zadnjo gumo pa ne bom, ker bi bilo zelo neprimerno in neokusno.

 

p.s.

maj ona odloči, če bi jaz, bi ji pripročil, da se pelje z avtom, pelje robo in posluša muziko, kero sama želi, še okna ima lahko odprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si resen v 7 mesecu? Jaz sem padel vn že v 7 mesecu. 

Preberi si navodila letalskih družb, in še kakšen zdravstveni nasvet. Samo zdravnik bi ti lahko dal neko točnejšo analizo, odvisno kakšna je nosečnost, če jenotrok že obrnjen.... Dejstvo je da pri 7h mesecih je večinoma otrok že fertik, pol se samo še malo zredi in sfinišira, šok, stres, zjebane slovenske ceste na cestaku lahko morda pomagajo da boš fotr prej kot si mislil. 

Če bonpa zamujal 10dni čez rok, pa jo daj na motor pa na eno zdrmano cesto hitro čez fse luknje bi moralo pomagat. 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da bi dobil od Moto mrh povsem kontra odgovore kot si jih dobil na tem forumu :whistle:

Moj, ko je še bil v trebuhu, je imel moto nesrečo. V Poreču je preletel celo križišče, pa razen tega, da je zdaj malo čuden, mu ni bilo hudega :blush: Tašča je bila že visoko noseča.

Moje prijateljice se v nosečnosti ne usedejo niti na kolo, btw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj kot nevarnost na motorju skrbi položaj sedenja, tresenje motorja, pritisk trebuha pri zaviranju in podobno.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha, čestitam, jst še NENOSEČE ne spravim na motor ???

noseča al ne - vsake si vesel, ko ti z avtom plato životinjskega carstva pripelje ? 

tudi moj glas gre kombinaciji avto + motor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se boste smejali pa bom vseeno napisal,   js mojo  'nerad' vozim, pa čeprav se ona občasno  rada pelje, tud js sm vesel ko jo peljem kam ubistvu.... a vseeeno  se bojim da bi padla oz neko teslo priletelo v naju itd in bi mi blo bed potem.... vem, tud z avtom se loh ubiješ pa kolesom, a vseeno sem tak po naravi da sem skrben pa take zadeve prej premišljujem.... da bi bla  pa visoko noseča pa mislim da tud sama ne bi šla oz ji neb pustu , ni pogoja sploh.... 

sam se rad peljem, če bi pa čakal otroka bi pa pomoje kakšno leto pokril motor :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, bajkr88 pravi:

se boste smejali pa bom vseeno napisal,   js mojo  'nerad' vozim, pa čeprav se ona občasno  rada pelje, tud js sm vesel ko jo peljem kam ubistvu.... a vseeeno  se bojim da bi padla oz neko teslo priletelo v naju itd in bi mi blo bed potem.... vem, tud z avtom se loh ubiješ pa kolesom, a vseeno sem tak po naravi da sem skrben pa take zadeve prej premišljujem.... da bi bla  pa visoko noseča pa mislim da tud sama ne bi šla oz ji neb pustu , ni pogoja sploh.... 

sam se rad peljem, če bi pa čakal otroka bi pa pomoje kakšno leto pokril motor :D 

Nič se ne bomo smejali, vsaj večina ne. Jaz razmisljam enako. 

Kadar peljem svojo, kar je mogoce samo 10% mojih voženj, vozim precej počasneje. 

Tudi takrat ko so bile nosečnosti in smo bili mladi in neumni, ne bi nikoli peljal niseče ženske z motorjem.

P.s. pa tudi sedaj, ko smo samo še neumni, nikakor ne ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 7. 2021 ob 16:34, KARMEN1 pravi:

Prav noben šport ni nevaren za nosečnico, dokler se nekaj ne zgodi (poškodba).

Zato se odsvetuje nevarne športe, ne zaradi športa samega.

Upoštevati je potrebno tudi plod, ne samo nosečnico. Dejte vprašat stare mame, kaj je dobro za nosečnico in kaj ne! Ne poslušajte "internet" strokovnih nasvetov in rezultate "novodobnih raziskav"! Modern pristop in zdrav izgled nosečnice, napete mišice in čim manj pridobljenih kil. Po porodu pa čim prej nazaj v top formo.

Ko pri zdravi športni nosečnici pride do mrtvega poroda je pa..........

Telo, ki se je skozi deset tisočletja prilagajal porodu sedaj poskušajo uskladili z modernimi smernicami.  

 

Ligenjček; ne izzivaj usode; bo še veliko časa za vožnjo v paru. Velika odgovornost je voziti še dva na motorju; morebitna tragedija bo uničila vajn odnos, zagotovo! 

Zaenkrat se za nazaj ne da nič popraviti, zato raje ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!