Skoči na vsebino

Aprilia Tuareg 660


celjan89

Priporočene objave

Imam T7 in sem morda pristranski. Tuareg se mi zdi res plastičen. Saj plastični so vsi, samo eni bolj spominjajo na kinderjajček😁
 

Pa T7 nima baš neke vetrne zaščite. Nekaj se da popravit s poviški za 12 EUR.

Si jih pogledal v živo?

Popravljeno . Popravil Qay
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za T7 se da dobit ogromno večjih in širših sprednjih šip in mehanizmov za nastavitev višine, tako da je zadeva lahko popolnoma rešljiva. Ni pa najbolj estetska. 

Tukaj precej hvali izdelavo Tuarega, mogoče, ko ga bo kupil, bo spremenil mnenje. 

 

Je pa zanimivo, kako so si mnenja nasprotna. Eni pravijo, da je motor podobno dobro nastavljen - enako kot od T7, da je navor zvezen v celem območju, drugi pa pišejo, da je mrtev pod 3500 obrati. Ima pa baje zelo kratke prve 3 prestave, kar je super. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, mato295 said:

Za T7 se da dobit ogromno večjih in širših sprednjih šip in mehanizmov za nastavitev višine, tako da je zadeva lahko popolnoma rešljiva. Ni pa najbolj estetska. 

Tukaj precej hvali izdelavo Tuarega, mogoče, ko ga bo kupil, bo spremenil mnenje. 

 

Je pa zanimivo, kako so si mnenja nasprotna. Eni pravijo, da je motor podobno dobro nastavljen - enako kot od T7, da je navor zvezen v celem območju, drugi pa pišejo, da je mrtev pod 3500 obrati. Ima pa baje zelo kratke prve 3 prestave, kar je super. 

Na tuonu 660 je ta motor odlicn. Odlicn. 
 

Skoda ker si zamudil. 
 

B29995CF-8FAB-44F0-BF99-DFF670844980.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri kom priporočate, da se nabavi tale moped (da ima dober servis)? Bližje koroški, toliko boljše.

Ob 10. 5. 2022 ob 0:23, GregorM pravi:

- 200 kg je težko pobirat po terenu, ne glede na to, če prihajajo iz Italije, Avstrije ali Japonske.

To je namensko tako narejeno, da ga ne bi metal po tleh 🍻 . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 5/18/2022 at 5:51 PM, mato295 said:

Pri kom priporočate, da se nabavi tale moped (da ima dober servis)? Bližje koroški, toliko boljše.

To je namensko tako narejeno, da ga ne bi metal po tleh 🍻 . 

 

Ko ga po tleh položiš, imaš tolk adrenalina pa ene jeze, da bi 500 kg dvignu. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kaj napak se najde, čeprav tista z zavorami, da prime preveč, mi je prej plus.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

tile fantje majo vedno dobre recenzije

 

 

lajkam lokacijo airboxa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

si ziher? kaj pa yamaha T7?

cena servisov, kje in na koliko km? Dostopnost zračnega filtra in možnost, da sam kaj urediš? Na koliko ima kontrolo ventilov? itd itd...

Kaj pa "malo manj znane znamke"? Kove, AJP?

Si preveril cene in ponudbo?

Kaj pa sama vožnja, ciklistika, poraba goriva?

 

ps..tko med nama, včasih celo 2 al 3 jurje višja nabavna cena odtehta nekaj zgoraj navedenih podatkov. Kar pa se tiće zadovoljstva v vožnji, tam pa ni cene..ne obstaja.

pss. kar ne pomeni, da tuareg ni za kupit. Ampak če ga kupuješ samo zaradi cene...hm..no ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

si ziher? kaj pa yamaha T7?

 

Poglej vzporedne teste na spletu.... kar se vožnje in serijsko vgrajenih komponent tiče Tuareg baje precej boljši od T7. 

PS: nisem vozil ne enega ne drugega, zanašam se na spletne informacije. 

Eden iz domačih logov: https://www.youtube.com/watch?v=k9TrQXFiEWI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga gledam ze odkar je bil najavljen, pol je pa skoraj v vsem dosegel moja pricakovanja. Sam kr ne morem it v štacuno, , p... k je tok brezvezno grd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, kasti pravi:

Poglej vzporedne teste na spletu.... kar se vožnje in serijsko vgrajenih komponent tiče Tuareg baje precej boljši od T7. 

PS: nisem vozil ne enega ne drugega, zanašam se na spletne informacije. 

Eden iz domačih logov: https://www.youtube.com/watch?v=k9TrQXFiEWI

saj v tem je štos..gledanje testov na netu, od 5ih adv motorjev (ktm890, ducati desert x norden, aprilila srednje klase zmaga T7 a jebiga visoka teža, nič elektronske podpore itd...ma pa nizko ceno (vir moto it)), a veš kok mi je gladko za t7? kot za lanski sneg :P in za vse druge.

Hotel sem mu povedat, da tule ne more zgrešit. Naj kupi kar mu je všeč, za ostalo se bo moral prilagoditi. Nakup motorja ni isto kot nakup avta, ker drugače bo moral računat še:

kje je servis in kok stane

koliko je garancije

kaka je poprodajna podpora itd itd...

Karkol bo kupil, bo best buy, če mu bo moped všeč. 2 jurja gor al dol pri nabavni ceni. 

pred 10 minutami, nejc74 pravi:

jaz ga gledam ze odkar je bil najavljen, pol je pa skoraj v vsem dosegel moja pricakovanja. Sam kr ne morem it v štacuno, , p... k je tok brezvezno grd.

mislim, da si si odgovoril na vprašanje nabave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, nejc74 pravi:

jaz ga gledam ze odkar je bil najavljen, pol je pa skoraj v vsem dosegel moja pricakovanja. Sam kr ne morem it v štacuno, , p... k je tok brezvezno grd.

Enako. Na ta motor in Norden se nanaša vprašanje v drugi temi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DAMI34 said:

mislim, da si si odgovoril na vprašanje nabave

ja, sem si 🤣, hvala za opombo. Imam problem, da moj Xcoutry rabi počasi zamenjavo, pa nimam kandidata :) Btw. tudi meni je Norden bolj pri srcu, so mu vsaj normalno luč namontirali spredaj. Tisto kar mene moti pa je teza, ker soliram po TET-u in je včasih res tezko moped sam pobirat. Zdaj mam ze modus operandi, na koncu dneva, sfukan, na zadnjem spustu polozim motor na najbolj vročem klancu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, nejc74 pravi:

ja, sem si 🤣, hvala za opombo. Imam problem, da moj Xcoutry rabi počasi zamenjavo, pa nimam kandidata :) Btw. tudi meni je Norden bolj pri srcu, so mu vsaj normalno luč namontirali spredaj. Tisto kar mene moti pa je teza, ker soliram po TET-u in je včasih res tezko moped sam pobirat. Zdaj mam ze modus operandi, na koncu dneva, sfukan, na zadnjem spustu polozim motor na najbolj vročem klancu.

če klobasam..sva ven iz teme tuareg (ktm790/890/norden se poberejo kot 50kg lažji motorji, preverjeno :D), kot da ni teže, lahko posnamem celo video, če te zanima. Pa zraven so bil ko smo dvigovali podobne teže "top hejvi motorjev, k je bla kr muka)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, mato295 said:

Enako. Na ta motor in Norden se nanaša vprašanje v drugi temi....

Pa si ti to pogledal v živo? Meni se zdi precej bol gojzar kot Norden.  V živo meni zgleda zelo robustno. Kobila prava.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 8. 2021 ob 22:10, Joker pravi:

Meni je pa všeč!

Update:

Zaljubljen sem! Čakam, da me mine... Že nekaj časa... Težka bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Joker pravi:

Update:

Zaljubljen sem! Čakam, da me mine... Že nekaj časa... Težka bo...

to pa ne razumem? Zakaj bi te morala nehat zanimat? 

Kupi, kupi, ti to rabiš!! (bi rekli meni, če bi to napisal :D)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Joker pravi:

Ne bi se rad zameril dobremu staremu Suzukiju...

sam izgovore iščeš :P

Več lastnikov novih 200kg krav, več informacij, ki vsem pridejo prav :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!