Skoči na vsebino

mejni prehod Plevlja


jama1100

Priporočene objave

Ali je morda kdo v kratkem šel iz Bosne preko mejnega prehoda Plevlja v Črno goro? Zanima me kakšna je sedaj cesta včasih živ obup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, jama1100 said:

Ali je morda kdo v kratkem šel iz Bosne preko mejnega prehoda Plevlja v Črno goro? Zanima me kakšna je sedaj cesta včasih živ obup.

Kje pa je to? Morda misliš na Šćepan polje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jama1100 pravi:

Točno to.

To je pa Foča - Nikšič...

Sicer je oboje prevozno z vsem na dveh in štirih kolesih.

Seveda so pa ceste po malo drugačnih standardih kot v Evropi, ne bom napisal pri nas :P.

Od Broda, do meje (Ščepan polje) je pa res bolj jada, jada, jada.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem mislil se pravi da z hdjem bolj težka.Ker že okoli 10 let nisem bluzil po teh koncih ali morda obstaja kaka normalna cesta iz BIH v Čg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel pred leti iz Kotorja v Bilečo (prehod Vilusi) in je bila cesta zlasti na črnogorski strani zelo lepa (vsaj dober del). Je pa malo stran od Goražda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bileča - Vilusi - Nikšič je čisto nova frišna pista. Priporočam!

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2021 ob 15:49, jama1100 pravi:

To sem mislil se pravi da z hdjem bolj težka.Ker že okoli 10 let nisem bluzil po teh koncih ali morda obstaja kaka normalna cesta iz BIH v Čg

Od Foče se pelji čez kanjon Sutjeske do Bileče. Tam pa na Nikšič. Črnogorska stran je narejena na novo, cesta z robniki. speljana po kršu. Vidiš nekaj ovinkov naprej, odličen asfalt, skratka poezija.  Ko jo enkrat prevoziš, nikoli več te ne vleče skozi Šćjepan Polje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko se peljem čez mejni prehod Šćepan polje, vprašam bosanskega policaja, kdaj bodo uredili cesto do Foće. Še nobeden ni vedel odgovora.

Sem pa na tej cesti tudi že naletel na Harley driverje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Joker pravi:

Vsakič, ko se peljem čez mejni prehod Šćepan polje, vprašam bosanskega policaja, kdaj bodo uredili cesto do Foće. Še nobeden ni vedel odgovora.

Sem pa na tej cesti tudi že naletel na Harley driverje...

jaz sem pred 7 leti prebral napis: cesta v gradnji :D pa sem mislil...no zmotno sem mislil, vsako leto isti šmoren :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa gredo v "promet" uber endure...

Nikoli ne veš kje te čaka kak dober makadam, ki ga ima večina že kar za ofroad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta Foča - Ščepan Polje poteka po zelo nestabilnem zemljišču, kateri stalno plazi, tudi v suhem vremenu, ob deževju in po zimski odjugi da ne govorim, zato so stalne delovne zapore......Že leta in leta iščejo rešitev....govora je tudi o alternativni-nadomestni cesti.......ker dnarja in prave rešitve še zlepa ne bo, je tam treba malo potrpet in usrat motor......avtopralnic ob cest je tam okoli kar nekaj ...

Ali je morda kdo v kratkem šel iz Bosne preko mejnega prehoda Plevlja v Črno goro? Zanima me kakšna je sedaj cesta včasih živ obup.

Mejni prehod med Goraždem in Plevljo je Metalika ( al nekaj tadzga ), cesta je slabši asfalt, uradniki tam pa čistokrvni črnogorci, šestkrat cepljen proti brzini......ko sem bil tam ( sam na prehodu, nker nikogar ) je trajal točno 43 min ( pa blo precej pred korono ), še ena fascinantna podrobnost, k me je fest zabavala, policaji oz cariniki se sploh ne pojavjo iz kučice, za to imajo šegrta, da skače - nosi dokumente not in ven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Lipstick pravi:

še ena fascinantna podrobnost, k me je fest zabavala, policaji oz cariniki se sploh ne pojavjo iz kučice, za to imajo šegrta, da skače - nosi dokumente not in ven...

Ko sva se midva pojavila tam, sama seveda, sva morala celo sama do okenca. Tam so se trije v hladu klime ukvarjali z nama, medtem ko so mezili ribje konzerve in je trajalo... ne vem koliko časa točno... vem pa, da je bilo vroče...  in da smo se nasmejali... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva pa midva pred leti tam okoli rovarila, so pa nasproti kontejnerjev, čez cesto v šumi med drevesi poljski WC zbijali skupaj........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2021 ob 12:51, jama1100 pravi:

Ali je morda kdo v kratkem šel iz Bosne preko mejnega prehoda Plevlja v Črno goro? Zanima me kakšna je sedaj cesta včasih živ obup.

Sel danes iz Jabuke v Pljevlje cesta v izgradnji torej vec k pol makadam in nekaj novega asfalta, da se potrpet ker pol naprej proti Žabljaku poezija .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!