Skoči na vsebino

Javljalnik izpada električnega toka


Priporočene objave

Ko sem na dopustu in mi zaradi nevihte FID izključi elektriko gredo stvari v hladilniku in zamrzovalniku k vragu.

Zanima me ali obstaja javljalnik z GSM signalom, ki bi v primeru izpada toka poslal SMS, da lahko pošljem koga, da spet vključi elektriko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Ko sem na dopustu in mi zaradi nevihte FID izključi elektriko gredo stvari v hladilniku in zamrzovalniku k vragu.

Zanima me ali obstaja javljalnik z GSM signalom, ki bi v primeru izpada toka poslal SMS, da lahko pošljem koga, da spet vključi elektriko.

Verjetno bi ti na lokalni Elektro izpostavi to najbolje znali povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Ko sem na dopustu in mi zaradi nevihte FID izključi elektriko gredo stvari v hladilniku in zamrzovalniku k vragu.

Zanima me ali obstaja javljalnik z GSM signalom, ki bi v primeru izpada toka poslal SMS, da lahko pošljem koga, da spet vključi elektriko.

Kaj takšnega?
https://marvis-trade.si/2014/01/gsm-modul-mt-s140/

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Darko3g

Arduino je zelo poceni rešitev, samo moraš malo razumeti zadevo.

Lahko tudi pingaš bilo katero zadevo, ki je priklopljena na internet in če ne dobiš odgovora, veš, da nekaj ne štima. Lahko si tudi inštaliraš program, ki redno v intervalih pinga npr. router in ti javi, ko ne dobi odgovora.

Doma imam NAS (shramba na omrežju, zelo praktična zadeva, saj do nje dostopas od vsepovsod) in njen sistem javi na mail v nekaj minutah, ko ne dobi odgovora. Če bi potrebovala javljalnik, bi definitivno investirala v tako shrambo, ker imaš nekaj od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Darko3g

Meni se zdi vse skupaj preveč zakomplicirano, glede na to, da Darko išče preprost način, da ugotovi delovanje el. Naprav v stanovanju.

Osebno bi namestil le eno varnostno kamero in vsak dan preveril stanje v bajti.

Dve takšni kameri sem nabavil v službi zaradi nadzora delovanja stroja. Od doma lahko sedaj nadziram, če stroji delujejo pravilno in v primeru nedelovanja alarmiram ljudi v drugi delavnici. ( imamo dve ločeni). 
Poceni in zanesljiva rešitev

Če kamera ne deluje potem takoj veš, da ni elektrike.

 

https://www.mimovrste.com/ip-kamere/blow-kamera-ip-h-259-wifi-1080p-full-hd-2mp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

@Darko3g

Meni se zdi vse skupaj preveč zakomplicirano, glede na to, da Darko išče preprost način, da ugotovi delovanje el. Naprav v stanovanju.

Osebno bi namestil le eno varnostno kamero in vsak dan preveril stanje v bajti.

Dve takšni kameri sem nabavil v službi zaradi nadzora delovanja stroja. Od doma lahko sedaj nadziram, če stroji delujejo pravilno in v primeru nedelovanja alarmiram ljudi v drugi delavnici. ( imamo dve ločeni). 
Poceni in zanesljiva rešitev

Če kamera ne deluje potem takoj veš, da ni elektrike.

 

https://www.mimovrste.com/ip-kamere/blow-kamera-ip-h-259-wifi-1080p-full-hd-2mp

In če si na dopustu kje, ker ni WIFI-ja in je prenos podatkov drag, kako potem spremljaš kamero?

Če pa izklopim vtikač, pa meso v zamrzovalniku spet malce oživi.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko prenosa podatkov, saj nimam vklopljeni dve ure. Tistih nekaj centov pa bom že prenesel. Tud v Astralijo ne grem. Balkan pa tud ni tako drag

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa usmeri kamero v hladilnik, če je slučajno server preko ksterega gre "nevaren". Ena kanadska tv oddaja v stilu pteverjeno je ugotovila da so določene poceninkitajske kamere ki jih je folk kupoval na amazonu pošiljale podatke preko serverja od proizvajalca in kdor je malce pobrskal je lahko potem gledal kaj dela folk v hišah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

generator montirat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!