Skoči na vsebino

Brioni


jambolaja

Priporočene objave

Če smo kje v Istri na dopustu in bi naredili kak dan spremembo je čisto legitimna izbira obisk Brionov. Jaz sem imel izBarbarige 15 minut vožnje do Fažane od tam pa z ladjico na Veli Briun. Otok ponuja sprehajalne poti, obilico faune, plaže, arheološke ostanke in gurmanske užitke.
Več na povezavi https://drjamtravels.blog/sl/narodni-park-brioni/

spacer.png


 

Popravljeno . Popravil jambolaja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil 9 mesecev v vojski (JLA) na jahti Podgorki na Brionih in imel časa, da sem jih v miru prehodil in ogledal. Res lep otok (otočje) svojčas vredno ogleda, nisem pa bil tam že 30 let in ne vem kako je danes. Takrat je bilo polno živali in ponoči tudi nevarno zaradi prostoživečih muflonov, ki so znali biti tudi napadalni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bili 2019 tam na službenem izletu. V bistvu od živali so ostali samo tjulni, kolikor se spomnem...pa neki zeber. Pa en slon. In to je to.

Peš se ne hodi več...razen če želiš...ker so vsepovsod na voljo golf avtočki.

Za oglede imaš muzej...če si mal jugonostalgika...pa neki cerkva.

Pa najstarejšo oljko na svetu...menda.

In, fajn je najet vodičko, ki ti lepo razloži vso zgodovino...no, tisti del, da je to bilo nekoč slovensko ozemlje izpusti...

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, ftp pravi:

Bil 9 mesecev v vojski (JLA) na jahti Podgorki na Brionih in imel časa, da sem jih v miru prehodil in ogledal. Res lep otok (otočje) svojčas vredno ogleda, nisem pa bil tam že 30 let in ne vem kako je danes. Takrat je bilo polno živali in ponoči tudi nevarno zaradi prostoživečih muflonov, ki so znali biti tudi napadalni. :)

A niste imeli pušk? :) 

@Buschi: Kdaj je bilo to slovensko? Čufar je bil nekaj časa upravitelj, Plečnik pa arhitekt. Več pa tudi Wikipedia ne pove.

So pa bili na nekaterih otočkih počitniški domovi, ki pa so zapuščeni (bil na izletu pred 30 leti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!