Skoči na vsebino

Triumph Tiger 1200 (2022)


Luka66

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
pred 10 urami, raza pravi:

Zdaj je nekaj o novem Tigru že tudi na njihovi uradni spletni strani

1849232008_Zajetaslika.thumb.JPG.cb7a39e2307e410a7fa5def90619784f.JPG

 

s čisto drugačno zasnovo glavne gredi - dejansko to pomeni nov agregat..glede na drugačno ime in čisto nov agregat bi bilo smotrno , da odpreš novo temo (s tem se izognemo mešanju modela po letnikih in zasnovi) .. lp :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, raza pravi:

To je najbolje da naredi moderator in hkrati prestavi že napisane poste.

Hvala moderatorju.

ekola

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, raza pravi:

Vedno več je znanega o prihajajočem modelu

 

Izgleda hudooo ? ..... koncno pravi UK aristokrat?  tole verjetno Rally verzija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanimiva UK predstavitev, sicer z malo namernega manjka podatkov......predvsem pri teži, da firbec dela svoje, vsekakor pa super všečen bajk in nedvomno z lastnostmi, ter tehnično-tehnološko v vrhu razreda......še lepši kot na slikah, bo dodatno premešal karte v tem segmentu, človek bi se težko odločil katerega od štirih kompetitorjev bi kupil.....evropejci so povsem povozili poševnooke, ki nimajo enega bajka, ki bi jim konkuriral v tem segmentu. Pri nas pa.....poprodajne storitve so pomembne.......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom rekel, da mi je vizualno ooohhhh všeč, zagotovo pa ima atribute, ki so vzbudili mojo pozornost...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, raza pravi:

med 18 in 25.K €

Res so popolnoma brez idej, še ceno so skopiral...:kva2:

Meni je prototip super "pobarvan"!

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en članek na to temo, direktna primerjava z GS-om. Pogrešam pa še tretjega in sicer H-D Pan America ter kakšnega 1290 Adventure KTM-a, pa da vidimo. Tenere 1200 ne štejem med te, ker se mi zdi zastarel.

 

https://www.motorradonline.de/enduro/triumph-tiger-1200-gt-vs-bmw-r-1250-gs-welche-ist-die-bessere-reiseenduro/

 

Pa Tiger ima semi-aktivno vzmetenje, ki je pri BMW-ju le za doplačilo. Torej Tiger osnova v Nemčiji je 17.750,00 €....GS pa 17.200,00 €. Ampak semi-aktivno vzmetenje pri BMW-ju pride dodatna 2 jurja.

 

Torej 17.750 € proti 19.200 €. 

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Luka66 pravi:

JP res je kopija GS.......razen 3 cilindrov in dvojne zadnje nihajke s kardanom je čista kopija GS....ima dva kolesa, balanco, sedež, prednjo zadnjo luč, bremze.....v bistvu Triumph od svoje ustanovitve 1902 kopira BMW....no dobr BMW je začel delat bajke malo kasneje 1923........samo od takrat vsi samo njih kopirajo, ker drugi proizvajalci bajkov niso imeli nobenih idej in razvoja  :naughty:

Normalno, da ni enak, samo preveč mu je podoben...tako, malo od daleč ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Normalno, da ni enak, samo preveč mu je podoben...tako, malo od daleč ?

Od daleč so vsi enaki. :) Meni je zelo lep. Tudi star model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2021 ob 16:06, vandrovec pravi:

Normalno, da ni enak, samo preveč mu je podoben...tako, malo od daleč ?

skor isti je :P

Lih vsako temo ne rabiš nebuloz o kopiji GSa stresat, mogoče je GS kopija ostalih :P

 

Triumph 1200 je zgleden igralec v segmentu over jurčka že nekaj let in vedno samosvoj dizajn, da ga zlahka ločiš od drugih...vsaj ene 10 let kar vem, ko sem ga privč vozil je bilo leto 2011. Takrat so mi bili GS resnično traktorji in se še ozrl ne bi za njim, no saj tudi sedaj se ne. (pa sploh niso slabi, vendar niso over ostali, kot si nekateri, ki to blagovno znamko obožujejo mislijo)

Če nadaljujem s primarjavami, niti 1x, verjemi niti 1x nisem za bilokateri motor pomislil, da je kopija GSa. Le ti furajo svoj segment, promocijsko dovolj močen, da se marsikdo odloči za tak moped. A bi ga mel? Ne, mi ni zanimiv, so vsi pred njim od Tigra do KTM ADV, še Versač mi je bolj povšeči.

Kej pa si stari strici z debelimi trebuhi in brez domišljije omislijo (pa YU busanci) je čisto njihov problem. Naj pač uživajo. :D

Ekola...tu se konča primerjava.

Tiger 1200 nastopa v razredu, ki je top of d top. Mora met vse za približno iste pare kot konkurenca. Od semiaktivnega vzmetenja, do agregata, ki zmore preko 150 konjev, do radarskega tempomata. to je sedaj IN. Pa še všečnost in postprodajna podpora mora bit. Tu mu verjetno mal šepa vse skupaj..mene je sicer pred leti pustil hladnega. ampak to je čisto subjektiven občutek, namreč 800xc me ni. Nadvse sem užival na njem.

Kaj si o novem mislim: ma nič (še vedno pa je všečen moped in sledi rdeči niti dizjana triumphov)..me sicer ne presune, pa Versis me tut ne, tut GS 1250 me ne...ktm...o bi se dalo debatirat :P

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

do radarskega tempomata

...tiger 2022 v nobeni različici nima aktivnega tempomata...so baje naredili raziskavo med potencialnimi kupci, in ti ga ne bi pogrešali...ni pa nujno, da ga v kakšni bodoči posodobitvi ne dobi...

Meni je vizualno kar všeč, bo pa cena kar blizu gsu, kar prodajnih številk ne bo približalo nemškemu konkurentu...moti me, da ima v cestni verziji GT 18 colsko zadnjo gumo širine 150...sprednja je 19 colska, kot pri konkurenci...pa, če sem prav videl, nima integriranih nosilcev kufrov...1290 SA mi je še vedno bolj všeč... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!