Skoči na vsebino

Predelava Tomos APN 6 1986


Tomos apn 6 s

Priporočene objave

pred 14 minutami, C eagle pravi:

Ker si že v eni drugi temi, enem drugem postu omenil luft na pušah na nihajki.

Meni je en strugar naredu iz mesinga in sem imel pol za vedno mir...

... moje bodo iz brona....   CuSn12 ...

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem Abrahamu so bile samo 1x zamenjane in takrat so mi jih v fabrki naredili puše iz koterma (neka bela ležajna plastika), pa so še danes brez lufta. Sem pa takrat v nihajko izvrtal luknjo za nipl, da se občasno namaže....

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tudi koterm (beli ali črni) je mnogo boljši kot navadna PVC puša....

Teflon je pa premehak (pomoje) in ga ne bi tlačil not...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... končno 'n mau napredka.

Speskal bloke mašinke.

Najprej poskusil na poskusnem starem bloku motorja v komori s korundom....     :slap:  ...  skoraj odpihnilo aluminij....  :lol1:

... no potem pa sem raje s staro pištolo iz Bauhausa in navadnim kremenčevim peskom doma zunaj na dvorišču.

Lepo zmatirano. .... ravno prav močna pištola... in pesek...... za aluminij idealno...

 

20211218_132444[1].jpg

20211218_132459[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Ciko86 pravi:

Js peskam s pesko iz merkurja 4 eur vreča al pa kremenčkov pesek ki na uporabljajo na lokomotivah

...oooooo...od kod si se pa ti vzel...par let sem te pogrešal...    :D

 

...ja to je navaden kremenčev pesek za fugiranje tlakovcev....ka pa vem ...ene 3 eur/25kg vreča...v vsaki gradbeni trgovini...

 

20211218_155253.jpg

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...oooooo...od kod si se pa ti vzel...par let sem te pogrešal...    :D

 

...ja to je navaden kremenčev pesek za fugiranje tlakovcev....ka pa vem ...ene 3 eur/25kg vreča...v vsaki gradbeni trgovini...

 

20211218_155253.jpg

Sem pozabu da obstaja forum ? mam v sluzbi masino za peskat,ce rabis kak kos za speskat ni problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tomos apn 6 s pravi:

Zadnič sem videl nakašno čudno štirko in sem kasneje ugotovil da je to primorska štirka, kaj menite vi na izgled ali je najboljše original

 

IMG_2468.jpg

... zdej imam pa že občutek, da nas malo hecaš tule gor....

 

vse štirke so primorske...

... tole, pa kakor sem spremljal po bolhi...avtonetu... je "kao" APN7. Po moje je en možakar dobil še nekaj kromanih rezervoarjev v kakem skladišču Tomosa in nekaj blatnikov... nabral po okololiških vaseh ene par APNjev... jih obnovil, dal gor te rezervoarje in blatnike.... pa nove feltne.. in jih zdej prodaja pod APN7 ....in to je to.

Pazi. To je moje mnenje. Lahko da se fino motim. .... sem pa videl oglas s kar nekaj obnovljenimi APN7 v vrsti... vsak druge barve.

Tale je kar star letnik,  videti po balanci...kot od Rogovega Ponija.... novejši so imeli balance direktno na vilicah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balanca je od tomos cross 50 junior ali podobna. Tak nosilec balance se je dobil v Trstu pri Kovačiču,  mogoče tudi pri am čarli. In da se kromirat marsikaj.  Se pa je nekoč dalo kupit kroman rezervoar od apn v trgovini od tomosa. In videl sem dosti takih štirk,  tudi moja je bila podobna,  le da je imela cilinder od štirke za izvoz(zelo podobna cil od ATX-a),  pa glava je bila od tomos senior. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, Tomos apn 6 s pravi:

Zadnič sem videl nakašno čudno štirko in sem kasneje ugotovil da je to primorska štirka, kaj menite vi na izgled ali je najboljše original

 

IMG_2468.jpg

Ta slika je iz tega naslova objavljeno 17.05. 2013. Moped je bil UKRADEN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... zdej imam pa že občutek, da nas malo hecaš tule gor....

 

vse štirke so primorske...

... tole, pa kakor sem spremljal po bolhi...avtonetu... je "kao" APN7. Po moje je en možakar dobil še nekaj kromanih rezervoarjev v kakem skladišču Tomosa in nekaj blatnikov... nabral po okololiških vaseh ene par APNjev... jih obnovil, dal gor te rezervoarje in blatnike.... pa nove feltne.. in jih zdej prodaja pod APN7 ....in to je to.

Pazi. To je moje mnenje. Lahko da se fino motim. .... sem pa videl oglas s kar nekaj obnovljenimi APN7 v vrsti... vsak druge barve.

Tale je kar star letnik,  videti po balanci...kot od Rogovega Ponija.... novejši so imeli balance direktno na vilicah....

Nič vas ne hecam, zakaj bi se sploh hecal iz vas? Če sem pa kaj narobe napisal se pa opravičujem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tomos apn 6 s pravi:

Nič vas ne hecam, zakaj bi se sploh hecal iz vas? Če sem pa kaj narobe napisal se pa opravičujem 

... nič se ne rabiš opravičevati.... to pravim zato... ker vsake toliko časa se oglasiš tu, pa vsakič vprašaš za drug moped....   :P

... smo mislili, da moped že imaš, pa da bi ga predelal...     :P

 

... in ravno zaradi tega, kot je napisal malo prej    @raza

... sem (smo) ti predlagali, da kupiš moped S PAPIRJI ..... pa si boš prišparal marsikakšno težavo.

Kupi APN 6 ... s papirji... malo poštimaš, pa se voziš... ker verjetno ne boš restavriral v podrobnosti kakega muzejskega eksponata....

 

... lej.. kaj češ boljšega....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16923906&display=Tomos Apn6 prometna

lep... pa s papirji. Tankaj in vozi... al pa če malo počačkaš po mašini, da gre tistih 65 na uro.... mogoče pa že gre toliko...

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poba ima prav to je primorska štirka so jih imel samo fantje na Primorskem.   (Predelane vse v enakem stilu še v Tomosovi brošuri so omenjene)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, hribuc pravi:

Poba ima prav to je primorska štirka so jih imel samo fantje na Primorskem.   (Predelane vse v enakem stilu še v Tomosovi brošuri so omenjene)

 

 

... no... lepo... vsakič se kaj naučimo...   :D  ... ampak prvič slišim za primorsko štirko... 

 ... po balanci sodeč sem sklepal, da je to starejši tip štirke, preden so pritrdili balanco na križ vilic.

 

 

... .kakšna je pa dolenjska štirka?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zivnorc pravi:

... nič se ne rabiš opravičevati.... to pravim zato... ker vsake toliko časa se oglasiš tu, pa vsakič vprašaš za drug moped....   :P

... smo mislili, da moped že imaš, pa da bi ga predelal...     :P

 

... in ravno zaradi tega, kot je napisal malo prej    @raza

... sem (smo) ti predlagali, da kupiš moped S PAPIRJI ..... pa si boš prišparal marsikakšno težavo.

Kupi APN 6 ... s papirji... malo poštimaš, pa se voziš... ker verjetno ne boš restavriral v podrobnosti kakega muzejskega eksponata....

 

... lej.. kaj češ boljšega....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16923906&display=Tomos Apn6 prometna

lep... pa s papirji. Tankaj in vozi... al pa če malo počačkaš po mašini, da gre tistih 65 na uro.... mogoče pa že gre toliko...

 

Eno šestko sm dobu pa se bom z njo vsepovsod vozu, počasi si bom pa našel eno apn 4 in jo obnovljal da bom imel doma olditmerja. 6ko pa bom prodal ko se nebom več vozil z njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko smo se na začetku teme pogovarjali o podložkah za pod piramido, oz. glavno gred....

... sicer ne vem, a smo se menili tu, ali sem slišal kje drugje, da se te podložke dobijo v KAMM...

.... v glavnem... povem, da sem jih šel tja iskat (v KAMM v BTC).

imajo debeline  0,1; 0.2; 0,3; 0,5 in 1,0mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekola... Speskano, zaščiteno za barvanje:

20211224_183142.thumb.jpg.376b8d10ac31b56c6c7325a4a7770a7b.jpg

... barvano z 2K epoxy temeljno barvo:

Če koga zanima: RAL 9006 ...enak RAL bo tudi končni sloj.... verjetno še danes...

20211226_054136.thumb.jpg.cc024b7120bf35ae46135233c1b05010.jpg

20211226_054142.thumb.jpg.08421168af1320b83fa33809357275a4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 12. 2021 ob 10:27, Tomos apn 6 s pravi:

Eno šestko sm dobu pa se bom z njo vsepovsod vozu, počasi si bom pa našel eno apn 4 in jo obnovljal da bom imel doma olditmerja. 6ko pa bom prodal ko se nebom več vozil z njo

...lej , kaj sem ti najdu..   :P 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16936067&display=Tomos Apn 4

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!