Skoči na vsebino

Predelava Tomos APN 6 1986


Tomos apn 6 s

Priporočene objave

Moj sorodnik ima 14 tls za obnovo, in mu v garaži leži pa bi mi ga prodal, me pa zanima ali se da ta motor registrirat na malo tablico ker imam izpit za moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima sedaj ni v pravi kateforiji ne moreš, jaz vem samo za eno 14ko ki je registrirana kot "50cc" oz. AM kateforija. Jo je pa našel znanec da je bila že 30+ let nazaj tako registrirana. Tako da odvisno kako so jo dali vn iz fabrike, oz kaj so takrat napisali v prometno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kako informacijo...oz. ve za kaka nova čistila...postopek čiščenja notranjosti izpuha?

..včasih smo to žgali z brenerji...namakali v nafti...in bili več ali manj neuspešni...

...bi šlo morda s paro?

Ne bi rad uničil lepega original izpuha,preden ga dam razkromat in kromat....

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..mogoče tista bela gosta tekočina za čiščenje kaminov?

...bom probal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista pena za kuhinjske pečice v kombinaciji z el grelno pištolo-mogoče. Bistvo, je, da čistilo razkroji usedline v kombinaciji z vročino. Itak ga boš dal na kromiranje zato lahko uporabiš tudi gorilnik na primerni razdalji. 

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Mogoče res..... Ali pa v žarilno peč.... Kot imajo ta nove kuhinjske pečice na pirolizo... Na ene 500 stopinj....   :hmm:... 600

...moped je bil zakurblan nazadnje točno pred dvajsetimi leti... Verjetno je notri lignit...če ne že kar črni premog...   :lol1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če "barva" ni pomembna, potem vročina. "Brener" , fen, peč... Potem pa žična krtača in kos žice (+potrpljenje) za krivino.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V TV oddaji v kateri "dva frika" obnavljata starejše avte starejšim tega nezmožnim ljudem, večino sestavnih delov (karoserija) speskata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....peska se od zunaj...ne od znotraj...   :D

..ekola...odmočil jajčka....tekoča kvina se je strdila...

...skratka...zadovoljen z rezultatom...  ?

...samo upam, da kej stran ne pade....:D

20211203_181602.thumb.jpg.2c858e4d6ed2eb57db3fdb34ae080553.jpg

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 12. 2021 ob 18:10, Zivnorc pravi:

..mogoče tista bela gosta tekočina za čiščenje kaminov?

Deset let sem na ta način čistil kaminsko steklo. In na koncu (posledično) konča ta štamperle kemikalije nekje v odtoku, naravi...

Od lani imam novo, bolj eko metodo. Navadno čistilno spužvo (za gospodinjstvo) na zeleni strani potapkam v pepel, odmočim steklo, parkrat podrgnem in splahnem z vodo...

Ampak v notranjost izpušne cevi ne bo šlo tako enostavno...

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..poznam to foro s pepelom....samo ne bi ga rad tlačil v auspuh...    

?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ima en kolega...ampak bi moral auspuh na 12 delov razžagat...al pa 300 litrški čistilnik kupit za 12.000 eur....    :D

...bom dal verjerno kar v žarilno peč na ene 500-600° pa potem kake matice not pa "malo" pretresel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zivnorc pravi:

...ima en kolega...ampak bi moral auspuh na 12 delov razžagat...al pa 300 litrški čistilnik kupit za 12.000 eur....    :D

...bom dal verjerno kar v žarilno peč na ene 500-600° pa potem kake matice not pa "malo" pretresel....

In imaš enga kolega, ki ima vse aparature in znanje, da ti za manj stroška enega novega iz inoxa mohne.... Original pa na polico, za posebne priložnosti, ko mora biti original....

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vrtalko na katero namontiraš zajlo počistiš koleno avspuha,  do tistih pokrovčkov zadaj tudi zlahka prideš. Apn ima zavarjen pokrovček v avspuhu,  luknje ki se ponavadi zamašijo so obrnjene proti centru avspuha.  V tistih oblog v avspuhu pa ne more biti toliko,  da bi vplivale na performance. Treba je še dobro počistiti ispušni kanal.  Tam se ponavadi največ saj nabere pri original mopedih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tako sem že  naredil pri 15 slc. Kupil novega za 80 eur....ker je stari kar precej ubogi...

...ta,drugi je pa ful lep,sicer rjav,ampak nič stolčen. Gre pa se za izpuh od e90

Bo nabavil krtačke,kot praviš...pptegnil ven iz izpuha kar se da....pa bomo videli...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri original izpuhih tega letnika v izpuhu ni bilo nič varjeno, (razen šipke za pritrditev pokrova) samo vstavljeno v cev in vmes distančniki iz pločevine. Ponaredki so pa varjeni in nerazstavljivi, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

...tako sem že  naredil pri 15 slc. Kupil novega za 80 eur....ker je stari kar precej ubogi...

...ta,drugi je pa ful lep,sicer rjav,ampak nič stolčen. Gre pa se za izpuh od e90

Bo nabavil krtačke,kot praviš...pptegnil ven iz izpuha kar se da....pa bomo videli...

Od E90 mislim,  da je drugačen avspuh. Vsaj koleno je daljše.  V spominu imam,  da frizirana štirka ni tako letela z avspuhom od E 90.

Varjen pokrovček pa ima avspuh od apn. 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nisem povedal vsega: (sam ne vem, kako naj napišem, da ne bo tega videla moja žena...imam tudi E90..   :D , ki pride na vrsto naslednjo zimo..... ali pa bom delal po segmentih oba.... bom videl)

Izpuh od 15 SLC ima protikonus.... resnonančni izpuh, ki je preračunan na 15 SLC porte cilindra.

Izpuh od E90 nima protikonusa in ni resonančni izpuh. In ta izpuh mislim da se da popolnoma razstaviti (moram še pogledati) in ga bom verjetno tudi mnogo lažje očistil. Bom šel v Obi... BbauBau.... kamorkoli pogledat za krtačke različnih premerov....

 

...in ta izpuh gre na E90, ne na 15 SLC...   :D

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!