Skoči na vsebino

MotoGP 2022


Shillien

Priporočene objave

36 minutes ago, KennyJR said:

Točno to... 

Okej, očitno bo res treba uvest varnostno razdaljo... Ker očitno je kriv un zaradaj, če nekdo spredaj naredi bedarijo.... 

pa sej ni naredu bedarije? Mal ga je otreslo. Nakagami je naredu bedarijo, kadar je Bagnai gledu u dimnik. Fabio je naredu bedarijo, ko je skeglal Aleixa. Pecco je naredu bedarijo in se v Franciji in nemčiji valjal bezveze. Tukaj? Marc je bil pred Quartararojem ent hi had a moument. Ma to ni bedarija. Konc koncev, startal je s 13ga mesta. Prvo kar bi se morali vprašat...Kaj hudiča je Fabio počel za njim? Angleži so večkrat poudarili, da fabio že cel vikend trenira prvi krog. Da trenira zelo agresivne starte, da tud z boxov v inlap pali na polno.Fabio je šel na vse ali nič. Druge ni imel. Na žalost..je bil Marc na poti. Po tem? morda bi lahko takoj odnehal, morda je motor res normalno vozil, dokler ni akriviral ride heith naprave....in pokosil še Nakagamija....ampak kakorkoli ga (ne)maramo, Fabio je sklatil njega in ne obratno. Razn pri vandrovcu, tam je logika up side down....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

ne, to je dirkanje, tako kot gredo kdaj v maline. To ni vožnja po omejitvah, ampak preko meja, vćasih tudi preko meja fizike.

FQ je toliko kriv kot MM...šit heppens.

Zdej če 8x svetovnemu prvaku praviš kekec, no ja, sej neki podobnega je bilo tudi z V46, baje total nesposoben :D Sampovem..sem bil fan Rossija in to je to, sedaj gledam pa dirkanje.

 

lej isto vprašanje ti postavljam kot Vandrovcu...tisto, kako se na hitro premakneš s prehitevalnega pasu AC v hudi gneči, pa ti bo vse jasno.

Preden je ugotovil, da je kaj ali nekaj narobe, sta bila že 2 ovinka mimo. Ni časa, da dvigne roko, ni časa da pogleda v ogledalo a je fraj :P da vklopi smernik :P

Vse ostalo je kot pišeš...pravljica.

V levem ovinku, torej t5 je bil cel na robniku, morda celo čez.. Tam bi moral podaljšati naravnost oz zapeljat malo iz proge... Rekel je, da je čutil, da motor ne zavija ok.. Prav tako je dejstvo, da ga je močno butalo v rit... Ne more rečt, da ne.. 

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Med drugim nisem (do sedaj) prebral ali slišal niti enega očitka drugih dirkačev MM za tole dirko. Pa so hitro glasni, če kdo kaj pretirava. Res je da Horketa ni več, ma vseeno.

 

Confronted with Marquez's justifications, Zarco said:

- It's a way to find a reason for the accident and to not put all the blame on him. I don't want to say that all the blame is on him, but he had something on the bike. He already had it [part of Quartararo's bike fairing] at turn five. I thought he was going to slow down at turn five and try to figure out what was wrong with the bike, but he insisted - I think too much. At turn 16 he was still riding. Yeah, maybe it was this thing with the devices and things, but something was inside the bike at turn five.

 

Tip je vse videl iz prve vrste... Trdi isto kot jaz... Očitno sva oba bedaka... Al ne vem... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

pa sej ni naredu bedarije? Mal ga je otreslo. Nakagami je naredu bedarijo, kadar je Bagnai gledu u dimnik. Fabio je naredu bedarijo, ko je skeglal Aleixa. Pecco je naredu bedarijo in se v Franciji in nemčiji valjal bezveze. Tukaj? Marc je bil pred Quartararojem ent hi had a moument. Ma to ni bedarija. Konc koncev, startal je s 13ga mesta. Prvo kar bi se morali vprašat...Kaj hudiča je Fabio počel za njim? Angleži so večkrat poudarili, da fabio že cel vikend trenira prvi krog. Da trenira zelo agresivne starte, da tud z boxov v inlap pali na polno.Fabio je šel na vse ali nič. Druge ni imel. Na žalost..je bil Marc na poti. Po tem? morda bi lahko takoj odnehal, morda je motor res normalno vozil, dokler ni akriviral ride heith naprave....in pokosil še Nakagamija....ampak kakorkoli ga (ne)maramo, Fabio je sklatil njega in ne obratno. Razn pri vandrovcu, tam je logika up side down....

En tak, mogoče mal večji moment ga je za 2 leti vrgel iz dirkanja in mu serviral 4 operacije v tem času... Tko da ne mi tle, kako je mel moment... In tip ma takih momentov več kot cel grid skupaj... Nevaren je sebi in drugim... Tko pač je... In tko to ne gre več... Ne zaradi njega, ne zaradi drugih... Sej se še spomnimo Tofsija... Na žalost samo spomnimo... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konjezobi ima mal "zajeban" ego  ( če nebi imel takšnega ne bi bil nekajkratni prvak), tako mu ta mčkno nagaja, kot je izjavil naj bi mu ta dirka služila nečemu drugemu kot pa it na fuul, na zmago.......ampak po štartu je našel polno praznega prostora za Binderjem in se nenadoma znašel čisto spredaj, e tlele mu je pa ego zjebu njegove prejšne plane ( kva so se pa vsi "kekci" drenjal na notranji strani), padu mu je mrak na oči,  ego mu je sporočal ( kljub zavedanju, da mima še tapravga filinga za abčutke za terat na pas mater ), jez sem ta narbulš, zmaga je na dosegu roke.........pa se je zgodlo, zadn kolu mu je odnesel, da ga nebi prehitu in bi šlo v hige side je moral  zapret gas, Goloprsi tega ni pričakoval in ga je torpederal....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest se samo smejim vsej tej znanosti nekaterih....

...sej ne moreš verjet....   :lol1:

...če bi od teh taznanostnih tuki gor vsaj kak krog turistične vožnje kdaj odpeljal recimo na Grobiku...bi ga moral snet dol z motorja kot Sančo Pansa Don Kihota s konja, ko bi v bokse prišel od strahu trd kot kamen ....

:lol1:

...kaj šele, da bi ga dali na grid med navadne amaterske dirkače ...ki niso niti do gležnjev profičem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

OK, FQ je zaje.al, ker je računal, da bo MM peljal z super hitrostjo. Ta je pa upočasnil, ker ni šlo tako hitro skozi ovinek, pa zanašalo ga je....pretiraval je in potem je oviral, to je logična razlaga. FQ bi pa moral predvideti, da bo tega kekca začelo zanašati pred njim? :hmm:

Koliko pa misliš, da imajo čas razmišljat pri taki hitrosti in gužvi? Skoraj nič.

Če šoferju spredaj vzane zadnji del motorja je normalnp, da spusti gas in smolo ima tisti, ki je zadaj in ce je blizu nima možnosti, da se izogne.

Lahko, da je celo iskal možnost za prehiteti.

Pa ne mislim ščitit niti MM niti Q. Smola pač.

Tudi jaz sem navijal za Bastianninija. Že prejšnjič sem upal, da bo znagal anpak se mi zdi, da je takrat Ducati managenent imel vec vpliva kot vceraj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KennyJR said:

En tak, mogoče mal večji moment ga je za 2 leti vrgel iz dirkanja in mu serviral 4 operacije v tem času... Tko da ne mi tle, kako je mel moment... In tip ma takih momentov več kot cel grid skupaj... Nevaren je sebi in drugim... Tko pač je... In tko to ne gre več... Ne zaradi njega, ne zaradi drugih... Sej se še spomnimo Tofsija... Na žalost samo spomnimo... 

precej drži, od prve sezone je blo jasno, da bo marc samo po čudežu kariero končal zdrav. Prej al potem se je nekaj moralo zdrobit. Pa spet, 3 operacije so ble posledica napak v civilki, ne na pisti. A je kriv pohlep, prevelk ego al enostavno pomanjkanje razuma, jez ne morm vedet. vsekakor samozadana rana. Po drugi strani pa….po treh mescih odsotnosti  je bil na petem mestu?  Če bomo vsakmu powerslidu rekli zajeb, vsakemu driftu rekli pizdarija, ogrožanje in oviranje…pol bo treba sprement način dirkanja in se bo treba it nek v stilu gorskih hitrostnih. 
 

Vsem je jasno, da je marc zelo bezobrazan dirkač. De pogosto tvega prevec tud ni nek novega. Al ipak, za kreš s fabiotom mu jez ne morm nc ocitat. 
 

btw, pravi heroj dirke je zame Crutch. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, TakeALookAround said:

Pa dobr, kok je treba odpelat tist usiv Grobnik, da se loh tuki komentira?  2min? 😁  

Do 1:33 imas samo like opcijo..

Ma v tisti guzvi it dol s piste in razmisljat kaj je slo narobe.. ga ni junaka. 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........... vsaj kak krog turistične vožnje kdaj odpeljal recimo na Grobiku .......

...... slučajno ( bil povabljen na pisto ) sem peljal Grobnik, 6 krogov ( prvič, zadnjič in nikoli več ), motor standardni Shiver 750, komplet z ogledali, tank torbo in zadnjo torbo za sovoznikovem sedežu, tlak spredi 2,5, zadi 2,9,  uradno izmerjen čas 1:57...... 

....a lohka še gdaj kakšno svoje mnenje tlele zapišem.....

 

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Lipstick pravi:

........... vsaj kak krog turistične vožnje kdaj odpeljal recimo na Grobiku .......

...... slučajno ( bil povabljen na pisto ) sem peljal Grobnik, 6 krogov ( prvič, zadnjič in nikoli več ), motor standardni Shiver 750, komplet z ogledali, tank torbo in zadnjo torbo za sovoznikovem sedežu, tlak spredi 2,5, zadi 2,9,  uradno izmerjen čas 1:57...... 

....a lohka še gdaj kakšno svoje mnenje tlele zapišem.....

 

... sej je reku @ukica ... če si peljal pod 1:33 lahko komentiraš, če si čez, pa lahko samo lajke stiskaš..  :lol1: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, TakeALookAround pravi:

Pa dobr, kok je treba odpelat tist usiv Grobnik, da se loh tuki komentira?  2min? 😁  

Eni tudi ne marajo vampov in se zgražajo, pol jih pa vprašaš, če jih je vsaj probu, pa pravi da ne, ker se mu gravža... zelo podobno komentiranju nogometne tekme enih, ki niti v mladosti niso brcali žogo na domačem travniku ... skratka, vsaj občutek moraš imeti za nekaj, kar komentiraš (govorim na splošno)

kar se tiče pa dirk, predlagam smerokaze, douge luči in štop lampe...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Lipstick pravi:

Prov, ne bom več.

  :lol1:  ... lahko... samo prej moraš sprejemni izpit naredit, da te MM pelje 6 krogov na zadnjem zicu po pisti...   :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je MM pred leti v Argentini od zadaj naskočil Rossija, je bil precej glasen... 

Zame pa je bil to ravno tako dirkaški incident, kot tale v nedeljo. Čeprav je bil tisti iz Argentine precej bolj trapast. To pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno kritizirate ko pridem ven z naslednjo teorijo.. Ampak mi vi dajete iztočnice ravno za to. 

Vse to, kot pravite so dirkaški incidenti... To je dirkanje. Ne morš vozit 3 motorje zadi za vsak slučaj, pa čakat, da mine. Je treba probat in k probaš se zgodi tudi taka napaka. Za to ne sme bit kazni. Bi pa morala biti za tiste, ki to počnejo konstantno. Enkrat pogledamo skozi prste, drugič startaš zadnji... Ni debate.... Potem pa spat ena đabe, drugič iz boxov... Tko je... V tretji rundi dve dirki prepovedi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, KennyJR pravi:

V levem ovinku, torej t5 je bil cel na robniku, morda celo čez.. Tam bi moral podaljšati naravnost oz zapeljat malo iz proge... Rekel je, da je čutil, da motor ne zavija ok.. Prav tako je dejstvo, da ga je močno butalo v rit... Ne more rečt, da ne.. 

Confronted with Marquez's justifications, Zarco said:

- It's a way to find a reason for the accident and to not put all the blame on him. I don't want to say that all the blame is on him, but he had something on the bike. He already had it [part of Quartararo's bike fairing] at turn five. I thought he was going to slow down at turn five and try to figure out what was wrong with the bike, but he insisted - I think too much. At turn 16 he was still riding. Yeah, maybe it was this thing with the devices and things, but something was inside the bike at turn five.

 

Tip je vse videl iz prve vrste... Trdi isto kot jaz... Očitno sva oba bedaka... Al ne vem... 

lej, ti in Zarko sta na istem nivoju :P

Zdej mi pa povej, kako izvedeš "slow down" v tako kratkem času in obkrožen z vsaj 10imi dirkači, ko ga vsi tišijo na polno.

Kako izgleda samo ubogi trzaj plina, si je iz prve vrste ogledal FQ, ki ni nič kriv, ni pa tega pričakoval. Ampak tudi MM ni nič kriv, ker tudi tega kar se je zgodilo ni pričakoval in je reševal zadevo.

Med......čutiti, da je nekaj narobe in do analize kaj je narobe lahko mineta 2 ovinka, zakaj ne? To je kot sem povedal 5-10 sekund.

Torej greva po vrsti...zadaj je nekaj streslo, nič posebnega veliko dirkačev se "poljublja" med seboj...že ko sem to tipkal je šel en ovinek mimo. Sedaj pa nekaj čuti, da ni prav...jop, pussiji gredo takoj domov. Kar nehajo dirkat. Naj ti povem, niti ene pičke ni med njimi. So veliko bolj brihtni kot mi.

Bi res rad videl Zarkoja, kako bi reagiral v danem momentu.

Znati na pamet komplet moto GP, še ne pomeni razumeti vožnje in pravih brzin kjer se vse dogaja. :P

Sicver pa niti enemu (tudi Zarkoju) v podobni situaciji (takoj po trku s FQ) ego ne bi dopustil, da gre kar v maline in na klopco.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kugelschreiber pravi:

precej drži, od prve sezone je blo jasno, da bo marc samo po čudežu kariero končal zdrav. Prej al potem se je nekaj moralo zdrobit. Pa spet, 3 operacije so ble posledica napak v civilki, ne na pisti. A je kriv pohlep, prevelk ego al enostavno pomanjkanje razuma, jez ne morm vedet. vsekakor samozadana rana. Po drugi strani pa….po treh mescih odsotnosti  je bil na petem mestu?  Če bomo vsakmu powerslidu rekli zajeb, vsakemu driftu rekli pizdarija, ogrožanje in oviranje…pol bo treba sprement način dirkanja in se bo treba it nek v stilu gorskih hitrostnih. 
 

Vsem je jasno, da je marc zelo bezobrazan dirkač. De pogosto tvega prevec tud ni nek novega. Al ipak, za kreš s fabiotom mu jez ne morm nc ocitat. 
 

btw, pravi heroj dirke je zame Crutch. 

samo z zadnjim stavkom se ne strinjam, heroj je Beštja...pametno pripravljeno in odigrano prehitevanje.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, TakeALookAround pravi:

Pa dobr, kok je treba odpelat tist usiv Grobnik, da se loh tuki komentira?  2min? 😁  

loh komentiraš...sam ne mi komentirat kako majo čas vmes tortice jest :P

pa bi MMju vrat zavil ko je jebal Rossija, ampak tolk pa le vidim, da še vidim na TV, čeprav me un bedak od Gaberja rad nategne za vsa najboljša prehitevanja in mortam gledat v malem okenčku zadevo.

Gre se za vsaj malo in osnovno razumevanje tega, kaj pomeni 5-10 sekund že pri normalnih brzinah.

Gre se za to, da kapiraš/kapirajo ljudje, kaj je to 5-10sekund časa med...živ sem, neki ni prav in pravilno odločitvijo

Gre se za to, da je tole dirkanje in tega ne gledamo zato, ker bi bilo podobno maratonu kvačkanja

Gre se za to, da neketari nismo ljubitelji MMja, pa zadevo pač drugače vidimo od ostalih

Nič posebnega. Vsak lahko ima svoje mnenje. Naj ga poskuša vsaj malo utemeljit z dejstvi. Ni potrebe, da se vlači v to zgodbice, kako protekcijo majo Španci pri dorni, kok je "težek in agresiven" MM pri svoji vožnji.

Vsi jočejo za SICom..ampak on je bil car, podoben MMje ....vse je letelo na nož.

Čeb vsi sam jokal kot Horhe in zmagovali samo ko se poklopijo vse zvezde, zadeva izgubi čar. In to je moje mnenje. Ni nujno da maš ti enako. Le...kdo je komu fan dajmo izpustit, ker potem se zadeva vidi širše in lažje.

Zanimivo...klatenje v moto2 nihče ne komplicira. Pa tam se zlo redno keglajo. :D

pred 3 urami, Lipstick pravi:

........... vsaj kak krog turistične vožnje kdaj odpeljal recimo na Grobiku .......

...... slučajno ( bil povabljen na pisto ) sem peljal Grobnik, 6 krogov ( prvič, zadnjič in nikoli več ), motor standardni Shiver 750, komplet z ogledali, tank torbo in zadnjo torbo za sovoznikovem sedežu, tlak spredi 2,5, zadi 2,9,  uradno izmerjen čas 1:57...... 

....a lohka še gdaj kakšno svoje mnenje tlele zapišem.....

 

ne moreš, zamujaš 5 sekund. V tem času MM sklati 2 na gridu :P

 

pred 2 urami, maus pravi:

Eni tudi ne marajo vampov in se zgražajo, pol jih pa vprašaš, če jih je vsaj probu, pa pravi da ne, ker se mu gravža... zelo podobno komentiranju nogometne tekme enih, ki niti v mladosti niso brcali žogo na domačem travniku ... skratka, vsaj občutek moraš imeti za nekaj, kar komentiraš (govorim na splošno)

kar se tiče pa dirk, predlagam smerokaze, douge luči in štop lampe...  :P

 

špegle maj frend, špegle, pol bi MM videl FQja :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bastianini je res top odpeljal, me pa ni presenetil. Dečko bo trd oreh. Crutch je uletel kot wildcard in Dovijev šiht oddelal bolš kot Dovi sam. in bil prva Yamaha čez cilj....we need to talk about Franco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

Bastianini je res top odpeljal, me pa ni presenetil. Dečko bo trd oreh. Crutch je uletel kot wildcard in Dovijev šiht oddelal bolš kot Dovi sam. in bil prva Yamaha čez cilj....we need to talk about Franco...

to se pa čisto strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!