Skoči na vsebino

MotoGP 2022


Shillien

Priporočene objave

pred 5 minutami, Lipstick pravi:

Če ne smem komentirat, a prašam vohka ?????

...a's dvignu roko...

:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Ampak tudi MM ni nič kriv, ker tudi tega kar se je zgodilo ni pričakoval in je reševal zadevo.

Osemkratni prvak ni prvošolec. Kdo je v zadnjem času, v tretjem ovinku prvega kroga naredil tako sranje?

Kar zadeva Grobnik, če se pelješ 1:50:00, lahko tule pišeš kar si poželiš.

MZ ETZ250 leta 1985-2:09, DKW RT250 1986 3:11, Laverda 500S 1986-1:53, SF V2 2023 še ne vem

Popravljeno . Popravil ducar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, samo 8x svetovni prvak si lahko privošči kruzanje po idealni liniji in čekiranje motorja 😪

image.thumb.png.f76355ba479297aa49397e8c99eb6f33.png

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne, lahko bi pa vedu, da ga bo spet katapultiral, ce bo prehitr gas navijal.... Ampak to mu ne pade v betico, ker sam pisan gleda... Wtf uas thet, wtf is rong wit mi bajk, eee mi sori Nakagami, the bajk is strendz

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Sam dePihlja said:

Jap, samo 8x svetovni prvak si lahko na idealni liniji privošči kruzanje in čekiranje motorja 😪

image.thumb.png.f76355ba479297aa49397e8c99eb6f33.png

Kako dolgo je že bilo to? 2 kroga al nekaj takega a ne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

lej, ti in Zarko sta na istem nivoju :P

Zdej mi pa povej, kako izvedeš "slow down" v tako kratkem čau in obkrožen z vsaj 10imi dirkači, ko ga vsi tišijo na polno.

Kako izgleda samo ubogi trzaj plina, si je iz prve vrste ogledal FQ, ki ni nič kriv, ni pa tega pričakoval. Ampak tudi MM ni nič kriv, ker tudi tega kar se je zgodilo ni pričakoval in je reševal zadevo.

Med......čutiti, da je nekaj narobe in do analize kaj je narobe lahko mineta 2 ovinka, zakaj ne? To je kot sem povedal 5-10 sekund.

Torej greva po vrsti...zadaj je nekaj streslo, nič posebnega veliko dirkačev se "poljublja" med seboj...že ko sem to tipkal je šel en ovinek mimo. Sedaj pa nekaj čuti, da ni prav...jop, pussiji gredo takoj domov. Kar nehajo dirkat. Naj ti povem, niti ene pičke ni med njimi. So veliko bolj brihtni kot mi.

Bi res rad videl Zarkoja, kako bi reagiral v danem momentu.

Znati na pamet komplet moto GP, še ne pomeni razumeti vožnje in pravih brzin kjer se vse dogaja. :P

Sicver pa niti enemu (tudi Zarkoju) v podobni situaciji (takoj po trku s FQ) ego ne bi dopustil, da gre kar v maline in na klopco.

 

Sej pravim v 5. ovinku, ko je že bil širok, samo naravnost... 

Ne bova se pa nikoli strinjala, ker ti izhajaš iz tega, da Marc ni čutil, da je nekaj narobe, medtem ko jaz izhajam iz tega, da je vedel... Nič narobe. Mava pač vsak svoje mnenje in prav je tako. Marc je vmes tudi spremenil svojo izjavo iz tega, da je v t5 vedel, na to, da ni vedel... Lahko si predstavljamo zakaj, ko so ga prišli funkcionarji mal izprašat pred garažo... 

Je pa dejstvo, da če je vedel, bi moral končat, če ni vedel pa tako ali tako ni mogel... To je vsa umetnost... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če ste nekateri opazili, ampak Rossi ne dirka več. Lahko začnete iskati razloge za sranje pri drugih.

Kar pa se nedeljske dirke tiče (če sem gledal pravo) pa tole:

Čeprav mi MM ni bil nikoli posebej pri srcu res ne vidim, kaj za boga je tako hudega narobe naredil ob trku s Fabiem. 

O tem, kako ali koliko je čutil, da je z motorjem nekaj resno narobe, ne bom sodil, ker tega se iz fotelja res ne da razbrati.

Pa še to: Fabio bo moral pričeti razmišljati o zamenjavi dobavitelja kombinezonov. Nekam velikokrat se mu  odpenjajo. 

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ducar pravi:

Osemkratni prvak ni prvošolec. Kdo je v zadnjem času, v tretjem ovinku prvega kroga naredil tako sranje?

Kar zadeva Grobnik, če se pelješ 1:50:00, lahko tule pišeš kar si poželiš.

MZ ETZ250 leta 1985-2:09, DKW RT250 1986 3:11, Laverda 500S 1986-1:53, SF V2 2023 še ne vem

ok, se ne strinjamo. Da zaključimo.

Zarad mene lahko gre kdo peš po grobniku pa tule piše, nočem pa da se slabšalno piše o virtuozih moto GPja in to velja za vse voznike vključno z zadnjim na gridu. No, smešno mi je.

pred 1 uro, Sam dePihlja pravi:

Jap, samo 8x svetovni prvak si lahko privošči kruzanje po idealni liniji in čekiranje motorja 😪

image.thumb.png.f76355ba479297aa49397e8c99eb6f33.png

me res zanima, kaj bi drugi storili, ko bi mal zatreslo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KennyJR pravi:

Sej pravim v 5. ovinku, ko je že bil širok, samo naravnost... 

Ne bova se pa nikoli strinjala, ker ti izhajaš iz tega, da Marc ni čutil, da je nekaj narobe, medtem ko jaz izhajam iz tega, da je vedel... Nič narobe. Mava pač vsak svoje mnenje in prav je tako. Marc je vmes tudi spremenil svojo izjavo iz tega, da je v t5 vedel, na to, da ni vedel... Lahko si predstavljamo zakaj, ko so ga prišli funkcionarji mal izprašat pred garažo... 

Je pa dejstvo, da če je vedel, bi moral končat, če ni vedel pa tako ali tako ni mogel... To je vsa umetnost... 

lej, posledica trka ni nujno, da se pokaže takoj. Pravzaprav, četudi bi se..po trku so zaznavanja "eee samting is wrong eee, its a gut grip, alamehor is neki drugega" zmedena. Preden se voznik ulovi v ritem in začne opažat...meni popolnoma normalna reakcija...končal je, ko je ugotovil, da se ne da. Nihče od voznikov ne bi končal prej. Vsi bi ugotavljali, kaj je narobe. Niče ne bi šel previdno na stran, pa dal moped na tačko in se ulegu spodaj, nihče.

To je dirkanje, jebiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Joker pravi:

 

Pa še to: Fabio bo moral pričeti razmišljati o zamenjavi dobavitelja kombinezonov. Nekam velikokrat se mu  odpenjajo. 

..kocine iz ljubavnega tepiha so mu med zadrgo prišle...pa se je pol razprla...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Lipstick said:

Če ne smem komentirat, a prašam vohka ?????

A dirka u MONTEGIJU bo, a letala zrd dežja letijo al ne ? transport pa logistika pa to .......

Sm govoru s pilotom.. prav da caka premontazo in slick na dezne.. do jutra bo na poti, prav da se mu ne mudi prevec da mu vulkanizer ne porajsa feltn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/20/2022 at 1:23 PM, ducar said:

Osemkratni prvak ni prvošolec. Kdo je v zadnjem času, v tretjem ovinku prvega kroga naredil tako sranje?

Kar zadeva Grobnik, če se pelješ 1:50:00, lahko tule pišeš kar si poželiš.

MZ ETZ250 leta 1985-2:09, DKW RT250 1986 3:11, Laverda 500S 1986-1:53, SF V2 2023 še ne vem

 Tehnicno in realno gledano: Najverjetneje ni zajebal Marquez sam, ampak sistem proti zdrsu kolesa... Na ravnini, ne v hudem nagibu kjer zadnje kolo lahko zdrsne tudi zaradi sredobezne sile, bi sistem protri zdrsu moral to ujeti. Seveda, je lahko bil tudi nastavljen narobe. In da, prvaki (in vsi ostali, da se razumemo) niso prvosolci, zato so take napake ali tehnicne napake ali res smola ali voznja povsem na limitu, kjer pa napak ne delajo SAMO  MS prvaki.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/19/2022 at 4:45 PM, vandrovec said:

OK, FQ je zaje.al, ker je računal, da bo MM peljal z super hitrostjo.

    Nihce ne racuna da bodo drugi (kdorkoli), vozili super hitro, ali kakorkoli. Se posebej ne na startu in kmalu po njem, kjer se znajdes kjer se pac znajdes. In VSI, ama prav vsi, morajo iti do konca. Ce ne, se naredi kar se je naredilo Marcu in Quartararoju. In s tem ne krivim ali opravicujem kogarkoli (zdrs pogonskega kolesa po zavoju je lahko tudi napaka sistema proti zdrsu). Na startu takoj, ko nekdo ne potegne kot idiot, malcek zdrsne ali zapre gas je lahko to zelo nevarno... to je nanevarnejsi del vsake dirke! In nihce ne racuna da bo eden pred njim pa hitro peljal, vsi pac morajo, ce ne je masaker blizu. Tule po moje, pac nihce ni bi  res kriv. Tudi Marc me, pa nisem njegov fan, se na jetra mi gre malo. Enostavno sta bila dva dirkca res blizu en za drugim (v guzvi po startu nimas cele piste izibirat kje bos) na pospesevanju iz ovinka,  prvemu je spodrsnilo, in nazalost je drugi priletel vanj. Pika, ne vem kaj tolko enga filozofiranja okoli tega.

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, jvalant said:

to je nanevarnejsi del vsake dirke!

Tocno. Verjetno je to razlog za sprint dirke. Poduplat starte. Ker takrat je najbol zanimivo, a bo poclo al ne. S tem, da bodo v sprintih vsi se bol napaleni, ker je se manj cajta za popravt slab start. IMO je povecanje kostolomov neizogibno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Kugelschreiber said:

Tocno. Verjetno je to razlog za sprint dirke. Poduplat starte. Ker takrat je najbol zanimivo, a bo poclo al ne. S tem, da bodo v sprintih vsi se bol napaleni, ker je se manj cajta za popravt slab start. IMO je povecanje kostolomov neizogibno. 

    Kaj pa vem... Mislim, tezko verjamem, da je razlog podvojiti starte in racunat na polomijade. Verjetno pa iscejo nacin za vec zanimivosti, itd, in da jih ne briga prevec,  ce je nevarno. Samo da se poveca "on air" cas... Ja pa v superbike-u to ze nekaj casa in ni kakih vecjih problemov. Start pa ni nic manj divji. Meni sama sprint dirka ni prevec vsec.  Ampak, tudi to jih ne zanima prevec. ;)

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnjič. Gre za dirkaški incident, ki se pač zgodi. Pri prvem krešu ni šlo za nobeno tehnično napako. MM-ju je padel mrak pred oči in je šel v zavoju z neogreto gumo na polno. V prvem intervjuju je sam priznal, da je mičkeno pretiraval, v naslednjih izjavah je razlagal malo drugače, sebi v opravičilo seveda. Nihče od dirkačev ga ne obsoja, edino Zarco je dal vedeti, da se to ne zgodi samo njemu ( Zeltweg, Morbideli ), ampak tudi najboljšim. Njega so namreč kar precej obsojali. Na štartu morajo iti tako ali tako vsi na nož. Je pa res, da je FQ zamočil štart. 

Ah ja, tako vzvišeno stališče on MS prvakih mi da vedeti, da so tule med nami tudi MS nadprvaki.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, jvalant said:

    Kaj pa vem... Mislim, tezko verjamem, da je razlog podvojiti starte in racunat na polomijade. Verjetno pa iscejo nacin za vec zanimivosti, itd, in da jih ne briga prevec,  ce je nevarno. Samo da se poveca "on air" cas... Ja pa v superbike-u to ze nekaj casa in ni kakih vecjih problemov. Start pa ni nic manj divji. Meni sama sprint dirka ni prevec vsec.  Ampak, tudi to jih ne zanima prevec. ;)

 

Jp. Iscejo vec vznemirjenja, vec zanimivega. Polomjade bodo samo posledica iskanja tega vznemirjenja…..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, ducar said:

Še zadnjič. Gre za dirkaški incident, ki se pač zgodi. Pri prvem krešu ni šlo za nobeno tehnično napako. MM-ju je padel mrak pred oči in je šel v zavoju z neogreto gumo na polno. V prvem intervjuju je sam priznal, da je mičkeno pretiraval, v naslednjih izjavah je razlagal malo drugače, sebi v opravičilo seveda. Nihče od dirkačev ga ne obsoja, edino Zarco je dal vedeti, da se to ne zgodi samo njemu ( Zeltweg, Morbideli ), ampak tudi najboljšim. Njega so namreč kar precej obsojali. Na štartu morajo iti tako ali tako vsi na nož. Je pa res, da je FQ zamočil štart. 

Ah ja, tako vzvišeno stališče on MS prvakih mi da vedeti, da so tule med nami tudi MS nadprvaki.   

  Se posuvan s pepelom. Vidim, da tocno ves kaj je bilo.  Tocno, brez kancka dvoma ves da je MM padel mrak na oci (brez tega bi samo 80% odpru gas - kar bi povzocilo isto), tocno in brez moznosti ves, da ni slo za tehnicno napako, ali preslabo nastavljen sistem (sicer tudi nisi podal razlage kako lahko po ravnini in ne sredi zavoja, pogonsko kolo zdrne ob delujocem sistemu) proti zdrsu. Gas se lahko in dirkaci ga odprejo do konca in motor NE zdrsne, ce je vse tako kot mora biti.  In tudi tocno ves se vse ostalo. (npr, jaz sem uporabil besdo kot je: najverjetneje, to ni besedisce vseveda, in ali nadprvaka. Je spekulacija in debata kaj bi lahko bilo, ker se tocno zavedam da ne vem tocno kaj je bilo). Tako da nimam kaj dodati in na sreco nisi mod. ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/21/2022 at 12:28 AM, ukica said:

Sm govoru s pilotom.. prav da caka premontazo in slick na dezne.. do jutra bo na poti, prav da se mu ne mudi prevec da mu vulkanizer ne porajsa feltn..

A med poletom pa ne morjo pitstopa narest? Loleki, bi prsparal pol dneva najmanj... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!