Skoči na vsebino

MotoGP 2022


Shillien

Priporočene objave

Ob 31. 1. 2022 ob 7:30, KennyJR pravi:

Moje mnenje je, da bi moralo biti tako, da če zapelješ na zeleno 2x dobiš opozorilo, tretjič 6 je avtomatsko LLP.

Če zapelješ čez zeleno (ki naj bo povsod široka ne vem 0,5-1m, ne vem kolk je najbolj praktično) pa avtomatsko LLP... Kot da je tam pesek... 

Nima veze al je bil dirkač izrinjen tja al je sam zapeljal, al je bil zajec na progi... Nima veze... Ker kaj.. Če je tam pesek je gotovo, ne zgubiš za 1 LL ampak vsaj za 3... Ampak lej ga zlomka, ko je za robnikom pesek se vsi čisto normalno zmenijo in zelo redko vidimo koga it čez robnik... A ni to čudno? Vsem je jasno, da to vsi izkoriščajo na 100% in to se mora nehat... 

Moje mnenje je, da se povsod preveč komplicira, polno pravil, ki se jih da kršit.

Čisto enostavno. Start in cilj, samo to je pomembno. Kje se voziš je pa tvoj problem. Zagotovo se noben ne bo vozil po pesku. Za to bi potrebovali samo progo in pesek. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr drvi Aprilia, tole je blizu absolutnega rekorda proge...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, jvalant said:

Kr drvi Aprilia, tole je blizu absolutnega rekorda proge...  :)

Sej bodo ventili pogledal vn na sredini dirke… :P 

 

Drkati zgleda pa tko k da je delu na misicni masi cez zimo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi dan je Aprila lepo izkoristila navoženost, saj so cel teden treniral na progi za testiranja ?. Je pa čas kroga zelo hiter in kaže na njihovo konkurenčnost.

Bastianini je z manj starim motorjem kot lani samo še bolj konkurenčen. Iz tega fanta res še nekaj bo. Zato mi tudi ni jasno, zakaj je Ducati dal letošnjo mašino Mariniju, ne njemu... Okej jasno, zaradi Rossija... Ampak vseeno... 

Moralni moto2 prvak ?, za enkrat precej pred ta pravim moto2 prvakom. To se bo mel za repenčit... Mogoče letos postane moralni motogp prvak, ker bo po njegovem ja najslabšem motorju in si bo pač najbolj zaslužil ??

Ostalo je pa še preveč v oblakih za komentirat, mogoče bo danes po drugem dnevu kaj več za ocenit... 

Za enkrat jih je prvih 11 v 0,3s... Noro... Tudi če si 10. si čisto zraven in so hiter, tako da je trenutno za naslov kandidatov za pol grida ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bastianini je res prvic z GP V Sepangu? Pa cist nek druzga je zajtrkoval kot Diggia…..

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem, a ni forum zato, da se izmenjujejo mnenja? 

Aja ne ti si tle zato, da si smartass... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MiNa said:

Fizikalni zakoni narekujejo ta k design PIKA.

 Ma kje pa! Samo dobre pa lepe nalepke mors dat gor! Ce das taprave, je motor vsecen in je takoj par sekund boljsi cas! ;)

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MiNa pravi:

Fizikalni zakoni narekujejo ta k design PIKA.

Če bi Dorna zahtevala samo fiziko, bi bili mopedi takšni:

spacer.png

Pa šli bi 600km/h !

Popravljeno . Popravil Buschi
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa Dorna zahteva verjetno medosno, pa minimalno težo, pa širino...

...pa da Markezu ni treba oddati telemetrije...

...pa da Markezu ni potrebno posebej zaščitit desne ročke prednje zavore...

...pa da Markezu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, MiNa pravi:

Fizikalni zakoni narekujejo ta k design PIKA.

??? Kaj ma fizika veze s poslikavo??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Buschi pravi:

Tako pa Dorna zahteva verjetno medosno, pa minimalno težo, pa širino...

...pa da Markezu ni treba oddati telemetrije...

...pa da Markezu ni potrebno posebej zaščitit desne ročke prednje zavore...

...pa da Markezu...

A res? Vsi oddajajo telemetrijo on pa ne? Daj to obrazloži bol specifično.

A to ni zašcita prednje zavore? 

SmartSelect_20220209-101841_Chrome.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, KennyJR pravi:

Ja ne vem, a ni forum zato, da se izmenjujejo mnenja? 

Aja ne ti si tle zato, da si smartass... 

Seveda je! Ampak rad bi ti povedal, da lahko mi še tako debatiramo o Hondinem izgledu pa bo še vedno, če se izrazim po tvoje fail. Ne verjamem namreč, da oni ravno podrobno spremljajo tale naš forum. Če pa tvoje mnenje poveš njim pa obstaja neka možnost, da te bodo poslušali. Čeprav zelo majhna...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Joker pravi:

Seveda je! Ampak rad bi ti povedal, da lahko mi še tako debatiramo o Hondinem izgledu pa bo še vedno, če se izrazim po tvoje fail. Ne verjamem namreč, da oni ravno podrobno spremljajo tale naš forum. Če pa tvoje mnenje poveš njim pa obstaja neka možnost, da te bodo poslušali. Čeprav zelo majhna...

A ko s frendom vidš eno grdo, rečeš njemu lej kok je grda, al greš do nje pa ji to poveš ?. Mislm... Sej štekaš point... Pač povedu sm, da mi ni všeč Hondina poslikava za 2022, torej izrazil mnenje... To še ne pomeni, da to delam s tem namenom, da bo kej drgač, ker konc koncev mi je vseen, če majo grd moped...

Tudi za LCR ekipo sem podobnega mnenja... Tista črna zgleda kot, da majo še nepobarvan moped za testiranja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Joker pravi:

Seveda je! Ampak rad bi ti povedal, da lahko mi še tako debatiramo o Hondinem izgledu pa bo še vedno, če se izrazim po tvoje fail. Ne verjamem namreč, da oni ravno podrobno spremljajo tale naš forum. Če pa tvoje mnenje poveš njim pa obstaja neka možnost, da te bodo poslušali. Čeprav zelo majhna...

kak ne spremlajo? Rosija so pri jamahi dal v penzijo :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Buschi said:

Če bi Dorna zahtevala samo fiziko, bi bili mopedi takšni:

spacer.png

Pa šli bi 600km/h !

 Fizika in NE Dorna narekuje, da bi tole zaostalo se za moto3...   rec NE zavija. Dzabe, ce gre 600 naravnost. Vlak gre 800 naprimer.... Fizika za motogp, kjer je treba sem pa tja zavreti, pa zaviti, pa cimbolj pospesiti pa narekuje obliko, kot ja pac imajo. Vzmetenje, krilca, itd, vse je tam podrejeno eni sami stvari - hitremu krogu. Se bolj ekstremen primer je F1. In ce bi vse dizajnerje  zaprl in izoilral, bi vsi prisli do ZELO podobne oblike, ker jo narekujeta fizika in aerodinamika. Ni da vsi enega kopirajo, ampak pri takem nivoju kot je F1 ali motogp (sto plus let razvoja dirkalnika) ni vec prostora za drugacne oblike... Ker so blizu meja moznega z trenutnim znanjem in pravili...

Tvoj primer je pa uporaba fizike in aerodinamika za hitrsostni rekord. Na pisti bi bilo tole polomijada.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne vem, kam naj prilepim.... pa sem kar tu:

(lahko kdo kam premakne v bolj primerno temo)

.... za kost glodat :

https://siol.net/avtomoto/novice/albanci-gradijo-objekt-ki-je-v-sloveniji-se-neuresnicen-foto-572279

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!