Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

gs,letnik 2004,pri zaviranju na prvo zavoro se čuti kot neka zračnost nekje,mehanik pravi da je zračnost pri vpetju diskov.Je kdo imel ta problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tu vprašal...

Torej moj Rt 2011 70.000 km spušča "čuden" zvok. Ko se peljem,  se pri nagibu levo ali desno sliši rahlo tuleč zvok. Kot pri avtu v ovinku, ko slišiš pokvarjen ležaj na kolesu.

Pri ravni vožnji tega zvoka ni...

Sem mislil da je guma,(nova Pirelli Angel Gt2 800km) ampak ne morem pogruntat.

Da ni kaj z zadnjim diferencialom? Olje menjam vsako leto Syntrax 75-90.

Kaj naj še preverim, predem grem do mehanika?

Hvala

 

 

 

Popravljeno . Popravil TomyK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, TomyK said:

se pri nagibu levo ali desno sliši rahlo tuleč zvok. Kot pri avtu v ovinku, ko slišiš pokvarjen ležaj na kolesu.

Meni se dogaja podobno, vendar ko gredo gume h koncu v nagibu "brnijo" vozim pa na TKC70

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz takšne zvoke opazim na nekaterih pnevmatikah, ko so delno obrabljene, če se naredijo zavihki. So pa tudi pnevmatike, ki jih slišiš od novega (anakee 3 npr).

Če bi bil ležaj, bi se po moje slišal tudi pri vožnji naravnost, saj je pri motorju zaradi nagibanja vedno obremenjen v enaki smeri.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl montirane na par motorjih serije F. Problem zna biti edino na TP. Drugače pa kolikor vidim po ostalih WWforumih sveti odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, MiNa pravi:

Sem videl montirane na par motorjih serije F. Problem zna biti edino na TP. Drugače pa kolikor vidim po ostalih WWforumih sveti odlično.

Piše da imajo oznako EU  E9 

In da ustrezajo ,možno pa naročit  na aliexpresu ,iz Francije,ali se vseeno plača carino

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, pepo44 pravi:

iz Francije

Francija je v EU kot mi, pomeni ni carine.

Rabil bi "Papirnat" Certifikat. Ne vem, če boš lahko homologiral samo na osnovi oznake na izdelku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Wakasaki pravi:

Kok pumpate za solo vožnje?

2,4-2,8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 5. 2021 ob 10:58, pepo44 pravi:

kaj pravite za tole,je kdo naroču to prednjo lučH65beb4dbc096409ebbaa26920e6806e8Q.webp

 

Ob 30. 5. 2021 ob 14:26, pepo44 pravi:

Piše da imajo oznako EU  E9 

In da ustrezajo ,možno pa naročit  na aliexpresu ,iz Francije,ali se vseeno plača carino

 

- izgubiš možnost nastavitve višine snopa
- orig. šipa se ne prilega več (izgleda precej "češko")
- neprestano sveti "cela" luč, kar je škoda - najbrž je zato živ. doba krajša
- E ni dovolj za vpis v homo. kartonček, rabiš še homologacijo

Čas nazaj so jih prodajali pri Wunderlichu po "malo" višji ceni, pisalo je celo, da imajo TUV, čez čas so jih pa umaknili iz prodaje, čeprav so šle dobro v promet. Glede na to, da mora led luč prilagajati višino, je zelo čudno, da je ta kitajska reč pridobila TUV ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Zdravo. potrebujem en nasvet oz če bi kdo vedel kaj bi lahko bilo. Pojavilo se mi je na lepem, da motor od polovice gasa ne vleče kot bi moral in pa trese. Ni važna hitrost in ni važna prestava. Do polovice gasa nekje motor deluje normalno in konstano vleče, če gas porinem preko polovice začne blokirat. Iz preventive sem svečke zamenjal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, celjan89 pravi:

Da

 

Mogoče na tester, ki bo javil napako. Kabli, črpalka goriva, bencin filter. .... servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, celjan89 pravi:

Iz preventive sem svečke zamenjal. 

Še sinhronizacijo vplinjačev in ventile bi jaz prekontroliral 

...drugače pa..."cinšpula, zuzatz luft schiber(dodatni ventil dotoka zraka),modul vžiga,termo tipalo temperature mašine,termo tipalo zunanje temperature,tipalo gostote zraka,tipalo pretoka zraka,klopf senzor,fovš zrak,kak slab spoj(masa konektor,sam računalnik itd.itd...."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi grem v trgovino po novega tega pa peljem na dinos ker itq je treba zamenjat pol delov motorja razen rusta ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, celjan89 pravi:

Se pravi grem v trgovino po novega tega pa peljem na dinos ker itq je treba zamenjat pol delov motorja razen rusta ????

Tvoja izbira, sam sem ga porihtal tudi s pomočjo GS 911 diagnostike. Plačal sem le menjavo sklopke in popravilo ABS modula.

Če delaš servise sam potem je menjava olja, svečk, filtrov, sinhronizacija in ventili nujno opravilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 3 urami, pepo44 pravi:

Drugo leto bom pa tole probal,prvič Pirelli ,upam da bojo dobre za vožnjo in dost km.

20211205_133230.jpg

Sem jih imel ene parkrat. Vredu gume.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!