Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Malo nazaj smo pametovali o oljnih filtrih, ki da jih lahko kupiš tudi neoriginalnega.

Ja, ampak pazite, da je proizvajalec v katalogu napisal točno vaš tip motorja.

Jaz sem kupil filter, ki mi ga je prodal prodajalec tako, da je s kljunastim merilom izmeril dimenzije in rekel: "tale je ta prav".

Posledica: UNIČEN AGREGAT MOTOCIKLA!!! :angry: :angry: :angry: :( :( :( :blink: :blink:

Zunanje dimenzije so bile že iste, notranje pa ne in mi je zaprlo pretok olja. Aqula se je vsaj 10.000 km vrtela brez oz. z zelo slabim pretokom olja. Na koncu je zaropotala in je škode samo na delih preko 120.000 Sit. Koliko bo še delo, zaenkrat še ne vem. Skratka motor je UNIČEN!

Največji hec je, da je do loma motor deloval brez posebnosti.

Torej nauk zgodbe: Če hočeš vreči stran cca 200.000Sit, kupi oljni filter za 1.000 Sit!

P.S.: AquilaGV250 je hudičevo dober motor, če je zdržal toliko časa brez cirkulacije in s tem tudi hlajenja olja.

LP HHV

(SemŽeNaročilNovMotorPress)

Hmnja... če 10kkm nisi menjal olja/filtra se niti ne čudim (tolk). Moral bi vseeno delat še kej več brez menjave obeh, ni pa nujno. Ampak jest nebi prec po filtru pluval.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne strom ,narobe si razumel, oz. jaz napačno napisal. Filtre in olje sem že redno menjal na 4.000 km, samo vedno sem uporabljal te ta napačne. Je pač drugačna konstrukcija v notranjosti, ki je zaprla pretok in v tem je bila težava!

Sicer pa nič po filtru ne pljuvam, želel sem le posvariti, da se še komu to ne zgodi.

Jaz sem se s stanjem sprijaznil, čeprav težko, pa bom že preživel. Ostali pa poželji, kdor hoče naj upošteva, drugi pa po svoje.

Veliko varnih km brez okvar želim,

HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to samo menjaš, ali pa bi mi mogoče tudi poslal, tako za kakšen pir ob priliki.

Zanima me namreč Service manual za Kawo ZR-7S.

Saj praviš, da imaš v elektronski obliki.

LP HHV

Oppss, nov moped. Horjo gre dalje. Tako se dela!

Čestitam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no k sem opazil da ste bili glih pri service manualom pa me zanima kje za vraga jih najdete ????

Mate to po CDjih nametane in si jih izmenjujete, ali kupujete preko e-buy.de

a obstajajo kake pametne strani, kjer jih najdem-o.

Hvala na odgovoru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no k sem opazil da ste bili glih pri service manualom pa me zanima kje za vraga jih najdete ????

Mate to po CDjih nametane in si jih izmenjujete, ali kupujete preko e-buy.de

a obstajajo kake pametne strani, kjer jih najdem-o.

Hvala na odgovoru

iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak pazite, da je proizvajalec v katalogu napisal točno vaš tip motorja.

Jaz sem kupil filter, ki mi ga je prodal prodajalec tako, da je s kljunastim merilom izmeril dimenzije in rekel: "tale je ta prav".

Da napiše tip motorja ravno ni potrebno, samo s šublerjem pa ne res ne gre. Potrebno je preverit kakšne ventile ima filter v notranjosti.

Ker za moj avto Donit ni imel filtra v katalogu, sem s pomočjo championovega kataloga in donitovega kataloga primerjal lastnosti filtrov in izbral pravi filter. Avto po nekaj 10.000 km lepo dela. Za motor je verjetno podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo nazaj smo pametovali o oljnih filtrih, ki da jih lahko kupiš tudi neoriginalnega.

Ja, ampak pazite, da je proizvajalec v katalogu napisal točno vaš tip motorja.

Jaz sem kupil filter, ki mi ga je prodal prodajalec tako, da je s kljunastim merilom izmeril dimenzije in rekel: "tale je ta prav".

Posledica: UNIČEN AGREGAT MOTOCIKLA!!!  :angry:  :angry:  :angry:  :(  :(  :(  :blink:  :blink:

Zunanje dimenzije so bile že iste, notranje pa ne in mi je zaprlo pretok olja. Aqula se je vsaj 10.000 km vrtela brez oz. z zelo slabim pretokom olja. Na koncu je zaropotala in je škode samo na delih preko 120.000 Sit. Koliko bo še delo, zaenkrat še ne vem. Skratka motor je UNIČEN!

Največji hec je, da je do loma motor deloval brez posebnosti.

Torej nauk zgodbe: Če hočeš vreči stran cca 200.000Sit, kupi oljni filter za 1.000 Sit!

P.S.: AquilaGV250 je hudičevo dober motor, če je zdržal toliko časa brez cirkulacije in s tem tudi hlajenja olja.

LP HHV

(SemŽeNaročilNovMotorPress)

Horjo!

Ne me je*at! a to se ti je pred kratkim pripetilo?!? :angry: :( :o

Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ali ima kdo service manuale za kawasaki zxr 750 lahko menjam za service manuale od (SUZA GSX 750,GSF 1200 BANDIT, YAMAHA xt 600,YZF R1,FZR 1000 ,FJR1300, KAWA: ZR-7S (ZR 750-H1) predvsem v elektronski obliki. - kontakt-sporočila.. na - LORENZ.

A ti to samo menjaš, ali pa bi mi mogoče tudi poslal, tako za kakšen pir ob priliki.

Zanima me namreč Service manual za Kawo ZR-7S.

Saj praviš, da imaš v elektronski obliki.

LP HHV

Lahko za 2 lepinji pri starem grilu +pijaca , na Lentu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no k sem opazil da ste bili glih pri service manualom pa me zanima kje za vraga jih najdete ????

Mate to po CDjih nametane in si jih izmenjujete, ali kupujete preko e-buy.de

a obstajajo kake pametne strani, kjer jih najdem-o.

Hvala na odgovoru

iskalnik.

Ice

te pa mi najdi ti z iskalnikom servisna navodila za Kawasaki ZXR 750 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no k sem opazil da ste bili glih pri service manualom pa me zanima kje za vraga jih najdete ????

Mate to po CDjih nametane in si jih izmenjujete, ali kupujete preko e-buy.de

a obstajajo kake pametne strani, kjer jih najdem-o.

Hvala na odgovoru

iskalnik.

Ice

te pa mi najdi ti z iskalnikom servisna navodila za Kawasaki ZXR 750 .

se ti ne da iskati ali imas drugacne probleme? za navodila in podobno obstaja dolocena tema.isci tam in ne tezi tukaj.hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no k sem opazil da ste bili glih pri service manualom pa me zanima kje za vraga jih najdete ????

Mate to po CDjih nametane in si jih izmenjujete, ali kupujete preko e-buy.de

a obstajajo kake pametne strani, kjer jih najdem-o.

Hvala na odgovoru

iskalnik.

Ice

te pa mi najdi ti z iskalnikom servisna navodila za Kawasaki ZXR 750 .

se ti ne da iskati ali imas drugacne probleme? za navodila in podobno obstaja dolocena tema.isci tam in ne tezi tukaj.hvala.

Sorry da sem te zmotil med mazanjem ketne

Ravno tvoj odgovor nekje na 2 strani je bil :

"kupi servisno knjigo IN moment-kljuc in naredi sam......ali pa servis. "

in tema teh postov je "Sam svoj mehanik (vse mogoce okoli sraufanja)"

Mogoce ti mislis da ce si moderator da si mali diktator in da vse ostale zanima samo kako si ti mazes ketno to da pa bi kdo malo pogledal prej po kakih knjigah in servis manualih se kaj naucil malo spoznal motor in tehniko servisiranja to pa ne a .

Se preden si se rodil sem se igral z batnimi obrocki in motorji.

Z naslednjim korakom bos pokazal svojo pravo velicino.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato raj visim na avtomobilizmu pa avtoakustiki, tm je vse skup bl sprosceno, pa tud tem ne zaklepajo cist za brezveze tk k tuki. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"kupi servisno knjigo IN moment-kljuc in naredi sam......ali pa servis. "

in tema teh postov je "Sam svoj mehanik (vse mogoce okoli sraufanja)"

Mogoce ti mislis da ce si moderator da si mali diktator in da vse ostale zanima samo  kako si ti mazes ketno to da pa bi kdo malo pogledal prej po kakih knjigah in servis manualih se kaj naucil  malo spoznal motor in tehniko servisiranja  to pa ne a .

Se preden si se rodil sem se igral z batnimi obrocki in motorji.

Z naslednjim korakom bos pokazal svojo pravo velicino.?

efo......za nase v leta prisle starejse clane se poseben servis: iskanje na dom.

lorenz,samo in ekskluzivno zate: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...557&hl=navodila

mogoce bo sedaj krech in apnenec malo manj rozljal.sem malenkosten,a ne?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smart ass od kdaj je nekaj slikic in 90 strani teksta o menjavi olja "Service Manual" ali pa recimo taki z 300-800 strani z slikami in vsemi navodili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smart ass  od kdaj je nekaj slikic in 90 strani teksta o menjavi olja "Service Manual" ali pa  recimo taki z 300-800 strani z slikami in vsemi navodili.

@ lorenz: you just the fuck don´t get it,right?! TEMA V KATERI SE SOPIRIS IN SMETIS ENOSTAVNO ZA TVOJE POVPRASEVANJE NI PRIMERNA ALI PRAVA.ce ti to ne pomaga si poisci kaj drugega za hobi.

tema glede manuals & navodila obstaja in ce vasa gnada niso v stanju tam vprasati ste si gnada sami krivi.konec diskusije. :angry:

in ce ni,ni. :rolleyes: kaj naj potem po tvoje mi storimo?! ti naprintamo samo zate ekskluzivno & edinstveno verzijo servisne knjige?! get real....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LORENZ ne vem zakaj se sploh kregaš , vsak pes hoče biti na svojem dvorišču ta glavni, pa tudi če laja nekaj čist po svoje in sploh ne vidi razlike med lubenico in psom.

NO AFANCE !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

fantje

pripravljam se da bom na svojem motorju yam. fazer 600 prvič sam zamenal verigo in zobnike.

a obstaja kšn link kjer so te stvari podrobneje opisane, če ne obstaja a mi lahko kdo od vas svetuje glede stvari na katere morm pazit? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na kakšen tuji forum, specializiran za tvoj skuter, tam bo prav gotovo podrobno opisano in poslikano kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ze veckrat sem slisal, da v kroso(2T) ni fajn dajat stare mesance. Zdej me pa zanima, ce mogoce kdo ve kdaj je masanca stara(1 teden, 1 mesec,....?), a je kej odvisno kater olje mas not. Kaj gre lahko narobe?

To me zanima se posebej, ker cez zimo motor stoji kar nekaj casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kr kros ti čez zimo stoji??? :hmm: Drgač pa tut če maš mešanco že kakšen mesec narejeno bo še vseen šlo in tut da bi kej hudo to motorju škodl ne verjamem... Pa sej ka ne delaš sproti mešance?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K je sneg se raj ne vozim. Lansko leto sem mel slabe izkusnje s tem. Zmeri mi je kolen izpuha pokal, poj je pa treba svasat. Pr 4T je kul k je debel material na kolenu. Pr 2T je pa cist tanek, poj ti pa spoka k so take temp razlike. Cakam da se bo brniska proga odtajala poj pa gasaaaaa.

Ja sej delam sprot mesanco. Delam jo zmerej po 10L. Pac nekaj ti jo ostane v rezervoarju, ene 5L jo mam pa se v kantici k jo nisem takrat porabil. Zato me pa zanima. A bo poj mesanca v rezervoarju in kantici neuporabna? Mislem a je boljs ce takrat nardim novo in staro zavrzem? Uporabljam pa olje motul 600(ce ima to kaj vpliva).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze veckrat sem slisal, da v kroso(2T) ni fajn dajat stare mesance. Zdej me pa zanima, ce mogoce kdo ve kdaj je masanca stara(1 teden, 1 mesec,....?), a je kej odvisno kater olje mas not. Kaj gre lahko narobe?

To me zanima se posebej, ker cez zimo motor stoji kar nekaj casa.

Mislim da ni krize.

Katero olje daš notri na starost nima veze sam glih dvotaktola ni treba ulivat ker pol ti bo pr frišni mešanici crknu (ribnu). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!