Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

ja in kej zdej? Surlo dol, pa vzklikat Putin je car?

Dragi moji (uporabite gugl translate) Putin je težka puta :P

vsi ostali v EU so samo pičkice

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Markisan pravi:

Kot zanimivost USA je v 2022 povečala uvoz plina iz rusije.......sankcije pa to ...hmmm

Trading bo potekal verjetno po običajnem vzorcu : USA kupi plin v Rusiji, mu doda prave papirje (poreklo) in ga po severnem toku (in svoji ceni) prodaja Evropi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Alla..pa kaj misliš da imajo samo Rusi plin…Alžirija, Azerbajdzan, Izrael, Norveška…v sami Ukrajini je potencijal velik…Nizozemci ga imajo…ok oni so zaprli svoje vrtine ker se jim je zemlja zacela posedati in pogruntali so ,da so prevec odvisni od prihodkov iz naslova plina…Nisem cisto preprican da ga Kitajci vec uvozijo kot EU….pa da je Rusiji to eden glavnih virov prihodka tudi pozabljas…in kam bodo prodajali teh 150 miljard…na Kitajsko ne v tako kratkem casu…ni infrastrukture….Sicer pa EU plinski operaterji ze izvajajo stres teste in suhe vaje kako bi izgledalo ce Rusija zmanjsa dobavo plina….In kako je zdaj z opcijo placevanja zgolj v rubljih…🤔

@Markisan kje si dobil ta podatek…deli ga se z nami…

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, lasagna pravi:

Trading bo potekal verjetno po običajnem vzorcu : USA kupi plin v Rusiji, mu doda prave papirje (poreklo) in ga po severnem toku (in svoji ceni) prodaja Evropi.

zdej si me spomnil, kako sem zaplenjeno droždino (poguglaj) poreklo Srbija, pod embargom izvozil v Italijo,..cela štala je takrat nastala :P

po domače:

EU je blokirala izvoz poreklo iz Srbije "droždina (tropine in nekaj podobnega za živalsko krmo)" ter zavrnila uvoz treh vagonov tega šita v Italijo iz Srbije (sej se spomnite, nevarna država)

In tako, so Taljančki zavrnili uvoz, naši ,pa niso mel kaj s tem počet. Pa se pamet politična spomni, da to prodajo na licitaciji. In evoga, carina RS (rep Slo ne rep Srbska) proda to silažo na licitaciji za enga črnega in enga beuga. Naša firma to kupi in hajdi v izvoz v Italijo, ker poznamo kupca. 

E nečete pravi Slo carina, ki res težko govori Slovenštino. Nea gre...Pa ponorim zakaj, ja pravjo poreklo Srbija...a prodal ste pa BP norim?

 

 

 

in si mislim ,ko vas jebe, za prodat ste bili dobri. Preusmerim te vagone na drug MP, grem do fitoinšpekcije in pravim rabim potrdilo o poreklu...valda so poštemplali...in vagoni izginejo v Italijo...

 

čez 14 dni cela drama :P ko so odkrili..

 

Tako da dragi moji:

politika in papir prenese vse, majkemi, čisto vse!!!

In od takrat se Dami poščije na vse vojne hujskače in ostale, ki se delajo brihtne v ozadju pa takoj človek vidi, da se gre za posel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem..tale tip

 

me spominja na Putina :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/26/2022 at 11:42 PM, bladerunner said:

Ukrajina je samostojna in suverena država, druži se s tistimi s katerimi si želi, izvoli kogarkoli želi, se včlanjuje v vse zveze, ki jim ustreza ali izstopa iz njih. Lahko kupi orožje v ZDA, v Rusiji ali na Bolhi, to je njihova stvar! Nihče nima pravice z vojaško silo posegati na ozemlje tuje države! Si razumel rusofil?

Kaj pa če je prisiljena v nekaj - logika več ne velja!

Laži, laži in laži!

https://www.24ur.com/novice/tujina/ruski-vojaki-zazgali-vas-in-pili-pivo-gre-za-prizor-iz-kultnega-balkanskega-filma.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej kot berem, je edino Ruska vojska tista prava, ki nosi cvetje, rešuje psičke in ne dela zločinov?

To je pa res prva vojska te vrste, do sedaj so bile čisto vse, ne morš verjamit, zločinske. Tudi osvobodilne ali na strani zmagovalcev. Vedno so pred odhodom ali pri prihodu naredile "čistko".

 

 

ps. pa ameri so si sami WTC zrušil a ne.

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratkoročne rešitve ni. Rusija se lahko izvleče kmalu. 

https://www.reuters.com/world/asia-pacific/exclusive-russia-china-agree-30-year-gas-deal-using-new-pipeline-source-2022-02-04/

Čeprav v EU prodajajo po bistveno višjih cenah, jih dobava ne bo več pretirano zanimala. Počakat morajo da se plinovod požene, in jih ne bo brigalo nič.   

Evropska srednjeročna pa ni baš najbolja. Trans Mediteranski plinovodi imajo nekaj cevi iz severne afrike do Italije in Španije, a so premajhni za oskrbo recimo Nemčije. Slovenija ima LNG iz tega, transmediteranskega plinovoda, iz Alžirije.

 

Dolgoročna pa je itak prehod na bioplin, veter, sonce, verjetno JE Vse to bo stalo. Plačevali bomo dražjo energijo. Smo preko točke nepovrata. To se lahk nehamo pogovarjat.    

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tule vidim kar nekaj rusofilov, ki na vse možne načine poizkušajo opravičevat rusko brutalno agresijo na tujo državo Ukrajino, gre normalnemu človeku na bruhanje. Niste vredni, da bi vam človek pljunil v obraz, kaj šele naziva človek, ker ste vse kaj drugega, samo ljudje ne. 

Če kremeljski brutalni vojni zločinec nebi z svojo vojsko prestopil ukrajinskih meja in tam povzročil pravo kalvarijo in masaker nad nedolžnimi civilisti, posledic, kot jih bomo čutili tudi mi, nebi bilo. Tudi če mi motor stoji celo sezono in se bom moral greti na drva, to raje storim, kot pa da si tankam motor, avto in se grejem s krvjo ukrajinskih civilistov prepojenim ruskim plinom in nafto. 

Če me kdorkoli tistih, ki opravičujete ruski pokol nad ukrajinskimi civilisti kje prepozna, ga ponižno prosim, naj naredi samo črto mimo mene, ker s krvoloki in vojnimi hujskači nočem imeti nobenega opravka. Taki zame niste ljudje in vas tudi nikoli ne bom imel za ljudi vredne naziva Človek, ker to niste. 

Sramota, kakšna sodrga tepta to našo prelepo zemljo.   

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa ena čisto enostavna rešitev, če rusi trdijo da tega niso naredili oni, lahko enostavno spizdijo nazaj v svojo posrano državo in ničesar več jim nebodo mogli "podtakniti".

Popravljeno . Popravil Shillien
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, bladerunner pravi:

Ko tule vidim kar nekaj rusofilov, ki na vse možne načine poizkušajo opravičevat rusko brutalno agresijo na tujo državo Ukrajino, gre normalnemu človeku na bruhanje. Niste vredni, da bi vam človek pljunil v obraz, kaj šele naziva človek, ker ste vse kaj drugega, samo ljudje ne. 

Osebno ne opravičujem nobene vojne! 

Vidim pa enostransko poročanje po TV in drugih medijih. 

Na bruhanje mi greste amerokanofili, ki opravičujejo brutalno agresijo na, Irak, libijo itd... 

Kaj si mislim o takih pa bom zadržal za sebe, zaradi nekega nivoja bontona in komunikacije. 

Če kremeljski brutalni vojni zločinec nebi z svojo vojsko prestopil ukrajinskih meja in tam povzročil pravo kalvarijo in masaker nad nedolžnimi civilisti, posledic, kot jih bomo čutili tudi mi, nebi bilo. Tudi če mi motor stoji celo sezono in se bom moral greti na drva, to raje storim, kot pa da si tankam motor, avto in se grejem s krvjo ukrajinskih civilistov prepojenim ruskim plinom in nafto. 

Če  Wašingtonski brutalni zločinec s svojo vojsko nebi prestopil mej Iraka, libije, Sirije itd... In tam povzročil pravo kalvarijo in pomor civilistov in pokradel, zlato, privatiziral naftne vrtine z novo nastavljeno proamerikansko vodstvo po kateri so države po njihovem širjenju krvave demokracije ostale v razsulu, leglo korupcije... 

Grel in tankal pa boš s krvjo in tudi se Iraških, Libijskih, Sirskih itd... civilistov prepojenih s plinom, nafto ter zlatom amerov, ki so zgoraj navedeno dobesedno pokradli. 

Če me kdorkoli tistih, ki opravičujete ruski pokol nad ukrajinskimi civilisti kje prepozna, ga ponižno prosim, naj naredi samo črto mimo mene, ker s krvoloki in vojnimi hujskači nočem imeti nobenega opravka. Taki zame niste ljudje in vas tudi nikoli ne bom imel za ljudi vredne naziva Človek, ker to niste. 

Še enkrat... Ne opravičujem!!! 

Še enkrat... Moti pa me enostransko poročanje v medijih in zmanipulirano prikazovanje dejstev kako za iste stvari eni ene opravičujete, drugi z istimi dejanji pa so brutalni zločinci... 

Zamisli se malo. 

In če te prepoznam ne bom šel mimo, ampak ti bom eno primazal, da se razsvetliš😂

(joke, da ne bo hude krvi😏

Sramota, kakšna sodrga tepta to našo prelepo zemljo.   

Tukaj se strinjava, samo, da jaz mislim to za vse vernike Putina, Bajdna, leve, desne, črne, rdeče, vernike BMW, KTM, Kawasaki itd... 😁

Lep dan ti želim. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, bladerunner said:

Ko tule vidim kar nekaj rusofilov, ki na vse možne načine poizkušajo opravičevat rusko brutalno agresijo na tujo državo Ukrajino, gre normalnemu človeku na bruhanje. Niste vredni, da bi vam človek pljunil v obraz, kaj šele naziva človek, ker ste vse kaj drugega, samo ljudje ne. 

Če kremeljski brutalni vojni zločinec nebi z svojo vojsko prestopil ukrajinskih meja in tam povzročil pravo kalvarijo in masaker nad nedolžnimi civilisti, posledic, kot jih bomo čutili tudi mi, nebi bilo. Tudi če mi motor stoji celo sezono in se bom moral greti na drva, to raje storim, kot pa da si tankam motor, avto in se grejem s krvjo ukrajinskih civilistov prepojenim ruskim plinom in nafto. 

Če me kdorkoli tistih, ki opravičujete ruski pokol nad ukrajinskimi civilisti kje prepozna, ga ponižno prosim, naj naredi samo črto mimo mene, ker s krvoloki in vojnimi hujskači nočem imeti nobenega opravka. Taki zame niste ljudje in vas tudi nikoli ne bom imel za ljudi vredne naziva Človek, ker to niste. 

Sramota, kakšna sodrga tepta to našo prelepo zemljo.   

Spet samo obtoževanje brez konkretnega argumenta! Treba je poznat zgodovino ali vsaj zadnjih 10 let, kaj se je dogajalo in ne trenutne situacije. Več krivde imajo EU in USA kot Rusija. Samo to te moti, ne pišeš nič o Siriji in Izraelu ali Arabiji in Jordaniji......

Če bi Rusija hotela vojno z Ukraino, bi bilo vsega konec v 7 dneh. Ko začneš vojno prvo uničiš radio zveze, internet, vodo, elektriko... Je bilo kaj od tega uničeno?

Naturally the common people don't want war. . . but after all it is the leaders of a country who determine policy, and it is always a simple matter to drag the people along. . .

Hermann Goring

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Erikcslo said:

Spet samo obtoževanje brez konkretnega argumenta! Treba je poznat zgodovino ali vsaj zadnjih 10 let, kaj se je dogajalo in ne trenutne situacije. Več krivde imajo EU in USA kot Rusija. Samo to te moti, ne pišeš nič o Siriji in Izraelu ali Arabiji in Jordaniji......

Če bi Rusija hotela vojno z Ukraino, bi bilo vsega konec v 7 dneh. Ko začneš vojno prvo uničiš radio zveze, internet, vodo, elektriko... Je bilo kaj od tega uničeno?

Naturally the common people don't want war. . . but after all it is the leaders of a country who determine policy, and it is always a simple matter to drag the people along. . .

Hermann Goring

Nene itaq da ne, rusi hočejo mir z tanki v tuji državi, oni hočejo mir z rušenjem tujih mest, pobijanjem tujih ljudi in posiljevanjem tujih žensk. Pa tudi zmagali bi lahko v 7 dneh tako pa raje pobijajo svoje ljudi, zaoravljajo svoj denar in kasirajo sankcije najbol razvitih in bogatih držav na svetu.

O tem da si rekel da sta več krivi USA in EU pa se bo.raje ugriznil v jezik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Shillien said:

Nene itaq da ne, rusi hočejo mir z tanki v tuji državi, oni hočejo mir z rušenjem tujih mest, pobijanjem tujih ljudi in posiljevanjem tujih žensk. Pa tudi zmagali bi lahko v 7 dneh tako pa raje pobijajo svoje ljudi, zaoravljajo svoj denar in kasirajo sankcije najbol razvitih in bogatih držav na svetu.

O tem da si rekel da sta več krivi USA in EU pa se bo.raje ugriznil v jezik. 

Kot sem rekel, je potrebno poznat zgodovino!

Laži je preveč (to sem že prilepil pa si poglej): https://www.24ur.com/novice/tujina/ruski-vojaki-zazgali-vas-in-pili-pivo-gre-za-prizor-iz-kultnega-balkanskega-filma.html

Tu maš pa še iz Twiterja laži (to je tudi vojna - propaganda) Slika pa iz filma "Lepa sela lepo gore"

Zakaj bi nekdo prilimal tako sliko, če ima vsepovsod evidentne grozote Ruskih vojakov?????

Imam video Ukrainskih vojakov, ki so križali človeka, ga polili z benzinom in živega zažgali!

16a1c75773770362e4e0_62693929.jpg

Popravljeno . Popravil Erikcslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Erikcslo said:

Kot sem rekel, je potrebno poznat zgodovino!

Laži je preveč (to sem že prilepil pa si poglej): https://www.24ur.com/novice/tujina/ruski-vojaki-zazgali-vas-in-pili-pivo-gre-za-prizor-iz-kultnega-balkanskega-filma.html

Tu maš pa še iz Twiterja laži (to je tudi vojna - propaganda) Slika pa iz filma "Lepa sela lepo gore"

Zakaj bi nekdo prilimal tako sliko, če ima vsepovsod evidentne grozote Ruskih vojakov?????

Imam video Ukrainskih vojakov, ki so križali človeka, ga polili z benzinom in živega zažgali!

16a1c75773770362e4e0_62693929.jpg

Aha pol so rusi ok, v ukraini delijo kruh in mleko medtem ko ukrainci pobijajo vse skrižem.

USA in EU sta rusko vojsko teleportirali v ukraino, zdaj se pa samo poskušajo vrniti domov pa jim ukrainci ne pustijo.

Zgodovina je da so tudi rusi klavci in so začeli veliko vojn in masivno pobili veliko ljudi. Ti lahko lepiš kje je bila v vojni USA (če prav to NI ista situacija) samo potem prilepi še kje vse jo je rusija pa to vseeno ne opravičuje rusije, no pri tebi jo pri večini sveta pa ne. 

Ti da so fake news pa je v današnjem času samoomevno. Vsak bedak ma pri sebi kamero in možnosti globalno objaviti kar mu paše 24/7 seveda se najde vse. Je pa problem ko eni preberete nekaj fake novic in potem je kr na enkrat vse fake news.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Shillien said:

Aha pol so rusi ok, v ukraini delijo kruh in mleko medtem ko ukrainci pobijajo vse skrižem.

USA in EU sta rusko vojsko teleportirali v ukraino, zdaj se pa samo poskušajo vrniti domov pa jim ukrainci ne pustijo.

Zgodovina je da so tudi rusi klavci in so začeli veliko vojn in masivno pobili veliko ljudi. Ti lahko lepiš kje je bila v vojni USA (če prav to NI ista situacija) samo potem prilepi še kje vse jo je rusija pa to vseeno ne opravičuje rusije, no pri tebi jo pri večini sveta pa ne. 

Ti da so fake news pa je v današnjem času samoomevno. Vsak bedak ma pri sebi kamero in možnosti globalno objaviti kar mu paše 24/7 seveda se najde vse. Je pa problem ko eni preberete nekaj fake novic in potem je kr na enkrat vse fake news.

Spet ti povem, je potrebno poznat zgodovino - brez te ni sploh smiselno debatirat!

Če pride 5 ljudi okoli tebe z noži, kaj je tvoja prva misel?

Vse ni "fake news", je pa veliko in jaz večkrat pregledam, če najdem kje podatke o določeni temi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Markisan said:

Poslušam tole zgodbo s pokolom v Buchi ....kok je res ne vem ...ampak argumetirano je dobro, da za mislt glede resničnosti zgodb ki jih slišimo. 

https://tv.gab.com/channel/crosstalknews/view/ukrainian-war-crimes-in-bucha-exposed-624cc71054ba74c43efb7a8e

Na žalost tega ne bo nobeden pogledal in kot po navadi "blebetali" samo svoje prepričanje. To je kot biti zgodovinar in določene stvari ne objavljat, ker bi pokvaril vtis do določene države ali osebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si določeni razlagate kakor hočete, dejstvo je da je tule gamad rusija. Lahko obrnete popolnoma kakor hočete, na koncu je še vedno rusija napadla ukraino ne obratno. Lahko se ti sklicuješ na vse učbenike na svetu pa še vseeno je rusija napadla drugo državo, ki do nje ni bila agresivna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Erikcslo pravi:

Spet ti povem, je potrebno poznat zgodovino - brez te ni sploh smiselno debatirat!

Če pride 5 ljudi okoli tebe z noži, kaj je tvoja prva misel?

Vse ni "fake news", je pa veliko in jaz večkrat pregledam, če najdem kje podatke o določeni temi!

Lahko poznamo zgodovino, ma na koncu bomo prišli do Rimskega imperija, faraonov, Đingiskana in rekli, ja pa kaj saj so tut oni "osvobajali" svet.

Potrebno je izhajat iz situacije od točke, kjer se je močno poslabšala in to je vdor Rusije v Ukrajino.

Vdor bolanega starca Putina bivšega agenta KGB, ki je že 2x spremenil rusko ustavo, da ostaja na oblasti. Človeka, ki si želi ponovno močne Rusije, ki sanja, da je car, je militarist po duši, zanetil (tako kot ameri) en kup vojn, brutalno obračunal s separatističnimi Čečeni itd itd...podobno bi bilo, kot če bi Nemčijo vodil bivši gestapovec. In kaj je najhuj, človek ma prst na rdečem gumbu in drži v šahu cel svet. Človek pošilja svoje ljudi na fronto v tujino, klat ali umirat. Vse vojne so grozota. Nobena vojna ni čista lepa, nobena vojna ni brez umiranja civilistov, mučenja, posiljevanja in ropanja. Čisto nobena.

 

To je točka preloma, ko gre zadeva čez rob in v tem primeru je šla (Šla je tudi prej (azija), sam je bila daleč od naših oči)..

Čisto nič, z 100% gotovostjo lahko trdim, da se iz te mineštre ne bo in ne more izcimiti nič dobrega.

 

 

kar se tiče pokolov, trenutno velja informacija za verodostojno in se bom ponovil, v prav vsaki vojni so svinjarije, čisto vsak in to z obeh strani

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Shillien said:

Lahko si določeni razlagate kakor hočete, dejstvo je da je tule gamad rusija. Lahko obrnete popolnoma kakor hočete, na koncu je še vedno rusija napadla ukraino ne obratno. Lahko se ti sklicuješ na vse učbenike na svetu pa še vseeno je rusija napadla drugo državo, ki do nje ni bila agresivna. 

"rusija napadla drugo državo, ki do nje ni bila agresivna" - Hvala, si že vse povedal. Tvoje politično in zgodovinsko znanje je primerljivo z znanjem krave o nuklearni fiziki!

  • Haha 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!