Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

mal bom nabijal, kot ostali, ki kaso "zastopijo".

Vsi se sekirajo o ameru...baje je hud problem. Noben pa ne vidi problema 300km stran od Slovenije

https://www.delo.si/novice/svet/poljska-vlada-nad-pravice-zensk-se-z-odlokom-o-registraciji-nosecnosti/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3DNgHEx83l9iCxGgWe9cgeKD94EzF0-lFqp7DjqtY4nCWrcW2FDXNIk0Y#Echobox=1654550732

Poljska vlada nad pravice žensk še z odlokom o registraciji nosečnosti

Poljska opozicija je obsodila vladni odlok, ki zdravnike zavezuje k vzpostavitvi registra nosečnosti, in ga označila za novo orodje za zatiranje žensk.
 
 
 
jop...mnogo hujše kot vsi problemi v tej temi. sej vem da naute zastopli. :P
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ujebemti, pravkar sem se spomnil. Zakaj Albanci niso napadli Srbije. definitivno bi moral osvoboditi Kosovo :P

pa dejmo zanemarit da s tistim dvemi minobacači in enim kopjem nimajo preveč šanse. Sprašujem bolj s filozofskega vidika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Ujebemti, pravkar sem se spomnil. Zakaj Albanci niso napadli Srbije. definitivno bi moral osvoboditi Kosovo :P

pa dejmo zanemarit da s tistim dvemi minobacači in enim kopjem nimajo preveč šanse. Sprašujem bolj s filozofskega vidika.

 

Kje pa misliš, da so "šiptarji" dobili orožje?

Padlo z neba?

Ima ta "zgodbica" dolgo brado.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Kje pa misliš, da so "šiptarji" dobili orožje?

Padlo z neba?

Ima ta "zgodbica" dolgo brado.

lp

ajebemti.....res das brihten, ma jaz sem še bolj. urožje prihaja zgolj in samo z dveh strani, kar pogojuje faking rezultat druge svetovne vojne:

1. Hamerika

2. CCCCP

niti jebeni Kitajci in niti jebeni severni korejci nimajo niti blage šanse v tem razporedu parirat, kerjih oboji požrejo za malco......

 

 

 

a sem kaj falil?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

ajebemti.....res das brihten, ma jaz sem še bolj. urožje prihaja zgolj in samo z dveh strani, kar pogojuje faking rezultat druge svetovne vojne:

1. Hamerika

2. CCCCP

niti jebeni Kitajci in niti jebeni severni korejci nimajo niti blage šanse v tem razporedu parirat, kerjih oboji požrejo za malco......

 

 

 

a sem kaj falil?

 

Zelo falil, kot ponavadi😁

A ti napišem kaj, ampak sano če obljubiš, brez bananja😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Zelo falil, kot ponavadi😁

A ti napišem kaj, ampak sano če obljubiš, brez bananja😂

pajade, zakaj bi ti moral kaj obljubit? Si bolj razsvetljen? si komuniciral s svotovalcem Blažem?

Maš res občutek da si "nadbrihten"?

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

pajade, zakaj bi ti moral kaj obljubit? Si bolj razsvetljen? si komuniciral s svotovalcem Blažem?

Maš res občutek da si "nadbrihten"?

:P

 

Brihtnost se vidi v tvoji količini visoko kvalitetnih postov. 

Me kar boli, ko berem😂

Grem v Kijev, se javim iz tam MS vojni poročevalec, boš potem videl oz. razumel, kaj pomeni "preverjeno" ko tako rad poudarjaš to besedo, ki je več kot očitno ne razumeš. 😉

P. S. Če me spet ne blokiraš, ker ne boš prenesel resnice😂 če pa me, pa prosim, da prisotne počastiš s kakim gričkom ali pa Jadranko😂

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Brihtnost se vidi v tvoji količini visoko kvalitetnih postov. 

Me kar boli, ko berem😂

Grem v Kijev, se javim iz tam MS vojni poročevalec, boš potem videl oz. razumel, kaj pomeni "preverjeno" ko tako rad poudarjaš to besedo, ki je več kot očitno ne razumeš. 😉

P. S. Če me spet ne blokiraš, ker ne boš prenesel resnice😂 če pa me, pa prosim, da prisotne počastiš s kakim gričkom ali pa Jadranko😂

 

če boš našel Kijev, Snecija ni več tule da bi ti Garnim nastavil :P

ps. med nama in zgolj samo za tvojo brihto...Kijev ni edina lokacija o tem kaj se tam dogaja. Veš...pri meni dela kar nekaj Ukrajincev, pa niso "svetovni popotniki" kot ti, so samo jebeni gasterbajterji. 

ps. snel te bom kadar te bom hotel, lahko ti mene kadar hočeš? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

če boš našel Kijev, Snecija ni več tule da bi ti Garnim nastavil :P

ps. med nama in zgolj samo za tvojo brihto...Kijev ni edina lokacija o tem kaj se tam dogaja. Veš...pri meni dela kar nekaj Ukrajincev, pa niso "svetovni popotniki" kot ti, so samo jebeni gasterbajterji. 

ps. snel te bom kadar te bom hotel, lahko ti mene kadar hočeš? :D

 

Lahko, ko te vidim v živo😉

Samo takrat si priden... 😂

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Lahko, ko te vidim v živo😉

Samo takrat si priden... 😂

Stari a nis še štartal?

V živo veš kje sm doma, pridi in mi posveti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Stari a nis še štartal?

V živo veš kje sm doma, pridi in mi posveti :P

 

Kaj zdaj ti mora še svetit nekdo.... Joj starina😂

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj zdaj ti mora še svetit nekdo.... Joj starina😂

 

ti obljubljaš razsvetljenje u živo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 1 uro, Kmet2 pravi:

 

Amerika se bo proti Rusiji borila do zadnjega Ukrajinca.

 

To trobiva že od začetka ... pa nisva razumljena ;) 

Ampak ti si moral it dol pogledat, če imava prav :P

Upam, da si že čez mejo  :huh: 

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, maus pravi:

To trobiva že od začetka ... pa nisva razumljena ;) 

Ampak ti si moral it dol pogledat, če imava prav :P

Upam, da si že čez mejo  :huh: 

 

Zdej pakiram iz Odesse.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rusijo pozivajo, da naj odblokira pristanišče, ker blokira izvoz žita, ki bi Ukrajini prinesel veliko denarja, da lahko kupi orožje, na drugi strani, pa blokirajo izvoz nafte iz Rusije, posledično moramo kupovati dražjo nafto od Američanov in Arabcev, ter iz Izraela UNP, saj Rusija s tem financira vojno. Velike sile pa kupujejo ruske energente prek posrednikov, saj ima Rusija večji delež prodaje, kot lani .... 

pa razumi če lahko :huh:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, maus pravi:

Rusijo pozivajo, da naj odblokira pristanišče, ker blokira izvoz žita, ki bi Ukrajini prinesel veliko denarja, da lahko kupi orožje, na drugi strani, pa blokirajo izvoz nafte iz Rusije, posledično moramo kupovati dražjo nafto od Američanov in Arabcev, ter iz Izraela UNP, saj Rusija s tem financira vojno. Velike sile pa kupujejo ruske energente prek posrednikov, saj ima Rusija večji delež prodaje, kot lani .... 

pa razumi če lahko :huh:  

ja zlo ajnfoh. Ukrajina naj se vda. Ukrajino pripojimo Rusiji. EU pripojimo Rusiji in se bomo mel fajn pa pocen živeli, hkrati bomo pa amerom fingr pokazali v stilu: niko neče nama da govori u koji pakt da idemo. :P

Mal nas zgodovinska dejstva jebejo, ma mogoče bo pa Varšavski pakt ali CCCP 2.0 veliko boljša od verzije 1.0  :D

 

 

ps. tak med nama..oba bota morala mal popustit, pa se mal usest za mizo. Sam v to ne verjamem, ker ni interesa, kdor ima bo preživel tudi draginjo in taisti je odločevalec v tem primeru. Služili bodo pa vsi na ta račun.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo Spomenka Hribar ma rešitev :P

https://siol.net/siol-plus/kolumne/dimitrij-rupel-svetovna-revolucija-kot-resitev-ukrajinske-krize-582050?fbclid=IwAR0P0MTTp57px9QF85mtcSb9qJe12_5GW9zpb98OF88Bfvgob9x6mFWiN1w

 

Spomenka Hribar se je 18. junija 2022 z javnim pismom o rusko-ukrajinski vojni in o slovenski vojski – namenjenim slovenskim oblastem – pravzaprav oglasila že tretjič. Prvič (16. maja 2022) je (so)podpisala "apel" s prvim podpisnikom Markom Uršičem proti pošiljanju orožja Ukrajini, drugič (8. junija) je nastopila v izjavi Zavezništva za demokratično in pravično Slovenijo s prvopodpisanim Antonom Beblerjem in z naslovom "Veliki oklepniki boxer za majhno Slovenijo", zdaj pa je stvar vzela v roke sama osebno. Svojemu pozivu slovenskim oblastem bi lahko dala naslov "Ustaviti slovensko vojsko, rehabilitirati neuvrščenost in titoizem, ustreči Rusom!"

 

Iz najnovejšega osebnega pričakovanja Spomenke Hribar je mogoče razbrati, da ji gre – in v tem ni sama – za pomiritev (appeasement) oz. za nekakšno spravo z Rusijo, ki bi Evropejcem, predvsem Nemcem, vendar tudi Slovencem zagotovila pšenico, nafto in plin po najnižji mogoči ceni. O pomiritvi leta 1938, navsezadnje o rusko-nemškem paktu je bilo veliko napisanega, torej ni treba ponavljati. Spomnimo se le, da takratna pomiritev ni ustavila niti desnice niti levice in sploh nikogar, Slovenci pa smo se znašli v prepadu med pravo in napačno stranjo zgodovine. Ukrajina naj bi s svojim svobodoljubjem in osamosvojitvijo (ki traja vsaj od leta 2004) prizadela evropsko udobje in ogrozila splošno slovensko brezbrižnost, politično malomarnost in praznino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

evo Spomenka Hribar ma rešitev :P

https://siol.net/siol-plus/kolumne/dimitrij-rupel-svetovna-revolucija-kot-resitev-ukrajinske-krize-582050?fbclid=IwAR0P0MTTp57px9QF85mtcSb9qJe12_5GW9zpb98OF88Bfvgob9x6mFWiN1w

 

Spomenka Hribar se je 18. junija 2022 z javnim pismom o rusko-ukrajinski vojni in o slovenski vojski – namenjenim slovenskim oblastem – pravzaprav oglasila že tretjič. Prvič (16. maja 2022) je (so)podpisala "apel" s prvim podpisnikom Markom Uršičem proti pošiljanju orožja Ukrajini, drugič (8. junija) je nastopila v izjavi Zavezništva za demokratično in pravično Slovenijo s prvopodpisanim Antonom Beblerjem in z naslovom "Veliki oklepniki boxer za majhno Slovenijo", zdaj pa je stvar vzela v roke sama osebno. Svojemu pozivu slovenskim oblastem bi lahko dala naslov "Ustaviti slovensko vojsko, rehabilitirati neuvrščenost in titoizem, ustreči Rusom!"

 

Iz najnovejšega osebnega pričakovanja Spomenke Hribar je mogoče razbrati, da ji gre – in v tem ni sama – za pomiritev (appeasement) oz. za nekakšno spravo z Rusijo, ki bi Evropejcem, predvsem Nemcem, vendar tudi Slovencem zagotovila pšenico, nafto in plin po najnižji mogoči ceni. O pomiritvi leta 1938, navsezadnje o rusko-nemškem paktu je bilo veliko napisanega, torej ni treba ponavljati. Spomnimo se le, da takratna pomiritev ni ustavila niti desnice niti levice in sploh nikogar, Slovenci pa smo se znašli v prepadu med pravo in napačno stranjo zgodovine. Ukrajina naj bi s svojim svobodoljubjem in osamosvojitvijo (ki traja vsaj od leta 2004) prizadela evropsko udobje in ogrozila splošno slovensko brezbrižnost, politično malomarnost in praznino.

Ja, v zadnjem sobotnem Delu (18.06.2022) je to odprto pismo Spomenke Hribar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal pa bodo neuvrščene pogruntali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, DAMI34 said:

Ukrajino pripojimo Rusiji.

To se je ze zgodilo. Samo delamo se, da se ni. Putin je naredil/dosegel skoraj vse, kar je hotel. 

On 6/17/2022 at 8:28 PM, Kmet2 said:

 

Amerika se bo proti Rusiji borila do zadnjega Ukrajinca.

100 dni. 100 dni ali pa morda že malo čez, traja rusko - ukrajinska vojna. V tem času so evropski hlapci, ki Američanom ližejo riti že vse od konca druge svetovne vojne, storili praktično vse, kar so jim naročili ameriški šefi. Ruskim športnikom so prepovedali nastope na domala vseh večjih tekmovanjih. Prepovedali prodajo ruskih sadik. Operne hiše širom Evrope, so prepovedale Čajkovskega, mnoge knjižnice so s svojih polic umaknile knjige Tolstoja, Dostojevskega in ostale ruske velikane književnosti. Glede na to, da so Rusi izumili balet, bi veljalo razmisliti o tem, da se balet do nadaljnjega v Evropi ukine. Jebemtiš, a se nisem dobro spomnil.

Ampak priznati morate, da gre za povsem logične ukrepe, kajne? Ker, če je kdo kriv za rusko ukrajinski konflikt v letu 2022, potem so to zagotovo ruski skladatelji, pisci, umetniki, ki so mrtvi že 100 let ali več. Tu ni nobenega dvoma.

Me pa pomirja misel, da Evropa tovrstne ukrepe izvede vsakič, ko je to potrebno.

Recimo... ko so Američani napadli Vietnam, pa  Somalijo, pa Libijo, pa Irak, pa Jemen, pa Sirijo, so evropski politični liderji vsakič skočili v zrak. Ter ameriškim športnikom prepovedali nastope na olimpijskih igrah. V knjižnicah umaknili knjige ameriških avtorjev. Od Twaina, Kinga, do Bukowskega. Prepovedali prodajo ameriških sadik. Aja, sorry. Niso tega storili. Eee, se opravičujem. Tiskarski škrat je bil. Hipokrizija pač. Dvojna merila.

Evropa Rusom nabija sankcije, ker jih mora. A glej ga zlomka. Dogaja se diametralno nasprotje tistega, kar je gospoda v Bruslju in Washingtonu želela.

Rusija postaja vedno močnejša, Evropa vedno šibkejša. Za ruskega medveda so vse te sankcije in ukrepi le praske, ki si jih zaliže še isti dan. 

Ste opazili, da naši mainstream mediji vedno manj poročajo o dogajanju tam gor? 
Izgube ukrajinske vojske so enormne. Dobivajo supermoderno orožje, ki ga ne znajo uporabljati, na drugi strani jim zmanjkuje streliva, ljudi, poveljniškega kadra in morale. Rusija pa drži v rokah že petino ukrajinskega ozemlja. Pa ne gre za neko žepno državico. Ukrajina je po površini največja evropska država.

Seveda bo zdaj kdo  kot kugla, pa nejček in podobni skočil v luft. In vpil, da zagovarjam žrtve, nasilje, vojno, diktatorja in trpljenje nedolžnih ljudi.

Bedaki.... 

Ne. Ne zagovarjam. Do nasilja imam ničelno toleranco. Zame je bilo nasilje že to, da smo otrokom natikali nagobčnike oziroma maske na obraz in jim porivali palčke v nos. Ker je šlo za zdravje, a veste. Virus z 0,15% smrtnostjo nam je vsem v pogubo. Seveda, seveda.

Kljub temu pa razumem Ruse. Popolnoma jih razumem. Če se kavboji ne bi vtikali v to zgodbo, bi bil problem najverjetneje že rešen. Tako pa že več kot tri mesece poslušam nebuloze ljudi, ki trdijo, da je vsega Rusija kriva. Očitno tudi tega, da se je toaletni papir podražil za 50% in je že brisanje riti postalo luksuz.
Ameriški pizdunčki se iz zgodovine niso naučili popolnoma ničesar. Ker, če bi se, bi vedeli da se Rusije ne da premagat. Nepremagljiva je. Bi znala Napoleon in Hitler povedat kaj o tem. A sta oba že lep čas pokojna.

S kje si to prepisal? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

To se je ze zgodilo. Samo delamo se, da se ni. Putin je naredil/dosegel skoraj vse, kar je hotel. 

S kje si to prepisal? 

Nisem prepisal, kopiral od frenda. 

Saj sem napisal da delim razmišljanje. 

Ne znaš brat al... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nejc74 pravi:

A sam ne znaš? :kmet:

Ne znam tako lepo. 

Naprimer moj frend bi ti napisal na vse tvoje poste tu. 

Da imata drugačen pogled itd bla bla bla jaz pa da si navaden debil. 

Pa raje kopiram. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!