Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

8 hours ago, Alla said:

Sankcije delujejo

 

304854135_157266080303787_746333672524530517_n.jpg

Valda. Tud rusom se benz pa strom drazita. Ampak…Brexit deluje se bolj! To je sele zgodba o uspehu. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv intervju (iz leta 2011) z Mihail Gorbačev-om (bivši predsednik CCCP in prejemnik Nobelove nagrade), kjer opiše Putina...

Intervju je kratek (dobri 2 minuti), vreden ogleda.

Ni kaj za dodat, je vse povedal in napovedal...

 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MARJA pravi:

https://www.24ur.com/novice/tujina/ukrajina/jansa-dobil-spominsko-plosco-pred-ukrajinskim-parlamentom.html

Končno se je en usmilu velikega vodjo JJ in mu postavil skoraj spomenik. Ljudje bojo pa tacal po njem.

Če sem odkrit....dokler ga ne dobi na kakšnem britafu, v naši deželici ne bo preskoka naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objemi in palačinke za ukrajinske vojake, ki osvobajajo mesta: 'Hvala, fantje!'

Ukrajinski vojaki nepričakovano hitro napredujejo v bližini strateško pomembnih mest Kupiansk in Izjum. Rusko obrambno ministrstvo naj bi ruskim vojakom že ukazalo, naj zapustijo območje okoli mesta Izjum. In medtem ko se nepričakovano uspešna protiofenziva v severovzhodni regiji Harkov nadaljuje, domačini navdušeno pozdravljajo svoje osvoboditelje z objemi, obljubili so jim tudi palačinke, kažejo videoposnetki, objavljeni na družbenih omrežjih.

https://www.24ur.com/novice/tujina/ukrajina/objemi-in-palacinke-za-ukrajinske-vojake-ki-osvobajajo-mesta-hvala-fantje.html

Bravo Ukrajinci, naženite rusko okupatorsko golazen nazaj tja, od koder se je priklatila v vašo državo! Vse gre po planu. Rusi na veliko dezertirajo. Ukrajinci na veliko osvobajajo svoja ozemlja od ruske okupatorske golazni. Zahodna pomoč vse močnejša. Rusofili pa vse manjši.

pred 11 urami, Tedybear pravi:

Če sem odkrit....dokler ga ne dobi na kakšnem britafu, v naši deželici ne bo preskoka naprej.

Mogoče ga boš pa ti dobil pred njim. Ne želi drugemu tistega, kar ne želiš, da se zgodi tebi!

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sobotnem večeru sem bral prispevek Denisa Manceviča:
Piše, da je napisal članek o kemiji (o kateri nima pojma) in ga dal prebrat strokovnjakom - kemikom.

Vsi so se mu smejali in mu rekli, naj se raje drži svojega področja.

Pa pravi, podobno velja za članke o vojni v Ukrajini - vsi pametni - zlasti na družbenih omrežjih.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma isto velja tudi za netilce vojn. Naj jih kar v svoji državi netijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šo mojem je to fejk njus zahoda. Nemogoče, da bi se kdo uprl Putani :P

https://www.zurnal24.si/svet/v-moskvi-in-sankt-peterburgu-zahtevajo-putinov-odstop-393063?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2JKRI1ONFNg0U7IL6-RlUSP-hnau6CrB4rxwll8hn2diTHQbofhJlV2uM#Echobox=1663057753

Kritike Putinu čedalje glasnejše

Medtem se iz največjih ruskih mest vrstijo pozivi ruskemu predsedniku Vladimirju Putinu k odstopu. Mestni svetniki iz 18 občinskih okrožij v Moskvi, Sankt Peterburgu in Kolpinu so podpisali peticijo, ki je bila včeraj objavljena na Twitterju. ''Mi, občinski poslanci Rusije, verjamemo, da dejanja njenega predsednika Vladimirja Putina škodijo prihodnosti Rusije in njenih državljanov. Zahtevamo odstop Vladimirja Putina z mesta predsednika Ruske federacije,'' je zapisano v peticiji, ki jo je objavila Ksenia Thorstrom iz okrožja Semenovski v Sankt Peterburgu in pozvala druge funkcionarje k podpisu. Prejšnji teden so poslanci okrožja Smolninskoje v Sankt Peterburgu pozvali državno dumo Ruske federacije, naj proti Putinu vloži obtožbo zaradi izdaje. Nekaj od njih se zdaj sooča z obtožbami za diskreditacijo ruske vojske, glede na objavo na Twitterju enega od lokalnih uradnikov Nikite Juferjeva, poroča CNN.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

 

Kritike Putinu čedalje glasnejše

Medtem se iz največjih ruskih mest vrstijo pozivi ruskemu predsedniku Vladimirju Putinu k odstopu. Mestni svetniki iz 18 občinskih okrožij v Moskvi, Sankt Peterburgu in Kolpinu so podpisali peticijo, ki je bila včeraj objavljena na Twitterju. ''Mi, občinski poslanci Rusije, verjamemo, da dejanja njenega predsednika Vladimirja Putina škodijo prihodnosti Rusije in njenih državljanov. Zahtevamo odstop Vladimirja Putina z mesta predsednika Ruske federacije,'' je zapisano v peticiji, ki jo je objavila Ksenia Thorstrom iz okrožja Semenovski v Sankt Peterburgu in pozvala druge funkcionarje k podpisu. Prejšnji teden so poslanci okrožja Smolninskoje v Sankt Peterburgu pozvali državno dumo Ruske federacije, naj proti Putinu vloži obtožbo zaradi izdaje. Nekaj od njih se zdaj sooča z obtožbami za diskreditacijo ruske vojske, glede na objavo na Twitterju enega od lokalnih uradnikov Nikite Juferjeva, poroča CNN.

 

Tole me zelo spominja na situacijo okoli leta 2000, ko so se Srbi začeli upirati Milo Ševiču. Ampak ne zaradi grozot, ki jih je njegov režim počenjal in podpiral (vojne v Hr, Bih in Kosovu) od leta 1990 naprej. Umaknili so ga zato, ker nebeškemu narodu ni realiziral zblojenih sanj o Veliki Srbiji...

Potem so tega Milo Ševiča končno poslali v Haag. Na takratnega srbskega predsednika Đinđiča pa je Udba, Bia... organizirala in izvedla atentat... 

Se zna v Rusiji zgoditi nekaj podobnega. Putlerja umaknejo v kakšno letoviško rezidenco (s tem si cela rusija umije roke za podmuklo agresijo na Ukajino) prestol v Kremlju pa zasede podoben avtokrat iz garniture bivših KGB-jevcev... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..po moje bo tkole:

...Ksenia Thorstrom se je šla s kolesom popoldne po šihtu kopat v bližnjo reko, da se malo ohladi in osveži...

....in pol jo bodo pogrešal ene dva dni...

...in pol jo bodo najdli par kilometrov nižje naplavljeno na brežini reke.

 

Uradna obrazložitev Moskve pa bo:

Šla se je kopat..in se spotaknila ob korenino in padla najprej na tla... in se je pobrala... pa spet padla... i to dvajstpet puta. .... in pol je padla v vodo in se utopila....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

..po moje bo tkole:

...Ksenia Thorstrom se je šla s kolesom popoldne po šihtu kopat v bližnjo reko, da se malo ohladi in osveži...

....in pol jo bodo pogrešal ene dva dni...

...in pol jo bodo najdli par kilometrov nižje naplavljeno na brežini reke.

 

Uradna obrazložitev Moskve pa bo:

Šla se je kopat..in se spotaknila ob korenino in padla najprej na tla... in se je pobrala... pa spet padla... i to dvajstpet puta. .... in pol je padla v vodo in se utopila....

in že mrtva je še nesrečno padla iz 10ega nadstropja mrtvašnice :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zivnorc pravi:

..po moje bo tkole:

...Ksenia Thorstrom se je šla s kolesom popoldne po šihtu kopat v bližnjo reko, da se malo ohladi in osveži...

....in pol jo bodo pogrešal ene dva dni...

...in pol jo bodo najdli par kilometrov nižje naplavljeno na brežini reke.

 

Uradna obrazložitev Moskve pa bo:

 

Do tukaj si zadel. Naprej pa je:

"Padla je skozi okno, ki ga je nato za sabo zaprla".

pred 4 urami, Alla pravi:

 

Tko, čist resno prašam(nism pogledu videa, se mi ne da), A ni tale FOX News neki istga kot Nora tv?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, skalar36 pravi:

Do tukaj si zadel. Naprej pa je:

"Padla je skozi okno, ki ga je nato za sabo zaprla".

Tko, čist resno prašam(nism pogledu videa, se mi ne da), A ni tale FOX News neki istga kot Nora tv?

Ja maš prav, podobno sraje kot POP TV.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, zdej pa bo, zdej jim bo tucker povedal kar jim gre…. 
 

https://www.findlaw.com/legalblogs/greedy-associates/tucker-carlson-successfully-argues-nobody-really-believes-tucker-carlson-is-reporting-facts/

 

Nakladač je taka parodija, de ga tud tožit ne morejo več. Ker razumni ljudje njegovga lapanja naj ne bi več smeli jemat resno. O njem in njegovih interpretacijah se pač ve dovolj. 

any reasonable viewer arrives with an appropriate amount of skepticism about the statements he makes. Whether the Court frames Mr. Carlson's statements as exaggeration, non-literal commentary, or simply bloviating for his audience.

 

ampak ja. Pogoj je reasonable viewer. Za marsikoga prehud kriterij. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No se se mi je zdel. Sm ene 3x gledu njegovo lapanje ene 30s, pa nism mogu več gledat... isto kot Nora TV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooooo kako nekateri trpijo zaradi raznih sankcij.... Dobro je tole Uršula zrihtala.. res se vsi tresejo ko se bruseljski birokrati neki zmišljujejo, samo uničujejo pomembnost EUv svetu.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/63238bf56cf43/foto-ko-gredo-erdogan-putin-lukasenko-in-podobni-v-bar-o-cem-tece-debata?fbclid=IwAR34IXxkdqXTDLLrDTVDbJCQBRs0l0GTtRBPigURakjS1pLXXlQHHU6TXA0

 

Torej celotna EU manj kot 500mil prebivalcev... Rusija 140mil , Indija 1400mil  in Kitajska 1400mil skupaj 6x toliko kot EU...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Putani se že čist do konca meša. 300000 rezervistov vpoklicat, očitno rabi hrano za topove. Svinjarija total, upam, da ga njegovi skinejo čimprej z oblasti,  pravzaprav zaradi mene tudi s tega sveta :D

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, DAMI34 said:

Putani se že čist do konca meša. 300000 rezervistov vpoklicat, očitno rabi hrano za topove. Svinjarija total, upam, da ga njegovi skinejo čimprej z oblasti,  pravzaprav zaradi mene tudi s tega sveta :D

 

Pravkar slišal po radiju da so že prepovedali prodajo letalskih kart moškim med 18 in 65 letom starosti. Naj bi se tudi že začeli protelsti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Shillien pravi:

Pravkar slišal po radiju da so že prepovedali prodajo letalskih kart moškim med 18 in 65 letom starosti. Naj bi se tudi že začeli protelsti

ah, to si zahod zmišljuje :P Rusi so vsi srečni, da gredo v vojno. To mora res bit ena fajn država, kjer imajo vsi zelo radi predsednika in bi za njegove umotovore tudi lastne otroke al pa življenje žrtvovali. :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!