Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

pred 2 minutami, izibajker pravi:

Zelo enostavna metoda, da se pomaga sesut tanajvečje imperialiste:

Odklopit se je treba iz amerikajnarskega interneta in se priklopit na neomadeževano in neimperialistično kitajsko ali rusko varianto. Saj se bomo hitro navadli tistih nekaj tisoč novih pismenk... Potem bojo pa ameri videli hudiča B) 

Verjetno ti je znano, da večina IT podpore poteka iz "tretjih držav" (indije in podobno) .

Dejansko amerikanski monopolizem ni niti malo nedolžna zadeva, samo dokler imamo brezjajčno in ponižno evropsko politiko (neodvisna že dolga ni) , potem so kitajci en bav bav, amerji nam pa lahko prisluškujejo in nadzirajo. Kitajski internet ne bi bil nič drugačen od zdajšnjega, samo druge reklame bi vrteli (pa niti ne preveč drugačne) in en drug bi zbiral in obdeloval naše podatke (namen je pa čisto isti, kako imeti korist od tega) .

lp

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al je svetovni polcaj amer, al rus, al kitajc al indijc.. me gladko bk..amera vsaj poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kugelschreiber pravi:

..., in takrat bo za vse nas še slabš? 

ne šele takrat, že sedaj je za nas (ne še vse) precej slabše, kot je bilo še pred covidom npr. Problem je ker človek noče videti kaj se dogaja za sosednjim vogalom dokler ni sam žrtev. Vojna v Ukrajini je nekaj nenormalnega in kaj takega se ne bi smelo dogajat, če bi živeli v normalnem svetu. Ker pa je vse tako kot je, bo šlo še naprej tja kamor gre le vedno več ljudi bo občutilo na lastni koži te posledice. Ne inteligence, manjka nam zdrave razsodnosti, čuta za prav in dobro ...namesto tega je pomemben le denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

al je svetovni polcaj amer, al rus, al kitajc al indijc.. me gladko bk..amera vsaj poznam.

Zame ne, tok kt ne maram Amera, še bolj ne maram Kitajca, še manj pa Rusa. Mormo prznat, da čeprav ameri niso baš zgled, so precej boljši od obeh naštetih. Tle lahko pluvamo po vsem in vsakomur, imamo svoboščin za izvoz, pravna države še nekako deluje...če sem priden lohk mam kak pihalnik, ne rabim "rdeče knjižice", da kam pridem. Če hočem se lahko izšolam, grem na volitve, da drugi mene volijo..., lahko delam budalo iz sebe na TV... ni da ni...vse te stvari so prišle iz USA...ostala dva...Tko da od vseh naštetih glasujem za Amera.

Je pa težava, k se človeške podgane namnožijo in nagnetejo na majhnem prostoru, postane več kriminala, več podkupovanja, grupiranja v razne klane, več ošabnosti, manj empatije, manj moralnih vrednot. Ciklično se civilizacije dvignejo in nato propadejo. Nč novga, staro sranje zapakirano v novo preobleko. Človek je stroj za ponavljanje vedno enega in istega sranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, franc pravi:

Verjetno ti je znano, da večina IT podpore poteka iz "tretjih držav" (indije in podobno) .

Glej franc, cenim in respektiram tvoje evidentno poznavanje mopedov, kot tudi nasvete, ki jih daješ v navezi s tem. Ampak o elektroniki in internetni tehnologiji.... pa očitno nimaš niti osnovnih pojmov. Sori.

Če se omejimo samo na to področje. Žal je tako, da so imperialistični ameri izumili (po domače povedano) komercialno uporabo elektrike. Edison enosmerno, Tesla izmenično. OK, Tesla ni bil amer, ampak je že vedel, zakaj je za svoje področje raziskav izbral ameriške laboratorije, ni šel razvijat in raziskovat recimo v Peking ali Delhi... Nadalje tranzistor (to je tisti mali elektronski element) je bil izumljen v imperialistični ameriki. Tranzistor je bil osnova za vse, kar se je v tej smeri nadalje dogajalo (preklopna vezja, čipi, mikroprocesorji...). Potem je prišel imperialistični Gates in izumil DOS (komercialni softver za široke množice). Pa osebni računalnik (PC) je bil tudi izumljen v ameriki. Malo poguglaj in se seznani, kam vse je to naprej pripeljalo. Aja, tudi guglati ne bi mogli brez tega...

Nobene od sodobnih naprav, ki jih imamo danes vsi doma (luči, radio, tv, pečica, telefon, hladilnik, računalnik... pred tem pa seveda proizvodnja in prenos el. energije, trafoti...) ne bi bilo brez zgoraj omenjenih imperialističnih izumov. In tudi IT podpore "iz tretjih držav" ne bi bilo.

Ej, par dni nazaj sem gledal en odličen dokumentarec z naslovom "Lovci na prevarante" ali nekaj takega. O hekerjih, ki vdirajo in razkrivajo mnogoštevilne prevarantske "firme" (večinoma iz Indije), ki milijonom uporabnikov iz celega sveta po mejlu ali founu sporočijo, da je s tvojim računalnikom nekaj "narobe". In ti za simbolično plačilo (od par sto pa tudi čez tisoč funtov) ponudijo "pomoč". Ta "dejavnost" je v Indiji postala ena izmed najbolj donosnih "gospodarskih" panog. Veliko ljudi po celem svetu nasede tem prevaram in ogromni novci se tam vrtijo...

Mene so v zadnjem letu klicali vsaj 3-4 taki stručkoti. Že po indijski angleščini se jih takoj prepozna, vsi funkcionirajo po istem naučenem kopitu...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, izibajker said:

Glej franc, cenim in respektiram tvoje evidentno poznavanje mopedov, kot tudi nasvete, ki jih daješ v navezi s tem. Ampak o elektroniki in internetni tehnologiji.... pa očitno nimaš niti osnovnih pojmov. Sori.

Če se omejimo samo na to področje. Žal je tako, da so imperialistični ameri izumili (po domače povedano) komercialno uporabo elektrike. Edison enosmerno, Tesla izmenično. OK, Tesla ni bil amer, ampak je že vedel, zakaj je za svoje področje raziskav izbral ameriške laboratorije, ni šel razvijat in raziskovat recimo v Peking ali Delhi... Nadalje tranzistor (to je tisti mali elektronski element) je bil izumljen v imperialistični ameriki. Tranzistor je bil osnova za vse, kar se je v tej smeri nadalje dogajalo (preklopna vezja, čipi, mikroprocesorji...). Potem je prišel imperialistični Gates in izumil DOS (komercialni softver za široke množice). Pa osebni računalnik (PC) je bil tudi izumljen v ameriki. Malo poguglaj in se seznani, kam vse je to naprej pripeljalo. Aja, tudi guglati ne bi mogli brez tega...

Nobene od sodobnih naprav, ki jih imamo danes vsi doma (luči, radio, tv, pečica, telefon, hladilnik, računalnik... pred tem pa seveda proizvodnja in prenos el. energije, trafoti...) ne bi bilo brez zgoraj omenjenih imperialističnih izumov. In tudi IT podpore "iz tretjih držav" ne bi bilo.

Ej, par dni nazaj sem gledal en odličen dokumentarec z naslovom "Lovci na prevarante" ali nekaj takega. O hekerjih, ki vdirajo in razkrivajo mnogoštevilne prevarantske "firme" (večinoma iz Indije), ki milijonom uporabnikov iz celega sveta po mejlu ali founu sporočijo, da je s tvojim računalnikom nekaj "narobe". In ti za simbolično plačilo (od par sto pa tudi čez tisoč funtov) ponudijo "pomoč". Ta "dejavnost" je v Indiji postala ena izmed najbolj donosnih "gospodarskih" panog. Veliko ljudi po celem svetu nasede tem prevaram in ogromni novci se tam vrtijo...

Mene so v zadnjem letu klicali vsaj 3-4 taki stručkoti. Že po indijski angleščini se jih takoj prepozna, vsi funkcionirajo po istem naučenem kopitu...

Pa ne pozabimo na internet, ki so ga prav tako izumili ti grdi američani, brez njih se niti kregat po forumu nebi mogli :D

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, skalar36 pravi:

Zame ne, tok kt ne maram Amera, še bolj ne maram Kitajca, še manj pa Rusa. Mormo prznat, da čeprav ameri niso baš zgled, so precej boljši od obeh naštetih. Tle lahko pluvamo po vsem in vsakomur, imamo svoboščin za izvoz, pravna države še nekako deluje...če sem priden lohk mam kak pihalnik, ne rabim "rdeče knjižice", da kam pridem. Če hočem se lahko izšolam, grem na volitve, da drugi mene volijo..., lahko delam budalo iz sebe na TV... ni da ni...vse te stvari so prišle iz USA...ostala dva...Tko da od vseh naštetih glasujem za Amera.

Je pa težava, k se človeške podgane namnožijo in nagnetejo na majhnem prostoru, postane več kriminala, več podkupovanja, grupiranja v razne klane, več ošabnosti, manj empatije, manj moralnih vrednot. Ciklično se civilizacije dvignejo in nato propadejo. Nč novga, staro sranje zapakirano v novo preobleko. Človek je stroj za ponavljanje vedno enega in istega sranja.

ja na amera smo bolj navajeni, od windovsov dalje, do ejpla :P

Kitajc je sicer komunist in čist drgače dela, ma na tehnologiji že nese amera. 

Je pa dejstvo, da bo vedno en svetovni policaj in to zihr ne mi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Je pa dejstvo, da bo vedno en svetovni policaj in to zihr ne mi.

Potlej pa naj bo še naprej yankee. Je najmanj slab izmed tistih, ki si prizadevajo, da bi prevzeli to vlogo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bladerunner pravi:

Potlej pa naj bo še naprej yankee. Je najmanj slab izmed tistih, ki si prizadevajo, da bi prevzeli to vlogo.

ne bu vedu :P ekonomsko bo kmal kitajc v kaki navezi s kom drugim z vzhoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

bistvo je kdo ma dnar..in bistvo je, kje bodo banke prej propadle :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, izibajker pravi:

Glej franc, cenim in respektiram tvoje evidentno poznavanje mopedov, kot tudi nasvete, ki jih daješ v navezi s tem. Ampak o elektroniki in internetni tehnologiji.... pa očitno nimaš niti osnovnih pojmov. Sori.

Če se omejimo samo na to področje. Žal je tako, da so imperialistični ameri izumili (po domače povedano) komercialno uporabo elektrike. Edison enosmerno, Tesla izmenično. OK, Tesla ni bil amer, ampak je že vedel, zakaj je za svoje področje raziskav izbral ameriške laboratorije, ni šel razvijat in raziskovat recimo v Peking ali Delhi... Nadalje tranzistor (to je tisti mali elektronski element) je bil izumljen v imperialistični ameriki. Tranzistor je bil osnova za vse, kar se je v tej smeri nadalje dogajalo (preklopna vezja, čipi, mikroprocesorji...). Potem je prišel imperialistični Gates in izumil DOS (komercialni softver za široke množice). Pa osebni računalnik (PC) je bil tudi izumljen v ameriki. Malo poguglaj in se seznani, kam vse je to naprej pripeljalo. Aja, tudi guglati ne bi mogli brez tega...

Nobene od sodobnih naprav, ki jih imamo danes vsi doma (luči, radio, tv, pečica, telefon, hladilnik, računalnik... pred tem pa seveda proizvodnja in prenos el. energije, trafoti...) ne bi bilo brez zgoraj omenjenih imperialističnih izumov. In tudi IT podpore "iz tretjih držav" ne bi bilo.

Ej, par dni nazaj sem gledal en odličen dokumentarec z naslovom "Lovci na prevarante" ali nekaj takega. O hekerjih, ki vdirajo in razkrivajo mnogoštevilne prevarantske "firme" (večinoma iz Indije), ki milijonom uporabnikov iz celega sveta po mejlu ali founu sporočijo, da je s tvojim računalnikom nekaj "narobe". In ti za simbolično plačilo (od par sto pa tudi čez tisoč funtov) ponudijo "pomoč". Ta "dejavnost" je v Indiji postala ena izmed najbolj donosnih "gospodarskih" panog. Veliko ljudi po celem svetu nasede tem prevaram in ogromni novci se tam vrtijo...

Mene so v zadnjem letu klicali vsaj 3-4 taki stručkoti. Že po indijski angleščini se jih takoj prepozna, vsi funkcionirajo po istem naučenem kopitu...

Že možno, samo tudi tebi šepa zgodovina in logika. 

Tako kot so američani "pokradli" (pokupili) vso razpoložljivo tehnologijo (po potrebi so koga tudi malo "preselili" Von Braun npr. ) . Tako delajo sedaj kitajci ( zlepa ali zgrda) . 

Vse to bi imeli tudi brez američanov. Nedvomno kasneje in verjetno v drugačni obliki, ampak osnovna funkcija bi bila enaka.

Prav gotovo pa ne trdim, da je kar koli od tega "dobro" . To poenotenje (monopolizem) sistemov mi ni niti najmanj všeč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 3. 2023 ob 15:14, franc pravi:

Verjetno ti je znano, da večina IT podpore poteka iz "tretjih držav" (indije in podobno) .

Dejansko amerikanski monopolizem ni niti malo nedolžna zadeva, samo dokler imamo brezjajčno in ponižno evropsko politiko (neodvisna že dolga ni) , potem so kitajci en bav bav, amerji nam pa lahko prisluškujejo in nadzirajo. Kitajski internet ne bi bil nič drugačen od zdajšnjega, samo druge reklame bi vrteli (pa niti ne preveč drugačne) in en drug bi zbiral in obdeloval naše podatke (namen je pa čisto isti, kako imeti korist od tega) .

lp

Ne želite si, da vam karkoli krojijo Kitajci!!!!

To je čisto druga mentaliteta in način razmišljanja. Že do svojih ljudi se vede kitajska država nedemokratično, morda pa bi res kdo želel nazaj v trdo diktaturo?  

Če je potrebno izbirati med tremi velesilami, so vseeno Ameri nam najbližji in tudi razumljivi.

 

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Kaldu pravi:

Ne želite si, da vam karkoli krojijo Kitajci!!!!

To smo verjetno že zamudili.

Se pa strinjam s teboj. Glede mentalitete ipd.

Meni ni všeč ne ameriški ne kitajski ne katerikoli drugi monopol in prevlada. To ni še nikoli prineslo nič dobrega in tudi sedaj ne bo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpišem za skandinavski monopol .. ampak tam je alkohol predrag :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi mi da ne. Skandinavija je lepa samo poleti (drugače je tema) . Alkohol je (kot si že ugotovil) drag, "kolenčkanje" pa družbeno nesprejemljivo in zatrto v kali.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mi smo vedno 50 let in več za časom v katerem živimo...kot smo opevali socializem in komunizem, sedaj opevamo kapitalistični zahod, ki je pred propadom :?  ...popolne svobode na tem svetu ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Mi smo vedno 50 let in več za časom v katerem živimo...kot smo opevali socializem in komunizem, sedaj opevamo kapitalistični zahod, ki je pred propadom :?  ...popolne svobode na tem svetu ni

je, v našem paralmentu :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo pa se vam bo ta terorist od ZDA sesul sam vase, kot se je Rim... 

Nova svetovna valuta prihaja, tako da si bodo lahko ameri vtaknili v rit svoj dolar in sankcije s tem tudi prevlado s katero terorizirajo svet... 

Zanimivo, da je več kot pol sveta proti teroristični zda💪

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Še malo pa se vam bo ta terorist od ZDA sesul sam vase, kot se je Rim... 

Po všečkih se vidi kam je orientirana večina 🙂...naj imajo svoje veselje 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

Še malo pa se vam bo ta terorist od ZDA sesul sam vase, kot se je Rim... 

Nova svetovna valuta prihaja, tako da si bodo lahko ameri vtaknili v rit svoj dolar in sankcije s tem tudi prevlado s katero terorizirajo svet... 

Zanimivo, da je več kot pol sveta proti teroristični zda💪

No, no, @Kmet2,  takih pa ti tudi ni potrebno klatit. Sicer sem zvedel, da si v real life dober, prijeten in human človek, kar zelo cenim pri ljudeh. O mednarodnih vprašanjih pa si zelo naiven. Hvališ in navijaš za države, ki so dokazano največje kršiteljice človekovih pravic. Sicer tudi USA, po katerih tako pljuvaš, niso nek sveti angel, pa vendar je pri njih spoštovanje človekovih pravic na precej višji ravni, kot v državah, ki jih ti zagovarjaš (Kitajska, Rusija....).To so neizpodbitna in zelo lahko dokazljiva dejstva. Sicer idealno ni nikjer, pa vendar med omenjenim obstajajo gromozanske razlike v korist USA, kjer je življenje neizmerno bolj svobodno, kot v ostalih omenjenih državah. Tudi to je neizpodbitno dejstvo. 

Tudi to ne drži, da je več kot pol sveta proti USA. Ravno obratno. Pokazatelj moji trditvi v prid so glasovanja generalne skupščine UN. 

Tudi jaz si ne želim, da nekdo kroji svetovni red. Raje bi videl, da vsaka država o sebi odloča povsem svobodno in suvereno. Na žalost pa temu ni vedno tako. In vedno se bo našla neka svetovna velesila, ki si bo želela podrediti ves svet. In če že moram izbirati med Rusijo, Kitajsko in USA, katera izmed naštetih naj bi krojila svetovno usodo, je zame odločitev precej lahka. Jasno, da izberem USA. So namreč najmanj slabe izmed naštetih, čeprav imajo tudi veliko grehov na svojih plečah. Vseeno pa nam zagotavljajo precej svobodnejše in lagodnejše življenje, kot bi nam ga komunistična Kitajska ali Rusija.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Še malo pa se vam bo ta terorist od ZDA sesul sam vase, kot se je Rim... 

Nova svetovna valuta prihaja, tako da si bodo lahko ameri vtaknili v rit svoj dolar in sankcije s tem tudi prevlado s katero terorizirajo svet... 

Zanimivo, da je več kot pol sveta proti teroristični zda💪

 

Neka stara majca

apB4q1B_460s.jpg.bc3622ec978add720dcd5801e9a8e550.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!