Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

samo totalne moralne greznice opravičujejo rusko agresijo z ameriškimi agresijami :kmet: vse ostalo so izgovori.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Kmet2 said:

Še malo pa se vam bo ta terorist od ZDA sesul sam vase, kot se je Rim... 

Nova svetovna valuta prihaja, tako da si bodo lahko ameri vtaknili v rit svoj dolar in sankcije s tem tudi prevlado s katero terorizirajo svet... 

Zanimivo, da je več kot pol sveta proti teroristični zda💪

Ne ti ne jaz, tega vašega “malo”, ne bova dočakala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GeeSXer pravi:

 

Neka stara majca

apB4q1B_460s.jpg.bc3622ec978add720dcd5801e9a8e550.jpg

 

 

No ja , tudi Rusija ne zaostaja dosti.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia#Russian_Federation_(1991–present)

 

 

Imam občutek, da tukaj folk podpira Rusijo predvsem iz sovraštva do Amerike. Ampak mislim, da globoko v sebi, si noben ne želi živeti pod njihovo oblastjo. Vsaj, jaz ne vidim, kaj imajo oni tako dobrega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Ne ti ne jaz, tega vašega “malo”, ne bova dočakala. 

...ni potrebno čakat, se že sesuva...zato se pa izmišljujejo take neumnosti, kot je vojna v Evropi, pandemije, stroga cenzura...pa povsem nek nov svet, najbolje brez človeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, vandrovec said:

...ni potrebno čakat, se že sesuva...zato se pa izmišljujejo take neumnosti, kot je vojna v Evropi, pandemije, stroga cenzura...pa povsem nek nov svet, najbolje brez človeka.

Da, da. 
 

 

42D4833A-9287-4113-8CCA-1AA1E9402A67.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Da, da. 
 

 

42D4833A-9287-4113-8CCA-1AA1E9402A67.jpeg

khm...Berlinski zid ni bil enostransko narejen, sam povem. Pa ideje donalda o zidu z Mehiko so še preveč žive. Bolj ko je narod butast, raje ima bodečo žico. Vsaka podobnost z varovanjem naših meja, je zgolj slučaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

Berlinski zid ni bil enostransko narejen

Ne štekam. Donaltovih par ceglov v zidu, nikogar ne zadržuje v ZDA. Naši in žice in ludilo okrog tega… res, brez komentarja. V pondelk sva se vozila v koridorju med rakitovcem in jelovcami. Pač, grozljivo. 2km koridorja. Komu/čemu? Efekt? V ograje zamotana in poginjena divjad. Homo sapiens pač zna okrog ali skozi ali čez, skratka, mimo, in Podgorje je z beglicami precej oblegano. Polom na celi crti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne štekam. Donaltovih par ceglov v zidu, nikogar ne zadržuje v ZDA. Naši in žice in ludilo okrog tega… res, brez komentarja. V pondelk sva se vozila v koridorju med rakitovcem in jelovcami. Pač, grozljivo. 2km koridorja. Komu/čemu? Efekt? V ograje zamotana in poginjena divjad. Homo sapiens pač zna okrog ali skozi ali čez, skratka, mimo, in Podgorje je z beglicami precej oblegano. Polom na celi crti. 

si zadel moj point.  Bedaki bi se ograjevali in računali na lažno varnost zidu. Bedaki tipa donalt in tipa jelinčič in podobni izkoriščajo omejene bedake in jih prepričujejo v take, ter podobne nebuloze ograjevanj meja ter podobno.

Bedaki uspejo podrediti miljone ljudi svoji volji in svojemu prepričanju. In prepričati celo kup ljudi da jim verjamejo in uveljavljajo njihovo voljo. Ker ni lepšega kot imeti poslanstvo: čuvati kamen za katerega so nam "veljaki" rekli, da je najbolj pomemben in ga ne sme dotakniti nihče. sploh pa nje z druge strani?

 

 

Smo opazili, da ni več policajev na najbolj nevarni EU meji, torej meji s Hrvaško? Da nas nihče ne pogleda do gat, skenira in pogleda potrdila, da nimamo nobenih nevarnih bolezni? Nismo??? :P 

Ampak poznam kup ljudi, ki bodo trdili, da smo sedaj neskončno bolj ranljivi zaradi tega. Večinoma gre za "uklonjivce" volji goaspodarja, ki jih je prepričal, da je čekiranje dokumentov najbolj pomembna služba na svetu. Taistih, ki so pozabili, da ni bilo pred migrantsko krizo nikakršnega bawbawa, ko so se "nadzorniki" meja umaknili s svojih kučic. 

Ja, pol je blo pa treba dat žico...

Zanimivo, na meji z italijo že 20 let nobene krize :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ProdriveR pravi:

kaj imajo oni tako dobrega ?

NIČ! Vsi njihovi bogatuni imajo večino svojega premoženja na "gnilem zahodu". Tam je varno pred "voditeljem", seveda ima tudi on svoje najbližje na varnem...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Markisan pravi:

Naj me nekdo popravi. A ne poslušamo že ves čas kak ose tuje sile naj nebi borile proti rusom. .....

 

Prostovoljcev je tam že kar lepo število. Verjamem, da so vzpostavili vode ali čete iz teh pripadnikov.

Da pa ne bi Ameri izkoristili situacijo in tja (brez oznak, seveda)

" integrirali" kakšno svojo " neformalno" skupinico, tudi ni za spregledati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pomnite ko je bila kao kriza ker ni bilo žita iz Ukrajine?

... Očitno je žita dovolj.. če ga določene države nočejo..

https://www.24ur.com/novice/tujina/po-poljski-in-slovaski-uvoz-ukrajinskega-zita-prepovedala-tudi-madzarska.html

Tako da počasi se bo videlo kje so nam vse lagali..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, smasher pravi:

Še pomnite ko je bila kao kriza ker ni bilo žita iz Ukrajine?

... Očitno je žita dovolj.. če ga določene države nočejo..

https://www.24ur.com/novice/tujina/po-poljski-in-slovaski-uvoz-ukrajinskega-zita-prepovedala-tudi-madzarska.html

Tako da počasi se bo videlo kje so nam vse lagali..

 

Lahko boš prišel do lastnega sklepa, to je pa vse. Noben ne bo nič priznal ali pa ....

Pač to, kar že vsi vemo: Politika je k....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

si zadel moj point.  Bedaki bi se ograjevali in računali na lažno varnost zidu. Bedaki tipa donalt in tipa jelinčič in podobni izkoriščajo omejene bedake in jih prepričujejo v take, ter podobne nebuloze ograjevanj meja ter podobno.

Bedaki uspejo podrediti miljone ljudi svoji volji in svojemu prepričanju. In prepričati celo kup ljudi da jim verjamejo in uveljavljajo njihovo voljo. Ker ni lepšega kot imeti poslanstvo: čuvati kamen za katerega so nam "veljaki" rekli, da je najbolj pomemben in ga ne sme dotakniti nihče. sploh pa nje z druge strani?

 

 

Smo opazili, da ni več policajev na najbolj nevarni EU meji, torej meji s Hrvaško? Da nas nihče ne pogleda do gat, skenira in pogleda potrdila, da nimamo nobenih nevarnih bolezni? Nismo??? :P 

Ampak poznam kup ljudi, ki bodo trdili, da smo sedaj neskončno bolj ranljivi zaradi tega. Večinoma gre za "uklonjivce" volji goaspodarja, ki jih je prepričal, da je čekiranje dokumentov najbolj pomembna služba na svetu. Taistih, ki so pozabili, da ni bilo pred migrantsko krizo nikakršnega bawbawa, ko so se "nadzorniki" meja umaknili s svojih kučic. 

Ja, pol je blo pa treba dat žico...

Zanimivo, na meji z italijo že 20 let nobene krize :P

 

Prehod tujcev (ilegalnih) z legalnimi nimam problemov, dobrodošli. 

Prehod tujcev se je povečal a mediji o tem molčijo. 

Nek policaj, tvoj bivši prijatelj deluje na tem območju in imam info iz prve linije, da je kar kriza z njimi. 

Ni nobene krize v Italiji😂

Malo poglej kakšne probleme imajo z ilegalnimi prebežniki, veliko težav imajo. 

Medalja ima vedno dve plati. 

@bladerunner a ta zda svoboda je Asanž?

Zaprt in maltretiran ker je svetu povedal resnico o Iraku, Libiji itd... 

Tudi te svobode si ne želim! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj skrbi, da je "svet" vedno bolj podoben "svetu" pred sto leti.

Vzpon fašizma (nacizma) , omejevanje svoboščin, ustvarjanje "nadljudi" ...

Igralci in vloge so sicer precej pomešani in nejasni in ni ravno jasno kdo je dejansko bel in kdo črn, ampak sto let nazaj se je začelo točno tako.

Fašizem, ki mu je sledil nacizem, prisvajanje ozemelj, poveličevanje ideologij in narodov. Razna osvajanja po afriki, generalka (državljanska vojna v Španiji) , potem pa se je začelo "zares" .

Danes je situacija zelo podobna. Fašisti, nacisti in ostala prebarvana golazen (pod nekimi drugimi imeni in simboli) pridobiva na moči. Sovražnik je drugi, samo cilji so (še vedno) isti. Nastradal pa bomo mi. In kot pred stoletjem smo, uradno, spet navadni ritolizniki in naši vodje se hodijo klanjat velikim...

Upam, da se motim, samo kaj, če se ne?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mato295 pravi:

Ja, zelo dober rezime vsega, kar se dogaja na tistih prostorih v zadnjem letu, pa seveda že tudi od prej...

Ampak takih dokumentarcev ne bojo nikoli gledali razni amerohejtarji. Nimajo časa, je preveč visokoargumentiranih teorij zarot na fejstbukih, ki jih je treba obdelat...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Shillien pravi:

Si se kar sam prepoznal brez da te je specifično omenil. 🤣

Ma ne, nobenega tu gor specifično nisem imel v mislih. Ni nobene potrebe, in nekaterih niti ne berem, saj imam enega znanca, ki me tozadevno vsake tolko razsvetli s katero izmed mnogoštevilnih teorij zarot... V živo, ob piru je neprimerno bolj zabavno...:naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem mislil, da so tisti, ki trdijo, da zemlja ni okrogla (nisem ravno razumel kaj vmes naj bi bila) samo izmišljotina, oz. "pojav" omejen na deželo najbolj svobodnih. Pa sem zadnjič srečal eno tako. Sem rabil kar nekaj časa, da sem "skapiral" , da misli čisto resno.

Izjema, ki potrjuje pravilo.

lp

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... je treba razločiti med  "okroglo"... in "kroglo"...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Glede agresije Amerike in Rusije: Rusija je skoraj vse vojne izvajala bolj ali manj na "svojem" ali vsaj bivšem ozemlju CCCP in bližnjih sosedov, Američani pa so branili svobodo v širom po svetu (tudi v bližini Rusije).

Vsekakor nobena agresija ni v redu, še vedno pa trdim, da vemo premalo, da bi lahko razumeli dejanske vzroke za napad na Ukrajino. Vojne skrajno ne odobravam, ne komentiram pa dogajanja ravno zato, ker ne poznam ozadja (čeprav me znalci na Motosvetu seznanjajo z vsemi mogočimi teorijami).

Ko smo že pri vojnah: Ženevska konvencija je najbolj nepotreben dokument. Če bi se ga kdorkoli želel držati, bi v prvem členu zapisali, da je napad prepovedan (kot da bi pri uličnih pretepih imeli kodeks, da je prepovedano brcanje v mednožje).

Pa še čisto mimo a komentar na "ravnozemljaše": Včeraj smo se na veslaški regati v Zagrebu pogovarjali o ukrivljenosti zemlje in ugotovili (izračunali), da je pri premeru zemlje 6378 km in dolžini veslaške proge 2 km, sredina proge za 7,8 cm višje od starta in cilja.

Sicer pa ravnozemljaše pelješ v Portorož, jim daš zelo dober teleskop in jih vprašaš ali vidijo Benetke, cca 55 km stran, vidijo pa luno, ki je 384.403 km stran

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

@bladerunner a ta zda svoboda je Asanž?

Zaprt in maltretiran ker je svetu povedal resnico o Iraku, Libiji itd... 

Tudi te svobode si ne želim! 

 Assange je izdal zaupne dokumente, ki so stroga državna tajnost. V katerikoli državi bi to naredil, bi bila njegova usoda zapečatena. 

Kaj pa tvoja tako opevana Rusija in njen zločinski voditelj Putler, ki je dal zastrupiti kar nekaj ruskih državljanov, ki mu niso hoteli prikimavati. Najbolj razvpiti primeri so zastrupitev z radioaktivnim polonijem, s katerim so zastrupili Litvinenka pa Sergeja Skripala. Nazadnje je tako usodo doživel še opozicijski voditelj Litvinenko, ki ga zaradi nasprotovanja Putlerjevi politiki mučijo v ruskem zaporu. Da ne govorim o ruski punk skupini Pussy Riot, katere članice je dal Putler tudi zapret zaradi provokativnih izražanj zoper njegovo politiko. To je samo nekaj najbolj razvpitih primerov v Rusiji. Da ne govorimo o množičnih kršitvah človekovih pravic zaradi banalnih zadev, ki se dogajajo v tej državi, ki jo vodi navaden kgb-jevski zločinec in morilec. V taki državi bi ti rad živel? Jaz take države niti na zemljevidu več nočem pogledat. Sramota vseh sramot, kaj vse se tam dogaja v 21. stoletju. Barabe ruske raztrgane, celo režejo glave ukrajinskim ujetnikom na ukrajinski zemlji, kar je za vsakega civiliziranega človeka nedopustno in nesprejemljivo. Samo barbari lahko pojejo slavospeve tako gnili in necivilizirani tvorbi kot je Rusija. 

In še enkrat bom ponovil, kar sem že zapisal, tudi USA niso nek sveti angel, vendar svetlobna leta pred Rusijo, kar se civilizacijskih norm tiče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... ne bi rad mešal teme .... ampak večina je tud verjela 24h, RTV itd v času korone, pa sedaj vidimo da ni bilo kot so govorili, zakaj bi ti isti zdaj govorili resnico? Vedno je zadaj nek interes....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!