Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

5 hours ago, bladerunner said:

Povedal je resnico. Ni samo Rusija tista, ki ima jedrsko orožje.

Res je expert za mlatenje kopriv s tujim kurcem. Norec otresa gobec de on pozna ljudi z atomskimi bombami. O ma dej.  Kje to ze gledam? En “pozna vse”, od indijancev, prek ministrov do usaf generalov....🤔Res si “izrezan po gospodovi podobi.”

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo razmislit, če bi Rusija hotela vojno z Ukraino, bi bilo vsega hitro konec in nebi bilo potrebno branit Kijev z letno zalogo vodke(molotovke). Kot so US generali povedali " to je vojaška operacija in ne vojna"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Erikcslo said:

Dajte malo razmislit, če bi Rusija hotela vojno z Ukraino, bi bilo vsega hitro konec in nebi bilo potrebno branit Kijev z letno zalogo vodke(molotovke). Kot so US generali povedali " to je vojaška operacija in ne vojna"!

Dobro vedo, da bi bilo potem z vsemi konec !!! Toliko se še zavedajo.... upam :blush:

USarmy.webp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, GeeSXer pravi:

Zgodovina ne pozablja.  Ameriško širjenje domokracije :)

 

usa.jpg.43f0f9e399e7c133fba3fe4dcb4fb630.jpg

Absolutno je NATO oz njegov lastnik Amer velik vojni osvajalec, čeprav so nekatere demokratizacije aka Bosna, Srbija pa verjetno še kaj, mal preveč optimistično zapisane.

 

Sicer pa sedaj gledamo na vojno v Ukrajini in agresijo počne Putin, neglede, da Ukrajina ravna ali je ravnala s svojimi "manjšinami" kot s teroristi. Načeloma se to rado dogaja. Enako se dogaja v EU, ko majo želje po odcepitvi Baski, pa Dublin itd..

Torej, recmo, da se Madžarska skupnost v Sloveniji malce pobuni. Bi bilo opravičljivo, če bi Orban s tanki prečkal našo mejo, da zaščiti Madžare živeče v Slo?

Verjetno ne..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Putin je avtokrat. To ni vojna ruskega naroda proti ukrajinskemu narodu. To je vojna kremeljskega psihopata (ki ga podpira ruska kleptokracija in oligarhija) proti mednarodno priznani in suvereni evropski državi. Nobenega zdravorazumskega razloga niti povoda ni bilo, da je udaril s tako brutalno in silovito akcijo, in to na področju celotne Ukrajine. Če bi bil "problem" res samo v proruskih regijah Dombasa (približno tretjina površine v teh dveh regijah je že itak okupirane od leta 2015, celoten Krim pa zaseden in pripojen Rusiji) bi ruska vojska šla samo do meja teh dveh regij (Doneck in Lugansk), se tam vkopala in pozvala Kiev k mirni in konstruktivni rešitvi tega problema...

  d_fin_p-760x424.png.d82ff3f53b524bb3f8aeb5e638d53e12.png

SEI_88764624.jpg.43224f88f018bf326610fc8df0f5815a.jpg

V tej igri gre za mnogo več. Gre za poizkus ustvarjanje novega carskega imperija...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odessa 2014 - forbidden history

https://www.dw.com/en/the-odessa-file-what-happened-on-may-2-2014/a-18425200

80 civilistov je bilo zaprtih v zgradbi, kasneje so jih našli zažgane od pasa navzgor - hlače in čevlji nič. Kako lahko zažgeš tako človeka je za se vprašat (po mojem samo z metalcem ognja - molotov bi se prelival)!

Bom probal najdet video!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, izibajker pravi:

Putin je avtokrat. To ni vojna ruskega naroda proti ukrajinskemu narodu. To je vojna kremeljskega psihopata (ki ga podpira ruska kleptokracija in oligarhija) proti mednarodno priznani in suvereni evropski državi. Nobenega zdravorazumskega razloga niti povoda ni bilo, da je udaril s tako brutalno in silovito akcijo, in to na področju celotne Ukrajine. Če bi bil "problem" res samo v proruskih regijah Dombasa (približno tretjina površine v teh dveh regijah je že itak okupirane od leta 2015, celoten Krim pa zaseden in pripojen Rusiji) bi ruska vojska šla samo do meja teh dveh regij (Doneck in Lugansk), se tam vkopala in pozvala Kiev k mirni in konstruktivni rešitvi tega problema...

Ukrajina je samo "kolateralna škoda" motivi so širši in sem jih že opisal v ...

Nato se je kljub dogovoru širil in še se hoče, pa so te poteze malo ustavit, pa je Ukrajina samo grešni kozel, zahodne politike. S tem ne opravičujem ruse, samo je prav da tudi zahod "zapoje" meaculpa...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahodna propaganda dela na polno. Seveda večina folka verjame. Famoznega "silovitega bombandiranja Kieva" na kamerah v živo ni bilo za vidit. 

Pa tudi, kako Ruski tank povozi civilista. Pa da se Ukrajinci sami med samo streljajo. Civilisti vs uniformiranci, ker prvi sploh ne razločijo med Ruskimi vojaki in svojimi.

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Torej, recmo, da se Madžarska skupnost v Sloveniji malce pobuni. Bi bilo opravičljivo, če bi Orban s tanki prečkal našo mejo, da zaščiti Madžare živeče v Slo?

Verjetno ne..

 

Fajn bi blo, če bi najprej raziskal, kaj so Ukrajinci delal Ruski manjšini. Ni za podcenjevat.

Sicer pa, to kar so ameri delal po siriji, iraqu, iranu je precej huje, kot danes počne Rus. Je na youtubu noro veliko dokaznega materijala, kako so počeli vojne zločine, ko so iz helikopterjev streljali na civiliste, z brezpilotnimi droni bombandirali civilne stavbe. Ampak, če maš medije za sabo, to prikažeš kot osvoboditev.

Sej je trump leta 2020 izvedel bombni napad v Iranu, na generala. Pa se ni noben prtožu.

Pa so nedavno v Afganistanu ubil civilista in njegovih 7 otrok z dronom, pa se noben ni prtožu.

Ne opravičujem potez Putina. Na bruhanje mi gre v kok zlaganem svetu živimo, kjer Obama dobi nobelovo nagrado za mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Ne podpiram vojne agresije, da se razumemo. 

 

in kje opravičujem dejanja kavbojca? :P celo zgodovino si mi opisal potem pa dodal:

Ne podpiram vojne agresije, da se razumemo. 

Zadeva škoduje predvsem EU. Da ne govorim o zločinih,ki se dogajajo med vojno. Da kavbojcu ustreza šibka in skregana EU pa je tudi dejstvo.

In ja, tudi moj zapis je enak:

Ne podpiram vojne agresije, da se razumemo. 

 

opravičevat agresijo Putina z napakami kavbojca je isto kot opravičevat Kitajce, ki so svoje pomendrali na trgu nebeškega miru.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, skalar36 pravi:

Zahodna propaganda dela na polno. Seveda večina folka verjame. Famoznega "silovitega bombandiranja Kieva" na kamerah v živo ni bilo za vidit. 

Pa tudi, kako Ruski tank povozi civilista. Pa da se Ukrajinci sami med samo streljajo. Civilisti vs uniformiranci, ker prvi sploh ne razločijo med Ruskimi vojaki in svojimi.

 

Fajn bi blo, če bi najprej raziskal, kaj so Ukrajinci delal Ruski manjšini. Ni za podcenjevat.

Sicer pa, to kar so ameri delal po siriji, iraqu, iranu je precej huje, kot danes počne Rus. Je na youtubu noro veliko dokaznega materijala, kako so počeli vojne zločine, ko so iz helikopterjev streljali na civiliste, z brezpilotnimi droni bombandirali civilne stavbe. Ampak, če maš medije za sabo, to prikažeš kot osvoboditev.

Sej je trump leta 2020 izvedel bombni napad v Iranu, na generala. Pa se ni noben prtožu.

Pa so nedavno v Afganistanu ubil civilista in njegovih 7 otrok z dronom, pa se noben ni prtožu.

Ne opravičujem potez Putina. Na bruhanje mi gre v kok zlaganem svetu živimo, kjer Obama dobi nobelovo nagrado za mir.

Ne opravičujem potez Putina.

 

si povedal in tudi jaz...ampak a naj sedaj v to debato povlečem Somalijo? Vietnam? Začnem opravičevat, da putin počne kar je počel kavboj?

Trenutno se ne dogaja Vietnam, mar ne. Kavbojc je tudi svoje potolkel, ko so kritizirali vojno v Vietnamu, tudi Rusi protestirajo prosti vojni zakaj?

Ker stari prdci netijo vojne, vanje pa pošiljajo navaden narod. In to velja za čisto vse države, ki se gredo svetovne policaje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj so včeraj ukrajinske oblasti izgnale vse tuje novinarje in zdaj prodajajo le svoje lažne informacije???

Kako sploh lahko še kdo verjame medijem?!

In zdaj bo zapufana EU še financirala nakup orožja za državo, ki sploh ni v EU?

Zato, da se lahko zapufani ameri spet šopirijo in si delajo biznis?

Dvojna merila pa itaq. Tako kot Amerom paše, EU je pa ko mali poscan pes, ki uboga bedaste Amere.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

opravičevat agresijo Putina z napakami kavbojca je isto kot opravičevat Kitajce, ki so svoje pomendrali na trgu nebeškega miru.

 

 


Leta in leta ameri netijo konflikte po svetu. Nazadnje so ga hotli v Iranu, pa so se Iranci usral in opravičil. Zdej so pa tok časa dražil Putina, da je popizdu. To je tko, kt na veselic, k dražjo enga za šankom cel večer, ko jih pa dobiš po pič** pa jokcaš naokol, kakšn prasec je.

 

Ker sem spremljal leta in leta Putinove intervijuje, je tip kr dost pametn, in je skoz bil za mir. Ter skoz opozarajl zahod, da naj ga ne dražijo. Ampak zgleda je zdej popizdu. 

To, da je vojna, to je zahodna propaganda. Bo pa lahko do nje prišlo, če se stvari ne bodo umirile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

 

Torej, recmo, da se Madžarska skupnost v Sloveniji malce pobuni. Bi bilo opravičljivo, če bi Orban s tanki prečkal našo mejo, da zaščiti Madžare živeče v Slo?

Verjetno ne..

 

In če bi recimo Slovenska večina omejevala osnovne pravice Madžarski manjšini. Prepoved šolanja v lastnem jeziku. Prepoved združevanja, odpuščanje madžarsko govorečih iz javnih služb?

Mal drugačna slika.

....baje naj bi se to dogajalo v Luganski in Donbas regiji. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnično gledano, je bil največji mir ko je SSSR razpadala. (revščina, razpad vojske)  Če Amer nima koga za se kregat, bo vsaj šel bolj na jug zganjat pizdarije.

 

Torej še 1x:

se pravi se Putina opraviči, ker ga dejansko dražijo, pa je mal skočil na Ukrajino?

 

pred 1 minuto, Tedybear pravi:

In če bi recimo Slovenska večina omejevala osnovne pravice Madžarski manjšini. Prepoved šolanja v lastnem jeziku. Prepoved združevanja, odpuščanje madžarsko govorečih iz javnih služb?

Mal drugačna slika.

....baje naj bi se to dogajalo v Luganski in Donbas regiji. 

Seveda se, pa ne samo tam. Vse manjšine imajo takšne in drugačne probleme.

Ampak sprašujem, torej je vse v redu, Putin v bistvu rešuje svoje :D

Kot je amer reševal Afganistance...

 

Take konflikte se rešuje s pogajanji, državne meje (spremembe le teh) pa z vojno .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Tehnično gledano, je bil največji mir ko je SSSR razpadala. (revščina, razpad vojske)  Če Amer nima koga za se kregat, bo vsaj šel bolj na jug zganjat pizdarije.

 

Torej še 1x:

se pravi se Putina opraviči, ker ga dejansko dražijo, pa je mal skočil na Ukrajino?

 

Seveda se, pa ne samo tam. Vse manjšine imajo takšne in drugačne probleme.

Ampak sprašujem, torej je vse v redu, Putin v bistvu rešuje svoje :D

Kot je amer reševal Afganistance...

 

Take konflikte se rešuje s pogajanji, državne meje (spremembe le teh) pa z vojno .

Se strinjam. Odziv  Putina je absolutno neprimeren.

Ampak....način komunikacije med narodi je dostikrat odvisen od geografske širine in dolžine, oziroma stanjem demokracije. Italijani in Avstrijci so problem južnih tirolcev na isti način reševali 80 let nazaj.

Še nekaj.....dogovor iz leta 1992, da se NjATO ne bo širil na vzhod.

Na BBCju, ki ga po novem na TV SLO2 vrtijo zvecer, je bilo predstavljeno, da takšen dogovor sploh NE obstaja. Ne kot dokument, niti ne kot načelen dogovor.

Tako so rekli.....jaz samo prenašam...

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje osebno mnenje je, da sta največji netilci vseh vojn po WW2 Amerika in Velika Britanija.

Ne opravičujem vojne, ampak se skoraj v večini strinjam s @Kmet2in @Bmflar...

Mi je pa malo čuden takšen obseg operacij ... sem bil prepričan, da bo tako naredil kot s Krimom ... dve republiki "osvobodil" in napravil države.

A niso imeli Ukrajinci ene svoje hude nacionalistične paravojaške legije, ki so se izživljale nad neoboroženo manjšino (AZOV).

To pa je druga zgodba .... 

še enkrat ... najebal ga bo navaden narod, uni z tahudimi avtomobili, so že čez mejo na Poljskem .... (podobno kot leta 1991 v SFRJ)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, ftp pravi:

...Nato se je kljub dogovoru širil in še se hoče, pa so te poteze malo ustavit, pa je Ukrajina samo grešni kozel...

Pa saj ni Nato prišel v vse te države (Baltski trojček, Ukrajina) in jih prisilil, da so se mu (ali bi se mu v prihodnje) pridružile. Vzhodnoevropske države oz. ex varšavski pakt (Litva, Latvija, Estonija, Poljska, Češka, Slovaška, Madžarska, Romunija, Bolgarija) so se EU in Natu pridružile ravno zaradi zelo slabih izkušenj, ki so jih imele v dolgih letih pod sovjetsko okupacijo. A suverene in samostojne države dandanes ne smejo same odločat, komu bi se rade pridružile? Tu mislim predvsem na evropske strukture, na neko širšo "evropsko družino narodov". Do Američanov imam tudi jaz precej kritično mnenje...

Ugibam (hipotetično), da je bila napaka, da si Ukrajina že od sredine 90ih in naprej ni prizadevala bolj v smeri "nevtralnosti", da bi imela nek podoben model odnosa z rusijo, kot ga je imela (ima) Finska. In bi v neki srednji prihodnosti (ki bo na smetišče zgodovine slej ko prej odplavila vse tamkajšnje avtokrate tipa Putin, Lukašenko...) zaprosila za sprejem v Nato...

Putinu ne gredo samo Ameri na živce. Putin hoče destabilizirat Evropo. Vsi mi bomo čutili posledice. Na vidiku je ogromna humanitarna katastrofa...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tedybear pravi:

Se strinjam. Odziv  Putina je absolutno neprimeren.

Ampak....način komunikacije med narodi je dostikrat odvisen od geografske širine in dolžine, oziroma stanjem demokracije. Italijani in Avstrijci so problem južnih tirolcev na isti način reševali 80 let nazaj.

Še nekaj.....dogovor iz leta 1992, da se NjATO ne bo širil na vzhod.

Na BBCju, ki ga po novem na TV SLO2 vrtijo zvecer, je bilo predstavljeno, da takšen dogovor sploh NE obstaja. Ne kot dokument, niti ne kot načelen dogovor.

Tako so rekli.....jaz samo prenašam...

če vzamem tvoj prvi stavek, potem smo si odgovorili.

Odziv  Putina je absolutno neprimeren.

 

Do sedaj si še nisem znal odgovoriti, ali in kako bi lahko opravičil Putinov vojaški pohod. Mah kurc, ker radi že kavboja omenjamo, tudi na osvajalske pohode amera si ne znam odgovoriti, kaj jih opravičuje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruske nuklearne rakete so v pripravljenosti in danes je Ursula držala govor, da bo EU prvič po 2.SV kupila in darovala orožje državi v konfliktu!

Po moje je to delo US - če pride do vojne v EU bo seveda US ostala zunaj in pustila da se EU in Rusija spopadejo, na koncu, na pogorišču bo prišla kot edini zmagovalec! (moje mišljenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo razmišljanje;

Evropa (predvsem Nemčija) se srečuje s pomanjkanjem delovne sile. Tako da velika humanitarna katastrofa ne bo izrazita, nasprotno, (izvršit če se popuna) prišla bo (poceni) delovna sila. Namreč, v Evropi se zidajo velike tovarne za proizvodnjo komponent, ne veja pa, kje bodo dobili delovno silo.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da tudi Rus ni v stanju okupirat cele Ukrajine, kaj šele se it pravo vojno po celi ali delu EU.

Če bo poskušal osvojiti celo Ukrajino bo leta in leta imel probleme z gverilskim bojevanjem, upiranjem, EU in ZDA.

Torej, kje je dobiček?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!