Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

Putin brani manjšino, ki je bila naseljena po genocidu nad ukrajinci. Tu je lepo vidno, kako so po "hlodomoru" rusi načrtno spreminjali narodnostno strukturo prebivalstva v svoj prid...

https://sl.wikipedia.org/wiki/Holodomor

 

Popravljeno . Popravil SF
  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Kugelschreiber said:

Vljudno si napisal kup puhljic. Kubanska kriza ni noben argument.  Širjenje zveze NATO ni noben argument za napad. Argument ni  floskula. Za tanke v Kijevu ni opravičila.  
 

Prebijem se skoz dve  leti nabijanja koronakretenov. Nekako se mi ne zmeša.  Nakar se zbudim v svet, kjer je čisto OK napast, razfukat in zasest sosednjo drzavo, zaradi dogodkiv iz 1950ih.  A jaz prav razumem te “argumente”?

Ne moreš tako gledat, politika je zelo kompleksna - sem že enkrat napisal je kot ledenik v morju, 10% vidiš 90% pa je skrito!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, ftp pravi:

Saj veš da tudi če kupiš parcelo ne moreš zidati tik ob meji, ampak je vedno obvezen odmik, pa je tvoja parcela. Tako na grobo.

V zvezi s parcelo se v popolnosti strinjam s tabo. Ampak države, narodi... niso nepremičnine ampak malce drugačne strukture.

 

 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

V zvezi s parcelo se v popolnosti strinjam s tabo. Ampak države, narodi... niso nepremičnine ampak malce drugačne strukture, gibljive...

 

 

Tudi ukrepi in posledice so zato drugačne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kugelschreiber pravi:

Vljudno si napisal kup puhljic. Kubanska kriza ni noben argument.  Širjenje zveze NATO ni noben argument za napad. Argument ni  floskula. Za tanke v Kijevu ni opravičila.  
 

Prebijem se skoz dve  leti nabijanja koronakretenov. Nekako se mi ne zmeša.  Nakar se zbudim v svet, kjer je čisto OK napast, razfukat in zasest sosednjo drzavo, zaradi dogodkiv iz 1950ih.  A jaz prav razumem te “argumente”?

Absolutno nisem nikjer napisal, da sem za vojno, ampak samo zakaj se je zgodila. 

Kavbojci imajo velike apetite, kar so večkrat dokazali. 

Napad naprimer na Irak. Še danes niso našli nobenega orožja za množično uničenje, kar je bilo tudi opravičilo za po tvoje razfukat in zasedet to državo.... Pa ni bilo nobenega obtoževanja itd

Fuj dvoličnosti🤮

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

Torej če veste zakaj je Putin napadel, je to opravičljivo?

 

al je to samo dober izgovor za napad?

Malo iz konteksta teme a vseno... 

Torej, če veš, da ti nekdo napiše tu na forumu resnico, ki je drugačna od tvoje je potem opravičljivo, da ga kaznuješ? 

Al je to samo dober izgovor, da ga lahko izključiš, ker ti ni po godu? 

🤔

Ukraino so žrtvovali ZDA in lakaji NATO, da bodo imeli dober izgovor oz. opravičilo za sankcije proti Rusiji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Kmet2 said:

Absolutno nisem nikjer napisal, da sem za vojno, ampak samo zakaj se je zgodila. 

Kavbojci imajo velike apetite, kar so večkrat dokazali. 

Napad naprimer na Irak. Še danes niso našli nobenega orožja za množično uničenje, kar je bilo tudi opravičilo za po tvoje razfukat in zasedet to državo.... Pa ni bilo nobenega obtoževanja itd

Fuj dvoličnosti🤮

Vpišeš v google images: iraq gold stolen - in dobiš odgovor!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Kmet2 said:

Napad naprimer na Irak. Še danes niso našli nobenega orožja za množično uničenje, kar je bilo tudi opravičilo za po tvoje razfukat in zasedet to državo.... Pa ni bilo nobenega obtoževanja itd

To (z moje strani) ne drži. Ta razfuk (2003) iraka je bil nepotrebn zajeb.  Powelovo “predavanje” oziroma “argumentiranje”v ZN pa farsa.  Razfuk Desert Storm, cca1991 po iraskem vpadu in zasedbi Kuvajta,  pa niti ni bil napaka.  
 

Teb se zdi putin dec na mestu in ga boš zagovarjal no-matter-what. Jaz tega ne znam.  Bos pa trcil v paradoks....teb se tud janes zdi dec na mestu.....

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovorite si samo na eno vprašanje:

- ali je kul da Putin uničuje Ukrajino in pobija Ukrajince?

vsak "ampak" tu zraven je samo nakladanje in izmikanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

A je prav, da se Ameri igrajo svetovnega policaja in širijo "demokracijo" (a ni čudno, da širijo demokracijo samo po državah, ki imajo strateške surovine)

Pa brez "ampak"......

Ni samo ene resnice.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GregorM pravi:

Za Putina je dobiček v dovolj veliki demonstraciji sile, da ne bo nihče več pomislil, da bi sprožal prevrate v njegovem vplivnem območju. Če bodo Ukrajinci začeli razbijat njegove tanke z EU orožjem, pa ne bo odlašal, da nad Kijev pošlje še nekaj raket. Vojne ne sme izgubit, ker ga njegovi oligarhi odnesejo.

Za Američane je dobiček prodaja orožja in nafrackanega plina.

Edino dobička za EU ne vidim. Razen da bo Uršula spet po SMS-ih sklenila nekaj milijardnih nakupov mimo vseh uradnih kanalov, njen mož bo pa dobil službo v upravi Lockheed Martina.

Moja predikcija je:

1. Putin še zdaleč ni tako močan, kot glumi. sicer ni bistveno, dovolj je norec z eno nuklearno konico, saj jih ne rabi 100 za pizdarijo svetovnega formata. Njemu vojna ne nosi dobička, saj jo financira. Zato bodo tudi pogajanja. Dvomim, da ma Putin interes vleči vojno v nedogled.

2. Služi Amer, kar Putinu ne ustreza. In služi lahko fantastično. sem 100% da se amer ne bo vmešal, vsaj direktno ne.

3. EU, služili bodo izbranci (posredniki) vsi ostali bomo meli hudo škodo.

Evo..se tipkamo čez 2 meseca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Alla said:

A je prav, da se Ameri igrajo svetovnega policaja in širijo "demokracijo" (a ni čudno, da širijo demokracijo samo po državah, ki imajo strateške surovine)

Seveda ni! In, zakaj s tem prelaganjem krivde! Putin pobija Ukrajince, Sirijce, Gruzijce, ..... Bush, Clinton, Obama, Trump, Biden pa so pobijali Irance, Iračane, Afganistance, Sirijce, Palestince......

Čemu tvoj whataboutizem? A to ti je kul da tvoj "heroj" pobija XY nacijo, zato ker je nasprotni heroj pobil "AB" nacijo? A baba je tud kriva ker je nosila izzivalna oblačila? Pa ce se ne bi upirala bi tudi preživela posilstvo? Kul Alla, zdaj vemo da te osrečuje, da je tepen nekdo, samo da pade v tvojo narativo.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

To (z moje strani) ne drži. Ta razfuk (2003) iraka je bil nepotrebn zajeb.  Powelovo “predavanje” oziroma “argumentiranje”v ZN pa farsa.  Razfuk Desert Storm, cca1991 po iraskem vpadu in zasedbi Kuvajta,  pa niti ni bil napaka.  
 

Teb se zdi putin dec na mestu in ga boš zagovarjal no-matter-what. Jaz tega ne znam.  Bos pa trcil v paradoks....teb se tud janes zdi dec na mestu.....

Spet mi lepiš etikete, prenehaj saj nisi 15 let star otročaj. 

Kje sem napisal vsaj približno da se mi Putin zdi dec itd

Tudi zadnja trditev je iz trte zvita. 

Ja sem bolj desno usmerjen a J ni dobil mojega glasu, ker je kreten. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukrajinci tudi pobijajo ruse..... Opravičevanje/obtoževanje kogarkoli je čist prav in čist narobe. Odvisno od kje gledaš.

Nehajte se delat, da ima kdorkoli čiste roke. Vsi imajo krvave. Do komolcev in še čez.

Zato pomagat in podpihovat take pizdarije je ....no ja, skrajno neumno.

Bolano do konca in še čez, ampak več kot očitno smo neverjetno neumna vrsta, ki se znopva in znova trudi, da bi iztrebila samo sebe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kmet2 pravi:

Malo iz konteksta teme a vseno... 

Torej, če veš, da ti nekdo napiše tu na forumu resnico, ki je drugačna od tvoje je potem opravičljivo, da ga kaznuješ? 

Al je to samo dober izgovor, da ga lahko izključiš, ker ti ni po godu? 

🤔

Ukraino so žrtvovali ZDA in lakaji NATO, da bodo imeli dober izgovor oz. opravičilo za sankcije proti Rusiji. 

malo iz konteksta, jokica :P in čisto brezpredmetna primerjava.

 

 

Veš, jaz bi ti lahko iz zgodovine citiral Stalina...pa je nepomembno, pa železno zaveso in uničene narode vzhodnega bloka, pa je tudi brezpredmetno.

Če se da, se dajmo omejit na trenutno situacijo in suvereno državo. Nisem je poimenoval katero. Lahko je katerakoli. Nihče, prav nihče nima pravice te države napast, nihče nima pravice tej državi diktirat, s kom se povezuje ali s kom ne.

Hkrati pa imamo čisto vsi pravico zagnat paniko in sankcije, v kolikor ta država krši pravice ljudi ali manjšin.

 

In do sedaj zgodovina ni pokazala, da bi katerikoli "svetovni policaj" kova ZDA ali Rusija ali Kitajska bil v stanju karkoli rešiti v interesu ljudi in miru. Vedno se gre za posel.

Tudi vojna je posel.

Plačali bomo pa mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, nejc74 said:

Seveda ni! In, zakaj s tem prelaganjem krivde! Putin pobija Ukrajince, Sirijce, Gruzijce, ..... Bush, Clinton, Obama, Trump, Biden pa so pobijali Irance, Iračane, Afganistance, Sirijce, Palestince......

Čemu tvoj whataboutizem? A to ti je kul da tvoj "heroj" pobija XY nacijo, zato ker je nasprotni heroj pobil "AB" nacijo? A baba je tud kriva ker je nosila izzivalna oblačila? Pa ce se ne bi upirala bi tudi preživela posilstvo? Kul Alla, zdaj vemo da te osrečuje, da je tepen nekdo, ki pade v tvojo narativo.

Moj heroj???? Ne polagaj mi besed na jezik....niso moje

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Alla pravi:

 

A je prav, da se Ameri igrajo svetovnega policaja in širijo "demokracijo" (a ni čudno, da širijo demokracijo samo po državah, ki imajo strateške surovine)

Pa brez "ampak"......

Ni samo ene resnice.....

ali je prav da obstaja Severna koreja?

 

A veš...teh, a je prav je veliko. Nikakor pa ne morem zaradi američanov opravičit vojne v Ukrajini. Hkrati pa sprejemat begunce...to je pa ok. Zakaj bi bilo ok? Sami so krivi mar ne...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pride do tragedije v družini, je vedno potrebno pogledat, kaj se je dogajalo v preteklosti.

Nič ni (oziroma redko) od danes na jutri ... vse se po navadi vleče dalj časa ...

V vojni najebejo navadni ljudje, ostali se samo obogatijo in teh ni na fronti ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Zivnorc pravi:

...vidim, da boste tudi vojno končali.... ne samo korono....

kaj je to kurona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj je pa dobrega v tej vojni, baje združuje. Dva protesta v Slo in oba z istim namenom :P

Nevladne organizacije pozivajo k protestu v podporo Ukrajini, ki bo v torek ob 17. uri na Trgu republike. Na shod proti ruski agresiji v Ukrajini je na Twitterju povabil tudi predsednik vlade Janez Janša. Ta naj bi potekal v sredo ob 17. uri v Ljubljani. Lokacija shoda naj bi bila znana danes.

 

 

ps. špricanja očitno ne bo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

ali je prav da obstaja Severna koreja?

 

A veš...teh, a je prav je veliko. Nikakor pa ne morem zaradi američanov opravičit vojne v Ukrajini. Hkrati pa sprejemat begunce...to je pa ok. Zakaj bi bilo ok? Sami so krivi mar ne...

 

Saj trdim, da so vsi isti, vsi imajo krvave roke. Kdo ima "prav" in kdo ne, je pa samo stvar zornega kota.

Najbolj sprevrženo  pa je podpihovanje obeh nasprotnikov z namenom, da na njihovih truplih kuješ dobiček, zraven pa si natikaš nad glavo svetniški sij in lažeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Alla pravi:

Saj trdim, da so vsi isti, vsi imajo krvave roke. Kdo ima "prav" in kdo ne, je pa samo stvar zornega kota.

Najbolj sprevrženo  pa je podpihovanje obeh nasprotnikov z namenom, da na njihovih truplih kuješ dobiček, zraven pa si natikaš nad glavo svetniški sij in lažeš

sam jaz tega nikjer nisem zapisal. Je pa nesmisel opravičevanje Putinovega izleta z izleti američanov. Za te lahko odpremo svoje teme pa tam debatiramo, jaz čisto vse obsojam. Pa ne samo jaz, celo lastni narod (amriški) jih je.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!