Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

pred 2 urami, Andrejcer pravi:

Ta "zelo obširna" preiskava umora novinarke, ki ni trajal dlje od enega daljšega sranja na WCju, je po domače povedano za rit obrisat. Predložili pa so toliko neposrednih dokazov, da še zdaj ne morem vsega predelat. 
Pa napad na ruski zapor... itak, za vse so krivi vsi drugi, samo rusi ne. Še enkrat si poglej, če si spregledal mogoče: https://edition.cnn.com/interactive/2022/08/europe/olenivka-donetsk-prison-attack/index.html
Bi HIMARS malo drugače postlal te v vrsto postavljene postelje in zgradbo samo. 

Zgleda da je v SFB-ju več pametnih ljudi, da so tolk hitr odkril storilko, kajti atentatorja na Ano Politkovsko, ki je bila ubta 2006 mislim da niso odkrili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

Vsi imajo krvave roke, vsi lažejo....sam eni pač ne uporabljate enakih kriterijev za vse enako in zato sekate samo po enih.

Drži, vsi izvajajo propagando sebi v prid. Neizpodbitno dejstvo je pa samo eno: Rusija je tista, ki je izvršila brutalno in krvavo agresijo na samostojno državo Ukrajino. Ruska vojska je tista, ki v tuji državi (Ukrajini) izvaja masaker nad nedolžnimi prebivalci Ukrajine in brutalno uničuje njihovo lastnino, gospodarstvo in si prisvaja tujo lastnino. To je neizpodbitno dejstvo in tukaj ne more biti nobenega domišljijskega bajanja. Torej brez najmanjšega dvoma obsojam tistega, ki pobija ljudi v tuji državi. To pa so Rusi. Pika! 

Tema pa je vojna v Ukrajini in se striktno držim tematike. Če pa kdo želi, pa naj odpre novo temo o vojnah, ki so jih povzročale druge države in bomo tam komentirali vojne razmere in razloge, zakaj so se vojne zgodile. Zato bi tudi sam prosil akterje, ki komentirajo to temo, da se držijo tematike in ne preusmerjajo vsebino na druge teme. Sem pa tudi sam zaznal nekatere vsebine raznih komentatorjev, da na prikrit in podel način podpirajo rusko agresijo na Ukrajino in s tem dokazujejo svoje extremno rusofilstvo. Jaz pa upam trdit, da Rusija še nikoli nikomur ni prinesla nič dobrega, kvečjemu nasprotno. Zato nikoli in nikdar nisem bil simpatizer Rusije. Ravno obratno.    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

na vse strani sem meril in vsak ima svojo resnico .... ;) 

Nekaj pa je vendarle neizpodbitno dokumentirano dejstvo. In te dokumentacije nam povedo, kdo je kje agresijo začel. In ta je edini krivec za vse nagnusne posledice, ki so botrovale njegovi agresiji na tujo državo. Pika!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

tako prekrasno ljubek nekritičen narcis si, par vrstic nazaj si mirno Ukrajincem pripisal krivdo za likvidacijo neke obskurne ruske desne nacionalistke, tu pa zdaj ves bogi jokaš kako si nerazumljen in nadlegovan. Bucu,buc, če ti svetujem, da se malo pogledaš ogledalo ti ne bo pomagalo, a ti naj kupim kuglo sladoleda? Se boš nehal smiliti sam sebi?

spet si si nekje našel ubošček ... ti res misliš, da si center mojega razmišljanja ... in to od pobčka, ki misli, da je risanka cik-cak  Ruska ... res si bolan

pred 58 minutami, bladerunner pravi:

Nekaj pa je vendarle neizpodbitno dokumentirano dejstvo. In te dokumentacije nam povedo, kdo je kje agresijo začel. In ta je edini krivec za vse nagnusne posledice, ki so botrovale njegovi agresiji na tujo državo. Pika!

se strinjam... govorimo o vseh agresijah v vseh vojnah... kajne .. ali se zdaj omejimo samo Ukrajino in Rusijo ?

vse tiste poste, ki sem obsodil oboroženo agresijo Rusije si namenoma spregledal ali si na polpismen ...  PIKA ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Andrejcer pravi:

Ta "zelo obširna" preiskava umora novinarke, ki ni trajal dlje od enega daljšega sranja na WCju, je po domače povedano za rit obrisat. Predložili pa so toliko neposrednih dokazov, da še zdaj ne morem vsega predelat. 
Pa napad na ruski zapor... itak, za vse so krivi vsi drugi, samo rusi ne. Še enkrat si poglej, če si spregledal mogoče: https://edition.cnn.com/interactive/2022/08/europe/olenivka-donetsk-prison-attack/index.html
Bi HIMARS malo drugače postlal te v vrsto postavljene postelje in zgradbo samo. 

lih tok verjamem BBC-ju kot drugim "neodvisnim" pisalom ... mnenje si ustvarjam na podlagi več informacij različnih virov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... fak.. zdej ste me pa čist zmedl... sploh ne vem več, komu moram lajke stiskat...   :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Zivnorc pravi:

... fak.. zdej ste me pa čist zmedl... sploh ne vem več, komu moram lajke stiskat...   :huh:

Men, kaj ti ni jasno😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Zivnorc pravi:

... fak.. zdej ste me pa čist zmedl... sploh ne vem več, komu moram lajke stiskat...   :huh:

men :P 

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Men, kaj ti ni jasno😂

nič

pred 3 minutami, RobiRoberto pravi:

A je kaj novga, ker danes še nisem gledal nobenih poročil?   :hmm:   :D   :OK:

počasi bo postala le ena od dnevnih novic 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, nejc74 said:

ne sodi drugih po sebi, kaj ti naj rečem. Jaz se popolnoma strinjam s prvim delom tvojega stavka, ampak z lahkoto nasprotujem Putinovi agresiji nad Ukrajino in si zelim, da bi bil porazen, čeprav za to ni prav dosti verjetnosti. Daj povej mi, kje je logični moralni kiks v izjavi: "ne maram lazi in krvavih rok in nasprotujem ruski agresiji nad Ukrajino"

 

300784885_1785263118488542_1953658154802118293_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Asanž zamuja. Gobbles med 2 sv. vojno je to izzumil, ko je delil letake, pa po zvočnikh zavajal drugo stran. Ma kaki Gobbles..Že Rimljani so dobro lagali v senatu in si porivali nože v hrbet, pravzaprav zna biti, da so si že v Egiptu metal polena pod noge.

Zakaj so izumrli Azteki pa ne vem točno.

Nič novega.

Z gotovostjo pa lahko trdim, da je Ameriškemu narodu po nekaj letih vojne v Vietnamu prekipelo in so se začeli upori, tudi krvavo zadušeni nekje...upam in želim si, da si bodo tudi slovanski bratje upali povzdigniti glas.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Z gotovostjo pa lahko trdim, da je Ameriškemu narodu po nekaj letih vojne v Vietnamu prekipelo in so se začeli upori, tudi krvavo zadušeni nekje...upam in želim si, da si bodo tudi slovanski bratje upali povzdigniti glas.

V Vijetnamu ni bilo kaj pokrasti (ni nafte, zlata, diamantov... ) . Sama ideologija pa ni več odtehtala stroškov in žrtev. Če ne bi bilo tako, bi protesti (uporov ravno ni bilo) bolj malo zalegli.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

V Vijetnamu ni bilo kaj pokrasti (ni nafte, zlata, diamantov... ) . Sama ideologija pa ni več odtehtala stroškov in žrtev. Če ne bi bilo tako, bi protesti (uporov ravno ni bilo) bolj malo zalegli.

lp

jah lej...vsak ma svoj pogled. Lahko greva v Afganistan.. je ista zgodba... Sama ideologija pa ni več odtehtala stroškov in žrtev. Kot praviš. Spustiva ameriko, ker je grda žleht in nevarna.

 

Pojdiva na trg nebeškega miru...

A veš, vedno se mora nekaj premakniti, da se nekaj zgodi. Tudi razpad CCCP ni bil naključen. In ne, ni ga izzval Amer (se je trudil ampak premalo). Narod v skupini je bil sit vsega, dobesedno.

Kaj hočem povedati, ljudje se upirajo povsod. In upam da se bodo tudi v Rusiji.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, DAMI34 said:

Asanž zamuja. Gobbles med 2 sv. vojno je to izzumil, ko je delil letake, pa po zvočnikh zavajal drugo stran. Ma kaki Gobbles..Že Rimljani so dobro lagali v senatu in si porivali nože v hrbet, pravzaprav zna biti, da so si že v Egiptu metal polena pod noge.

Zakaj so izumrli Azteki pa ne vem točno.

Nič novega.

Z gotovostjo pa lahko trdim, da je Ameriškemu narodu po nekaj letih vojne v Vietnamu prekipelo in so se začeli upori, tudi krvavo zadušeni nekje...upam in želim si, da si bodo tudi slovanski bratje upali povzdigniti glas.

 

Joj, kako sem lahko dvomila, da imaš ti o tem bolj zanesljivo in verodostojno informacijo......

Eh.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Alla pravi:

Joj, kako sem lahko dvomila, da imaš ti o tem bolj zanesljivo in verodostojno informacijo......

Eh.....

ni eh..vse kar znaš je zapisat: le kako sem lahko dvomila da si ti najbolj pametn. A ti res ne gre bolje? Demantiraj moj zapis z boljšimi podatki :P

Jaz nikjer nisem zapisal Alla misli..bla bla...dej nehi se spuščat na kmetijski nivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ni eh..vse kar znaš je zapisat: le kako sem lahko dvomila da si ti najbolj pametn. A ti res ne gre bolje? Demantiraj moj zapis z boljšimi podatki :P

Jaz nikjer nisem zapisal Alla misli..bla bla...dej nehi se spuščat na kmetijski nivo.

Poizkusi kmetijski nivo😁

Je pa res, da si narobe zapisal, ti bi se moral orenk dvigniti do tega nivoja🤪 

Pa ne brisat, sam pomagat ti želimo nooo😂

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Kaj hočem povedati, ljudje se upirajo povsod. In upam da se bodo tudi v Rusiji.

Zakaj? Kaj pa jim (večini) manjka?

Večini se sladko jebe za "demokracijo" in kvazi svobodo govora.

Važno jim je kaj imajo in kaj lahko dobijo.

Rusija je ogromna (10+ časovnih pasov) in ljudje imajo zelo različne potrebe in poglede.

Tisti iz "rovt" tako ali tako ne vedo za kaj se gre in so najbolj zagrizeni zagovorniki "trde roke" , tisti vsaj približno "civilizirani" in razgledani vedo, da jim "amerikanizacija" ne bo prinesla nič dobrega, razni povzpetniki so "itak" zadovoljni, tistih, ki jim ni uspelo priti do korita, pa je očitno premalo.

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

Poizkusi kmetijski nivo😁

Je pa res, da si narobe zapisal, ti bi se moral orenk dvigniti do tega nivoja🤪 

Pa ne brisat, sam pomagat ti želimo nooo😂

jop, komi čakam tvojih nasvetov. In da, vse bo brisano, kar pada na osebni nivo. Namreč, jaz nimam čisto nikakršnega problema če kdo prosperira Ruse ali bolje rečeno Putina (niso vsi Rusi krivi) kot edinega in pametnega in oh in sploh. Zato ti ne bom pisal, da si debil, nezmožen razumet, delaš kot jeben elektro skladiščnik, maš zlomljeno koleno, voziš ko strela in bla bla bla...

Mogoče se ne bom s tabo strinjal. Mogoče ti bom zapisal, kje in zakaj se ne strinjam, brez da bi te osebno napadal ( če se le da). Z mnogimi imam precej drugačno mišlenje, pa se zato še ne kurcam osebno.

Lej, vzemi si 5 minut in razmisli, samo kako pametno in umesno je bilo izražanje čustev ob smrti Damirja, katerega smrt si izkoristil za zapis o najbolj pametnem kolegu in unmu, ki mu še raste. Mene bi bilo sram ob taki objavi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, franc pravi:

1. Zakaj? Kaj pa jim (večini) manjka?

2. Večini se sladko jebe za "demokracijo" in kvazi svobodo govora.

3. Važno jim je kaj imajo in kaj lahko dobijo.

Rusija je ogromna (10+ časovnih pasov) in ljudje imajo zelo različne potrebe in poglede.

Tisti iz "rovt" tako ali tako ne vedo za kaj se gre in so najbolj zagrizeni zagovorniki "trde roke" , tisti vsaj približno "civilizirani" in razgledani vedo, da jim "amerikanizacija" ne bo prinesla nič dobrega, razni povzpetniki so "itak" zadovoljni, tistih, ki jim ni uspelo priti do korita, pa je očitno premalo.

lp

 

sem ti označil po točkah, ampak ti bom najprej postavil vprašanje, ki sledi iz tvojih zapisov.

Ti res smatraš da je narod pod trdo roko in komunizmom bolj zabit od naroda pod "svobodno demokracijo"? Iz zgodovine lahko črpaš naslednje:

narod v komunizmu in pod trdo roko je bolj v strahu in bolj boječ, ampak mnogo bolj brihten od naroda v "svobodni demokraciji" tipa Amerika.

Sedaj grem na točke:

1. Kaj Rusom manjka? ti to resno? Pri nas je bila drama z JJem in enim blesavim Hojsom, ki sta si dovolila solzivec in vodni top, ti se pa sprašuješ kaj Rusom manjka? ti bom odgovoril z 20 let staro puhlico:

manjka jim/ manjka nam: 3kg kave in 5 kavbojk!!! Brez da me obsodijo za kriminalca...bo šlo????

2. to ti misliš. Svoboda govora se ubije s svobodo duha. Načrtno od mladih nog dalje.

3. da, vsakemu je važno kaj ima in kaj lahko dobi...zanimivo je dejstvo, da vsak, ki spozna kaj lahko dobi VEČ, hoče VEČ!!!

4. pri Rusiji in njenih 10 časocvnih pasov ne upoštevam niti izpostavljam civilizacije in koraka naprej. Izpostavljam samo blokado pri razvoju in razmišljanju. Ne vidim vzroka zakaj bi nekomu iz skrajne tundre blokiral možnosti  razvoja? Zakaj? Smatraš da ni v stanju preskočit dveh stopnic?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

sem ti označil po točkah, ampak ti bom najprej postavil vprašanje, ki sledi iz tvojih zapisov.

Ti res smatraš da je narod pod trdo roko in komunizmom bolj zabit od naroda pod "svobodno demokracijo"? Iz zgodovine lahko črpaš naslednje:

narod v komunizmu in pod trdo roko je bolj v strahu in bolj boječ, ampak mnogo bolj brihten od naroda v "svobodni demokraciji" tipa Amerika.

Sedaj grem na točke:

1. Kaj Rusom manjka? ti to resno? Pri nas je bila drama z JJem in enim blesavim Hojsom, ki sta si dovolila solzivec in vodni top, ti se pa sprašuješ kaj Rusom manjka? ti bom odgovoril z 20 let staro puhlico:

manjka jim/ manjka nam: 3kg kave in 5 kavbojk!!! Brez da me obsodijo za kriminalca...bo šlo????

2. to ti misliš. Svoboda govora se ubije s svobodo duha. Načrtno od mladih nog dalje.

3. da, vsakemu je važno kaj ima in kaj lahko dobi...zanimivo je dejstvo, da vsak, ki spozna kaj lahko dobi VEČ, hoče VEČ!!!

4. pri Rusiji in njenih 10 časocvnih pasov ne upoštevam niti izpostavljam civilizacije in koraka naprej. Izpostavljam samo blokado pri razvoju in razmišljanju. Ne vidim vzroka zakaj bi nekomu iz skrajne tundre blokiral možnosti  razvoja? Zakaj? Smatraš da ni v stanju preskočit dveh stopnic?

 

 

 

Pojdi malo po Rusiji in potem komentiraj stanje... 

Vse ostalo so puhlice, ki jih pobiraš malo tam, malo tam.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kmet2 said:

Pojdi malo po Rusiji in potem komentiraj stanje... 

Vse ostalo so puhlice, ki jih pobiraš malo tam, malo tam.... 

tako je! v rusiji je vsem vrhunsko lepo, zato so se vse možne države odcepile in nobena noče nazaj. pa ne seri s tvojim pojdi v rusijo pa potem komentiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Pojdi malo po Rusiji in potem komentiraj stanje... 

Vse ostalo so puhlice, ki jih pobiraš malo tam, malo tam.... 

in si odgovoril na kako moje vprašanje, z ozirom da si bil po Rusiji? Valda ne smatraš, da si edini, ki je bil v Rusiji?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

in si odgovoril na kako moje vprašanje, z ozirom da si bil po Rusiji? Valda ne smatraš, da si edini, ki je bil v Rusiji?

 

Vprašaj Miško, ti bom odgovoril, kot sem ti že večkrat, samo ne sprejemaš drugačnega mnenja😇

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Vprašaj Miško, ti bom odgovoril, kot sem ti že večkrat, samo ne sprejemaš drugačnega mnenja😇

imaš občutek, da bi rad kaj tebe konkretno vprašal, da me res zanima mnenje? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Shillien pravi:

tako je! v rusiji je vsem vrhunsko lepo, zato so se vse možne države odcepile in nobena noče nazaj. pa ne seri s tvojim pojdi v rusijo pa potem komentiraj.

Kdo je to napisal? 

Citiraj me prosim ali pa ne seri ti🖕

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

in si odgovoril na kako moje vprašanje, z ozirom da si bil po Rusiji? Valda ne smatraš, da si edini, ki je bil v Rusiji?

 

 

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

imaš občutek, da bi rad kaj tebe konkretno vprašal, da me res zanima mnenje? :P

 

Ja, človek dobi tak občutek😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!