Skoči na vsebino

dopust 2022 SLO-BIH-ČG-Albanija-Grčija-RS-SLO


bankir

Priporočene objave

ojla, kot sem napisal, imam plan izvesti v juniju. Vse nastanitve sem bookingiral, še pred izvedbo nastale situacije. Počakal bom do konca marca, ali pustim ali odpovem in naredim plan po Italiji, Avstriji

Kakšno pa imate vi mnenje?

Lp Bankir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar počakaj. Sicer pa v tistih krajih v Juniju ni panike. Jaz vedno zvečer Booking za naslednji dan, vedno se najde. Težave so lahko samo na višku sezone - avgusta.

Večinoma se dobi ugodneje "last minute" pa še si lahko sproti prilagajaš pot, po trenutnem navdihu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni drame...sicer pa je tako zgodaj bedarija bukingirat. Relacijo kot jo omenjaš vsako leto obluzim, pa nikjer nič ne rezerviram. Spanje se dobi bp, razen na cro obali v sezoni. Takrat booking priporočam. 

Trio čelos tema je polna informacij kje spat, kje vozit itd..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvet

vedno sem rezerviral 2-3 mesece prej, vedno pa gledam, da lahko odpovem.nič ne stane

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli na potovanjih ne rezerviram nič v naprej. Tudi trajektov ne. Pojma nimam kaj bo jutri, sploh pa ne, kaj bo čez tri mesece. Pa če mi nekje paše bit tri dni, bom tam ostal tudi , če ne pridel do nekega cilja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče BiH, ČG in RS je najlažji način za iskanje prenočišča informacije domačinov. Moja praksa je, popoldan oz. ko imam/imamo dosti motorirajna, v prvi bife in vprašat, kje se da prespati. Še nikoli ni bil nasvet napačen. Vedno sem dobro spal in se imel dobro. Pa še za ceno se da pogovoriti, lahko ti ostane za večerjo, glede na ceno bookinga.  

Celo ruto v naprej rezervirati je loterija, kajti zgodi se, da se na poti kaj spremeni ali zalomi. Ni vedno prijetno na silo loviti plan, ali pa pol dneva se "sprehajati" v kraju nastanitve, ker si bil prehiter. 

Lahko pa booking uporabiš za informacijo, kje v bližini je možno prespati, potem pa osebni obisk.....

Veliko prijetnih trenutkov ob planiranju poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta dopust se tudi jaz odpravljam. Isti termin, lokacija CRO, BIH, CG.

kot je omenil Kaldu......................to velja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Kar se tiče BiH, ČG in RS je najlažji način za iskanje prenočišča informacije domačinov. Moja praksa je, popoldan oz. ko imam/imamo dosti motorirajna, v prvi bife in vprašat, kje se da prespati. Še nikoli ni bil nasvet napačen. Vedno sem dobro spal in se imel dobro. Pa še za ceno se da pogovoriti, lahko ti ostane za večerjo, glede na ceno bookinga.  

Celo ruto v naprej rezervirati je loterija, kajti zgodi se, da se na poti kaj spremeni ali zalomi. Ni vedno prijetno na silo loviti plan, ali pa pol dneva se "sprehajati" v kraju nastanitve, ker si bil prehiter. 

Lahko pa booking uporabiš za informacijo, kje v bližini je možno prespati, potem pa osebni obisk.....

Veliko prijetnih trenutkov ob planiranju poti.

Ljudje smo pač različni. Meni (nam) je škoda časa z zapravljanjem za iskanje namestitve in cenkanju. Raje posvetim "obhodu" - ogledu kot iskanju namestitve.

Zvečer, če je predviden odhod - nadaljevanje poti,  pregled namestitev na Bookingu za naaslednji dan, rezervacija in naslednji da mirno do rezervacije.

Radi si vzamemo čas za sprehod in ogled kraja in zanimivosti.

Pred časom smo tudi samo pregledali booking brez rezervacije in se odpeljali na izbrano lokacijo, pa je bila cena na mestu višja kot na Bookingu in ker se nam ne da cenkat in pregovarjat (izguba časa), vedno dan prej ali zjutraj rezerviramo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če imaš za vođo puta nekoga, ko misli, da gre proti vzhodu, pelje pa proti zahodu, ne rabiš bukinga...   :lol1: 

... kolikor sem se vozil po Bih.... sicer bolj malo, pa še to z možgani na off.... ker je vodil pot prjatu Kaldu....

..ni bilo nikdar nobenega problema.

V vsakem mestu je kak hotel...itak ko vprašaš na recepciji, če je kej frej, lepo pove receptorka " samo malo, da provjerim"...in nato telefonski klic.....    ima jedna soba.       no in potem : ali se da dve sobi, k prjatlu noge smrdijo pa smrči pa prdi ponoč..... no in potem še en klic....posvetovanje....     in odgovor... Može ima još jedna soba.

...no in itak nobene duše nikjer v hotelu...     :lol1:

...po periferiji pa samo pogledaš za table "sobe".... dobiš za 12-15€ kjer češ....

..Drugače pa, kot je Kaldu povedal: Greš na pivo... vprašaš...in zveš vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... če imaš za vođo puta nekoga, ko misli, da gre proti vzhodu, pelje pa proti zahodu, ne rabiš bukinga...   :lol1: 

... kolikor sem se vozil po Bih.... sicer bolj malo, pa še to z možgani na off.... ker je vodil pot prjatu Kaldu....

..ni bilo nikdar nobenega problema.

V vsakem mestu je kak hotel...itak ko vprašaš na recepciji, če je kej frej, lepo pove receptorka " samo malo, da provjerim"...in nato telefonski klic.....    ima jedna soba.       no in potem : ali se da dve sobi, k prjatlu noge smrdijo pa smrči pa prdi ponoč..... no in potem še en klic....posvetovanje....     in odgovor... Može ima još jedna soba.

...no in itak nobene duše nikjer v hotelu...     :lol1:

...po periferiji pa samo pogledaš za table "sobe".... dobiš za 12-15€ kjer češ....

..Drugače pa, kot je Kaldu povedal: Greš na pivo... vprašaš...in zveš vse.

Brez komentarja........

Edino pogrešam Unski biser

Popravljeno . Popravil Kaldu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kaldu pravi:

 

Brez komentarja........

 

Saj ravno to je čar Bosne da greš med narod ne pa gledat kašno muzejsko ropotijo.Balkan so ljudje

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, hribuc pravi:

Saj ravno to je čar Bosne da greš med narod ne pa gledat kašno muzejsko ropotijo.Balkan so ljudje

Meni pač ne potegne ta "med narod" v bistvu pa po gostilnah. Muzejev si pa po balkanu še nisem ogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ftp pravi:

Meni pač ne potegne ta "med narod" v bistvu pa po gostilnah. Muzejev si pa po balkanu še nisem ogledal.

V Bosni in Črni Gori je veliko za videti in doživeti, ampak zvečer prav paše sesti "u kafano" med ljudi. Ker sem starejše šole se držim načela  "načrt čitaj, seljaka pitaj" in vedno sem/smo se dobro imeli.

No, skoraj vedno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor pravim, vedno sem rezerviral prej in to tam, kjer si lahko še kaj ogledam. ko prideš na cilj,veš da te čaka app., oz soba, nisem pa oseba da pridem in iščem, po vročini, kje , kaj itd.

na blef sem šel do splita, iskal prenočišče in 80 km pred Splitom zavijeva v mesto in sprašujeva za nočenje. ponudba katstrofa in ko sva obupala, so nama ponudili stanovanje v Splitu( 3 dni)

smo različni in hvala bogu, da smo

lp Bankir

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma cela drama okrog bukinga...ko piješ popoldansko kavico že približno veš, do kje se ti bo dalo iti. Wifi je povsod, torej v kafani klikneš buking in točno veš kam greš. Evo problem rešen.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

S kolegom imava 2x na leto(Maj-September) turo cca 5-7dni.

Nikoli nisva rezervirala v naprej,  vedno na poti.

2020 Dolomiti brez težav.

2021 bivša juga, Bosna, ČG, Albanija....brez težav, vse rezervirava sproti in odvisno od okoliščin na poti.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Vsako leto 14 dnevni dopust in nikoli v naprej ne rezerviram ... domačine povprašam ... če jim ne zgledam OK potem hotels.com ... zadnje čase močnejši kot booking.com ... če nisem v EU ma pa vsak vogal wifi, da se priključim ... vtipkam naslov v navigacijo brez rezervacije in se tam pogovorimo ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!