Skoči na vsebino

Cene goriva - se boste zato vozili manj?


skalaprava

Priporočene objave

Kot kaže, bodo letošnje cene goriva rekordne. Ponekod po Evropi je bencin že presegel 2€!

Preprosta matematika mi pravi, da ob moji povprečni porabi 5.8l/100km in ob trenutni ceni 1.45€\L, vsakih sto kilometrov skozi izpuh izpuhti okoli 8,5€. Na prvi pogled še ni tako hudo. 

A če grem naprej in upoštevam, da vsako leto naredim okoli 25k km, pridem do bolane številke za gorivo: 2.100€ 🤬

In to ob trenutnih cenah, ki se bodo seveda še precej dvignile! Ob tem strošku, bodo gume še najmanjši strošek. 

Ko bi se človek lahko potolažil vsaj s tem, da bo  na kakih balkanskih izletih tam gorivo poceni... jok brate, je še dražje kot pri nas 🙄

Očitno se bom moral začeti malo bolj osredotočati na kvaliteto vožnje in manj na kvantiteto.... ali pa tudi ne 😜

Kako pa bo to vplivalo na vas? Se boste vozili manj? Bolj varčno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bomo tudi 4€ za liter raje plačali kot, da bi vozila z notranjim izgorevanjem postala nepremične. Možno je, da bo politika po hitrem postopku ta vozila odstranila iz prometa...forsira se elektriko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nekdaj govorim, da je bencin čisto prepoceni.

....Dokler se zjutraj in popoldne v konicah vozi samo po eden v avtu..... vlaki se pa mimo mene prazni vozijo...

.... dokler se vsedeš v avto za v 1 km oddaljeno trgovino v lepem vremenu po liter mleka...pa 2 žemlji... pa čez eno uro spet, k si nekaj pozabil...

... dokler se na fitnes voziš z avtom 30 km daleč....

... dokler se spomniš, da rabiš  en čopič iz baubauva, pa ga greš iskat z avtom....

... dokler bomo iz dolgčasa nabirali kilometre z motorjem... ...

... dolker..se boš za 50 eur peljal z letalom v London zato, ker je poceni....

..dolker...

...

...

... je bencin čisto prepoceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom nehu kadit, bo v enem tednu ostalo za poln rezervar goriva. Bom nehu pit, bo ostal še za 2 rezervarja. Sexat sem pa itak že nehu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... jest bom tud nehu pit 😯

 

 

ps.

... enga lepga dne 🤣

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitro naredite zalogo goriva. Priporočam pa manjše vrečke, da gre tudi v stranske kovčke. :) 

gas-bags-750x375.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, skalaprava pravi:

...Očitno se bom moral začeti malo bolj osredotočati na kvaliteto vožnje in manj na kvantiteto.... ali pa tudi ne 😜

Kako pa bo to vplivalo na vas? Se boste vozili manj? Bolj varčno? 

Pa saj je podobno tudi pri mnogih drugih stvareh v lajfu. Prioritete in percepcije se lahko spremenijo, menjajo (ali pa tudi ne).  Z bajkom delam 5-6 jurjev km/leto (včasih tudi manj). In tudi, če bi bil benz zastonj, se ne bi kaj dosti več vozil, imam še druge zanimacije... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zadnjič za foro šel na Autoscouth iskat Bulet dizla.

Edini, ki se je prodaj, je bil na Nizozemskem za divjih 10 jurjev.

Zgleda, da bom idejo, da bi se z motorjem vozil na jedilno olje, dal nazaj v predal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Buschi pravi:

Sem zadnjič za foro šel na Autoscouth iskat Bulet dizla.

Edini, ki se je prodaj, je bil na Nizozemskem za divjih 10 jurjev.

Zgleda, da bom idejo, da bi se z motorjem vozil na jedilno olje, dal nazaj v predal.

Jedilno olje je dražje od bencina 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

Jedilno olje je dražje od bencina 🤣

Ga " nafehtaš" po hotelih. Resno. Sem imel sodelavca, zapufanega do grla in še čez. Je bil prepričan, da vse vse o delnicah in skladih. Da se je sploh vozil, ja kupil že fakrat četrt stoletja staro mečko 220D, model W123. Ker je prej delal v gostinstvu in na Bledu poznal boga in pol ljudi po hotelskih kuhinjah, je " odvažal" odpadno olje in ga zlival v svojo kiblo. Če si se vozil za njim, si pred seboj vonjal potujočo fritezo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Jedilno olje je dražje od bencina 🤣

Če poznaš prave ljudi, je zastonj.

Že sedaj devam v Fičaka 0.33 mešanico med dinozavrom in sončnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Sem zadnjič za foro šel na Autoscouth iskat Bulet dizla.

Edini, ki se je prodaj, je bil na Nizozemskem za divjih 10 jurjev.

Zgleda, da bom idejo, da bi se z motorjem vozil na jedilno olje, dal nazaj v predal.

Jaz sem razmišljal če bi v zloveniji birokrati dovolili v kaki star okvir od jawe dat en un motor za kopačice 4t, tisto pokuri cca 1L na uro "gas do konca". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, smasher pravi:

en un motor za kopačice 4t, tisto pokuri cca 1L na uro "gas do konca". 

Ima regulator in gas do konca ni nujno polna moč. Moč dodaja po obremenitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so imeli Buleti v 500 verziji Kubotine dizl mašine.

Tak da bo treba kakšno hribovsko kosilnico razdret, ne lih kopača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Ga " nafehtaš" po hotelih. Resno. Sem imel sodelavca, zapufanega do grla in še čez. Je bil prepričan, da vse vse o delnicah in skladih. Da se je sploh vozil, ja kupil že fakrat četrt stoletja staro mečko 220D, model W123. Ker je prej delal v gostinstvu in na Bledu poznal boga in pol ljudi po hotelskih kuhinjah, je " odvažal" odpadno olje in ga zlival v svojo kiblo. Če si se vozil za njim, si pred seboj vonjal potujočo fritezo.

to se dela na veliko, tudi specializirana podjetja . Sicer pa sem resno pisal, olja so šla za 100% gor v roku enega leta. Vsaj palma. Včasih so jo Kitajci kurili namesto nafte, pol je šla pa cena gor. Zdej je pa sončnica na udaru, jebo nas Putin.

pred 1 uro, Buschi pravi:

Če poznaš prave ljudi, je zastonj.

Že sedaj devam v Fičaka 0.33 mešanico med dinozavrom in sončnico.

odpadno olje...ne pa olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Ima regulator in gas do konca ni nujno polna moč. Moč dodaja po obremenitvi.

Ja vem, sem se tudi igral s tem, in poskusil dodajat gas ko ni obremenitve ma motorju ni všeč, začne sekat vn uz avspuha. Večinoma so "naštelani" tam nekje med 3500 in 3800 obr/min. 

Ampak ker je vedno v režimu nizkih obratov je razmerje moč/poraba bolj linearno. Kot pa pri motorjih kinjih teramo čez 6000obr.

Drugače opcija za mopede, dat še moped na LPG

https://www.amazon.com/HIPA-Generator-Carburetor-Conversion-4-5-5-5KW/dp/B019RLSJQ4

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja fantje.... tkola bomo zdej šparal na dirkah.....

...kdor pride dlje z litrom cvička.....   :D 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Dok traje" , potem pa verjetno kakšen "down sizing" . Mopedi in 125-tke kurijo 2-3 l/100 km, prideš ravno tako in ne bistveno kasneje.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 jebo nas Putin.

 

Visoke inflacije ni povzročil Putin. Povzročile so jo centralne banke, s tiskanjem denarja, in nato vlade s razsipavanjem. Ko je naenkrat neke stvari ogromno v obtoku to zgubi vrednost. Zato sta trava in listje ničvredna. Zlato in diamanti pa...

 

Jest se bom vozu, dokler bodo prodajali bencin. Vedno  mam neko tako strategijo, da mam raje pocen motor, pa se veliko vozim, kot pa da mam drag motor, pa mi stoji doma. Samo kasko, ki ga ne plačam, je za par tisoč km na leto. 

Sicer sem imel v planu kupit nov motor, pa ga sedaj ne bom, ker mislim, da bodo cene rabljenih v naslednjih mesecih padle. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 3. 2022 ob 10:50, izibajker pravi:

Pa saj je podobno tudi pri mnogih drugih stvareh v lajfu. Prioritete in percepcije se lahko spremenijo, menjajo (ali pa tudi ne).  Z bajkom delam 5-6 jurjev km/leto (včasih tudi manj). In tudi, če bi bil benz zastonj, se ne bi kaj dosti več vozil, imam še druge zanimacije... 

Se bomo začeli pa z duhovnostjo ukvarjat...nikjer ne piše, da je za preživetje nujno voziti avto ali motor 🙂

OK, morda bo res potrebno razmislit o baterijskih vozilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!