Skoči na vsebino

Gilera Runner 50


Nahrbtnik

Priporočene objave

V Gilera Runner 50 (letnik 2011) bi rad vgradil omejilec obratov/hitrosti. Včeraj sem razdrl plastiko in pri cilindru našel tole kar je na sliki. Predvidevam, da je CDI in vžigalna tuljava v enem kosu.

1. Predvidevam, da se Pickup kabel omejilca nahaja v konektorju spodaj levo. Je to res? Tule spodaj res ne bi rad odpiral izolacije  in priklapljal žice, saj je precej izpostavljeno vlagi. Gre pa ta kabel nekam gor po ogrodju skuterja. Ali kdo ve, kje 'pride na svetlo' oz. kje ga lahko najdem? 

2. Merilec hitrosti ne deluje. Najprej sem mislil, da deluje na zajlo, pa očitno ni res. Samo žice gredo na desno stran osi prvega kolesa. Malo sem premikal in je začelo kazati hitrost. Očitno je slab kontakt. Kaj lahko naredim?

Vesel bom, če mi kdo lahko pomaga vsaj pri prvem vprašanju.

THX! 

IMG_0423.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Nahrbtnik pravi:

V Gilera Runner 50 (letnik 2011) bi rad vgradil omejilec obratov/hitrosti. Včeraj sem razdrl plastiko in pri cilindru našel tole kar je na sliki. Predvidevam, da je CDI in vžigalna tuljava v enem kosu.

1. Predvidevam, da se Pickup kabel omejilca nahaja v konektorju spodaj levo. Je to res? Tule spodaj res ne bi rad odpiral izolacije  in priklapljal žice, saj je precej izpostavljeno vlagi. Gre pa ta kabel nekam gor po ogrodju skuterja. Ali kdo ve, kje 'pride na svetlo' oz. kje ga lahko najdem? 

2. Merilec hitrosti ne deluje. Najprej sem mislil, da deluje na zajlo, pa očitno ni res. Samo žice gredo na desno stran osi prvega kolesa. Malo sem premikal in je začelo kazati hitrost. Očitno je slab kontakt. Kaj lahko naredim?

Vesel bom, če mi kdo lahko pomaga vsaj pri prvem vprašanju.

THX! 

IMG_0423.jpg

tule bo pravi sklop za objavo.

sedaj si premaknjen na pravo mesto. Mogoče kaka informacija za gilero že obstaja, pobrskaj po sklopu skuterji ali uporabi iskalnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No. ker ni bilo nobenega odgovora sem si včeraj vzel popoldan in večer razkopaval plastiko, študiral instalacijske kable in priklopil omejilec.

Če bi slučajno kdaj koga zanimalo:

1. Odpreš plastični pokrov na desni strani sedeža Gilere Runner SR 50. Tam najdeš na ogrodje pritrjen snop kablov v izolacijskem ovoju.

2. Izolacijski trak, ki je ovit okoli snopa kablov olupiš na 'križišču kablov' (cca 5 cm) in poiščeš prave žice. Belo-črna žica je zavorna luč (potrebuješ v povezavi s tipko za izklop delovanja omejilca). Bela žica z zelo ozko rdečo črto je (+) preko ključavnice. Od baterije prihajata dva črna kabla (debel in tanjši). Tanjšega uporabi za odvzem (-), ker v bližini ni pametnega vijaka na ogrodju motorja. Rdeč kabel tu samo zavije od magneta do CDIja. To je Pickup kabel.

 3. Ne uporabljaj priloženih hitrih spojk za priklop kablov omejevalca. Raje olupi 1. cm izolacije žice, nanjo ovij priključno žico in zalotaj spoj. Povij z izolir trakom.

4. Škatlico omejilca montiraj blizu napetostnega regulatorja, ki je lepo viden pod sedežem. Jaz sem ga prilepil kar na 'ježek', ker ga moraš potegniti ven če želiš kdaj ponovno nastavljati končno hitrost. Ven ga lepo potegneš pri luknji ob amortizerju.

Zadeva je lepo stekla na štenderju, danes še nastavim max obrate (Pickup) in nekje na zadnjem kolesu vgradim magnet/senzor za odčitavanje števila obratov. Omejilec namreč dela po dveh principih. Magnet bom prilepil na feltno ali morda celo na zavorni disk. Ne vem še kam, bo pa sitno 1 cm od njega zmontirati senzor. 

 Toliko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!