Skoči na vsebino

Piaggio mp3 500 lt


cordoba

Priporočene objave

Zdravo.

Sem bil v dilemi, delati izpit za a kategorijo ali pa bi vzel  piaggio mp3 500 lt. Trenutno se bolj nagibam k lt verziji, nekako se mi pri 40ih ne da več ukvarjati s cpp itd. Vprašaj mi je edino moč, 500ka in 40 KM se mi zdi malo, predvsem bi rad dobre pospeške do 100 khm in pa na avtocesti cca 120 kmh "normalne vožnje". Vozil bi se v službo, trenutno imam 45 km v eno smer. Prosim za mnenje, kako je kaj z močjo pri teh trikolesnikih in kako je s pospeški ? S sopotnico bi tudi kdaj šel na izlet po Sloveniji, skupne teže cca 220 kg s prtljago. Vozim umirjeno, edin pospeške bi rad imel, tudi zaradi prehitevanja. Gledam rabljene do cca 6000 eur, lahko baje potem dodaš nek kit, ki izboljša pospeške motorju? Prosim za malo fidbeka ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vozim MP3ja, ampak čeprav nizki kubikaži so skuterji "zelo hitri", ker so vedno v "pravi prestavi", ne zgubljaš časa z šaltanjam dol ko rabiš pospešek.

Ne trdim ampak po oceni se 500kubični MP3, obnaša cca kot 650cc motor, kar se tiče fleksibilnosti, če do sedaj nisi vozil motorjev je verjetno tak MP3 pri pospeških bistveno hitrejših od večine avtov.

Pred nakupom morda najemi tak skuter, sem videl na netu da jih rentajo za okoli 70e za cel dan in lahko narediš en krog po Slo za občutek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gucci, po treh mesecih je res hitro? Lahko navedeš kakšen razlog? Jst sem drugače zelo nezahteven, vozil bi u izi, gre bolj za notranjo željo po motorju, ampak izpita se mi res ne gre delat trenutno. Imam tudi letečo službo in dan je prekratek, mogoče kdaj drugič. 

Še kakšen lastnik tega motorja navede kakšne izkušnje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ga je kupil in me prosil, da mu ga zapeljem domov. 500 ccm. Kot osebo navajeno motorja me je zelo motila stopalka zavore na desni strani. Levo nogo lepo iztegneš a desno imaš skoz pokrčeno, ker tam, ko bi naj počivala noga je velik pedal za zavoro. Posledično zam zaradi naprej nagnjenega sedeža lezel naprej in skoz popravljal položaj sedenja. Zame kot uporabnika motorja je to najbolj nevarno vozilo! Zakaj? Pri prelaganju skuterja v ostrih zaprtih ovinkih sem prišel z prednjim križem do konca. Kaj to pomeni? Ko prideš v desnem ovinku z križem do koca te nese v sredino in če še imaš srečo, da ni nobenega vozila nasproti greš naprej. Drugače si madež na avtu. Ko prideš z nagibom do konca križa povečaš linijo. To pa ni prijetno, ko vidiš, da začrtane linije ne moreš izpeljat.

Evo! To je moja osebna izkušnja z tem plastičnem hudičem😳🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, cordoba said:

Gucci, po treh mesecih je res hitro? Lahko navedeš kakšen razlog? Jst sem drugače zelo nezahteven, vozil bi u izi, gre bolj za notranjo željo po motorju, ampak izpita se mi res ne gre delat trenutno. Imam tudi letečo službo in dan je prekratek, mogoče kdaj drugič. 

Še kakšen lastnik tega motorja navede kakšne izkušnje? 

ampak to ni motor! 😃

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žena si je zaželela motor za RD. Ker ni imela izpita sem ji omenil, da je to edini način, da je "motoristka". To je bilo marca. V enem tednu sva nabavila in vsak po svoje peljala. Takoj sva ugotovila, da to ni to. Prvič z znanjem vožnje avtomobila to nima nič skupnega. Kolegi iz maxiskuter kluba (super družba!) so naju vzeli pod okrilje, smo hodili skupaj na izlete in naju zalagali z izkušnjami, ampak, če nimaš strokovnega vodstva čez moto začetke si, drugič, na cesti nevaren!

Konec maja sva začela s CPP in jaz sem imel julija že izpit, žena pa avgusta. Junija sva MP3 prodala in si kupila vsak svoj motor. Pravi motor.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 2. 7. 2022 ob 13:54, cordoba pravi:

Zdravo.

Sem bil v dilemi, delati izpit za a kategorijo ali pa bi vzel  piaggio mp3 500 lt. Trenutno se bolj nagibam k lt verziji, nekako se mi pri 40ih ne da več ukvarjati s cpp itd. Vprašaj mi je edino moč, 500ka in 40 KM se mi zdi malo, predvsem bi rad dobre pospeške do 100 khm in pa na avtocesti cca 120 kmh "normalne vožnje". Vozil bi se v službo, trenutno imam 45 km v eno smer. Prosim za mnenje, kako je kaj z močjo pri teh trikolesnikih in kako je s pospeški ? S sopotnico bi tudi kdaj šel na izlet po Sloveniji, skupne teže cca 220 kg s prtljago. Vozim umirjeno, edin pospeške bi rad imel, tudi zaradi prehitevanja. Gledam rabljene do cca 6000 eur, lahko baje potem dodaš nek kit, ki izboljša pospeške motorju? Prosim za malo fidbeka ;)

Imel sem par motorjev... z menoj bila žena kot sopotnica. Sedaj sem kupil  MP3 500 LT. Zadovoljna oba. Ja skupna teža, kot jo navajaš, pa bo pri pospeških drugačna kot pri motorju z verigo/kardanom. Drugače pa udobno  za sopotnico. Malo moteče za voznika, če se ne navadiš, da je na desni nogi še nožna zavora na stopalnem delu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!