Skoči na vsebino

Nov skuter


Dixzzzz

Priporočene objave

Pozdravljeni, prosim za pomoč. Kupila sem nov skuter, v katerem je bil pod sedežem akumulator in kislina. Akumulator sem dala v skuter in nalila bencin, vendar skuter ni vžgal. Ne na elektriko, ne na pedal. Zanima me,  ker tudi un tip v trgovini ni vedel ali moram dati tisto kislino v akumulator ali je tista kislina za rezervo? Prvič sem kupila čisto nov skuter in nimam pojma kako pa kaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Dixzzzz pravi:

Pozdravljeni, prosim za pomoč. Kupila sem nov skuter, v katerem je bil pod sedežem akumulator in kislina. Akumulator sem dala v skuter in nalila bencin, vendar skuter ni vžgal. Ne na elektriko, ne na pedal. Zanima me,  ker tudi un tip v trgovini ni vedel ali moram dati tisto kislino v akumulator ali je tista kislina za rezervo? Prvič sem kupila čisto nov skuter in nimam pojma kako pa kaj. 

Verjetno si dobila tako zapakiranega.

Ko je accu napolnjen, ga pusti še nekaj časa odprtega.  Po okoli 2 urah pa v motor in gasa.

Upam, da je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dixzzzz pravi:

Pa, a ne bi že moral biti akumulator noter? A je možno da tudi svečke ni noter, ker skuter ne da niti kontakta.

Svečka mora biti noter, accu pa je ponavadi dan tako zraven - da ga sam napolniš - aktiviraš. Samo vliješ in počakaš. Če ne bo vžgal, ti pa več ne morem svetovati. Potem ali je kakšna fora ali pa servis pod garancijo.

Preveri še rdeč gumb - zasilni izklop, mora biti v pravi poziciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Dixzzzz said:

Pozdravljeni, prosim za pomoč. Kupila sem nov skuter, v katerem je bil pod sedežem akumulator in kislina. Akumulator sem dala v skuter in nalila bencin, vendar skuter ni vžgal. Ne na elektriko, ne na pedal. Zanima me,  ker tudi un tip v trgovini ni vedel ali moram dati tisto kislino v akumulator ali je tista kislina za rezervo? Prvič sem kupila čisto nov skuter in nimam pojma kako pa kaj. 

Nov skuter-bilo katero vozilo ti je trgovec DOLŽAN prodati le v voznem stanju. Pred prevzemom mora opraviti O servis,temeljit pregled in predstavitev vozila.

Pelji nazaj in zahtevaj vozno vozilo! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Nov skuter-bilo katero vozilo ti je trgovec DOLŽAN prodati le v voznem stanju. Pred prevzemom mora opraviti O servis,temeljit pregled in predstavitev vozila.

Pelji nazaj in zahtevaj vozno vozilo! 

Sem ga peljala nazaj v trgovino, ko včeraj ni vžgal. Je prodajalec rekel, ko sem mu povedala, da skuter nima niti kontakta, da bo poklical dobavljitelja. Se tudi meni zdi, da bi moral skuter, ko sem nalila noter v tank bencin, vžgat in bi se odpeljala z njim

2 minutes ago, motoGPSfan said:

Obstaja kakšna slika tega skuterja in slika napak, ki jih opisuješ ?

Ta skuter sem kupila

20220806_180216.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Dixzzzz said:

Sem ga peljala nazaj v trgovino, ko včeraj ni vžgal. Je prodajalec rekel, ko sem mu povedala, da skuter nima niti kontakta, da bo poklical dobavljitelja. Se tudi meni zdi, da bi moral skuter, ko sem nalila noter v tank bencin, vžgat in bi se odpeljala z njim

Ta skuter sem kupila

20220806_180216.jpg

Longjia roma xs 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji nazaj in zahtevaj vračilo denarja.
Zagrozi z inšpekcijo, da boš skuter peljala takoj kar k njim, če se ne bo pobrigal, da ga uredi v vozno stanje ali vrne denar. 
Zahtevaj zapisnik! Dokument, da je novo vozilo bilo prodano v nevozem stanju, kaj je bilo od trgovca zahtevano. Da slučajno ne bi vzel skuter v popravilo in ga potem ne bi usposobil 45 dni. 
Tukaj ne smeš popuščati. Naj gre z tabo starejša oseba, katera ima podmazan jezik. 

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Endlich said:

 

 

22 minutes ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Pelji nazaj in zahtevaj vračilo denarja.
Zagrozi z inšpekcijo, da boš skuter peljala takoj kar k njim, če se ne bo pobrigal, da ga uredi v vozno stanje ali vrne denar. 
Zahtevaj zapisnik! Dokument, da je novo vozilo bilo prodano v nevozem stanju, kaj je bilo od trgovca zahtevano. Da slučajno ne bi vzel skuter v popravilo in ga potem ne bi usposobil 45 dni. 
Tukaj ne smeš popuščati. Naj gre z tabo starejša oseba, katera ima podmazan jezik. 

Bom rekla, kar si napisal, sem si ga kupila, da se ne vozim na siht z avtom, zdaj pa tole. Sem pa drugače dovolj stara (40+), imam nabrušen jezik, včasih še preveč. 😆🤭

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Dixzzzz pravi:

 

Bom rekla, kar si napisal, sem si ga kupila, da se ne vozim na siht z avtom, zdaj pa tole. Sem pa drugače dovolj stara (40+), imam nabrušen jezik, včasih še preveč. 😆🤭

Srečno in dobro uredi zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko no, update, je šel dec prej po njega in ja je blo, kar sem mislila da je. Kislino je blo treba naliti v akumulator, zdej pa baje dela. Pride zdej pome na siht. Hvala vsem, če pa vas pot zanese na Lom v Marche, pa se lahko s temi k ste mi pomagal z nasveti dobimo na kavici. Častim. Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/8/2022 at 9:17 PM, Scarabeo 500 said:

Geslo: Dixzzzz, a še dela? :)

Dela, dela, bom dala tud blokado ven, ker tole 30 km/h je mal prepočas 😅🤣, sem gledala mal videa na YT kje je, pa pravijo pod akumulatorjem.... bom videla, če ima ta tudi, danes sem frej, se bom malo igrala z njim. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No skooter mojstri, pa se jebem z odblokado 😒. Ali ima pod akumulatorjem odblokado? V glavnem, ker sem za to sama, saj sem si ga sama kupila in zdej "moram" skrbeti za njega tud sama, pa da kaj ne zarukam, me zanima, pod akumulatorjem imam 2 zeleni žici in eno črno žico. Sem dala ven črno žico, pa kurba ni hotela vžgati. A sem mogoče dala napačno?, samo, ko sem gledala, imata zeleni žici, 2 zeleni naprej pri konektorju, črn je pa nima in tud, če jo dam ven, pizda skuterjeva nima niti signala. No, pametni dečki, a moram pri auspuhu kaj narest za oblokado, da se ne jajcam po cesti, kot upokojenci v njihovih vozičkih? Al kje je hudič keč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Dixzzzz pravi:

No skooter mojstri, pa se jebem z odblokado 😒. Ali ima pod akumulatorjem odblokado? V glavnem, ker sem za to sama, saj sem si ga sama kupila in zdej "moram" skrbeti za njega tud sama, pa da kaj ne zarukam, me zanima, pod akumulatorjem imam 2 zeleni žici in eno črno žico. Sem dala ven črno žico, pa kurba ni hotela vžgati. A sem mogoče dala napačno?, samo, ko sem gledala, imata zeleni žici, 2 zeleni naprej pri konektorju, črn je pa nima in tud, če jo dam ven, pizda skuterjeva nima niti signala. No, pametni dečki, a moram pri auspuhu kaj narest za oblokado, da se ne jajcam po cesti, kot upokojenci v njihovih vozičkih? Al kje je hudič keč?

Hudič je v tem, da nimaš je.. ča, ki bi tebe porihtal. Cvikcange pa odrežes kot v filmu. Tapru je taprav. 🏍️😂😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Dixzzzz pravi:

.... Sem dala ven črno žico, pa kurba ni hotela vžgati. A sem mogoče dala napačno? ....

 .... če jo dam ven, pizda skuterjeva nima niti signala.

... Al kje je hudič keč?

.

... keč je v tem, da nimaš pravega, ljubečega odnosa do novega družinskega člana 😪😪😪

... in kakor ti do njega, tko on do tebe 😮

 

ps.

... predlagam, da se za začetek lepo pogovoriš z njim, narediš korak nazaj, do njega pristopiš nežno ... potem pa bo mogoče kaj 🤣🤣🤣

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/12/2022 at 9:05 PM, hajamoto said:

Hudič je v tem, da nimaš je.. ča, ki bi tebe porihtal. Cvikcange pa odrežes kot v filmu. Tapru je taprav. 🏍️😂😂

Mam Jeb...a, nč bat, sam bi rada sama prišla gor kaj je treba narediti, Oz z vaso pomočjo, da ne bo rekel moj deček.... ženske! 😅🤣🤔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, pik1 said:

.

... keč je v tem, da nimaš pravega, ljubečega odnosa do novega družinskega člana 😪😪😪

... in kakor ti do njega, tko on do tebe 😮

 

ps.

... predlagam, da se za začetek lepo pogovoriš z njim, narediš korak nazaj, do njega pristopiš nežno ... potem pa bo mogoče kaj 🤣🤣🤣

 

Imam čisto ljubeči odnos do novega družinskega člana, samo malo te ujezi, gledaš na YT-u, kako mojstrčki to naredijo en, dva, tri, izgleda ful easy, potem pa probam pa je skoraj višja matematika vse skupaj, ker moj nima rumena žičke ampak črno, ko sem dala črno ven sploh ni prižgal. Sem mu včeraj povedala pravljico, je skoraj zaspal in bi zamudila danes v službo, komaj sem ga zbudila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Dixzzzz pravi:

Mam Jeb...a, nč bat, sam bi rada sama prišla gor kaj je treba narediti, Oz z vaso pomočjo, da ne bo rekel moj deček.... ženske! 😅🤣🤔

Kupla bi skuter brez blokade..... ženska. Če boš zdej po njem šarla boš imela probleme s policaji. 🤔😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, hajamoto said:

Kupla bi skuter brez blokade..... ženska. Če boš zdej po njem šarla boš imela probleme s policaji. 🤔😂

in garancijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, hajamoto said:

Kupla bi skuter brez blokade..... ženska. Če boš zdej po njem šarla boš imela probleme s policaji. 🤔😂

Kupila sem ga zato, ker moj deček nima izpita, da se lahko fura z njim, malo moram pa tudi na svojo "boljšo " polovico gledati. Glede policije, hodijo k nam na kavice, smo ze predebatirali to z njimi. 😉, garancija pa ja, vem.da je lahko hudič 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem kolk sta stara.... ma zdej e idealna prilika za narest izpit za 125cc, če ima/ta izpit za avto.

Ker drugače je samo komplikacija, blokade ne blokade... en poceni 125cc 4 taktni, malo pije ni premočno , pa da se sledit prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!