Skoči na vsebino

Ne znam kupiti ali "hepi-hepi" prodajalska sekta


Bonifacij

Priporočene objave

Pozdrav!

Očitno ne znam kupiti enega čisto običajnega skuterja v Slo. Zaželel sem si skuterja od 300 do 400 cm3. Pogledal sem Avtonet, spletne strani prodajalcev in Bolho. Potem pa začel kupovati (da kupovati in ne kupiti), pa ni ne rata, zaboga ne. Zgleda, da me trgovci ne jemljejo resno. Najprej sem kontaktiral AS Domžale (že pred meseci) po e-pošti, nobenega odgovora. Nato sem bil 3x tam, pa so imeli vedno opravka z ljudmi, ki so probavali čevlje, zame se prodajalci niso zmenili (bil ob sobotah). Ko sem drugič pisal, sem dobil odgovor, da lahko plačam aro za motor za drugo leto.

Nato sem se ogrel za Beverly 350, ker je bil znižan (oglaševan na netu), pa pišem v Vomberger-prvič brez odgovora, drugič kličem, me pokliče naslednji dan nazaj-nimajo, pišem Pit-stop (edini, ki so odgovorili na prvo moje sporočilo)-nimajo in potem se oglas ni pojavljal več-pohvalno, nato pišem Mototim, ni odgovora, pišem drugič-odgovor, da nimajo in se jim je sesul net, nato pišem v Krško-sploh ne odgovorijo. Potem grem v prodajalno Ljubljana (Piaggio), nimajo 350-ke, ok se odločim za 400, naredi predračun, pokličem čez nekaj dni, da sklenemo posel in dobim "druzga tipa", ki pač ne ve o poslu nič, si vzame mojo telefonsko, da bo dal kolegu, da me pokliče...ne pokliče. Ok, potem pišem na centralo v Koper (za Piaggio), itak, nobenega odgovora. Potem sem že obupan, bom vzel Hondo Sh 350, pišem na AS Domžale, da naj povejo katere podatke rabijo, kaj naj jim pošljem in naj mi povejo račun kam naj nakažem aro, ker skuterja še nimajo...ni odgovora.

Vem da je sloveski trg majhen, da ne bom doživel kake "italije ali nemčije", kjer v salonu lahko vidiš modele, barve, se usedeš, probaš...imaš izbiro in kupiš, a da te sploh ne šmirglajo, se mi zdi pa tri-much.

Očitno smo (ste) slovenski kupci tako hvaležna bitja, da pokupijo vse kar jim je ponujeno in pod kakršnimi koli pogoji. Odnos trgovcev se mi še najbolj zdi po sistemu hrvaških obmorskih gostincev: "Sloveci šaljite pare, na more ne dolazite".

Imel sem še izkušnjo s Kymco-tom iz Ljubljane, ta je dal odgovor takoj, a so skuterji (tisti, ki so meni všeč) enostavno za 400-500€ predragi, v primerjavi s tujino. Pri Sym-u (Špan) pa imajo sedaj sploh skoraj čisto prazno (le dva modela v moji kategoriji).

Kolega, ki zbira motorje (ima jih osem) ima več sreče, v Celje si je šel kupit vespo, dobil še nek popust in se odpeljal, srečen in zadovoljen...on pravi, da prodajalska scena v Sloveniji le ni tako slaba, kot jo jaz doživljam.

Kaj menite vi? Imate vi kakšne izkušnje? Kakšen nasvet (se priporočam za kulturen človeški nasvet, ne za govedino, kakršno sem tu in tam videl tudi tule gor-žal odraz časa, ki ga živimo)?!

P.S. Oglasi firm na Avtonetu so pa spoh nateg, absolutno ne odražajo dejanskega stanja ponudbe, ponujajo nekaj, kar nimajo, ali pa obljubljajo dobavne roke, ki jih nikoli ne izpolnijo, ker jih ne morejo, zato, ker so nerealni...in to so podjetja, ne fizične osebe, da se razumemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Cisto enostavno:  Kupil sem motor za nastavljeno ceno 5500e od prodajalca ki je bil fer, motor je bil lep, z nekaj dodatne opreme, pa ceprav so se enaki modeli in letnik prodajali po okoli 5000-5200e... In se ze par let zadovoljno vozim okoli... Motor je odlicen, in tistih par sto evrov razlike niti priblizno ne bi prevagalo zadovoljstva z motorjem in voznje z njim. V tujini bi bil pa podoben motor se malo cenejsi.  Ne vem pa kaj mislite z "govedino", resnica vcasih boli. Niso vedno prodajalci krivi, enaki, ali se vecji problem so kupci, za katere so vsi nategovalci in/ali vse cene previsoke.

 

   Pri podjetjih je pa tako, da je cena pac kakrsna je, na kupcu je pa da se odloci ali bo kupil ali ne. Koliko sem pripravljen placati za motor ni samo cena za 200kg kovine in plastike, ampak tudi za vse zadovoljstvo z izdelkom ki ga le ta nudi.  Ali povedano drugace: Zaradi par sto evrov se sam ne bi odpovedal uzitkom ki jih motor nudi...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti kupuješ skuter po elektronski pošti?

Mislim, da če bi osebno odšel v katero trgovino, bi ga že zdavnaj vozil. 

Recimo v PVG, Axle, ali Motosprint Koper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Bonifacij pravi:

Pozdrav!

Očitno ne znam kupiti enega čisto običajnega skuterja v Slo. Zaželel sem si skuterja od 300 do 400 cm3. Pogledal sem Avtonet, spletne strani prodajalcev in Bolho. Potem pa začel kupovati (da kupovati in ne kupiti), pa ni ne rata, zaboga ne. Zgleda, da me trgovci ne jemljejo resno. Najprej sem kontaktiral AS Domžale (že pred meseci) po e-pošti, nobenega odgovora. Nato sem bil 3x tam, pa so imeli vedno opravka z ljudmi, ki so probavali čevlje, zame se prodajalci niso zmenili (bil ob sobotah). Ko sem drugič pisal, sem dobil odgovor, da lahko plačam aro za motor za drugo leto.

Nato sem se ogrel za Beverly 350, ker je bil znižan (oglaševan na netu), pa pišem v Vomberger-prvič brez odgovora, drugič kličem, me pokliče naslednji dan nazaj-nimajo, pišem Pit-stop (edini, ki so odgovorili na prvo moje sporočilo)-nimajo in potem se oglas ni pojavljal več-pohvalno, nato pišem Mototim, ni odgovora, pišem drugič-odgovor, da nimajo in se jim je sesul net, nato pišem v Krško-sploh ne odgovorijo. Potem grem v prodajalno Ljubljana (Piaggio), nimajo 350-ke, ok se odločim za 400, naredi predračun, pokličem čez nekaj dni, da sklenemo posel in dobim "druzga tipa", ki pač ne ve o poslu nič, si vzame mojo telefonsko, da bo dal kolegu, da me pokliče...ne pokliče. Ok, potem pišem na centralo v Koper (za Piaggio), itak, nobenega odgovora. Potem sem že obupan, bom vzel Hondo Sh 350, pišem na AS Domžale, da naj povejo katere podatke rabijo, kaj naj jim pošljem in naj mi povejo račun kam naj nakažem aro, ker skuterja še nimajo...ni odgovora.

Vem da je sloveski trg majhen, da ne bom doživel kake "italije ali nemčije", kjer v salonu lahko vidiš modele, barve, se usedeš, probaš...imaš izbiro in kupiš, a da te sploh ne šmirglajo, se mi zdi pa tri-much.

Očitno smo (ste) slovenski kupci tako hvaležna bitja, da pokupijo vse kar jim je ponujeno in pod kakršnimi koli pogoji. Odnos trgovcev se mi še najbolj zdi po sistemu hrvaških obmorskih gostincev: "Sloveci šaljite pare, na more ne dolazite".

Imel sem še izkušnjo s Kymco-tom iz Ljubljane, ta je dal odgovor takoj, a so skuterji (tisti, ki so meni všeč) enostavno za 400-500€ predragi, v primerjavi s tujino. Pri Sym-u (Špan) pa imajo sedaj sploh skoraj čisto prazno (le dva modela v moji kategoriji).

Kolega, ki zbira motorje (ima jih osem) ima več sreče, v Celje si je šel kupit vespo, dobil še nek popust in se odpeljal, srečen in zadovoljen...on pravi, da prodajalska scena v Sloveniji le ni tako slaba, kot jo jaz doživljam.

Kaj menite vi? Imate vi kakšne izkušnje? Kakšen nasvet (se priporočam za kulturen človeški nasvet, ne za govedino, kakršno sem tu in tam videl tudi tule gor-žal odraz časa, ki ga živimo)?!

P.S. Oglasi firm na Avtonetu so pa spoh nateg, absolutno ne odražajo dejanskega stanja ponudbe, ponujajo nekaj, kar nimajo, ali pa obljubljajo dobavne roke, ki jih nikoli ne izpolnijo, ker jih ne morejo, zato, ker so nerealni...in to so podjetja, ne fizične osebe, da se razumemo.

V as-u v Domžalah so imeli prejšnji teden dva sh 350 v salonu, zato mi je tole malo čudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasveta nobenega, očitki in soljenje pameti na moj račun pa itak...navsezadnje, saj smo Slovenci, zakaj bi pomagal, če mu lahko pljuneš v ksiht, kajne.

Samo za razjasnitev:

- jvalant o govedini: sem pred tedni vprašal, če gre kdo na sejem v Milano drug mesec, da bi se pridružil (recimo ker še nisem bil, ne poznam scene, z avtom sam v Milano ne grem, ker moram v enem dnevu gor in dol+ogled sejma...pa dobim odgovor: v avto se usedi pa pelji 500km...mislim, vprašal sem če kdo gre in ne za nasvet kako do Milana... taki odgovori so zame "govedina". 

- T120: v as-u nimajo TY23 ker si želim rdeče obrobe na feltnah in druge barve kot je rdeč siv in malo manj siv (nekaj takega).

 

- KARMEN1: ja skuter kupujem preko spleta, ne bom se vozil gledat na uro v Koper, da ugotovim, da AXLE nima. In še če bi prebrali moj prispevek, bi videli, da sem bil v PVG osebno, na netu oglašujejo 400-tko in na Avtonetu, v resnici je pa nimajo. 

Sicer pa mi ni treba nobenega prepričevati in nekaj dokazati. Če boste v mojem zapisu našli eno samo laž ali pretiravanje, kar pokažite, ampak takole s poceni obtoževanjem na moj račun. Resnica je na moji strani, ker sem vse, kar sem zapisal tudi doživel.

Mene so učili, če že ne moreš pomagati, vsaj ne škoduj...očitno vseh niso.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Bonifacij said:

Nasveta nobenega, očitki in soljenje pameti na moj račun pa itak...navsezadnje, saj smo Slovenci, zakaj bi pomagal, če mu lahko pljuneš v ksiht, kajne.

   Vidite, da ste problem vi in vas pogled na zadevo. Kdo komu pljuva v ksiht? Povedal sem vam svojo izkusnjo (da se nisem zapletal za par sto evrov,  in se mi je to poplacalo z velikim zadovoljstvom) in na koncu dodal tole: "Ali povedano drugace: Zaradi par sto evrov se sam ne bi odpovedal uzitkom ki jih motor nudi... "

Ce ja ta izkusnja drugacna kot vas pogled in zelje, pa ze govorite o pljuvanju v ksiht. Ne verjamem, da bo to pritegnilo veliko ljudi, da vam svetuje. Pac zelite SAMO izvedeti kje kupiti skuter poceni.

 

   To je bil in moj pogled in moj nasvet.  Ce pa v tem vidite pljuvanje v ksiht, pa naj bo tako. Nasvet je vedno lahko drugacen od vasih zelja. Zato pa je to nasvet ki ga upostevate ali pa pac ne...  Je dobronameren in ne pljuvanje v ksiht, dober nakup zelim

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KARMEN1 pravi:

A ti kupuješ skuter po elektronski pošti?

Jaz sem tudi kupil motor po elektronski pošti.  Brez problemov in zgubljanja časa. :winkiss:

Čez nekaj mesecev ko sem šel gor, me je trgovec (me ni poznal) vpraša kaj me zanima, pa sem pokazal na tistega v salonu (bil je moj). Pravi nič težav..se dogovorimo, uredimo financiranje in odpelješ. Pa mu rečem,  ne bom 2x plačal za isti motor, pa me pogleda, se nasmeje in reče a ste vi gospod Robert?  😁

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj motorjev sem že kupil. Ene po telefonu, druge z aro in čakanjem kak mesec, nekaj direkt iz salona.

Sem pa tudi šel po H2sxa (oglaševan stari letnik, ki pa ga ni bilo, saj so bili razprodani a oglas je še vedno visel na netu) in nato sem naslednji dan kupil čisto nekaj drugega.

Kdor predolgo zbira babo ostane sam z Desanko Šakič 🤣

 

Bolj kot zakaj ni mopeda, ki si ga želim (jbg če ni pač ni) je vsaj po mojem pomembna poprodajna podpora, torej garancije, servisi, rezervni deli itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Nekaj motorjev sem že kupil. Ene po telefonu, druge z aro in čakanjem kak mesec, nekaj direkt iz salona.

Sem pa tudi šel po H2sxa (oglaševan stari letnik, ki pa ga ni bilo, saj so bili razprodani a oglas je še vedno visel na netu) in nato sem naslednji dan kupil čisto nekaj drugega.

Kdor predolgo zbira babo ostane sam z Desanko Šakič 🤣

 

Bolj kot zakaj ni mopeda, ki si ga želim (jbg če ni pač ni) je vsaj po mojem pomembna poprodajna podpora, torej garancije, servisi, rezervni deli itd

Jaz ne kompliciram kaj dosti.

Za izbiro motorja imam tebe 🤣🤣🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 10. 2022 ob 16:47, Bonifacij pravi:

Pozdrav!

Očitno ne znam kupiti enega čisto običajnega skuterja v Slo. Zaželel sem si skuterja od 300 do 400 cm3. Pogledal sem Avtonet, spletne strani prodajalcev in Bolho.

Izbire kokr češ:

Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule se je v kratki debati razkrila vsa razsežnost slovenske prodajno-nabavne scene motorjev. Še najbolj se je osvetlila kupčeva stran, medtem ko prodajalci (kot sem v uvodu prav zapisal hepi-hepi) zelo uživajo in se zadovoljni s situacijo (tako ocenjujem ker se za prodajo sploh ne trudijo, saj kupci sami po kolenih prilezemo do njih in kupimo vse kar ponudijo). In dokler trg ne bo bolj zahteven, se bodo tako obnašali.

In mi kupci? Nekdo je prilepil link z oglasi rabljnih (ki jih ne iščem) in novih, ki jih ni - že dvakrat sem napisal, da jih nimajo, pa še to, ko sem trgovce kontaktiral, mi niso odgovorili...ne bom vas več prepričeval. Prav je, da verjamete v svoj prav.

Drugi je napisal: "jaz ne kompliciram kaj dosti.."

Tretji: "Kdor predolgo zbira babo ostane sam z Desanko Šakič"

Četrti: "Ko imas probleme z vsemi, je problem v tebi. "

Peti: "When money talks, bullshit walks."

 

Hvala vam za tele odzive, sem nekoliko začutil kakšni so slovenski kupci motorjev (in srčno upam, da se motim). Bom poskušal povzeti (zgolj na podlagi teh nekaj sporočil, zato vem, da to ni reprezentativen vzorec): Se pravi bullshit poln denarja, ki ne komplicira zadosti, občasno šmira z dečvo balkanskega porekla po imenu Desanka Šakić (ko bi bilo vsaj napisano desanka šakič, bi še pomislil, da je bil mišljen stereotip podan kot prispodoba) in je precej zakompleksan, konkretno s hudimi problemi v sebi, kupuje motor...in kupi taprvega, ki mu ga ponudijo ali prvega, ki ga najde, ker je zanj vse dobro. Eh, vsi pač nismo taki, čisto vse in od kraja pa le ni dobro in sprejemljivo.

Zase si bom le vzel toliko časa in bom vložil toliko truda, da bom našel motor, s katerim bom užival in ga bom vesel vsakič, ko ga bom videl in uporabil. Zato je zame toliko pomembno, da najdem pravega.

Danes je bil en članek o ceni hrane in o tem kaj slovenski kupec kupuje: "Če kupec kupuje pofl, ga bosta trgovina in industrija znali zadovoljiti."

In na ta odnos trgovcev sem hotel opozoriti, dobil sem vpogled na vaša razmišljanja...hvala.

Dokler ne bomo kupci zahtevali več od trgovcev...tudi več ne bomo dobili. Ste se kdaj vprašali zakaj imamo pri nas tako malo znamk motorjev na trgu (poleg tega da smo majhen trg)? Da mnogo velikih znamk sploh nima prodaje pri nas?

Odgovore ste napisali zgoraj.

Zaključil sem s to temo.

P.S. Ko grem k mesarju in naročim kilo govedine, on pa mi poskuša dati kilo nešesa rjavega zavitega v celofan in rahlo dišečega, rečem NE HVALA in grem...ne kupim.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem tele teme ... člouk hoče, da mu motoristi svetujejo/mo, da bo on zadovoljen ... res ne razumem... itak sem mau tumpast... ampak ok :P 

vsak uživa na svojem motorju, če pa ne, ga proda in kupi drugega .. jaz uživam na moji ninđi me zadovoljuje ...

ravno tako imam specifičen okus za ženske :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za malce OT. Ampak se nanaša na odnos prodajalcev, pri nas doma smo Fiat feni, trenutno ima vsak svojega, jaz pa še nekaj voška.. 🤣 

Torej glavni obalni prodajalec ki ima to znamko... Sem bil na njihovem štantu za primorski sejem, na par vprašanj odgovor, kot da jim zobe pulim, pa nisem dobil ravno zadovoljivega odgovora. Potem grem 1x v salon za italjane.... prazno... Sosednja vrata dva sedita ampak sodelavec, ki prodaja taljane je glih na malci in una dva pa nebi premaknila riti. Ker je moj čas nekaj vreden, pišem mejl če je še na zalogi eno vozilo ki ga oglašujajo na netu... nikoli dobil odgovora. (to je bilo leta 2017) 

Že leta 2008 ko smo prejšnji avto kupili, smo vstopili v salon se "modelu" za mizo ni dalo premaknit, pa sem jaz mami pomagal da smo pogledali vse specifikacije, opremo... in potem smo šli do njegove sodelavke da naj kar UPN napiše in naj avto pripravi... Tudi če provizija ni velika si je definitivno ni zaslužil. 

Leta 2020 je bilo spet na vidiku novo vozilo da zamenja tisto iz leta 2008, oče v salonu (ker je bil to avto zanj), vpraša za prav določen model in opremo... mu začnejo pežoje ponujat.

Tako da jaz sem kupil pol avto na štajerskem, oče pa v ljubljanski kotlini ker je obalni prodajalec nezainteresiran za določeno prodajo. 

Včasih se mi tudi zdi, da če prideš v nek salon povprečno izgledajoč in ne našminkiran te ignorirajo "ker ne zgledaš pr dnarju". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bonifacijtule maš temo na pravem mestu, mogoče pa ne bi škodilo pobrskat malo po sklopu maxi skuterji, lahko bi celo pisal v eno od odprtih tem. Verjetno imajo lastniki maxijev znanje in poznanstva, kje kako in kdaj kupiti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, maus pravi:

ne razumem tele teme ... člouk hoče, da mu motoristi svetujejo/mo, da bo on zadovoljen ... res ne razumem... itak sem mau tumpast... ampak ok :P 

vsak uživa na svojem motorju, če pa ne, ga proda in kupi drugega .. jaz uživam na moji ninđi me zadovoljuje ...

ravno tako imam specifičen okus za ženske :P 

Uffff, dobro, da je diktator ponovno odprl temo 👍👍👍.

Ker mene pa zanima, kakšen je ta tvoj specifičen okus za ženske 🤔🤪🤗🤭😉🤣🤣🤣?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Bonifacij said:

Hvala vam za tele odzive,

Prosim, ni za kej. 
 

10 hours ago, Bonifacij said:

Zase si bom le vzel toliko časa in bom vložil toliko truda, da bom našel motor, s katerim bom užival in ga bom vesel vsakič, ko ga bom videl in uporabil. Zato je zame toliko pomembno, da najdem pravega.

Kr korajžno!!

10 hours ago, Bonifacij said:

Zaključil sem s to temo.

Obljubiš? 
 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

V Domžalah 90% motorjev sploh ni prišlo v salon, ker so bili naloženi/odpeljani že na dvorišču. Med in pokoronsko leto je bilo za njih rekordno, prodali so praktično vse kar so dobili. Pišem o Hondi, ducati je zaradi cene praktično ves čas v salonu na voljo za nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!