Skoči na vsebino

Maxi Scooter 125 cm3


Dule.69

Priporočene objave

Moja dama se je ojunačla pa bo zvozila 6 ur za A1 kategorijo.

Jaz, da ne rečem kaj sem ji pa obljubil, da ji posledično kupim (avtomatik seveda prestave ji ne grejo :) ) skuter 125.

Malce si je stvari ogledala na netu (badget sem ji omejil na cca 3500) in bi mela kaj  od tega pa me zanima če ker ima kaj podobnega oz. nasvet kaj izbrat... :

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15157463&display=Honda PCX125 ABS+TCS
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12497442&display=Yamaha NMAX 125
 

Sam sem kar lep čas vozil Hondo VFR 800 tako, da sem kar močno pristranski..:) 

Vnaprej se lepo zahvaljujem za kak uporaben nasvet.

yamaha.jpg

honda.jpg

Popravljeno . Popravil Dule.69
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj falit, edino čakat boš moral. Fajn je pa, da ima skuter čim več odlagalnega prostora (kufer obvezno), da je čim lažji in močnejši (eni imajo 8 KM, večina cca 10,11 eni pa maksimalno dovoljenih 15), ABS ali vsaj CBS in Led luči. Je pa za premislit na bolj praktičen model z ravnim dnom na katerega lahko kaj tvoja odlaga in prevaža iz tržnice, magari žensko torbico obesi na kljukico. Torej Honda SH 125 MODE, pa še na zalogi so, baje https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17663437&display=Honda SH 125 MODE-NA ZALOGI . Čeprav mi ta koncept ni najbolj všeč, se tudi sam nagibam k temu, ker ravno dno je primerno za prevažat kašne rekvizite na plažo. Zato mi tastov SYM jet 14 odgovarja, edino moč 50 ccm me moti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se tvoja "dama" v mladosti ni prevažala vsaj s kakšnim avtomatikom, je to bolj neumnost kot ne. Jih poznam kar nekaj, ki se jim je zdela ideja o praktičnosti skuterja (50ccm na B kategorijo, brez predhodnih izkušenj) na "stara leta" odlična, pa so končali na urgenci.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

Če se tvoja "dama" v mladosti ni prevažala vsaj s kakšnim avtomatikom, je to bolj neumnost kot ne. Jih poznam kar nekaj, ki se jim je zdela ideja o praktičnosti skuterja (50ccm na B kategorijo, brez predhodnih izkušenj) na "stara leta" odlična, pa so končali na urgenci.

Prevozla kar nekaj tisoč km z 50 cm3 so takrat mlade dame takoj naredile cpp, tud sedaj se vsak teden vsaj enkrat fura z 50, se vozijo punce na mini izlete :).  Franc vseeno hvala mogoče pa prebere tole res kdo, ki se najde v tvoji različici zgodbe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, motofil pravi:

Nimaš kaj falit, edino čakat boš moral. Fajn je pa, da ima skuter čim več odlagalnega prostora (kufer obvezno), da je čim lažji in močnejši (eni imajo 8 KM, večina cca 10,11 eni pa maksimalno dovoljenih 15), ABS ali vsaj CBS in Led luči. Je pa za premislit na bolj praktičen model z ravnim dnom na katerega lahko kaj tvoja odlaga in prevaža iz tržnice, magari žensko torbico obesi na kljukico. Torej Honda SH 125 MODE, pa še na zalogi so, baje https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17663437&display=Honda SH 125 MODE-NA ZALOGI . Čeprav mi ta koncept ni najbolj všeč, se tudi sam nagibam k temu, ker ravno dno je primerno za prevažat kašne rekvizite na plažo. Zato mi tastov SYM jet 14 odgovarja, edino moč 50 ccm me moti.

Joj sem ji pokazal sliko tega tvojega predloga pa jo je skoraj kap 🤣, bolj ko ne ne bo nič prevažala samo sebe pa po njeni izjavi sta "lepa" samo tale dva 😂, bolj sem imel v mislih če je kdo fural katerega od teh in glede na to da imata podobne tehnične značilnosti za katerega se odločit 😄, če ne dobim nobenga fit... bo verjetno honda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motofil pravi:

Ja, tako pač je, ko kupuješ samo z očmi, potem se tepeš po glavi zakaj nisem vzel tega ali tega. Nisem niti rekel, da je lep, je pa, po moje, pomembnejše kar zadeva nudi, kot, kako je videt, seveda, če mi je še všeč, pa je to zmagovalna kombinacija. Tudi SYM ima zanimivo ponudbo, po kvaliteti ne zaostaja veliko, tvoji je itak samo pomembno, da ji je všeč

Ja sem gledal tole ista stvar ko una dva sam razmišljam pač če je že cena popolnoma ista vzamem pa prej Hondo al pa Yamaho ne vem mogoče se motim.. Mam syma 50 nimam kaj slabega za reč.

Popravljeno . Popravil Dule.69
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pristranskost ni slaba :) 

Znanec, gasterbajter, dela v moto salonu. Govoril je kako priljubljen in zaželjen je PCX125 med dostavljalci hrane. Prodajo tud po 20 na mesec. Fantje jih gonijo do 100 000km, kupijo drugo. Glede na količine prodanih, garancijskih reklamacij praktično ni. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Včasih pristranskost ni slaba :) 

Znanec, gasterbajter, dela v moto salonu. Govoril je kako priljubljen in zaželjen je PCX125 med dostavljalci hrane. Prodajo tud po 20 na mesec. Fantje jih gonijo do 100 000km, kupijo drugo. Glede na količine prodanih, garancijskih reklamacij praktično ni. 

Hvala res dobrodošla info.  bom ženo v avto drug teden pa v MB gledat sam študiram če bi blo boljše zdaj kupit al počakat do pomladi.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi super malce bolj zgleda športno našpičena bom probal da bi tud šla gledat upam da kaj od tega najdem kje na ne preveč oddaljenem mestu da se da videt.🙂

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Ob 19. 10. 2022 ob 18:24, Dule.69 pravi:

  Franc vseeno hvala mogoče pa prebere tole res kdo, ki se najde v tvoji različici zgodbe :)

.

... sem se že najdu :eek:

... skor :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!