Skoči na vsebino

Hladilne tekočine, Hladilniki...


Leon

Priporočene objave

pred 16 urami, tomaz69 pravi:

MitcH' - tako pogosto?; ker čas in volja se najde skoraj vsak dan :panic:

Potem bolje, da ga niti gor ne stavim, čeprav je kupljen:blush:

ko perem motor, sperem tudi hladilnik z zadnje strani, da porinem ven razen mrčes in svinjarijo...ni toliko dela.  Se pa zgodi kdaj,ko voziš po mokrem makedamu, da hladilnik čisto zazidaš in ko se prah+pesek+blato posuši na rebrih...no potem je pa jeba s čiščenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri pranju hladilnika je treba pazit na motorcke ventilatorja, ker lezaji v njih niso bogvekaj vodotesni. Jaz cistim hladilnik najprej od spredaj s strani z rahlim curkom, da odplaknem mrces in seveda pazim da ne skrivim lamel. Sele potem grem s curlom pravokotno raje z vecje razdalje kot ne, da ne zalijem motorckov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motom hladilnik se vedno in samo pere iz zadnje strani, kar pa se tiče pogostosti pa kot pravi @DAMI34

 

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

ko perem motor, sperem tudi hladilnik z zadnje strani, da porinem ven razen mrčes in svinjarijo...ni toliko dela.  Se pa zgodi kdaj,ko voziš po mokrem makedamu, da hladilnik čisto zazidaš in ko se prah+pesek+blato posuši na rebrih...no potem je pa jeba s čiščenjem.

 

Popravljeno . Popravil MitcH'
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me ,če je kdo od vas kupil kdaj hladilnik vode narejen na Kitajskem in kako se to obnese ?

Vem, da čez originala ga ni ampak se sprašujem, če ima kdo izkušnje z tem .

 

Hvala za odgovor.

Popravljeno . Popravil david764
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 11. 2017 ob 12:00, david764 pravi:

Zanima me ,če je kdo od vas kupil kdaj hladilnik vode narejen na Kitajskem in kako se to obnese ?

Vem, da čez originala ga ni ampak se sprašujem, če ima kdo izkušnje z tem .

 

Hvala za odgovor.

Jaz sem ga nabavil, a namesto vode je predelan za hlajenje bire:ras:

Na zdravje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
On 3/19/2017 at 6:54 PM, zan0088 said:

Zdravo. Menjal sem svečke na fz6 in zaradi več prostora zlosal in izpraznil še radiator, tako da bom menjal še antifriz. Nič jasnega v temi ni, kaj kupiti. Navodila pravijo 2+0,25 litra, 1:1 z vodo ''High-quality ethylene glycol antifreeze containing corrosion inhibitors for aluminum engines''. Kater antifriz konkretno bi to bil? Stari je že črno zelen, tako da je bil že itak čas, originalno pa kaže da je bil zelen. V temi sem prebral da ima zelen silikate in naj ne bi bili za Honde in japonce, pa vendar bo OK za yamaho?

Živjo

Kaj si pa potem zlil notri?

In kako? A je res treba vse podret spredej al je kšna finta pod zicom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 6/9/2018 at 12:30 AM, vonAxl said:

Živjo

Kaj si pa potem zlil notri?

In kako? A je res treba vse podret spredej al je kšna finta pod zicom?

Ne vem a si ze resil ali ne pa vseeno. Sem vzel od Yamalube antifriz, oranzen. Prelival sem to ko en trot, staro mi je itak ven steklo, potem sem pa 3x nalil destilirano vodo in sel 3x na krajso furo vsakic s frisno vodo, da se je fino opralo, potem sem sele nalil yamalube not. Se pravi 4 dni dela :D

Ven se spusti pa preko sravfa na vodni pumpi, gres po cevi pa vidis kater kovinski del je pumpa. Sravf mislim da je najnizji od vseh na pumpi, da je malo drugacen od ostalih ki drzijo pokrov, mislim pa da je vanj vgravirana tudi puscica. Naliva se v radiator in posodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 6/29/2018 at 5:31 PM, zan0088 said:

Ne vem a si ze resil ali ne pa vseeno. Sem vzel od Yamalube antifriz, oranzen. Prelival sem to ko en trot, staro mi je itak ven steklo, potem sem pa 3x nalil destilirano vodo in sel 3x na krajso furo vsakic s frisno vodo, da se je fino opralo, potem sem sele nalil yamalube not. Se pravi 4 dni dela :D

Ven se spusti pa preko sravfa na vodni pumpi, gres po cevi pa vidis kater kovinski del je pumpa. Sravf mislim da je najnizji od vseh na pumpi, da je malo drugacen od ostalih ki drzijo pokrov, mislim pa da je vanj vgravirana tudi puscica. Naliva se v radiator in posodo.

Sem imel tut jest precej enih ibung. Šrauf sm najdu takoj in dal na odtekanje samo ni šlo vse ven. Pa je blo treba podret pol prednje maske, da sem prišel do pokrova radiatorja. Tam pa fi8 šrauf za zihrngo, jest pa jasno brez gedor. Hop do tasta, da sm končno dobil dol pokrov radiatorja. Probam potem mal vode dodat, da splaknem celo reč, pa z levim učem opazim, da rezervar za hladilno pod zicem je pa še pouhn(?!). No potem je blo treba zgruntat kako še to tekočino spumpat vun. Šprica od Meglia je rešila situacijo. Jasno, z vodo sem splaknu 2x torej sem pumpou 3x. Na konc so me res že kr mal prsti bolel. Na konc dolijem eno hladilno po priporočilu in dobavi lokalnega mehanika in voila, motor veselo brni dalje :). Vse skup (z letanjem okol) 3,5 ure+...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!