Skoči na vsebino

Trije zakonodajni referendumi


maus

ZAKONODAJNI REFERENDUMI  

24 članov je glasovalo

  1. 1. Za kaj boste glasovali

    • 3 x ZA
      17
    • 3 X PROTI
      4
    • NE BOM ŠEL/A
      0
    • KAJ TE BOLI KU**C
      3
    • DRUGO
      0

This poll is closed to new votes


Priporočene objave

pred 49 minutami, MARE 65 pravi:

Za koji k...c sedijo dobro plačani v parlamentu, če se ne znajo za nič odločit. 

Zdaj moram pa spet sam študirat zakone...:hmm:

to tudi meni ni jasno ... ljudstvo je postavilo poslance, da odločajo v imenu ljudstva, zdaj pa oni sprašujejo ljudstvo, kaj naj storijo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jim bomo pač povedali kaj si mislimo. Škoda, ke rne bo opcije "Takih bebcev ne potrebujemo,"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kdo mislil, da sem proti referendumov, ampak to je izkoriščanje sistema.

Potem lahko vsak zakon, ki ne bo po godu opoziciji, pristane na referendumu, kot da ne obstaja ustavno sodišče, ki lahko presoja skladnost in zakonitost zakonov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavno sodišče tega ne dela (čeprav bi po mojem mnenju (in očitno tudi drugih) to moralo) . Baje je za to pristojna zakonodajna služba (ali nekaj takega) , ki pa očitno ne funkcionira, ker drugače ne bi imeli take zmede.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Ustavno sodišče tega ne dela (čeprav bi po mojem mnenju (in očitno tudi drugih) to moralo) . Baje je za to pristojna zakonodajna služba (ali nekaj takega) , ki pa očitno ne funkcionira, ker drugače ne bi imeli take zmede.

lp

seveda da mora to delati ustavno sodišče in tudi dela to. Zakonodajna služba državnega zbora samo razlaga zakone in jih usklajuje pred sprejetjem.

še ena cvetka, ki jo napovedujejo in sicer, če referendumi prestanejo referendume, bodo sprožili ustavno presojo .... torej zapraviti miljone, da bodo potem vložili ustavno presojo, ker smatrajo, da so zakoni neustavni... koji kretenizem, ne moreš verjet.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

seveda da mora to delati ustavno sodišče in tudi dela to. Zakonodajna služba državnega zbora samo razlaga zakone in jih usklajuje pred sprejetjem.

še ena cvetka, ki jo napovedujejo in sicer, če referendumi prestanejo referendume, bodo sprožili ustavno presojo .... torej zapraviti miljone, da bodo potem vložili ustavno presojo, ker smatrajo, da so zakoni neustavni... koji kretenizem, ne moreš verjet.

Maus, sam sebe negiraš.

Če bi ustavno sodišče presojalo ustavnost in skladnost zakonov, potem ustavne presoje ne bi bilo. Tako pa "presojajo" na pobudo in posledično imamo kar imamo. Pa seveda bi ustavno sodišče moral biti strokovni organ in ne politični.

Kar hočem povedati in kar bi moralo biti je, da noben zakon ne bi smel veljati dokler ga ne "požegna" ustavno sodišče, samo so oni prepomembni in se s takimi "banalnostimi" ne ukvarjajo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, franc pravi:

Maus, sam sebe negiraš.

Če bi ustavno sodišče presojalo ustavnost in skladnost zakonov, potem ustavne presoje ne bi bilo. Tako pa "presojajo" na pobudo in posledično imamo kar imamo. Pa seveda bi ustavno sodišče moral biti strokovni organ in ne politični.

Kar hočem povedati in kar bi moralo biti je, da noben zakon ne bi smel veljati dokler ga ne "požegna" ustavno sodišče, samo so oni prepomembni in se s takimi "banalnostimi" ne ukvarjajo.

lp

Ne razumem te... ustavno sodišče presoja zakone na pobudo ... kaj ni jasno ?  Se ve, kdo je zakonodajalec ?

V čem se negiram ?

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Maus, sam sebe negiraš.

Če bi ustavno sodišče presojalo ustavnost in skladnost zakonov, potem ustavne presoje ne bi bilo. Tako pa "presojajo" na pobudo in posledično imamo kar imamo. Pa seveda bi ustavno sodišče moral biti strokovni organ in ne politični.

Kar hočem povedati in kar bi moralo biti je, da noben zakon ne bi smel veljati dokler ga ne "požegna" ustavno sodišče, samo so oni prepomembni in se s takimi "banalnostimi" ne ukvarjajo.

lp

bi dodal par stvari, samo kot dodatni pogled:

političnost ustavnega sodisca: vsako vprašanje lahko postane politično, ce se ga spolitizira, hkrati se ustavnemu sodišču dostikrat poriva najbolj vroč kostanj, da se politiki z njim ne opečejo

kolikor vem je naloga zakonodajne službe tudi to kar Maus omenja, da preveri ujemanje zakonov in izpostavi problematiko, in to tudi pocnejo

US ima predpisane postopke in je preprosto zasuto s primeri, poleg tega bi nacin, da US preverja vsak zakon pomenila (ali pa daje nasvete poslancem) pomenila spremembo v moci posameznih vej oblasti

Praviloma so od vseh najmanj strokovni ravno politiki :) in ce nismo sposobni zahtevati od poslancev da se obnašajo racionalno* potem imamo to kar imamo.

*to pomeni da se na volitvah kaznuje tiste, ki sprejemajo neustavne zakone in tiste, ki nesmiselno blokirajo sprejetje novih

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, nejc74 pravi:

kolikor vem je naloga zakonodajne službe tudi to kar Maus omenja, da preveri ujemanje zakonov in izpostavi problematiko, in to tudi pocnejo

seveda počne in dajo tudi negativno mnenje, ampak se DZ ne pusti presenetiti in gre naprej s sprejetjem, potem pa ustavna presoja ugotovi kršitev in nihče ne odgovarja ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posledično imamo preko 1000 zakonov, kjer niti eden ni usklajen z drugim in preko 10 000 podzakonskih aktov (uredb in podobno) , ki bi morali urejati "izvedbo zakona" , pa zadeve samo še poslabšajo.

To vedo vsi in se zavedajo nemogoče situacije, naredi pa nihče nič.

Slovenija "proizvede" v enem letu več zakonov, ko jih je celotna bivša YU v 10 letih.

Dejansko se za vsako "sranje" (za katerega bi lahko uporabili obstoječo zakonodajo) sprejme nov zakon.

Stanje pa je kakršno je.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kugelschreiber pravi:

če bi bral moj post nad tvojim, bi to že ugotovil :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu sem ugotovu, da SDS res nima pojma in išče vedno glas ljudstva :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 11. 2022 ob 19:34, MARE 65 pravi:

Za koji k...c sedijo dobro plačani v parlamentu, če se ne znajo za nič odločit. 

Zdaj moram pa spet sam študirat zakone...:hmm:

Bodi vesel, da imamo to možnost. 

Ker drugače bi posranci še vodne vire prodali... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Bodi vesel, da imamo to možnost. 

Ker drugače bi posranci še vodne vire prodali... 

Saj jih tudi bodo, nihče jim ne more preprečiti namer... po moje je bolje, da gre po hitrem postopku vse h koncu in potem bo rešeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kmet2 pravi:

Bodi vesel, da imamo to možnost. 

Ker drugače bi posranci še vodne vire prodali... 

Se strinjam, samo ravno v primeru vode, bi morali vse (leve, desne, zelene, oranžne boli me k...c kakšni so) odnesti do Tromostovja, ki so samo pomislili na to...naprej vemo kaj sledi...na Tromostovju mislim

samo še malo globje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 11. 2022 ob 17:39, maus pravi:

V nedeljo, 27. novembra 2022, bo potekalo glasovanje o treh zakonodajnih referendumih, in sicer o noveli Zakona o vladi (ZVRS-J), noveli Zakona o dolgotrajni oskrbi (ZDOsk-A) in noveli Zakona o Radioteleviziji Slovenija (ZRTVS-1B).

Malo sem pogledal tele novele zakonov:

Novela Zakona o vladi menda povečuje število ministrstev,

Novela Zakona o dolgotrajni oskrbi spreminja letnice (podaljšuje roke) za eno leto (nisem pa našel razloga za to)

Novela Zakona o RTV pa spreminja (preimenuje) Nadzorni svet in Programski svet v Svet RTV, potem pa navaja še sestavo tega sveta in vnaša omejitve glede politično opredeljenih.

Nisem pa zasledil razlage, zakaj je SDS (Janša) tako proti (res pa nisem kaj dosti iskal).

Janez Šuštaršič (univerzitetni profesor) piše, da se s tem ukinja nadzor nad RTV (ko je univerza neodvisna že od nekdaj)

Spet drugi pišejo, da se upokojencem jemlje denar in da bodo morali sami plačati vse storitve za oskrbo starejših.

Ali kdo ve, o čem bomo pravzaprav glasovali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Darko3g pravi:

Ali kdo ve, o čem bomo pravzaprav glasovali?

jaz vem, ker sem vse preštudiral :P

Velika večina bo glasovala tako, kot to predlagajo tisti, ki jim zaupajo.

Saj pravim, da je smešno, da o zakonih, o katerih običajni državljani RS nimajo pojma, odločajo na referendumu ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!