Skoči na vsebino

Umetna inteligenca (chat GPT in podobno)


Priporočene objave

pred 4 minutami, Frenk 67 pravi:

Me zanima, če bi bil še vljuden po parih interakcijah z Blejdijem. 😂

Bi ostal vljuden, kajti nima čustev in ne sme žaliti tistih, ki bi to zaslužili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kaldu pravi:

Bi ostal vljuden, kajti nima čustev in ne sme žaliti tistih, ki bi to zaslužili. 

Sam vseglih je težko ostat vljuden z njim, če si inteligenten. 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem poslušal na Valu 202 o UI, je govornik povedal, da ta stvar pokuri elektrike za eno Ljubljano. Ne vem ali imajo tako zmogljiv hardver ali zakaj.

Sicer pa šahovski program AlphaZero, ki temelji na UI, in se je sam naučil igrati šah (podali so mu pravila) ima menda takšen rating, da ga ne morejo izmeriti. Najboljši dosedanji šahovski program je uspel od 100 partij 30 remizirat in nobene zmagat. Stroj pa se še uči inje zmeraj boljši. Po moje bo končna stopnja, ko bo za vsako potezo nasprotnika našel idealen odgovor in bo nemogoče zmagat proti njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega, letrike za eno lublano požre tut teš 6 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Frenk 67 pravi:

Me zanima, če bi bil še vljuden po parih interakcijah z Blejdijem. 😂

verjetno bi z njim spletu en tak poseben odnos, kajti zastonjski GPT ima podatke z neta samo do leta 2021 če se ne motim. Ti ga kr vprašaj, kdo je predsednik vlade v r Slo.

Za gpt4 je pa treba že plačat in tam so podatki in rezultati kar precej huje bolj natančni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

verjetno bi z njim spletu en tak poseben odnos, kajti zastonjski GPT ima podatke z neta samo do leta 2021 če se ne motim. Ti ga kr vprašaj, kdo je predsednik vlade v r Slo.

Za gpt4 je pa treba že plačat in tam so podatki in rezultati kar precej huje bolj natančni. 

Sem ga vprašu, je reku, da je Janša. Sem ga skor izklupu. Sam pol sem ga poučil, da je Golob in je bil zlo zadovoljen. 🤣 Sam je pa zlo pozabljiv za AI, zdej mi spet sere o Janši. 🤬

Sej počas se bo nauču. 😃

image.thumb.png.e1834f3a4d6bf7829fa7cb8403b20af3.png

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Frenk 67 pravi:

Sem ga vprašu, je reku, da je Janša. Sem ga skor izklupu. Sam pol sem ga poučil, da je Golob in je bil zlo zadovoljen. 🤣 Sam je pa zlo pozabljiv za AI, zdej mi spet sere o Janši. 🤬

Sej počas se bo nauču. 😃

image.thumb.png.e1834f3a4d6bf7829fa7cb8403b20af3.png

že ko je napisu Guspot JJ sem nehu brat, bljak :P

 

pa ne mi v isti stavek tlačit Bratuškove in AI :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa preseneča kakšne butaste napake lahko dela tale umetna inteligenca

image.png.557ac23807b31af492df4cdc75216911.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

umetna inteligenca nižjih nivojev 3,5 (chat gpt) je zlo vezana na naravno inteligenco, ki postavlja vprašanja :P

Bolje kot postaviš "prompt" boljši bo odgovor. (bolj kot je blesavo in netočno vprašanje, slabši bo odgovor) 

Se pravi AI je isti qurc kot izredno napreden internet, če znaš selekcionirat. Uporabnosti za lenuhe (razne diplomske, seminarske, razni zapisi o bla bla bla) so lahko neverjetno fantastično kopirani, s tem da mu lahko daš nalogo, naj ravno dovolj spremi vrstni red "besedičenja" da ne bo copy paste nečesa.

Ampak CHATGPT4 zmore tudi branje formatov fotk, jpg, png, branje pdf in obdelavo le tega. Če se ne motim tudi 3D in gibljive fotke...neslutene možnosti uporabe, a žal tudi zlorabe. Od deep faka, do sintetiziranega govora, s čemer je mogoče ponarediti karkoli...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina stavri kar človek izumi nam je na koncu v prid in pomoč. AI se ne smemo bati, samo pravilno uporabljati.

Precej, neizmerljivo precej, je bolj nevaren človek, kot pa AI. Če pomislimo kdo je kriv za 99% smrti na našem planetu...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimive teze in razmišljanje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Frenk 67 pravi:

Evo AI je povedala svoje 😉

image.thumb.png.ad766772ab5c6947bc6f40ce230d7711.png

če bi AI bla res intiligentna bi vseh 10 točk pisalo Kawasaki  :dry: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo, pa tut razni forumi ne bodo več potrebni. Se bo dalo vse in še več na četgpt izvedeti, plus dodana vrednost, da ne bo treba vseh teh poplav reklam zraven goutat.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ta inteligenca niti ni tko inteligentna. Sem malo spraševal po hidroelektrarnah v Sloveniji in je navedel kup neumnih in napačnih podatkov. Sploh ne vem, kje je lahko dobil tako napačne podatke, postavljal elektrarne na napačne reke, navajal neke brezvezne moči, namesto 30 MW kar nekih 550 MW itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo primer, ČHE AVče je bila narejena leta 2009 in sploh ne zagotavlja proizvodnje električne energije, ker je reverzibilna in je neto potrošnik električne energije.

image.png.616dc3f788ceea76199070ced96c58a0.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Frenk 67 pravi:

Ampak ta inteligenca niti ni tko inteligentna. Sem malo spraševal po hidroelektrarnah v Sloveniji in je navedel kup neumnih in napačnih podatkov. Sploh ne vem, kje je lahko dobil tako napačne podatke, postavljal elektrarne na napačne reke, navajal neke brezvezne moči, namesto 30 MW kar nekih 550 MW itd.

A ni to tko, da se ta UI "sproti uči"? Sedaj bo (ugibam in špekuliram) prebrala tvoj odziv, ki si ga tule napisal v zvezi HE v slo. In ko bo naslednji zainteresirani spraševal po tej problematiki, bo odgovor že korigiran z novimi "dejstvi"... Bo pa zanimivo, kdo (in kako) bo ločil prava dejstva od fejkanih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, izibajker pravi:

A ni to tko, da se ta UI "sproti uči"? Sedaj bo (ugibam in špekuliram) prebrala tvoj odziv, ki si ga tule napisal v zvezi HE v slo. In ko bo naslednji zainteresirani spraševal po tej problematiki, bo odgovor že korigiran z novimi "dejstvi"... Bo pa zanimivo, kdo (in kako) bo ločil prava dejstva od fejkanih...

Ne vem, dela res bedaste napake. Beseda Barbapapa je imela od 2 do 4 črke B in to je ves čas brkal. To mi za nek računalniški model ni jasno.

image.thumb.png.341cb0483d1784723e80163f9419c85c.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Frenk 67 pravi:

Ne vem, dela res bedaste napake. Beseda Barbapapa je imela od 2 do 4 črke B in to je ves čas brkal. To mi za nek računalniški model ni jasno.

image.thumb.png.341cb0483d1784723e80163f9419c85c.png

poglej mal posnetke, ki sem jih objavil , če se ne motim na prvi strani. Je lepo pojasnjeno, kako se lahko zmede jezikovni model, do kdaj ima podatke in na ka način jih črpa oz obdeluje.

nove plačljive verzije so pa velik bolj hude. (evo sm ga nauču :D )

 

image.thumb.png.4afd0535888b6f1a89084776f8531173.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popravljam, tale bi se z Blejdijem ful pošteku, oba sta idiota. 😂

image.png.d133a79f73c82d670f1a8ab69b16cf4d.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

...nove plačljive verzije so pa velik bolj hude. (evo sm ga nauču :D )

Se pravi, plačati boš moral, da ga nekaj "naučiš"?

Uf, tak princip bi bilo treba tudi tukaj na forum uvesti. Recimo, da ima nek začetnik (ali kdorkoli drug) neko vprašanje v zvezi z motoristiko. Dami (ali pa kdorkoli drug) ponudi (prispeva) odgovor, in zato mora Dami nekaj plačat, ker je tistega začetnika nekaj nauču... A tako nekako bo to potekalo? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, izibajker pravi:

Se pravi, plačati boš moral, da ga nekaj "naučiš"?

Uf, tak princip bi bilo treba tudi tukaj na forum uvesti. Recimo, da ima nek začetnik (ali kdorkoli drug) neko vprašanje v zvezi z motoristiko. Dami (ali pa kdorkoli drug) ponudi (prispeva) odgovor, in zato mora Dami nekaj plačat, ker je tistega začetnika nekaj nauču... A tako nekako bo to potekalo? :naughty:

ne, chatgpt4 je plačljiv. to kar mi tipakmo je 3,5verzija...mal potubajte. al pa počatajte.

pa med nami, tko na tiho: slabše kot je zastavljeno vprašanje, slabši bodo odgovori. in da, tudi izmišljuje si marsikaj.

pred 54 minutami, Frenk 67 pravi:

Lepo si ga nauču, sam on to hit pozabi.  😂

image.png.1c7b88d674e7b72838aaf1bf4eba5327.png

zato ker ga nisi naučil :P

Zastavi prav vprašanje. al pa mu povej in nehi ga mešat, sej bogi revež res pol nima pojma :P

 

meni je prav povedal:

Oprostite za zmedo v prejšnjem odgovoru. Res je, da sem narobe prebral vaše vprašanje. V besedi "barbapapa" sta dve črki "b", saj se črka "b" pojavi le na prvem in četrtem mestu. Hvala, ker ste me popravili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frenk 67moj GPT že hodi v osnovno šolo :P

tole snov je danes vzel in kontrolko pisal 5 :D

 

 

 

-katere črke se nahajajo v besedi barbapapa?

-V besedi "barbapapa" se nahajajo naslednje črke: b, a, r, b, a, p, a, p, a.

-koliko je vseh črk?

-V besedi "barbapapa" je skupaj 9 črk.

-katere črke se ponavljajo?

-V besedi "barbapapa" se ponavljajo naslednje črke: "b" se pojavi 2-krat, "a" se pojavi 4-krat in "p" se pojavi 2-krat. Ostale črke se v besedi pojavijo samo enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!