Skoči na vsebino

Umetna inteligenca (chat GPT in podobno)


Priporočene objave

pred 14 urami, izibajker pravi:

Tale prispevek bi lahko klasificirali ne kot umetna, ampak kot naravna inteligenca...

A taki se lahko prosto šetajo, a ne obstajajo institucije za take primere? 😳

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče ima vsak pravico do mnenja, miselnosti, bedarij... dokler s tem ne škoduje in posega v pravice drugih. Kdor hoče naj mu verjame.

Me pa skrbi v kakšnem sistemu živimo, da je takemu uspelo priti do čina majorja v slovenski vojski. Tukaj pa je nekaj hudo narobe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

Kar se mene tiče ima vsak pravico do mnenja, miselnosti, bedarij... dokler s tem ne škoduje in posega v pravice drugih. Kdor hoče naj mu verjame.

Me pa skrbi v kakšnem sistemu živimo, da je takemu uspelo priti do čina majorja v slovenski vojski. Tukaj pa je nekaj hudo narobe.

lp

niti naravna, niti umetna inteligenca mu v tem primeru ni pomagala :P

ampak zdej smo že mal zašli vn iz teme. No troha ni, on še kr ostaja v temi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, franc pravi:

Me pa skrbi v kakšnem sistemu živimo, da je takemu uspelo priti do čina majorja v slovenski vojski. Tukaj pa je nekaj hudo narobe.

lp

Jebi ga, jst sem bil tud včas normaln. 🙄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

... ko gledam tole... al pa poslušam, me ima, da se kar odklopim od vseh omrežij...   

To bo en velik Q..c.

Primer pri moji hčeri:

...upam, da to drži, da si niso otroci izmislili.

Na faksu so morali narediti seminarsko nalogo. Moja hči je s sošolko 3 tedne sestavljala seminarsko nalogo, vložili sta ogromno truda in časa. Dobili sta oceno 7.

...prijoka domov, da je dobila tako oceno za res dobro narejeno seminarsko nalogo... ampak point ni bil v tem, štos je bil, da so sošolci dobivali 8 in 9, ki jim je seminarsko večino naredila UI....

...zdej pa bodi pameten.

Sej je res, da se vse dobi na internetu... mnogo virov in podatkov.... da je praktično iz istih virov sestavljena ena ali druga seminarska... ampak res ne vem, kam to vse skup pelje...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...zdej pa bodi pameten.

 

ne sekiraj se...toja hčerka bo v realnem življenju preživela, tudi če ne bo elektrike... UI pametnjakoviči pa bolj težko ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo:

-šli v knjižnico, listali po bukvah in iskali odgovore na vprašanja. Sedaj vprašamo gugl ali pa UI

-risali načrte stavb z rotringi na pavs papir, ročno izdelovali modele in peš računali statiko. Sedaj Acad, 3D printer, statika se pa avtomatsko računa z risanjem.

-uporabljali tiskan zemljevid in spraševali, kje se kaj nahaja (folk na pumpah je vedno vse vedu :P ) , sedaj nam to pove navigacija, z natančnostjo par metrov, ampak tudi ukaže kaj moramo in kdaj moramo. Men tut velik teži s frazo "vozite prehitro"..ampak to je že izven konteksta :P

 

Včasih smo neke zadeve znali, sedaj jih ni potrebno ali so se predrugačile.

 

Kaj lahko iz tega izvlečem:

-kdor zna uporabljati najnovejše in najhitrejše je "IN"

-kdor pride "peš" do rezultata, bolj razume zadevo (normalno več uporabljenega dela)in počasneje pride do rezultata, pa vendar pride.

-kdor zna sleparit (uporaba UI), bo na enoto časa izdal več rešitev in več odgovorov, kar se trenutno nagrajuje. Ampak ta še zdaleč ni našel pravega pomena in vrednosti UI. Ostal je na stopnji "copy paste"

-UI bo osiromašila ljudi za lastno razmišljanje, lastne odgovore, lastna stališča

-UI bo kreirala način razmišljanja človeka, oziroma bo "povprečnež" sl slabim znanjem in razumevanjem UI postal res ovca. Podobno počne politika, ko poskuša pokupit in nadzirat čimveč medijev.

-carji bodo še vedno tisti, ki bodo znali uporabit pravi "promp" za pravi rezultat

-mogoče bi se šolstvo moralo tudi prilagoditi, pa namesto raznih seminarskih s "peš iskanjem" rezultata v to vključili tudi "UI", namreč dejstvo, da je UI samo skupek tega kar je nekje nekoč zapisal človek je neizpodbitno!!!!

 

Bojazni ali strahovi pri UI

-UI bo kreirala "miselnost" povprečnega človeka. Ne zanemarimo, da so/smo ljudje po večini preveč lahkoverni

-UI bo služila v začetku, tistemu, ki jo bo nadziral

-bojmo se časa, ko bo UI ušla spod nadzora

 

Torej naj jo prepovemo?

-NE, dobiček je prevelik, rabi pa:

-vsaj v štartu rabi regulacijo, ali nekaj kar bi dokazovalo da je produkt plod z uporabo UI

-kdor je bo ignoriral bo izvisel, UI je NU/JNO in pod mus vsaj razumeti, kako deluje, od kje in kaj deluje, pa četudi ju3 crkne ves internet.

 

 

Čist moje skromno mnenje.

 

Kje je točka, ko je UI rezultat (false) in kje je točka ko je UI pot do rezultata (true) , podobno kot zgoraj opisani primeri GPS, PC pomoč, razni programi itd..?

 

Zafukano vprašanje....

 

in na koncu, brez elektrike...ja vsi zmrznemo :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 5. 2023 ob 13:03, DAMI34 pravi:

Včasih smo:

-šli v knjižnico, listali po bukvah in iskali odgovore na vprašanja. Sedaj vprašamo gugl ali pa UI

-risali načrte stavb z rotringi na pavs papir, ročno izdelovali modele in peš računali statiko. Sedaj Acad, 3D printer, statika se pa avtomatsko računa z risanjem.

-uporabljali tiskan zemljevid in spraševali, kje se kaj nahaja (folk na pumpah je vedno vse vedu :P ) , sedaj nam to pove navigacija, z natančnostjo par metrov, ampak tudi ukaže kaj moramo in kdaj moramo. Men tut velik teži s frazo "vozite prehitro"..ampak to je že izven konteksta :P

 

Včasih smo neke zadeve znali, sedaj jih ni potrebno ali so se predrugačile.

 

Kaj lahko iz tega izvlečem:

-kdor zna uporabljati najnovejše in najhitrejše je "IN"

-kdor pride "peš" do rezultata, bolj razume zadevo (normalno več uporabljenega dela)in počasneje pride do rezultata, pa vendar pride.

-kdor zna sleparit (uporaba UI), bo na enoto časa izdal več rešitev in več odgovorov, kar se trenutno nagrajuje. Ampak ta še zdaleč ni našel pravega pomena in vrednosti UI. Ostal je na stopnji "copy paste"

-UI bo osiromašila ljudi za lastno razmišljanje, lastne odgovore, lastna stališča

-UI bo kreirala način razmišljanja človeka, oziroma bo "povprečnež" sl slabim znanjem in razumevanjem UI postal res ovca. Podobno počne politika, ko poskuša pokupit in nadzirat čimveč medijev.

-carji bodo še vedno tisti, ki bodo znali uporabit pravi "promp" za pravi rezultat

-mogoče bi se šolstvo moralo tudi prilagoditi, pa namesto raznih seminarskih s "peš iskanjem" rezultata v to vključili tudi "UI", namreč dejstvo, da je UI samo skupek tega kar je nekje nekoč zapisal človek je neizpodbitno!!!!

 

Bojazni ali strahovi pri UI

-UI bo kreirala "miselnost" povprečnega človeka. Ne zanemarimo, da so/smo ljudje po večini preveč lahkoverni

-UI bo služila v začetku, tistemu, ki jo bo nadziral

-bojmo se časa, ko bo UI ušla spod nadzora

 

Torej naj jo prepovemo?

-NE, dobiček je prevelik, rabi pa:

-vsaj v štartu rabi regulacijo, ali nekaj kar bi dokazovalo da je produkt plod z uporabo UI

-kdor je bo ignoriral bo izvisel, UI je NU/JNO in pod mus vsaj razumeti, kako deluje, od kje in kaj deluje, pa četudi ju3 crkne ves internet.

 

 

Čist moje skromno mnenje.

 

Kje je točka, ko je UI rezultat (false) in kje je točka ko je UI pot do rezultata (true) , podobno kot zgoraj opisani primeri GPS, PC pomoč, razni programi itd..?

 

Zafukano vprašanje....

 

in na koncu, brez elektrike...ja vsi zmrznemo :P

 

A elektrika ne bo kar po telefonu pršla, sorry k vprašam, sem blond (če sem čisto natančen trenutno bolj ožgan po pleši) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, MARE 65 pravi:

A elektrika ne bo kar po telefonu pršla, sorry k vprašam, sem blond (če sem čisto natančen trenutno bolj ožgan po pleši) :rolleyes:

maš doma poni?

Vklop dinamo in goni :D

pa bo pršla :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pri nacrtovanju poti po Maroku si malce pomagam s Chat GPT4, in na koncu sem jo prosil še za fotko te avanture in mi je oblikovala to 🙃 uf, to bo ene 70 kg prtljage 🤣 aja pa se cilinder zraven bo....

IMG_0795.webp.5d9ac6ba59fa7f60bfdf1e1568557d6f.webp

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Loba pravi:

Pri nacrtovanju poti po Maroku si malce pomagam s Chat GPT4, in na koncu sem jo prosil še za fotko te avanture in mi je oblikovala to 🙃 uf, to bo ene 70 kg prtljage 🤣 aja pa se cilinder zraven bo....

IMG_0795.webp.5d9ac6ba59fa7f60bfdf1e1568557d6f.webp

 

 

.

hahaha .... glede na predvideno prtljago, te ima tale tvoj Chat GPT4 namen kar preselit v Maroko ....očitno ne računa na tvojo vrnitev nazaj :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

David Bombal in gostje marsikaj zanimivega povedo:     

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!