Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

na svojem motorju sem zamenjal smernike. original s žarnicami 21W sem zamenjal z manjšimi 5W. ker nisem tega opazil pri nakupu mi sedaj rele deluje prehitro in novi smerniki skorajda gorijo in ne pa utripajo. a kdo ve kakšen rele bi mogu montirat da bi stvar pravilno delovala?

hvala za odgovore

Lahko rešiš problem z elektronskim avtomatom,samo žarnice 12V 5W so malo prešvoh za smernike.Namreč, če imaš majhne fasunge(samo za 5W žarnice)bi bilo dobro, če bin to žarnico malo poslikal in napisal vsaj Fi fasunge in dolžino žarnice, namreč postojijo tudi halogenske žarnice z majhno fasungo in so od 5 pa do 21W.

Ps:glej sliko imaš 5W-watno,16-watno in 21W-atno žarnico Fi fasunge (plehnatega dela) je pri vseh standardni in to je 9 mm.post-27744-0-06085100-1295461232_thumb.jpg

post-27744-0-02866600-1295461223_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imata luci E-oznaki in ne gorita obe hkrati (da ne zgleda kot vlak - trikotnik) je dovoljeno.

lahko jih pa montiras v vrsti (vodoravno ali navpicno) z glavno lucjo. potem lahko vse tri gorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imata luci E-oznaki in ne gorita obe hkrati (da ne zgleda kot vlak - trikotnik) je dovoljeno.

lahko jih pa montiras v vrsti (vodoravno ali navpicno) z glavno lucjo. potem lahko vse tri gorijo.

Tkole, ni photoshop je pa mspaint :)

Se pravi da lahko gorita obe. Ta luč bi bila bolj za biti prej viden, kot kaj drugega.

luc.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajajajaj....... sem tudi nepismen. :wacko:

narobe prebral oz. "skapiral", da hoces samo eno luc dodati. kot receno, ce ima e-stevilko (kot after-market luc) ni problema. lahko montiras kakor hoces, samo da ne oviras nasproti vozecih.

ergo, kot si narisal bi moralo biti ok.

moj prejsnji odgovor se je nanasal na dve dodatni luci.

kriza; emso in podobne fore. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajajajaj....... sem tudi nepismen. :wacko:

narobe prebral oz. "skapiral", da hoces samo eno luc dodati. kot receno, ce ima e-stevilko (kot after-market luc) ni problema. lahko montiras kakor hoces, samo da ne oviras nasproti vozecih.

ergo, kot si narisal bi moralo biti ok.

moj prejsnji odgovor se je nanasal na dve dodatni luci.

kriza; emso in podobne fore. O:-)

Supr, to sm hotu slisat, ceprav mi je vseeno tut ce za policaje ni legalno. Dokler ne bom mel opravka z njimi, bo vse vredu, ce pa bo kaka stala pa lahko zakomplicirajo za marsikatero dodatno opremo na motorju. Bo pa luč z E-onako, podobna tistim malim ki jih vidimo na BMWjih, sam da bo ledica, ker zre bistveno manj.

Tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima neki zaradi žarnic... Namreč potreboval bi žarnico, čim bolj podobno belim led diodam (po svetlobi). Ima kdo kakšen predlog kaj kupit??

Lahko je tudi da malo na modro vleče, samo da ne na rumeno... Namreč imam 2 luči, in v eni so same led diode, kao dnevna luč, v drugo pa pride žarnica, pa da nebi bilo prevelike razlike... Aja, potrebujem pa H4 žarnico.

V avtu sem imel nekaj časa nazaj Osramove Night Breaker, katere mimogrede so na avtomobilističnih forumih kar precej hvalili, tudi reklama na internetu je bila o neki hudo beli svetlobi in boljši svetilnosti... Jaz sem komaj opazil razliko med osramovo in originalno žarnice.. :wallbash:

V nasprotnem primeru bom pač v obe luči zmontiral iste žarnice, led pa odstranil.

LP Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima neki zaradi žarnic... Namreč potreboval bi žarnico, čim bolj podobno belim led diodam (po svetlobi). Ima kdo kakšen predlog kaj kupit??

Lahko je tudi da malo na modro vleče, samo da ne na rumeno... Namreč imam 2 luči, in v eni so same led diode, kao dnevna luč, v drugo pa pride žarnica, pa da nebi bilo prevelike razlike... Aja, potrebujem pa H4 žarnico.

V avtu sem imel nekaj časa nazaj Osramove Night Breaker, katere mimogrede so na avtomobilističnih forumih kar precej hvalili, tudi reklama na internetu je bila o neki hudo beli svetlobi in boljši svetilnosti... Jaz sem komaj opazil razliko med osramovo in originalno žarnice.. :wallbash:

V nasprotnem primeru bom pač v obe luči zmontiral iste žarnice, led pa odstranil.

LP Jan

Osram Night Breaker so ti še najbližje temu (pa da ostaneš legalen) - dejansko so svetlejše in imajo bolj belo svetlobo kot 'navadne' H4. Tako kot LED pa seveda ne...

Sem jih imel na avtu (H1 za dolge, H7 za kratke) in na motorju (2x H4), pa se je kar poznalo (oz. se še - razen H7, ki so crkovale kot po tekočem traku).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osram Night Breaker so ti še najbližje temu (pa da ostaneš legalen) - dejansko so svetlejše in imajo bolj belo svetlobo kot 'navadne' H4. Tako kot LED pa seveda ne...

Sem jih imel na avtu (H1 za dolge, H7 za kratke) in na motorju (2x H4), pa se je kar poznalo (oz. se še - razen H7, ki so crkovale kot po tekočem traku).

D.

Da crkujejo pravi tudi kolega, ki dela pri uvozniku Osrama, škoda ker dobro svetijo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da crkujejo pravi tudi kolega, ki dela pri uvozniku Osrama, škoda ker dobro svetijo :whistle:

Zanimivo, da sem to opazil predvsem pri H7 - H4 na mopedu so trajale cca. tako dolgo kot 'običajne' žarnice (na mopedu), prav tako H1 (dolge) trajajo že nekaj let (seveda se dolge luči uporabljajo bistveno manj kot kratke).

Zdaj so razvili že nove - Night Breaker PLUS, pri katerih naj bi se ukvarjali predvsem s podaljšanjem življenske dobe, tako da bo še 1x za probat.

D.

PS: A lahko kolega preveri, kako je z dobavljivost teh novih? V trgovinah pri nas jih še nisem opazil.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz sem si žarnice pred mescom naročil preko e-baya za 2 kom H4 Xenon Optik 8500 Kelvin XXL Super White H4-Sockel

12 Volt 60/55 Watt sem dal z poštnino vred 13€ pa par centov. V 3-4 dneh sem jih imel doma.Svetloba je čisto neki druga kot pri navadni h4. kolk časa bojo pa zdržale bomo pa vidli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz sem si žarnice pred mescom naročil preko e-baya za 2 kom H4 Xenon Optik 8500 Kelvin XXL Super White H4-Sockel

12 Volt 60/55 Watt sem dal z poštnino vred 13€ pa par centov. V 3-4 dneh sem jih imel doma.Svetloba je čisto neki druga kot pri navadni h4. kolk časa bojo pa zdržale bomo pa vidli.

Barva svetlobe je res nekaj druga kot pri navadni H4, je pa svetlobe žal tudi precej manj. Zatemnjeno steklo še nikoli ni povečalo svetilnosti. ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zaradi "eu" ni več v prodaji 40W motnih žarnic z majhnim grlom. Ne ne rabim jih za na motor ampak imam doma nekaj luči, na katere nočem dati drugih žarnic.

Torej - halo Bing kupim 10 kom . Cena - sitnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osram ima zdaj izboljšane žarnice NIGHTBRAKER-PLUS, ki imajo sedaj daljšo življensko dobo od prejšnjih, imam jih na avtu in je kar vidna razlika, če kakšen rabi jih lahko dobim po 13 € za par H4 in 18 € za par H7 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osram ima zdaj izboljšane žarnice NIGHTBRAKER-PLUS, ki imajo sedaj daljšo življensko dobo od prejšnjih, imam jih na avtu in je kar vidna razlika, če kakšen rabi jih lahko dobim po 13 € za par H4 in 18 € za par H7 :whistle:

Hmm... Bi jih sprobal. Rabim H7 in H4 (oboje par)...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A je kdo slučajno testiral xenon hid na motorju? Sam se zanimam za R varijanto, ker nimam leče v luči. Nebi pa rad kupoval nekaj, kar nebo neke velike razlike v sami svetilnosti naredilo. Se mi večkrat zgodi, da me ujame tema, pa ima thundercatka luč za :SS. A ma slučajno kdo kak xenon hid za posodit oz samo za testiranje. Nebi glih rad 80€ dajal za nekaj, ko nebo neke konkretne razlike naredlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nočem biti pameten, ampak kaj ne spada tole bolj k temi OPREMA. :blink:

Temo sem s searchom najdo...nisem jaz kriv, da je tukaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo sem s searchom najdo...nisem jaz kriv, da je tukaj :D

Nevem kakšno žarnico imaš sedaj notri,če imaš H-7 ima moj kolega en set(H-7) za motor, ker je zadnjič naročil pri meni xenon za BMW-eja K-1200-R in je moral vzeti avtomobilski set 2X balast + 2X žarnica!Nimaš pa kaj probavat luč-svetloba je 1 A Njegov

GSM:041/650988 Zvone in se vse z njim dogovori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo slučajno testiral xenon hid na motorju? Sam se zanimam za R varijanto, ker nimam leče v luči. Nebi pa rad kupoval nekaj, kar nebo neke velike razlike v sami svetilnosti naredilo. Se mi večkrat zgodi, da me ujame tema, pa ima thundercatka luč za :SS. A ma slučajno kdo kak xenon hid za posodit oz samo za testiranje. Nebi glih rad 80€ dajal za nekaj, ko nebo neke konkretne razlike naredlo.

vidim, da si potrudil pri iskanju. samo iskal si narobe.

klik me gently

in da, imam izkusnje s HID kompletom na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da si potrudil pri iskanju. samo iskal si narobe.

klik me gently

in da, imam izkusnje s HID kompletom na motorju.

Se opravičujem...bom nadaljeval v pravi temi.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žarnice test H4 in H7: Link :eek:

ps.: Jst sem ravno danes montiral Phillips X-treme Power oz. nov model: X-treme Vision

Morm še probat, ni pa to tko k xenon, ki sem ga imel na hornetki, žal žarnica je le žarnica...

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je razlika med H7 žarnicami za avto in motor? Recimo med Phillips X-treme power in pa Night breaker + ? Lahko menjam med sabo al raj ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je razlika med H7 žarnicami za avto in motor? Recimo med Phillips X-treme power in pa Night breaker + ? Ni je.

Lahko menjam med sabo al raj ne? Lahko, sam drug odtenk boš mel v eni in drugi luči, če ne menjaš v paru in nič drugega, če te to ne moti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!