Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Tvoj glas je odnesla burja. Te ne "šmirglajo tri posto". 

no vidiš boste meli nov način za polnt državno blagajno :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne neumna birokracija uspešno prazni blajno, še predn jo na napač način napolnejo, meni se zdi bolj neumno da novi avti ki imajo led dnevne luči zadi nimajo podnevi nič in pol je lahko avto parkiran ali pa samo čaka na semaforju ne morš vedet če ga vidiš od zadaj.

Jst lahko komot vgradim led luke tako da se zatemnijo ali pa ugasnejo če vžgem kratke ali dolge luči, komot, samo bolj pomembno kot dobro vgrajeno in delujoče je to da ima neko štempiljko gor.

Strokovno vrgajen zandji lonc na avtu mi je odpadu po 2 letih... sedaj sm ga sam pritrdil tako da sigurno zdrži kolkor bo zdržal avto, ampak če bi ga prvič sam pritrdil nebi mogel homologirati ker sam sebi ne morem izdat potrdila o strokouni vgradnji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je treba vmes kaj vezat kakšen upor ali kaj podobnega ?

 

Ne. Direktno na 12V

 

Sporoci ce mi prodas/posljes 2kom.

Kontaktiraj na ZS, prosim.

 

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivnorc, prvo HVALA za pošiljko, res si dec na mestu :OK:

 

Prvo sem seveda letu na aku probat kako zadeva sveti in bil presenečen, kljub dnevni svetlobi sveti konkretno. Nato je sledilo iskanje mesta za montažo, odločil sem se za montažo v ščitnike rok.

 

Treba je bilo narediti modele da bo zadeva lepo nalegla, zaradi nepravilnih oblik.

 

Upam da bo izpadlo OK, za 1x bom vezal preko stikala, želja pa je da bi dal vmes kr en rele na svetlobo, se pravi čez dan ON, ponoči OFF, kao dnevne luči. Ima kdo kakšno idejo?

 

Pa še 3 slikce na hitro, končni izdelek sledi...

 

20140408184601_le6g54vqbxpnaf.jpg

 

20140408184251_byexrnafvm21h7.jpg

 

20140408184621_lqned8rsp0v1fb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Norc dej še men pošl 4 komade prosim, zgledajo u redu te ledice k so tok majhne jih lohk kamorkoli namontiraš pa se jih še opazi ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Norc dej še men pošl 4 komade prosim, zgledajo u redu te ledice k so tok majhne jih lohk kamorkoli namontiraš pa se jih še opazi ne

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lučke ne gorijo, ti nihče nič ne more. To je isto kot bi imel dildota brez baterije. Še pravi, samo stikalo on,iff pa je.

Jaz sem jih tudi že mislil nabavit in montirati, pa sem ugotovil, da v bistvu na mojo vidnost ne vpliva kok svetim, ampak zgolj interes a me kdo hoče videti. Marsikdaj bi lahko imel rotirajočo luč na glavi, pa še bi me spregledalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dami... u bistvu se strinjam s tabo...

..drugače pa se s tem zmanjša tistih nekaj procentov verjetnosti, ko si res spregledan..

Tudi to nekaj šteje, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to, tudi sam sem se odločil za dodatne lučke zgolj zaradi tega da mogoče pa kdaj nekdo opazi prav to dodatno luč ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugodno prodam 5m muktifunkcijskih led lučk, pozimi bodo lahko krasile novoletno jelko, poleti pa vas in vaš motor. imajo tudi programator, da boste lahko utripali glede na vaše razpoloženje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne rabim dodatnih luči. :grrr Tako kot se lušnemu in simpatičnemu dekletu ni treba vn metat, da bi jo opazili, tako tudi mojo lepo rdečo Yamaho vsi takoj opazijo. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če lučke ne gorijo, ti nihče nič ne more.

Narobe razmišljaš (vse kar je vgrajeno rabi homologacijo, ti pa pri ugasnjenih verjetno res ne bodo "težili" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugodno prodam 5m muktifunkcijskih led lučk, pozimi bodo lahko krasile novoletno jelko, poleti pa vas in vaš motor. imajo tudi programator, da boste lahko utripali glede na vaše razpoloženje.

..a to je tko kot recimo mejk ap in nakit pri ženskah  :D

 

... okrasijo žensko in pa sevede nas ... samo programator za  razpoloženje se jim vedno kvari...in se ga ne da naštelat, da bi pravilno delal...utripa vedno... zdele je tko, čez pet minut pa čist kontra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dami... u bistvu se strinjam s tabo...

..drugače pa se s tem zmanjša tistih nekaj procentov verjetnosti, ko si res spregledan..

Tudi to nekaj šteje, a ne?

priznam šteje, in tudi dobro je vidno ima kolega na KTM. Ampak....spet ta ampak....namest ledic, potem prižgem dolgo luč in je malo boljše...ampak samo malo, ker kot pravim, so nekateri na cesti, ki te zavestno ignorirajo :(

ugodno prodam 5m muktifunkcijskih led lučk, pozimi bodo lahko krasile novoletno jelko, poleti pa vas in vaš motor. imajo tudi programator, da boste lahko utripali glede na vaše razpoloženje.

a zraven priložiš tudi podaljšek? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Narobe razmišljaš (vse kar je vgrajeno rabi homologacijo, ti pa pri ugasnjenih verjetno res ne bodo "težili" ) .

lp

prav razmišljam, v primeru, da koga sekirajo, pa jih prelepiš  to je v zakonu ena taka lepa siva cona...a si vidu koga, da je homologiral givijeve nosilce za kufre? Al pa kakega k je na GSu homologiral stranske lučke? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 To je isto kot bi imel dildota brez baterije. Še pravi, samo stikalo on,iff pa je.

 

Nisem si mogel da nebi...

Mislim da obstajajo dildoti, ki že serijsko niso namenjani za uporabo z baterijami... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem si mogel da nebi...

Mislim da obstajajo dildoti, ki že serijsko niso namenjani za uporabo z baterijami... :kva2:

tvoje spolne prakse me ne zanimajo :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak če bi ga prvič sam pritrdil nebi mogel homologirati ker sam sebi ne morem izdat potrdila o strokouni vgradnji...

 

Baje da lahko. Na drugem forumu sem prebral zapis, kjer je možak vgradil dnevne luči sam in v potrdilo o strokovni vgradnji vpisal, da jih je vgradil sam po priloženem navodilu prodajalca in je zadostovalo. Je opravil homologacijo. 

("ako su lagali mene i ja lažem vas" - (Balaševič))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te vase lucke so tko kot lucke za novo leto. ko se zacne vseli december smo vsi veseli kako lepo je mesto, vse v luckah, vidimo tudi katere lucke so nove itd. potem pa pride popraznicni januar in potem enkrat na sredi sele ugotovimo, glej ga zlomka kdaj so pa lucke dol pobrali. in tako je s temi vasimi dodatnimi lucmi in šaro za vecjo vidlivost.neki cajta bo mela neki malga ucinka, pol boste pa ravno tako vidni kot prej. ker enostavno se tega navadimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

prav razmišljam, v primeru, da koga sekirajo, pa jih prelepiš  to je v zakonu ena taka lepa siva cona...a si vidu koga, da je homologiral givijeve nosilce za kufre? Al pa kakega k je na GSu homologiral stranske lučke?

Poglej v: TSV 308 (TSV 312 del 2)

ZAHTEVE ZA DVOKOLESNA MOTORNA KOLESA

1 Vsai dvokolesnai motorna kolesa morajo biti opremljena z naslednjimi svetlobnimi in

svetlobno-signalnimi napravami:

1.1 z žarometom za dolgi svetlobni pramen,

1.2 z žarometom za kratki svetlobni pramen,

1.3 s smernimi svetilkami,

1.4 z zavorno svetilko,

1.5 s prednjo pozicijsko svetilko,

1.6 z zadnjo pozicijsko svetilko,

1.7 s svetilko zadnje registrske tablice,

1.8 z netrikotnim zadnjim odsevnikom.

2 Poleg tega so lahko vsa dvokolesna motorna kolesa opremljena z naslednjimi

svetlobnimi in svetlobno-signalnimi napravami:

2.1 z žarometom za meglo,

2.2 z zadnjo svetilko za meglo,

2.3 z varnostnimi utripalkami,

2.4 z netrikotnimi bočnimi odsevniki.

3 Vsaka svetlobna in svetlobno-signalna naprava, navedena v točkah 1 in 2, mora biti

vgrajena v skladu z ustreznimi določbami točke 6 spodaj.

4 Na vozilu ne sme biti vgrajena nobena druga svetlobna ali svetlobno-signalna naprava,

razen tistih, navedenih v točkah 1 in 2.

5 Svetlobne in svetlobno-signalne naprave, navedene v točkah 1 in 2, homologirane za

vozila kategorij M1 in N1 po ustreznih tehničnih specifikacijah TSV 121, TSV 122, TSV

123, TSV 124, TSV 125, TSV 126, TSV 128 ali TSV 129, so lahko vgrajene tudi na

motornih kolesih.

Ravno preveč podrobno nisem prebral, ampak kakor razumem jih lahko vgradiš tudi sam, če ustrezajo vsem zahtevam. Moraš pa jih homologirati.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Poglej v: TSV 308 (TSV 312 del 2)

ZAHTEVE ZA DVOKOLESNA MOTORNA KOLESA

1 Vsai dvokolesnai motorna kolesa morajo biti opremljena z naslednjimi svetlobnimi in

svetlobno-signalnimi napravami:

1.1 z žarometom za dolgi svetlobni pramen,

1.2 z žarometom za kratki svetlobni pramen,

1.3 s smernimi svetilkami,

1.4 z zavorno svetilko,

1.5 s prednjo pozicijsko svetilko,

1.6 z zadnjo pozicijsko svetilko,

1.7 s svetilko zadnje registrske tablice,

1.8 z netrikotnim zadnjim odsevnikom.

2 Poleg tega so lahko vsa dvokolesna motorna kolesa opremljena z naslednjimi

svetlobnimi in svetlobno-signalnimi napravami:

2.1 z žarometom za meglo,

2.2 z zadnjo svetilko za meglo,

2.3 z varnostnimi utripalkami,

2.4 z netrikotnimi bočnimi odsevniki.

3 Vsaka svetlobna in svetlobno-signalna naprava, navedena v točkah 1 in 2, mora biti

vgrajena v skladu z ustreznimi določbami točke 6 spodaj.

4 Na vozilu ne sme biti vgrajena nobena druga svetlobna ali svetlobno-signalna naprava,

razen tistih, navedenih v točkah 1 in 2.

5 Svetlobne in svetlobno-signalne naprave, navedene v točkah 1 in 2, homologirane za

vozila kategorij M1 in N1 po ustreznih tehničnih specifikacijah TSV 121, TSV 122, TSV

123, TSV 124, TSV 125, TSV 126, TSV 128 ali TSV 129, so lahko vgrajene tudi na

motornih kolesih.

Ravno preveč podrobno nisem prebral, ampak kakor razumem jih lahko vgradiš tudi sam, če ustrezajo vsem zahtevam. Moraš pa jih homologirati.

lp

sej ti pravim, da preveč kompliciraš. Eno je teorija, drugo je praksa. Še marsikaj drugega piše v zakonu, ampak vse skup je ena velka pravljica. Če hočeš ledice met, jih narediš odstranljive in ugasljive in si več al manj rešil problem. Ali pa grem kupit 2 LED luči za BICIKEL IN JIH NABIJEM NA BALANCO!!!

Organi , ki pišejo marsikatero neumnost v zakone so pri meni že zdavnaj zgubili vso kredibilnost in ni na njih da bodo odločali kako viden hočem biti.

 

Včasih je pač potrebno narediti po svoje in si zapeti: Kaj nam pa morejo, morejo, morejo...

 

svetilka_rocna_led_243lm___nosilec_za_kotole pa na balanco in juhej

 

p.s. Točka 6 manjka :(

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne manjka. Nisem je kopiral, ker bi šla čez celo stran (pa nič ne spremeni, kje, kako, kam, usmerjenost, število... ) .

lp

ps. ne vem če bi se izmazal z lučmi za bicikel (na mopedu bi šlo, na motorju pa ne, verjameš ali ne tudi nekaj v tem stilu piše) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne manjka. Nisem je kopiral, ker bi šla čez celo stran (pa nič ne spremeni, kje, kako, kam, usmerjenost, število... ) .

lp

ps. ne vem če bi se izmazal z lučmi za bicikel (na mopedu bi šlo, na motorju pa ne, verjameš ali ne tudi nekaj v tem stilu piše) .

Zakaj bi se moral izmazati? Na tehničnem?

Pred policajem? Ugasneš, odstraniš, daš v kovček............če boš naletel na kretena bo že našel kaj da te bo jebal, če boš naletel na zlooo velkega kretena si bo pa tut izmislil kaj, sam da te bo jebal. Če pa boš naletel na normalnega človeka, ti bo mogoče kaj povedal al pa tut ne. Sej pravim, imam kolega s KTM 990 , ki se precej fura, sam je vgradil xenon in ledice pri strani in nima nobenih problemov.

BDW.......a je kdo bral kako homologacijo recimo od vozil, ki imajo original xenon luči, pa ledice in ostalo šaro? Me prav zanima če sploh kaj piše, kaj vse je homologirano. Mislim, da je dodatno opremo možno preveriti samo na tehničnih, kjer je cel spisek kaj je in kaj ni homologirano pod določenim tipom vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojo ledico na tehnicnem ugasnem in noben nic ne jamra. 

 

Kar se tice skladnosti z zakonom, so milicniki rekli da po zakonu sicer ni, ampak da se bo redkokdo sel vtikat, ce bo ostalo vse ok (hitrost, varnost, ...).

 

LED imam ze na drugem motorju in ga bom imel tudi v naprej, ker z njim dozivim opazno manj izsiljevanj ko se dnevno vozim po Ljubljani.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Sosedje" čez cesto se "ukvarjajo" z avto akustiko, "tuningom" in podobno pa se ob njihovih "zgodbicah" včasih od srca nasmejim, ne moreš verjet v kaj vse se jim vtaknejo če je homologirano ali ni, pri avtu, ki ima dve strani homologiranih delov, jim je uspelo najti nehomologiran del (neko brezvezno bedarijo na katero niti ne pomisliš) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!