Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Ob 9. 10. 2018 ob 4:58, Janez BMW pravi:

Foog light u7 ali u5 ali u2

Pa da nimajo 3 načinov delovanja. (link prosim)

(ali se jih lahko veže na ključ torej ko daš kontakt zalaufaš se prižgejo. in ko ugasneš mašinco se ugasnejo)

u7 naj bi bile najmočnejše a so mi kar velike za bmw r120rt

Hvala LPJ

Zdravo, jaz sem na GS-a nataknil U7 (z obročkom). Tri načini delovanja sploh niso problem, se mi zdi celo prednost za podnevi močnejše, ko imaš sonce v hrbet, ponoči pa preklopiš na manj. Napeljavo sem naročil prek E baya in ima že varovalko, rele in stikalo. Iz releja je že puščena žica ki jo povežeš na canbus (gs ima dodaten AUX pod oljnim hladilnikom, vtič 11 eur v Avtovalu. ). Po cca pol minute ko vzameš kontakt tudi luči ugasnejo. Na isti rele sem pol še navigacijo zvezal pa tud lepo deluje. Za zvezat sem nabavil superseal kontakte, ki sem jih dal na stran luči,  tako da tudi menjava ne bo kdaj kasneje problem.  Ti prilimam fotko pa stvari ki sem jih nabavil. Je pa veliko o tem napisanega tudi v temi BMW GS do 2013. LP

IMG_20181018_142925.jpg

61X+ee2GhiL._SX425_.jpg

index.jpg

power_connector.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Janez BMW pravi:

FANTASTIČNO SI TO ZRIHTAL. Hvala za slike. se beremo,  oz kar slišimo gsm na pm.

 

LPJ

Ni problema, ce bos kaj naročal edino pazi da bos pravo barvo luči izbral ker meni so prvo modro poslali....mam pa rezervrno ohišje :)

Popravljeno . Popravil krisko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni fantastično zrihtal, ti censtni endurerji samo vsem po vrsti SVETIJO V OČI,  samo zato da "so bolj vidni".

KAJ PA HOMOLOGACIJA teh bočnih bleščil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, smasher pravi:

Ne ni fantastično zrihtal, ti censtni endurerji samo vsem po vrsti SVETIJO V OČI,  samo zato da "so bolj vidni".

KAJ PA HOMOLOGACIJA teh bočnih bleščil?

Glede homologacije lahko v eni drugi temi prebereš, da je homologiranje in vpisovanje nekaj odvečnega ter potratnega in, da nimata veze z varnostjo in še manj s konjskimi dirkami. 

Luči morajo biti nastavljene, da ne bleščijo. Da nisem oftopik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Je kdo nadgradil navaden žaromet z LED žarnico?

Je to sploh legalno brez homologacije?

Sigurno da sveti bolje kot navadna halogenka, ampak kam sveti?? Se to sploh obnese brez projekcijske leče al sveti vsepovsod, samo tja ko treba ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ChuckNorris pravi:

Je kdo nadgradil navaden žaromet z LED žarnico?

Je to sploh legalno brez homologacije?

Sigurno da sveti bolje kot navadna halogenka, ampak kam sveti?? Se to sploh obnese brez projekcijske leče al sveti vsepovsod, samo tja ko treba ne?

nelegalno, vsaj kar sem prebral že za led sijalke, drugače pa so že predelovali fantje in je tudi nekaj opisanega o tem. uporabi iskalnik

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, ChuckNorris said:

Je kdo nadgradil navaden žaromet z LED žarnico?

Je to sploh legalno brez homologacije?

Sigurno da sveti bolje kot navadna halogenka, ampak kam sveti?? Se to sploh obnese brez projekcijske leče al sveti vsepovsod, samo tja ko treba ne?

Ravno včeraj sem študiral o tem saj je moja luč na nivoju namizne sveče in sem prišel do tega.:

 

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H4 Gen2-LED high and low beam lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3143585/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059096/

 

Sicer je zadeva še vendo nelegalna ampak glede na znamko mislim, da je tole najbolše kar lahko dobiš v tej izvedbi.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vzel siluxove, so bile cca 30€ ojrov in vredu svetijo, tudi čip je po lokaciji tam kjer je nitka drugače, tako da ni nekega večjega raztrosa svetlobe, tam kjer je nebi smelo biti.

 

ps: pomembna stvar, preverite prej če je dovolj prostora za hladilna rebra da se lahko spoh vtakne žanico notri, pri nekaterih novih avtih je taka jeba že navadno žarnico spravit, tako malce večjo stvar pa ne vem kako bi šlo.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale zadeva, ko je govora o LED se mi zdi zanimiva:

https://auxito.com/products/mt1-h4?fbclid=IwAR3xadAgG_ePT7crPBzyWd4ajXfskO59sfdIzizmnRpZCr3Fq15v_WaFSS8

ima že pravo podnožje, pa naj bi bila za motocikle

176363080_Breznaslova.thumb.png.9d97f0f89df81685d3837e4d2fb230ad.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/18/2019 at 9:19 PM, ChuckNorris said:

Je kdo nadgradil navaden žaromet z LED žarnico?

Je to sploh legalno brez homologacije?

Sigurno da sveti bolje kot navadna halogenka, ampak kam sveti?? Se to sploh obnese brez projekcijske leče al sveti vsepovsod, samo tja ko treba ne?

Imas legalne zadeve, samo ti cena ne bo vsec, zamenjat moras namrec celotno luc :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

tale zadeva, ko je govora o LED se mi zdi zanimiva:

https://auxito.com/products/mt1-h4?fbclid=IwAR3xadAgG_ePT7crPBzyWd4ajXfskO59sfdIzizmnRpZCr3Fq15v_WaFSS8

ima že pravo podnožje, pa naj bi bila za motocikle

176363080_Breznaslova.thumb.png.9d97f0f89df81685d3837e4d2fb230ad.png

Načeloma imajo LED žarnice velika hladilna rebra, ventilator itd, da zadeva sploh deluje ob vsem pregrevanju. Malo sem skeptičen, da tile majhni hladilni kanali zadoščajo za hlajenje elektronike v zaprti luči.

 

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Nightmare pravi:

Načeloma imajo LED žarnice velika hladilna rebra, ventilator itd, da zadeva sploh deluje ob vsem pregrevanju. Malo sem skeptičen, da tile majhni hladilni kanali zadoščajo za hlajenje elektronike v zaprti luči.

 

 

Lp, Samo

enako, ampak recimo, da gre tehnologija naprej, pa garancija je eno leto..lahko je pa samo finta, nisem preverjal internetne strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LED sijalka z vgrajenim ventilatorjem, o drugih se niti ne bi pogovarjal. Top zadeva. Pazite le, kako je konstrukcijsko narejena sijalka (tanjši kot je del na katerem je ledica), manj je temnih lis.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Nihce ne pozna koga ali pa da dela sam....da bi odprl luci in zamenjal LED za mocnejse??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 6. 2020 ob 15:19, Roger G. Jagger pravi:

Pozna kdo koga, ki predeluje zadeve z LED? 
hvala, lp

 

pred 17 urami, Roger G. Jagger pravi:

Nihce ne pozna koga ali pa da dela sam....da bi odprl luci in zamenjal LED za mocnejse??

V tej podkategoriji je nekaj tem o lučeh, tudi o predelavi/zamenjavi. 

https://motosvet.com/tabla/forum/86-električni-deli/

 

Kaj pa na uradnem servisu, si se pozanimal če tam to delajo oz. če je to "legalno"...?

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, izibajker said:

 

Kaj pa na uradnem servisu, si se pozanimal če tam to delajo oz. če je to "legalno"...?

Hvala za link....!

Uradni servis pa, kot vsi uradni.....ne hvala! Legalno je, saj so ze sedaj LED smerniki (LED za LED)!Raje bi nekoga, ki se bolj custom s tem ukvarja. V tujini ni noben problem, pri nas pa nikogar.....nekaj podobnega, kot Dyno za motorjem (v SLO sta 2, edini delujoci pri Akrapoviču).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni glih tako, vdaka stvar za na cesto mora imet nek štempelj, narest led smernik ali zadnjo luč ni noben problem. Recimo v nemčiji imajo svoje inštitucije kjer lahko dobiš štempelj da zadeva izpolnjuje zahteve, pri nas take in zadeve ni. 

Ne vem če je še kje na netu, Mark Evans, je imel svojo oddajo kjer je sestavljal vozila, in za avto so imeli v UK knjigico kako morejo biti zadeve pritrjene, izolirane, zaobljene in če si se držal teh navodil je zadeva iz domače garaže opravila homologacijo. V Zloveniji smo bolj papeški od papeža glede predelav... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, smasher said:

Ma ni glih tako, vdaka stvar za na cesto mora imet nek štempelj, narest led smernik ali zadnjo luč ni noben problem. Recimo v nemčiji imajo svoje inštitucije kjer lahko dobiš štempelj da zadeva izpolnjuje zahteve, pri nas take in zadeve ni. 

Ne vem če je še kje na netu, Mark Evans, je imel svojo oddajo kjer je sestavljal vozila, in za avto so imeli v UK knjigico kako morejo biti zadeve pritrjene, izolirane, zaobljene in če si se držal teh navodil je zadeva iz domače garaže opravila homologacijo. V Zloveniji smo bolj papeški od papeža glede predelav... 

Stvar je v tem, da se gre za OEM zadnjo luc, katera ima ze sedaj LED smernik, le, da se mi v dnevni svetlobi zdi premalo svetla. Ponoci ni problem......! Nobena aftermarket ali custom zadeva....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaaaa, ok sem mislil da bi prau cusrom luč. Ja se strinjam, dosti novih motorjev ima zelo slabe luči zadaj, dajo tudi za pozicijo 4 led in štop luč 8 led, in to je kao to, in sveti nikako. 

Glede žmigavca, če ima obarvano plastiko ni problem, če so. Pa ledice oranžne pa je težje dobit moč po želji. Za bele je izbire kolikor hočeš. 

Ma kaj to na diavelu ki ima vse nekaj nestandardnih oblik? 

 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede žmigavca, če ima obarvano plastiko ni problem, če so. Pa ledice oranžne pa je težje dobit moč po želji. Za bele je izbire kolikor hočeš.

 

Jest vedno iščem prave barve, ker jim za bremzo na tehničnih ni bil odtenek všeč.

Če je rdeče je žarnica rdeča, če je oranžno, je žarnica oranžna.

Sem za smernike našel močne ledice in se jih lepo vidi tudi v soncu. je pa res, da imajo pinčke na grlu zamaknjene in je potrebno obračati, da sede v grlo.

https://www.aliexpress.com/item/32898655722.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dbfP4NS

 

LP

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, smasher said:

 

Ma kaj to na diavelu ki ima vse nekaj nestandardnih oblik? 

 

Na Diavelu, ja! Me kolega prepricuje, da je ok, kakor svetijo....! So pa luci od facelift-a oz. Gen2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!