Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Se da tam menjat kaj, odpret luč? Al je tovarniško luč zaprta in če se pokvari se menja cel kos? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, smasher said:

Se da tam menjat kaj, odpret luč? Al je tovarniško luč zaprta in če se pokvari se menja cel kos? 

To je naslednji korak danes, ko pridem domov. 
preverit, kako je z odpiranjem, ce se vidi....kaksne oz. katere LED so notri, itd.!

ma, ni hudic, da se nekaj ne bo zrihtalo....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Roger G. Jagger pravi:

To je naslednji korak danes, ko pridem domov. 
preverit, kako je z odpiranjem, ce se vidi....kaksne oz. katere LED so notri, itd.!

ma, ni hudic, da se nekaj ne bo zrihtalo....

 

lp

tule bo bolj primerno temi

pred 4 urami, smasher pravi:

Ma ni glih tako, vdaka stvar za na cesto mora imet nek štempelj, narest led smernik ali zadnjo luč ni noben problem. Recimo v nemčiji imajo svoje inštitucije kjer lahko dobiš štempelj da zadeva izpolnjuje zahteve, pri nas take in zadeve ni. 

Ne vem če je še kje na netu, Mark Evans, je imel svojo oddajo kjer je sestavljal vozila, in za avto so imeli v UK knjigico kako morejo biti zadeve pritrjene, izolirane, zaobljene in če si se držal teh navodil je zadeva iz domače garaže opravila homologacijo. V Zloveniji smo bolj papeški od papeža glede predelav... 

ebay si pregledal? Običajno se tam dobi cel komplet let zadnje. Lahko je clear al pa zatemnjena. In jebeš papeštvo, kdo bo pa preverjal če normano deluje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

tule bo bolj primerno temi

ebay si pregledal? Običajno se tam dobi cel komplet let zadnje. Lahko je clear al pa zatemnjena. In jebeš papeštvo, kdo bo pa preverjal če normano deluje? 

Hvala za premik teme. Sem iskal, kaj bi bilo najbolj primerno......!

nisem nic gledal po netu, ker je to 2-komplet od Gen2 oz. facelifta....! Edino kar pride v postev je predelava teh....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Roger G. Jagger pravi:

Hvala za premik teme. Sem iskal, kaj bi bilo najbolj primerno......!

nisem nic gledal po netu, ker je to 2-komplet od Gen2 oz. facelifta....! Edino kar pride v postev je predelava teh....

 

lp

predelave LEDa so zajebane, al pa nekvalitetne. Bolje cel kos kupiti.

Ne vem kaj točno rabiš, ampak tule je kr nekaj

https://www.ebay.it/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xdiavel+led.TRS0&_nkw=diavel+led&_sacat=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te “trojne” sem seveda ze videl. In so mi noro hude.  Ampak je nemogoce homologirat....vsaj v Ljubljani ne.....morda kje na “vasi” bi slo se skozi. (Kaksen NM). Nehomologiranih stvari se pa izogibam....na veliko!

hvala za link.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Te “trojne” sem seveda ze videl. In so mi noro hude.  Ampak je nemogoce homologirat....vsaj v Ljubljani ne.....morda kje na “vasi” bi slo se skozi. (Kaksen NM). Nehomologiranih stvari se pa izogibam....na veliko!

hvala za link.....

homologirat ne boš mogel tudi "aftermarket" predelave. Ne vidim pa nekega hudega problema, da bi rabil nekaj normalnega homologirat. Jaz imam na GTju enako črtice, ko pritisnem štop svetijo močneje. Sneči ima vdelane smernike (vidu na lastne oke, štop lampo utripajočo, sem se sedaj spomnil, popravil objavo kasneje) v štop lampi..itd. Zadnje luči, če normalno gori in ob pritiski na zavor bolj močno gori ne bo nihče nič kompliciral, saj je nekje izpolnjeno tisto, čemur je zadnja luč namenjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

homologirat ne boš mogel tudi "aftermarket" predelave. Ne vidim pa nekega hudega problema, da bi rabil nekaj normalnega homologirat. Jaz imam na GTju enako črtice, ko pritisnem štop svetijo močneje. Sneči ima vdelane smernike (vidu na lastne oke) v štop lampi..itd. Zadnje luči, če normalno gori in ob pritiski na zavor bolj močno gori ne bo nihče nič kompliciral, saj je nekje izpolnjeno tisto, čemur je zadnja luč namenjena.

Ce bodo samo mocnejse Led-ice v smernikih, ne bo tezave. 
take, trojne....pa c LJ ni vrjante, da pridem cez tehnicni. 
v NM se lahko naredi brez homologacije in brez db killerjev (naredil frend cca. 2 tedna nazaj).....v LJ ni vrjante. 
original Rizoma nosilec ob strani, 26 strani papirjev, original potrdilo iz AS-a o vgradnji....pa sem moral se na LPPju kregat in zahtevat drugo mnenje, da so lahko vpisali.....

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Ce bodo samo mocnejse Led-ice v smernikih, ne bo tezave. 
take, trojne....pa c LJ ni vrjante, da pridem cez tehnicni. 
v NM se lahko naredi brez homologacije in brez db killerjev (naredil frend cca. 2 tedna nazaj).....v LJ ni vrjante. 
original Rizoma nosilec ob strani, 26 strani papirjev, original potrdilo iz AS-a o vgradnji....pa sem moral se na LPPju kregat in zahtevat drugo mnenje, da so lahko vpisali.....

vse za varnost nevarnih motoristov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Roger G. Jagger pravi:

Na Diavelu, ja! Me kolega prepricuje, da je ok, kakor svetijo....! So pa luci od facelift-a oz. Gen2

Se kar strinjam s tvojim kolegom. Pred kakšnim mesecem nazaj, več ali manj, sem se nekaj časa vozil za teboj v Kobaridu in bočudoval zadek... motorja, da ne bo pomote?

Zgolj moje osebno mnenje, motor je pa itak tvoj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, LunaticFringe said:

Se kar strinjam s tvojim kolegom. Pred kakšnim mesecem nazaj, več ali manj, sem se nekaj časa vozil za teboj v Kobaridu in bočudoval zadek... motorja, da ne bo pomote?

Zgolj moje osebno mnenje, motor je pa itak tvoj. 

Sej zadek motorja bi ostal enak...le luci so rdece na Gen2 (na Gen1 so bele)....!

Kobarid oziroma tisti konci so bili pa 23.05. ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslikaj luč pa da vidimo kaj se da, v skrajnem primeru se naredi "custom" pcb in se nabaše gor SMD ledic po želji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, na Kawasaki Kle500 2006 letnik sem zamenjal že drugi komplet žarnic H7 in preden ga peljem na servis me zanima ali je možno da se žarnice razlikujejo glede na to ali so za avto ali motor (na zadnjih ki sem jih kupil sem opazil odtis avtomobila na embalaži od žarnice) in da sem posledično ves čas kupoval žarnice za avto namesto za motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, interista said:

Zdravo, na Kawasaki Kle500 2006 letnik sem zamenjal že drugi komplet žarnic H7 in preden ga peljem na servis me zanima ali je možno da se žarnice razlikujejo glede na to ali so za avto ali motor (na zadnjih ki sem jih kupil sem opazil odtis avtomobila na embalaži od žarnice) in da sem posledično ves čas kupoval žarnice za avto namesto za motor. 

Ja preveri na spletu ali navodilih za tvoj model, obstajajo 35W žarnice, in do sedaj sem jaz v motorjih imel 35W, medtem ko avti imajo 55W  žarnice. Tako da možno da imaš premočne žarnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Kdor je že gledal vzdržljivostne dirke, je videl takšne luči. Vozi jih superstock razred, zaradi lažjega razločevanja s formula razredom. Za cesto so verjetno podobno legalne kot izpuhi brez db killerjev. Se motim? So mi pač zelo všeč, nimam pa pojma kakšne žarnice so to. Ve kdo drug?

Torej katere žarnice in kakšna je možnost homologacije? 

Hvala. 

FB_IMG_1613677748405.jpg

Popravljeno . Popravil Tromba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ker ima eden od mojih mopedov kar zanič luč, tudi jaz te stvari spremljam že kar nekaj let pa se ne morem odločit za nakup, iz več razlogov:

- Kitajcem pri  kritičnih zadevah ne zaupam, pomisli da ti luč crkne ko se vračaš ponoči domov. Motor lahko samo parkiraš

- Kitajcem ne zaupam glede kvalitete, sem naletel na par review-ov kjer so skurcali ene par od teh luči da svetijo povsod, samo ne tja kamor bi morale

- pozabi na homologacijo, ker luč nima pravega certifikata, pa na daleč je vsem jasno da taka luč ni originalna.

Nimam nekaj na splošno proti Kitajcem, vendar, če ni zadaj neka firma, podpore in nadzora kvalitete ni. Na Aliju je ogromno škarta in ponaredkov, ter škarta od škarta in ponaredkov od ponaredkov. Sem iz firbca nabavil že cel kup enih zadev, saj določene so ok. Vidim pa da ji je zdaj cena že kr konkretno padla, mogoče nabavim eno, tko, iz firbca ?

JW Speaker je kar drag, bi ga vzel, če bi nekje našel potrditev, da zdrži X let in da je res kvalitetna osvetlitev ceste. Mislim da jih ima tudi Louis.

 

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
On 3/16/2021 at 5:31 PM, Darko3g said:

Kitajske adaptivke delujejo samo on/off, imajo en segment za levi in enega za desni nagib. JW Speaker deluje vecstopenjsko - 5 segmentov za levi nagib in 5 za desnega, vkljucujejo se seveda vsak zase, odvisno od globine nagiba.

Mi je pa na nisan prisel tale tipson, ki se trudi spraviti v denar idejo, s katero sem se ukvarjal ze skoraj desetletje nazaj... Sva na vezi, predal sem mu nekaj mojega gradiva, in srcno upam, da zadevo spravi na trg.

https://www.peymonhashimoto.com/new-blog

 

Celo zagon mi je dal, da zadevo vgradim v mojega starega tourerja - sem imel zeljo, pa premalo volje, sedaj pa - hm, bom videl kako dolga bo zima. Materiala imam na zalogi vec kot dovolj. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zasledil sem da je zakonsko možno menjat svetilko H4 z novo svetilko, ki deluje na bazi led tehnologije. Ali ima kdo kake izkušnje z tem?

Popravljeno . Popravil knedl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, knedl pravi:

Zasledil sem da je zakonsko možno menjat svetilko H4 z novo svetilko, ki deluje na bazi led tehnologije. Ali ima kdo kake izkušnje z tem?

če bi mal pobrskal po "opremi" ali uporabil iskalnik, bi videl, da tema že obstaja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot gledam na Osramovi spletni strani, imajo le avtomobilske "Street legal" LED sijalke: https://www.osram.com/ecat/LED lamps (street-legal)-Car lighting-Automotive/com/en/GPS01_3574187/, Za motorje nič ne piše, je pa vprašanje, če lahko to žarnico vstaviš v moto luč, pa tudi koliko je prostora.

Brošura je tukaj: file:///C:/Users/Darko%20Golob/Downloads/ZMP_4063288_NIGHT_BREAKER_H4_LED.pdf

Življenjska doba B3 je 1500 ur, kar je pri meni okrog 90.000 km, poraba pa 27 / 23W, kar je pol manj kot do sedaj (60/55W).

Svetilnost 1650 lm je primerljiva  s sobno žarnico cca 18W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Kot gledam na Osramovi spletni strani, imajo le avtomobilske "Street legal" LED sijalke:

Pa še to le za nekatere avtomobile 

Citiraj

 

Seznam združljivih modelov

LED NIGHT BREAKER (H4-LED ali H7-LED) je odobren za naslednje avtomobile ali žaromete1. Opomba: Dovoljeno samo za vozila, katerih homologacijske številke žarometov se ujemajo s številkami na seznamu združljivosti. Vsi ostali podatki o vozilu so zgolj orientacijski.

 

https://www.osram.com/am/night-breaker-led-slovenija.jsp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!