Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Heh tudi jaz sem se pozanimal kaj je s temi žarnicami. Tiste modre "Philips blue vision" dajejo za 5% več svetlobe, zaradi modre svetlobe naj bi bolj izstopale oznake na cesti. Kar je pa bistvo, žanice imajo UV filter (modra zadeva). To pomeni da z uporabo takih žarnic parabola ne porumeni. Obstaja pa še ena varianta teh žarnic, ki naj bi ob isti moči 55/60 W svetila 50% več.

Ali kdo ve kje se prodajajo ene ali pa druge?

Pa še to me zanima, zaradi estetike bi zamenjal parkirno lučko za modro. Je kdo v kakšni štacuni zasledil kaj takega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ker imam FZS600, tastar model, ki ima v originalu (do letnika 2002) bolj za en

d*ek luči (namreč pri kratkih lučeh sveti samo ena od dveh sprednjih luči), sem tudi sam začel po internetu raziskovati, kako izboljšati svetilnost. No in letos pozimi sem si vzel čas in napeljavo predelal tako, da sedaj tudi pri kratkih lučeh svetita oba žarometa (obe žarnici v žarometu). Hkrati sem zamenjal originalni žarnici (ki sta bili H1 in H4 Phillips Kr'neki) za Phillips Vision Plus, ki naj bi svetile 50% bolj. Bojda (tako pravijo viri na na webu) je v teh žarnicah nek drugačen plin, ki naj bi vplival na večjo svetilnost ob nespremenjeni moči, kar jaz razumem kot izboljšan izkoristek.

Rezultat?

Je očitna razlika, te žarnice resnično svetijo opazno bolj kot navadne, vsaj kolikor moji očesni senzorji to zaznavajo... Ne bi pa mogel za ziher trdit, da glih 50% več. Skratka razlika je, in to opazna. Edini minus je v tem, da sem moral kupiti dve žarnici H1 in dve H4, ker jih po štacunah nisem našel drugače kot v paru, kar pa itaq ni problem, saj potrebujem tudi rezervo. Aja in cena ni glih sitnica, vsak par košta okoli 4 ali 5 tisočakov.

Sedaj ponoči vidim bolje, podnevi pa sem tudi bolj viden in tudi dober občutek, da sem nekaj koristnega naredil nekaj velja.

PS

Kar se tiče uporabe močnejših žarnic (100/80W) je po moje res utemeljena

nevarnost da se kaj stopi v samem žarometu...

In to poleg nevarnosti, da se s časom zažgejo kontakti v stikalih in/ali relejih, če ti niso dimenzionirani za tako povečan tok. Je pa to odvisno od modela do modela (plastična, steklena stekla in plastične/kovinske parabole...) sicer pa itaq vsak odgovarja za svoja dejanja... in nosi morebitne stroške iz tega naslova...

Popravljeno . Popravil Marvin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne najdem več gumba EDIT tako, da bo pač še en odgovor v temo (sem še bolj nov na temle forumu).

Seveda ime tovarne, ki izdeluje žarnice, ni Phillips ampak Philips ...

Marvin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omenjene žarnice sem kupil v Trgoavtu, videl pa sem jih pa tudi v Leclercu in mislim, da tudi v Bauhausu, pa še kje. Cene so bile precej podobne in nikjer se jih ni dalo kupit posamično, imeli so le po dve skupaj zapakirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tiste 50% še čakam nekoga, da jih sproba

kar se pa modrih parkirnih tiče:...tuki

Ja res?Koga?? ;) :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Ciao,by Pero

PS:Zdej bi bil pa že res cajt!! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tiste 50% še čakam nekoga, da jih sproba

kar se pa modrih parkirnih tiče:...tuki

Ja res?Koga?? ;) :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Ciao,by Pero

PS:Zdej bi bil pa že res cajt!! <_<

veš kaj ne!!!???

gericke katalog!!!!

potrebn ga bolj kt sahara vode :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok...vprašamje...jst mam nov model fazerja(2003 letnik) in ko svetita svetita obe kratki ko daš dolge pa svetijo iste žarnice močneje..predpostavljam da je v eni žarnici kratka in dolga luč!

Oznaka na žarnici je Philips H4 60 55 W....

kako naj jaz zamenjam z omenjenimi žarnicami ki naj bi bolje svetile...a moram kupt H1 žarnice al kaj....HELLPP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oznaka na žarnici je Philips H4 60 55 W....

kako naj jaz zamenjam z omenjenimi žarnicami ki naj bi bolje svetile...a moram kupt H1 žarnice al kaj....HELLPP!

Točno tako. Kupi žarnico H1 :rodi_1745_13065408.jpeg in jo potem s podobnimi prijemi kot tipček v reklami za Peugeot 206 predelaj v takole H4:

CArticle-image_premiummain.jpg

:D :lol: :D :lol: :D :lol:

Brez zajebancije, klele malo poglej: Philips Automotive

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem na svoji Transi zamenjal prednjo žarnico. Ob prebiranju te in podobnih tem na forumu sem bil nekoliko skeptičen, zato sem najprej pobrskal po internetu. Našel sem test avtomobilskih žarnic, pri katerih navajajo od "+30%" do "+50%" pri isti moči, pri H4 denimo 60W/55W. Sodeč po testu je bila med najboljšimi Osramova žarnica SilverStar, ki je le malenkost zaostajala za eno od Philipsovih, vendar je bila Philipsova približno dvakrat dražja. Test je bil opravljen tako z meritvami kot s "človeško oceno". Pri Philipsovi so instrumenti zaznali nekaj boljši rezultat, človek pa med Philipsovo in Osramovo ni mogel ugotoviti razlike. Bistveno je, da so merili tudi električno moč pri teh žarnicah, ki je neposredno povezana s segrevanjem, pa nobena ni odstopala od deklarirane moči. V primeru H4 je to torej že omenjenih 60W/55W.

V eni od ljubljanskih trgovin sem za nekaj več kot 1700 SIT kupil Osramovo SilverStar H4 v enojnem "blister" pakiranju. Na embalaži je jasno označeno, da je "pridobitev do 50%, odvisno od žarometa". Skeptičnost me je minila takoj po vgradnji v motor, saj je razlika več kot očitna. Svetloba je skoraj bela, vidljivost ponoči odlična, osvetljenost roba ceste (bankina, količki) pa neprimerno boljša kot pri stari žarnici. Moje mnenje: žarnica je vredna vsakega tolarja. Opozorim naj še na nepreverjeno dejstvo: pri H7 izvedbi, ki jo prav tako prodajajo, naj bi bila pridobitev manj opazna kot pri H4. Če ima kdo H7 izvedbo te žarnice, naj prosim napiše svoje mnenje...

Pa še ena (edina) slaba stran: čim (zaradi lastne varnosti) uporabim dolgo luč, sem takoj deležen polnega negativnega odziva voznikov iz nasprotne smeri, saj vsi besno prižigajo dolge... Kot mi je omenil prijatelj, za katerim sem vozil, je že kratka luč z novo žarnico precej opazna... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, Thundercat, če imaš vgrajene žarnice H4, boš pač kupil H4 (recimo Philips Vision Plus ali pa tiste, ki jih je predlagal Transalp) in jasno da ne H1 ali pa H7, ki so po obliki, moči , številu žarilnih nitk čisto drugačne od H4.

Evo zdej pa nisem več prepričan ali je ena od mojih žarnic H1 ali je H7, ki so po obliki nekoliko podobne... :huh: bi moral pogledat.

Skratka jaz sem obe žarnici zamenjal za Vision Plus in sedaj tudi ta, ki je H1 oz. H7 sveti opazno močneje in bolj belo.

Res je, kar pravi Transalp, tudi jaz sem zasledil podatek, da je pridobitev z uporabo teh novejših žarnic največja ravno pri H4 (ki so najstarejšega datuma, kar se razvoja tiče). H1 in H7 imajo že v "normalni" izvedbi tisti "taboljši plin" in je menda razlika pri teh zato manjša.

Glede H4, seveda žarnica ima dve nitki, eno za kratko in eno za dolgo luč.

Marvin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa potem z življensko dobo pri teh "super" žarnicah. Ravno na Osram-ovi strani sem našel tale dva podatka:

Technical - Life za "običajno" žarnico:

B3 @ test voltage 13,2 V 300 / 1200 h

Tc @ test voltage 13.2 V 500 / 3000 h

Technical - Life za SilverStar:

B3 @ test voltage 13,2 V 150 / 150 h

Tc @ test voltage 13.2 V 350 / 220 h

OK, voltaža na motorjih je najbrž manjša kot 13.2 V, samo razmerje med življenskimi dobami pa najbrž ostaja. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, voltaža na motorjih je najbrž manjša kot 13.2 V,

voltaža polnega akumulatorja je kar lepo okoli 14 V natančneje 13.6 , ko je napetost 12V je akumulator prazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce hocete biti bolj vidni si pa kupite prave xenon luci za motor.

Bolsa svetilnost,vidljivost...Pa se drago ni tok !!! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Evo v letošnjem Ride-u so testirali H4 in H7 žarnice.

Zmagale so:

H7

1)Ring ultra xenon

2)Osram Halogen Bilux

3)Osram Cool Blue

4)Max power xtreme

5)Philips vision plus

H4

1)Ring xenon plus

2)Philips vision plus

3)Philips blue vision

4)Osram silvestar

5)Osram super

Kot zanimivost H7 so se bolje iskazale kot H4.

Če niso kršene avtorske pravice, lahko skeniram članke sem.

Noise?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kej od teh tud v tdm paše?

Lp

Drp11

ravno to me je zanimalo in sem vceraj zvecer od 22:30 sel sravfat in ugotovil da so v TDM-ju H1 zarnice (sicer pojma nimam kaksne so razlike in kaj sploh pomenijo te oznake) vem pa da imam v avtu H7U zarnice.

Mene predvsem zanima kaksna je (ce sploh) kompatibilnost?

P.s.:

a je mozno v tdm montirat xenonke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...P.s.: a je mozno v tdm montirat xenonke?

Temo o xenonkah in kvazi xenonkah smo že imeli. Priporočam iskalnik. Je tam nekaj izčrpnih opisov in navodil.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pojma nimam kaksne so razlike in kaj sploh pomenijo te oznake

leva na sliki je H4 zarnica (3je kontakti). srednja je H7 (manjsa, dva kontakta). desna je H1 (se manjsa, en kontakt, za drugega uporablja kovinsko ohisje). .)

slika desnih dveh zarnic je v primerjavi z levo povecana za prib. 40%, tako da velikosti niso v sorazmerju! .)

post-22-1077188516.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst uporabljam na motorju Osram Silverstar H4 in sem navdušen....osvetlijo več....sam manj ur imajo življensko dobo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšni avtotrgovini, se dobijo tudi 100W žarnice (mislim da vse modele),

ki svetijo občutno bolje - preizkušeno. Edini problemček je v tem, da jih je

potrebno vezati preko releja, sicer lahko podleže napeljava!

Pa lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!