Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

če kdo montira 100w žarnice nej pazi mal na fokus, namreč žarnice se tud dosti bolj grejejo, da ne bi blo pol kakšnega jokanja.

pa recimo sem kupu v šparu 100w žarnice, pa se mi je zdelo, da nč bolj ne svetijo.

za poskus sem v roke vzel amper meter, ter ugotovil po toku, da so bile zarnice kvečjemu za 5w močnejše kot navadne, tako da če kupujete kaj podobnega kupite vsaj od kakšne dobre firme - hella, piaa, osram.

pa še okol žarnic zgoraj

H4 žarnica je dvopolna (dolga, kratka luč)

H7 je samo enopolna in se uporablja kot dolga luč ali meglenka

H1 je tudi enopolna, vendar nima spredaj kapice, ter se uporablja kot meglenka ali delovna luč

ponavadi imajo motorji z enojnim fokusiranjem žarnice H4 tisti z več fokusi pa H7 ali pa kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa recimo sem kupu v šparu 100w žarnice, pa se mi je zdelo, da nč bolj ne svetijo.

za poskus sem v roke vzel amper meter, ter ugotovil po toku, da so bile zarnice kvečjemu za 5w močnejše kot navadne, tako da če kupujete kaj podobnega kupite vsaj od kakšne dobre firme - hella, piaa, osram.

lahk pa tud, da mas alternator presvoh, pa ti ni zmogel izpljunit poleg vse ostale obremenitve se teh dodatnih 45/40 W na zaromet... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk pa tud, da mas alternator presvoh, pa ti ni zmogel izpljunit poleg vse ostale obremenitve se teh dodatnih 45/40 W na zaromet... :hmm:

tudi če je alternator prešvoh, lahko akumulator po potrebi brez težav pljune nekaj deset dodatnih A v omrežje prez težav ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjic v "bauhisi" gledal zarnice H1. Bile so osramove allseason, potem ene z napisom 30% mor light, 50% mor light in 30% more blue.

Mi zna kdo razloziti razliko oz. kaj sploh lahko pricakujem od doticnih zarulj?

P.s.

muc je napisal:" H1 je tudi enopolna, vendar nima spredaj kapice, ter se uporablja kot meglenka ali delovna luč" a to pomeni da na TDM-i kratka in dolga zarnica nista enaki? Sem samo kratko sel gledat in je H1, a je mozno da je dolga kakega drugega "formata"?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Zanima me če je kdo zasledil kje se da kupit Ring ultra xenon žarnice vH7 varianti,kajti na spletu najdem samo pri Helli,nipa dilerja za SLO Hvala :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če je alternator prešvoh, lahko akumulator po potrebi brez težav pljune nekaj deset dodatnih A v omrežje prez težav ...

od nekod mora prit energija, s casom se pa tud akumulator izprazni (lastne izkusnje z aprilio)... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja glede na to da poznam dobrga štromarja je bla to prva stvar , ki mi jo je odsvetoval... baje se blazno pozna tok za info..

lp sharky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce je potrebno pogledati, koliko močen alternator imaš. Vmes obvezno regler (močnostno stikalo). Nekateri motocikli (cruiserji, potovalne ladje) majo alternator predimenzioniran. Tam okoli 3/4 kw polnilne moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega dela v Saturnusu (design novih žarometov za cestne zverine a'la Lamborghini, Ferrari...) in ga je kar po božje usekalo, ko je slišal, da skoz vozim ponoči s prižganimi meglenkami, ki so v istem zarometu, kot kratke luči, njegove besede ".. ne se čudit če bo kdaj kaj posmrdelo in se zeleno pokadilo".

Sve v svemu, dobro premisli, preden narediš kak hud poseg v žaromet, saj ti lahko samo malo močnjša žarnica ob kaki posebni priložnosti (35 stopinj na soncu pa mirujoč motor, ti pa na WC-ju) stopi žaromet, se je že dogajalo, tko da ne boš prvi niti zadnji.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zok ti mas tut aprilio, samo da mam jes 2003 letnik pa me zanima ce ves a se da v aprilio zarnio kot je np v kakem bmwu ali laguni ki sveti tako belo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RSke letnika '95 in naprej majo drugacne luci k starejse (js mam H4), tk da nebi vedu. :huh: obstaja pa vsaka zarnica v vec izvedenkah (Blue, ... ). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......a je mozno v tdm montirat xenonke?

Kontaktiraj ElBarto-a! B) :rolleyes: Ima nekaj izkušenj s tem. Pa pripravi nekaj $€$€... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

<_< <_< <_< a kdo ve kje bi lahk bolšo h8 žarnco dubu, pa ne rečt d ne obstaja, kr jo mam js u skutrju

powsod sm že gledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tehnicnih podatkih poglej kolk vatni alternator mas, in sporoci. .)

sestet mors moci prednje, zadnje luci, smernikov, osvetlitve armaturke, obenem pa mora ostat se kakih 10, 15 W rezerve, da se AKKU napolni (ob vsakem zaganjanju se delno izprazni, pa tudi s casom se pozna samopraznjenje, sploh ce je starejsi). BTW; AKKU ma zivljenjsko dobo 3-4 leta! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje

a lahko dam namesto 12V 35W žernce not 12V 55W**???

:o :o

Ko bos prizgal luc bo malo bol dolgo rabla da bo zasvetla+bol rumenkasto bo svetlo vse skupaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa najdem tehnične podatke?? :huh:

v papirjih, ki si jih dobil zraven motorja (ce se ne motim si leta '02 kupil novega, ne??). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje

a lahko dam namesto 12V 35W žernce not 12V 55W**???

:o :o

zakaj bi to delal...imaš žarnice ki bolje svetijo in imajo iste podatke....malo dražje so...sam....če rabiš večjo svetilnos probi kjer model(npr. osram Silverstar)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez panike....lahko daš močnejšo žarnico...in sicer je edini šibki člen parabola žarometa..(obstaja nevarnost, da jo "zažge")..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak ce bojo porabniki mel vecjo moc kot alternator, pol bo akumulator vedno prazen. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!