Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

sem podobnega mnenja kot BMW ni neke hude panike če daš močnejšo žarnico notri kar se porabe tiče (alternatorji imajo vedno rezervo) Problem bo edino v pregrevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak ce bojo porabniki mel vecjo moc kot alternator, pol bo akumulator vedno prazen. .)

niti slučajno......namreč nikoli nimaš vseh porabnikov v klopljenih, pa tudi alternatorji imajo ponavadi vsaj 30% rezerve, tako da ni panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
skoz vozim ponoči s prižganimi meglenkami, ki so v istem zarometu, kot kratke luči

vem, da je :topic: pa vendar: vožnja z meglenkami, takrat, ko niso potrebne, je boleča izkušnja za nasproti vozeče voznike... Mogoče boš še lepše videl, če vžgeš še dolge luči in še dodaten par reflektorjev na strehi ... ignorance IS bliss. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da je :topic: pa vendar: vožnja z meglenkami, takrat, ko niso potrebne, je boleča izkušnja za nasproti vozeče voznike... Mogoče boš še lepše videl, če vžgeš še dolge luči in še dodaten par reflektorjev na strehi ... ignorance IS bliss. ..

Uh stare poste beremo. :D

Sem čist popolnoma prenehal vozit ponoči z meglenkam, jih raje sploh ne uporbljam tudi po rahli megli. Razlog: Muke isusove (kot v filmu, sam 10x huj :cry: :yea2: ) da zamenjaš žarnico. Sem se z zamenjavo desne kratke luči, ki je najlažja za zamenat matral več kot uro, meglenke se pa zamenja na Stilotu ... samo tko da odmontiraš al žaromet al pa celo mašino, v glavnem ni variante da bi mi crknilo, potem pa ko bi jih zares rabil...

lp

Rudi

p.s.

Že osnovne H7 žarnice so drage kot hudič, kolko bi bile šele od meglenk sploh ne pomislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na kravi (1150RT) zamenjava žarnice meglenke cel cirkus.

Sem moral sneti oplato, da sem približno prišel zraven, pa še je bilo potrebno obilo rokohitrstva.

Kljub temu vozim s prižganima meglenkama.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi na RT-ju pregorela ena meglenka in sem skoraj diplomiral iz menjavanja le te. :kva2:

Brrrm a si razmisljal kaj o kratki luci-zarnici z vecjo svetilnostjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če mi en ponoč s takimi lučmi nasproti pripelje, pa da jih pozabi vgasnit... pokasira celih 1600 kg Stilota in mene direktno v šajbo :devil:

Pa a eni ljudje res nimajo mere pri določenih stvareh. Kot prvo sem zelo skeptičen glede elektronike, da bo tole mu res celo sezono zdržalo, po drugi strani pa, mislim, da bo prva žival, ki jo bo na cesto srečal direktno pod gumo padla, saj od tko nore svetlobe niti koraka dol s ceste ne bo več naredila... ni zajebancija tole zadnje čist resno mislim.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yeah baby, HID power.... :yea2: :yea2:

ful dobro......ne vem zakaj mu nebi držalo, ena lampa porabi samo 35W, proti 55W ki jih porabi original...pa četudi vse sveti hkrati, 70W za 1300 motor ni nobena dodatna težava.

Je pa res, da ksenonke za dolge luči uporabit je skoraj brez veze, razen v australiji, ko imajo no speed limit in zelloooooo dolge ravnine.

Jaz mam raje eno 35W za kratko luč, pa dolge skoraj ne uporabljam, če pa jo že, jo kmalu izklopim, ker je brez veze. V zgornjem delu doda samo en tanek rumeni trak...

B)

post-4-1084430271.jpg

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ samo cena :wacko:

Cena? Sitnica....

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...2477599586&rd=1

Pogoj je, da imaš dvojni ali več ( :rolleyes: ) fokusni žaromet , kar B1200 ima

Ne vem pa. če je oboje hkrati za dolgo kratko ali sveti kratka (se pravi eden) in dodatno posveti še dolga. Če dela po zadnjem principu, si že na pol poti...če je noter H7 lampa gre brez problema noter. Rabiš samo en kos "montažne letvice" (oni podolgovati pleh z juknicami) ker tista žička, ki drži noter orig. lamp ne koristi. Priklopiš vse skupaj, VODOTESNO ZADIHTAŠ in veselo svetiš naokrog.

Glede na to, da staneta 2 kom 200 €, kupita 2 pacienta in si razdelita stroške.

Easily....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HID žarnice se dobijo tudi v podnožjih H1,H3,H4 in H7.Vsaka finta s perforirani trakom je zanič.Tudi snop žarnice HID z podnožjem H je prilagojena enakemu fokusu.Preprosto zmontirati katerokoli HID žarnico ima bistveno slabše lastnosti kot primerna HID H žarnica.Iz Anglije se lahko naročijo (sedaj tudi brez carine)v več barvnih odtenkih(od modre-srebrne-rumene-bele).Prodajajo tudi primerne adapterje za motocikle(vendar paše vsaka elektronika+starter za HID žarnice).

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te ki se dobijo v podnožjih tudi stanejo samo 100 € po kompletu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, Zoran, še vedno čakam (o) odgovor o ceni HID z H7 podnožjem...

Ravno se spravljam da bi v avto zmontiral, pa me res zanima, kaj dat noter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me na teneretki, da bi kot dolga luč goreli obe žarnici. Sedaj gori kot dolga luč: desna dolga + leva pozicija. Kot kratka: leva kratka+leva pozicija

Imam večinoma prižgano dolgo luč (tudi podnevi) in bi rad, da bi še gorela druga luč zaradi večje varnosti, ne zaradi vidljivosti, ker ponoči sedaj dosti dobro sveti.

Malo hudo je, da bi sedanjo dolgo luč prevezal še na ostalo (60W). Potem rata dvojna obremenitev (120W).

Se da dobit žarnice pol manjše moči H4? In bi vzel te z boljšo svetilnostjo (kao +30-50%, če verjameš) in bi potem bila ista moč (dve z polovično močjo skupaj), kar ne bi bilo problemov.

Kakšen nasvet?

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima ce se da kje dobit zarnico ki naj bi svetila podobno kot xenon. Tako belo modro svetlobo? Ima to ze kdo na motorju? Naj kdo kaj vec powe. Zadnjic sem videl hondo CDBR v okolici GO ki je imela take luci :naughty: tipa pa nisem utegnil vpr. kje jih je dobil :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pole si vidu mene :D dobiš jih povsod...tudi na kšnem petrolu in omw-ju bi se jih dalo dobit. Čene pa v AS-u v gorici jih majo, to je tm pr cerkvi. Če si kej po IT jih maš pa pr Bradotiju, Mauriju, tm pr pinjolouki k je en servis, v vseh avto trgovinah npr. Car-auto ( na tisti dolgi cesti za Groiziano kafe, pr Famili in tistih trgovinah tam) pa celo u smartu jih dobiš. Vedi pa če je kolkr kej kvalitetna žarnca je tudi 5-6 jurčkov :unsure:

K vidim d si bol z gorenskega konca pa sm dol neboš pršu sam zaradi ene žarnce (H4), poglej v tamkajšnih avto-trgovinah. Edin težko d boš dobil sam eno, ponavadi so dve v kompletu. .)

Popravljeno . Popravil žan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj nabavu bi samo dolgo tako. A pa ma to dve nitki notr al eno? W kupis isto kot je ta pa samo menjas al mores bit se posebi na kej pozoren ;) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kako maš ti luči pr RS-ki. Dolgo pa kratko ločeno :? to je H4 luč (pa druge tudi no) k ima dve nitki ja. Sveti pa kratka, ko pa užgeš dolgo kratka ugasne (razn k blendaš) so pa obe v eni žarnci. Nevem kako maš ti luči pr RS-ki, sam če ni H4, H7 in H9(se mi zdi d je neki tazga-nevem zdej teh št. napamet) ne bo šlo. Se jih ne najde.

Kašno luč pa maš, ti piše na plastiki od luči (tisti prozorni)oz steklu, če pogledaš.

Popravljeno . Popravil žan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno tako luc mam pr rs-ki 125 kot si napisu. dve zarnici sta notr oz 3. ena parkirna 1 dolga in ena kratka. ko so luci przgane sveti parkirna in kratka ko dam na dolgo na stikalu kratka ugasne in sveti dolga? Se pravi pogledam samo kateri H je zarnica + koliko vatna in kupim? Se lahko kako zafrknem glede podnozja zarnice itd? Parabole + ostalih stvari tebi ni se nic skurlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr podnožju se nimaš kaj zafrknt. Če piše H4 majo vse H4 enako podnožje (sej v tem se tudi razlikujejo med sabo H4-7-9...pa še nekej malenkosti). Najbujš bo, če pobereš žarnco vn, pa greš z njo v trgovino in je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, skurit pa nimaš kej če gledaš d je ista moč žarnce. Če boš dal premočno-preveč W pa zna nrdit kšno škodo ja...ti stopi školko. Ma ni nevemkašne nevarnosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez sem na TDM850 tudi zamenjal žarnice (notri imam Krawehl Plasma white) in moram rečt da svetloba res vlece na belo, ampak svetilnost je pa v kurcu :angry: . Ponoči če avto vozi za mano svojega snopa sploh ne vidim, ker je od avta tolk močnejši; tudi če pripeljem iz osvetljenega dela ceste na neosvetljeni se mi za trenutek zazdi kot da sploh luči nebi imel prižganih. In ker sem lahko dobil le žarnice v parih imam sedaj še po eno H1 in H3 viška, ....če kdo želiprobat prodam poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam od Osram SilverStar...svetilnost je odlična ga ni avta ki bi me prekašal(če vozi zamano)...sploh ker na fazerki gorita obe luči vedno.....ponoči mi cesto osveti sijajno, pa še vsi odsevniki na cesti mi zasvetijo po par 100 m prej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!